de gemeente voorstelt om een Erfgoedkaart op te stellen. In november organiseerde de Projectgroep Ambachtslieden een thema avond voor besturen van hofjes- en kerkmonumenten over een dreigend tekort aan ambachtslieden die ingezet kunnen worden bij restauratiewerkzaamhe den. Het onderwerp werd belicht vanuit de onderwijs-, de aannemers- en de opdrachtgeverskant. In De Projectgroep Ambachtslieden hebben o.m. zitting Has Kuijpers (g&o), Remmert Pels (Excursies en lezingen), Pim van Zalingen (lid hvh en adviseur onderhoud van De Hoofdwacht) en Martin van Bleek (AB-lid Monumenten). Wijziging in samenstelling werkgroep Na tien jaar lid te zijn geweest, beëindigde Ton Cornet zijn lidmaatschap en telt de werkgroep zestien leden. Jaarverslag werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Annemarie van Leeuwen, voorzitter Het werkterrein van de werkgroep Parken en Groen, een van de zes werk groepen van de Vereniging Haerlem, kan in het kort als volgt worden om schreven: - de werkgroep onderzoekt de bekende en de wat minder bekende open bare (groene) ruimte in en om de stad Haarlem, zowel in cultureel-histo- risch als landschappelijk opzicht, en de hedendaagse functie en gebruik ervan; - de werkgroep publiceert hierover en adviseert (gevraagd en ongevraagd) over deze voor iedereen zo belangrijke openbare ruimte, in het bijzonder de groene gebieden, ten aanzien van de inrichting, de instandhouding en - waar mogelijk - het in ere herstellen van deze gebieden. Lopende projecten Speerpunt van de werkgroep vormt de ontsluiting van de talrijke histo rische dwarsverbindingen die Haarlem rijk is. Dwarsverbindingen die als het ware 'treden' vormen in de van oudsher noord-zuid georiënteerde aanleg van de stad. De werkgroep zet zich in om deze routes te behouden, te verbeteren en waar mogelijk in ere herstellen. - Zomervaartpad Fondsen zijn nodig om een herschreven route van het Zomervaartpad te laten verschijnen. 280 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 282