Lieuwe Zoodsma (de conservator van onze collectie) heeft in 2014 sa men met Alexander de Bruin van het Noord-Hollands Archief een inven tarisatie gemaakt van de collectie van de Historische Vereniging Haerlem. In 1990 was de laatste taxatie geweest. Van een aantal stukken is nog on bekend waar ze zich exact bevinden. Alle stukken die zich bevinden in De Hoofdwacht zijn eigendom van de vereniging. De inventarisatie is uitge mond in een notitie en taxatierapport. De definitieve versie van de notitie zal in 2015 gereed zijn. Het jaarboek 2013 werd op 11 juni 2014 gepresenteerd in de Doelenzaal van de Bibliotheek Zuid-Kennemerland. Het eerste exemplaar werd aan geboden aan Lotte Sluyter, directeur van de Bibliotheek Zuid-Kennemer land. Hierna hield Janneke Tump een inleiding over haar artikel 'Lezende ambachtslieden' in het jaarboek. In 2014 zijn de jaarverslagen over de jaren 1904-1928 en jaarboeken over de jaren 1929-2012 gedigitaliseerd. Het project is uitgevoerd in samen werking met het Noord-Hollands Archief. De gedigitaliseerde jaarversla gen en jaarboeken zijn op de website van het Noord-Hollands Archief in te zien en integraal te doorzoeken. Er zijn in 2014 vier Nieuwsbrieven verschenen. De laatste twee Nieuws brieven zijn in digitale vorm verstuurd naar de leden. Leden die niet beschikken over een e-mailadres of te kennen hebben gegeven geen Nieuwsbrief in digitale vorm te willen ontvangen, kregen een papieren exemplaar toegestuurd. In 2015 zal de nieuwe digitale Nieuwsbrief wor den geëvalueerd om te besluiten of we de Nieuwsbrief in de huidige vorm gaan continueren. In 2015 wordt tevens een nieuwe website in gebruik ge nomen. Via deze nieuwe website kunnen in de toekomst ook gemakkelijk e-mails naar alle leden worden verstuurd. Het aantal leden is in 2014 licht gedaald. Het aantal leden per 1 januari 2015 bedroeg 1.741 tegen 1.770 aan het einde van 2013. Jaarverslag 2014 werkgroep Excursies en Lezingen Bijdrage van Mariska Krikken De werkgroep presenteerde op de Nieuwjaarsbijeenkomst weer een to taalaanbod voor 2014, waarin zoveel mogelijk ook jaarlijks terugkerende evenementen, zoals de zomertentoonstelling, het aanbieden van het Jaar boek en de Algemene Ledenvergadering waren opgenomen. Verder werkt de vereniging samen met het Noord-Hollands Archief bij het organise- HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 272