ren van de populaire Historische Café's. Deze vonden dit jaar plaats op 25 februari, 22 april, 24 juni, 30 september en 2 december in de Janskerk. Lezingen Op woensdagavond 29 januari heeft Wim Vogel een lezing gehouden over Harry Mulisch en Haarlem, naar aanleiding van de recente onthul ling van het beeld van Harry Mulisch op de Grote Markt. Op woensdag 26 februari was het de beurt aan Henk Wieringa die een diapresentatie gaf over de wegen en paden van het oude Schoten. Op 26 maart hield Michiel Kersten een lezing over Jacobus van Looy als schilder, tekenaar en verta ler van Shakespeare en vriend van de Tachtigers. Dit thema sloot aan bij de zomertentoonstelling over Van Looy. Op 1 april is er aandacht besteed aan de kaart van Romeyn de Hooghe uit De Hoofdwacht die gerestau reerd gaat worden. Papierrestaurator Francien van Daalen ging in op het restauratieproces van papier en in het bijzonder deze kaart, Alexander de Bruin vertelde over het leven en werk van Romeyn de Hooghe. Het jaar 2014 is uitgeroepen tot het Torrentiusjaar. Wim Cerutti heeft een boek geschreven over deze vrijdenker en kunstenaar, geïllustreerd door Eric J. Coolen. De afhaal- en signeersessies waren op 10 en 17 mei in De Hoofdwacht. Daarnaast heeft Wim Cerutti een lezing gehouden over de persoon Torrentius in het gebouw van de Rozenkruizers. Op woens dagavond 22 oktober hebben Lieuwe Zoodsma, de directeur, en Alexan der de Bruin, senior medewerker van het Noord-Hollands Archief, top stukken van de vereniging laten zien. Lieuwe Zoodsma hield een lezing en Alexander de Bruin toonde en besprak een veelheid aan objecten in de Tademakamer. Op 12 november heeft stadsarcheologe Anja van Zalinge een lezing gehouden over de opgraving van de botten aan de Botermarkt en het Begijnhof. De lezing in december van Piet Wackie Eysten over het muzikale liher amicorum van de heer Tadema is uitgesteld. Bezoekers van de Kerstmarkt konden op 14 december De Hoofdwacht in Kerstsfeer be zoeken en genieten van een glaasje glühwein. Het lezen van de stad Voor de tweede keer werd de cursus 'Het lezen van de stad' georganiseerd. De ruim vijftien deelnemers waren wederom zeer enthousiast over het gebodene, hetgeen niet in het minst te danken was aan het 'dreamteam' docenten: Anja van Zalinge, stadsarcheologe, vertelde over Haarlem van de Steentijd tot ca. 1500, Paul Knevel, docent aan de Universiteit van Am sterdam, vertelde over Haarlem in de 17de eeuw en Johannes van de Wei- JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 273