Overige projecten/activiteiten Projectgroep Pleinen De activiteiten van de Projectgroep Pleinen waren gericht op het in kaart brengen en fotograferen van alle pleinen en plantsoenen binnen de te hanteren omschrijving en op de te genereren financiën voor het Pleinen- boek. De planning is om een publicatie en tentoonstelling over Pleinen te realiseren in 2016. Studiedag Delft In juni bracht de jaarlijkse studiedag de leden naar Delft waar zij zich lieten informeren over de stedenbouwkundige ontwikkelingen in en rondom het Stationsgebied. Kernpunten hiervan zijn: de wijziging van de treinenloop van bovengronds naar ondergronds, herbestemming van oude Stationsgebouw en integratie van de toegang naar het station met het nieuw gebouwde Gemeentehuis. Wederopbouw fietstochten Er vonden twee wederopbouwfietstochten plaats, de eerste naar het oos telijk deel van de stad en de tweede naar het noordelijk deel. De fietstoch ten waren een vervolg op de publicatie Wederopbouw in Haarlem die in 2012 verscheen en voerden langs de geïnventariseerde objecten. Brandveiligheid Monumenten Een lid van de werkgroep heeft zich bezig gehouden met de brandveilig heid van monumentale gebouwen, die actueel werd na de brand in een transformatorhuis met gevaar voor een waardevol en beeldbepalend mo nument aan de Grote Markt. Het blijkt dat in/bij meerdere monumentale en behoudwaardige gebouwen dergelijke transformatorhuisjes aanwezig zijn. Inmiddels zijn passende maatregelen genomen, zodat de kans op herhaling van de genoemde calamiteit sterk is gereduceerd. Gebouwen Vredenburgh en Bellevue Het aanzien van het kruispunt Kleine Houtweg/Kamperlaan wordt al jarenlang ontsierd door de slechte bouwkundige staat van de beide mo numentale gebouwen. Veel instanties waaronder de politiek en de hvh, werkgroep G&o, zijn bezig geweest om aan deze zeer ongewenste situatie een einde te maken. De praktijk blijkt echter een stuk weerbarstiger dan de theorie. De werkgroep blijft attent en alert en zal bijdragen aan een op lossing waar mogelijk en haalbaar. In januari hield Reinier van Wingerden een presentatie over zijn afstu deerscriptie aan de tu Delft over leegstand van kantoren en zijn voorstel len hoe dit aan te pakken. In mei informeerde Karen Schenk de werkgroep over de aanpak die JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 281