Jaarverslag werkgroep Gebouw en Omgeving Bijdrage van Ronald Fukken, voorzitter Doelstelling De werkgroep Gebouw en Omgeving (g&o) heeft als hoofdtaak aandacht en zorg voor de kwaliteit van de gebouwde en niet gebouwde omgeving in Haarlem, vooral de binnenstad, erfgoed, cultuurhistorische waarden en nieuwe plannen. De werkgroep deed aanbevelingen, overlegde op be stuurlijk- en ambtelijk niveau stelde adviezen op, participeerde in activi teiten van andere organisaties en werkte aan tentoonstellingen en publi caties die in 2016 en 2017 op de rol staan. Aanbevelingen en Overleg Met de verkiezingen én de aangekondigde bezuinigingen in het vooruit zicht, heeft de werkgroep schriftelijk en mondeling aanbevelingen ge daan op welke beleidsonderdelen continuïteit noodzakelijk was om de ruimtelijke kwaliteit en het historisch erfgoed niet verloren te doen gaan. Onderwerpen die o.i. aandacht behoeven zijn o.m. fietsparkeervoorzie- ningen, auto-ontsluiting van de stad, herbestemming leegkomende ge bouwen en behoud functie Stadsbouwmeester. Deze onderwerpen kwa men steeds terug in de maandelijkse bijeenkomsten. In het jaarlijks overleg met wethouder Ruimtelijke Ontwikkeling en Monumentenbeleid, E. Cassee, werd openhartig over een aantal onder werpen gesproken. Zoals de belemmeringen t.a.v. de voortgang in de herbestemming Brinkmann Complex en de voorgestane accent wijziging van de Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit: van deze Commissie zou meer oplossingsgericht denken gevraagd moeten worden. Desgevraagd zei hij, dat voortzetting van de functie Stadsbouwmeester mogelijk is, als een meer overkoepelende, onafhankelijke parttime functie met een accent op stadsdeel Oost. Eerder werd informatie uitgewisseld met de beleidsmedewerker Monumenten, met als zwaartepunt de gemeente lijke Nota Erfgoed en Ruimte en de op te stellen Erfgoedkaart. g&o was van mening dat een waarderingskaart voor de burgers goed toegankelijk dient te zijn en niet een keurslijf voor toekomstige ontwikkelingen. Advisering De herbestemming van het Koepelgevangenis complex is het gehele jaar onderwerp van discussie geweest in de werkgroep en in overleggen met derden. Aan de hand van opeenvolgende concepten is gesproken tm JAARVERSLAG 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 279