Jaarverslag Historische Werkgroep Bijdrage van Hans van Felius, secretaris Samenstelling van de werkgroep Gedurende het verslagjaar bestond de werkgroep uit 18 personen. Niek van der Linden vervulde de functie van voorzitter (en tevens lid van het Algemeen Bestuur), Hans van Felius vervulde de functie van secretaris. Erelid van de werkgroep is Wim Post. Bijeenkomsten De reguliere bijeenkomsten vonden elke eerste en derde woensdag van de maand plaats met uitzondering van de maanden juli en augustus. In de bijeenkomst van 3 december waren de voorzitter en secretaris van het bestuur van de vereniging aanwezig, om de stand van zaken binnen de werkgroep te bespreken en kennis te nemen van plannen en vragen van de werkgroep en haar leden. Werkzaamheden Verstrekte inlichtingen Op incidentele basis ontvangt de werkgroep verzoeken om inlichtingen over onderwerpen die te maken hebben met de geschiedenis van de stad Haarlem. Gedurende het verslagjaar werden in samenwerking met de se cretaris van de vereniging vijf schriftelijke vragen beantwoord; in alle ge vallen was inhoudelijke beantwoording niet mogelijk en werd de vraag steller doorverwezen naar andere instellingen. Gezamenlijk project Gedurende het verslagjaar werd gewerkt aan het project rond de geschie denis van het gebied rond het Slepershoofd en de Damstraat (inclusief de geschiedenis van de kraan en de waag). Aanvankelijk werd gewerkt ter ondersteuning van een tentoonstel ling die in het Noord-Hollands Archief gedurende de zomermaanden van 2015 gehouden zou worden. Door onvoorziene omstandigheden kon deze tentoonstelling niet in het Noord-Hollands Archief gehouden wor den, evenmin als in het Historisch Museum Haarlem. Besloten werd om, teneinde het gevonden materiaal niet verloren te laten gaan, de tentoon stelling zelf te organiseren als de tentoonstelling voor het seizoen 2015 in de Hoofdwacht. Inmiddels is in dit verband een samenwerking gevonden met het Archeologisch Museum Haarlem. Medewerking aan hrlm en de Haarlem Agenda HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 276