Samenwerking De werkgroep heeft verschillende activiteiten georganiseerd in samen werking met andere werkgroepen, waaronder de twee fietstochten langs wederopbouwmonumenten, de wandeling langs de Brouwersvaart en de tentoonstelling en lezing over de schoolmeester Jean de la Chambre in de Waalse Kerk. Ook is een bescheiden samenwerking gestart met de Sociëteit Ver- eeniging door activiteiten open te stellen voor eikaars leden: zo heeft een klein aantal leden van Haerlem in oktober een lezing bijgewoond van Mare Jansen over Oekraïne. Last but not least De reis naar Angers heeft plaatsgevonden van 31 augustus tot en met 7 september, een bus vol met 54 deelnemers en een begeleidende auto van Aad Prent heeft een ruime week in Angers vertoefd ter ere van het 50-jarig bestaan van de jumelage tussen Angers, Osnabrück en Haarlem. Gedu rende deze week zijn er zowel in de stad als in de regio bezienswaardighe den aangedaan, een kleine greep: het kasteel van Angers, de stokerij van Cointreau, een champignonkwekerij, leisteenmijnen 127 meter onder de grond. Naast de vele excursies was er ook aandacht voor de jumelage. De groep is ontvangen op het stadhuis, hier is een praatje gehouden en een promotiefilmpje getoond. Daarbij overhandigde Frans Willem Lantink een zilveren mug, gemaakt door Rosita van Wingerden, aan de vertegen woordiger van de gemeente. De laatste dag is een jumelagetentoonstel- ling bezocht met werken uit de drie steden, gevolgd door een maaltijd verzorgd door de ocia (Office de Cooperation International d'Angers), opgeluisterd met muziek en dans. De werkgroep Angers (Gerard Mole naars, Joan Patijn, Mariska Krikken, Aad Prent, Catherine van der Gaar den en Wim Slik) heeft veel tevreden reacties van de deelnemers ontvan gen. Veel dank gaat uit naar Daphne Duyne die de reis fantastisch heeft begeleid en een belangrijke rol heeft gehad in het bijstaan en begeleiden van Coriy van Valkenburg, die tijdens de reis onwel werd en helaas in Ne derland na een kort ziekbed is overleden. Samenstelling werkgroep Gerard Moolenaars en Joan Patijn hebben in juni de werkgroep verlaten; Dineke Lentz en Mariska Krikken zetten hun activiteiten voort, samen met Remmert Pels en Annette Koster. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 275