over aanbevelingen aan de politiek en over diverse herbestemmings functies. Ook werd deel genomen aan een rondleiding in de Koepel en aangrenzende gebouwen. Het één en ander heeft geleid tot een Voorstel voor het gebiedsgerichte hergebruik van het Koepelgevangeniscomplex. Uitgangspunt hierin is dat het gevangeniscomplex een hoge, het gebied overstijgende kwaliteit moet krijgen en als onderdeel van een ruimere aanpak bezien moet worden. Die kwaliteit kan alleen bereikt worden als ook het gehele gebied tussen het historisch centrum en de omgeving van de Lichtfabriek de komende jaren een sterke verbetering zal ondergaan. In het voorstel waarschuwt de werkgroep voor overhaaste besluitvor ming en bepleit tijdelijke verhuur, die tot een beter passend gebruik kan leiden. Uitbreiding van lichttoetreding met te openen ramen zal in elk geval tot verbetering van de bruikbaarheid van de Koepel leiden. Enkele nieuwe functies kunnen zijn, mogelijk in combinatie met woningbouw op het terrein: een kunstkoepel, een Hortusfunctie, verplaatsing van het politie bureau Koudenhorn, een hotelfunctie, en opvang asielzoekers. Participatie Afzonderlijke leden van de werkgroep leverden bijdragen als jurylid voor een nieuw brugwachtershuisje, freelancer bij de opstelling van de Erf- goedkaart, een uitwerking van de gemeentelijke Nota Erfgoed en Ruimte, medewerker aan de tentoonstelling 'Architectuur en Bouwen in het cen trum' ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het abc en als spreker op de afsluitingsavond waarin hij aangaf in welke opzichten de stad over 25 jaar veranderd kan zijn. Actualiteit Door de werkgroep is een projectgroepje fietsparkeren geformeerd n.a.v. de verrommeling door geparkeerde fietsen in de binnenstad, door het ontbreken van voldoende fietsparkeermogelijkheden. Uit drie aspecten die onderdeel zouden kunnen uitmaken van een op te stellen advies nl. het instellen van verboden en geboden op fiets parkeren, het aanbrengen van variëteit in fiets parkeer objecten en het uitbreiden van overdekte fietsenstallingen, is gekozen eerst te onderzoeken op welke wijze de kel der van v&d gebruikt zou kunnen worden als semiopenbare fietsenstal ling. HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 280