Een dwarsverbinding vanaf de brug de 'Verfroller' naar de Ringvaart. De oude route is terug te vinden op de website van de vereniging: www. haerlem.nl/_files-cms/File/folder_Zomervaartpad_Sitei.pdf. Met het op knappen van het Reinaldapark hebben wij geprobeerd om het laatste deel van deze route, langs de Fuikvaart, wat meer in beeld te krijgen. Dit deel werd niet meer onderhouden en dreigde zo op te houden te bestaan. Door actieve inzet van onze werkgroepleden is dit door de gemeente weer op gepakt. Dit jaar is om te komen tot een bredere bekendmaking van deze route samengewerkt met het ivn Kennemerland. Marcelisvaart/Westelij k tuinbouwgebied Ook dit jaar bevond deze route zich (net als in 2011, 2012 en 2013) helaas vooral in politiek vaarwater. Eind 2014 ging een brief vanuit het bestuur van de vereniging naar B&w om de openbaarheid van het Marcelisvaart- pad af te dwingen. Wij denken nog steeds dat deze route vooral voor het groenarme stadsdeel Haarlem zw een plezierige recreatieve langzaam verkeersverbinding kan vormen naar de belangrijke groene buitenruimte aan de westkant van Haarlem. Heussensvaartpad Het Heussensvaartpad is de ader in de dwarsverbinding door de Klever- laanzone; een belangrijke aaneenschakeling van groene openbare ruim tes en tevens een groene blauwe historische dwarsverbinding (al op de kaart in 1550). Het Plan Haarlemmer Kweektuin ligt midden in deze dwarsverbinding. Vandaar dat de werkgroep vanaf 2013 bij deze ontwik kelingen aangeschoven is. Ook in 2014 is verder gewerkt aan een pad vanaf het Spaarne, langs de voormalige Heussensvaart of Spaanse Vaart, de Schoterweg over de Algemene Begraafplaats, Stadskweektuin en via de schoolwerk- en doe- tuinen langs de molen richting de Ijsbaan. Voor deze nieuwe route gaan wij in 2015 een brochure ontwikkelen. Hiervoor zullen ook weer fondsen nodig zijn! Van Stad naar Parkenpad Een wandelroute die een verbinding maakt vanaf het Houtplein langs het Frederikspark, de tuin van het Provinciehuis en de hoogtepunten van de Haarlemmerhout naar het al beschreven Parkenpad. Deze route ligt al sinds 2012 gereed in concept. Het is ons ook in 2014 niet gelukt om hier voor financiering te vinden. De route zal nu eerst geactualiseerd moeten worden in verband met de ontwikkelingen in het Frederikspark en de Haarlemmerhout. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 283