In overleg met de redactie van de Haarlemse stadsglossy hrlm is in 2013 een reeks van bijdragen door leden van de werkgroep gestart. In elk nummer van de jaargang 2014 is een bijdrage door een van de leden van de werkgroep verschenen. Voor een overzicht van de bijdragen wordt verwezen naar het overzicht van verschenen publicaties. Deze artikelen reeks wordt in het jaar 2015 voortgezet. Na verschijning is elke bijdrage geplaatst op de website van onze vereniging. Ook in dit verslagjaar werd weer meegewerkt aan de samenstelling van de Haarlem Agenda, door levering van een tekstbijdrage. Tentoonstellingen en andere publieksactiviteiten Henk Ahles heeft meegewerkt aan de door de vereniging georganiseerde herdenking van het beleg van Haarlem. Voor het jaar 2015 is verdere me dewerking aan dit project voorzien. Dick van Gijlswijk is een van de organisatoren van een in de periode augustus - november gehouden tentoonstelling in de Waalse kerk: Jean de la Chambre, schrijfmeester en zijn Franse school in de Gouden Eeuw. Naar aan leiding hiervan hield hij in de Waalse kerk op 12 oktober een lezing. Rond hetzelfde onderwerp publiceerde hij in hrlm een artikel. Voor 2016 is in de Hoofdwacht een tentoonstelling ingepland over aspecten van het on derwijs in Haarlem, waarvoor hij de contactpersoon is. Vanuit het Bureau Discriminatiezaken Kennemerland is een verzoek ontvangen om mee te werken aan een project 'struikelstenen' (Stol- persteine) in de gemeente Haarlem; in 2010 heeft een van de oud leden van de werkgroep zich daarmee bezig gehouden, maar dat leidde toen niet tot tastbaar resultaat. Vanuit de werkgroep heeft Corry Groesbeek contact met het bureau opgenomen. Inmiddels is de invulling gewijzigd naar een rondleiding door de stad, bestemd voor leerlingen van Haarlem se scholen. Voor het jaar 2015 is voortzetting van dit project voorzien. Gedurende het verslagjaar verschenen publicaties van (leden van) de werkgroep. De lijst van publicaties van leden van de werkgroep werd in december door Leny Wijnands aangevuld met sinds 2010 verschenen bij dragen. De volledige lijst is te raadplegen op de website van de vereniging, www.haerlem.nl, onder Historische Werkgroep en Publicaties. H. van Felius, Een biertent in de Haarlemmerhout, in: nha Uitgelicht nr. 2 (mei 2014). De Haan en Raven, een witte raaf onder de Haarlemse brouwerijen, in: Haarlemsbier.blogspot.com. D. van Gijlswijk, De een zijn dood is de ander zijn brood? Vlaamse en Franse emigranten in de zestiende en zeventiende eeuw in Haarlem, in HRLM, nr. 36, p. 36-39. JAARVERSLAG 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 277