bouw Omgeving. De voorzitter van Gebouw Omgeving zal de belan gen van Parken Groen in het bestuur van de vereniging behartigen. Jaarverslag werkgroep Jonge Muggen Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos, voorzitter Het verslagjaar 2013 kenmerkt zich voor een belangrijk deel door het con solideren van de basisactiviteiten van de werkgroep. Zoals daar zijn het ontvangen van vele groepen vier van de basisscholen in het kader van het 'Wie wat bewaart, heeft wat!'-project, van leerlingen van de KinderUni- versiteit en de Zomerschool, van kinderen die onze speurtochten maken, al of niet in het kader van een verjaarspartijtje, van groepen tijdens de Open Monumenten Klassendag, en het vieren met kinderen van de ver jaardag van de stad, de dag van de Haarlemse stadsrechten. En niet te ver geten voor de oudere Haarlemse jeugd de organisatie en uitvoering van de Grote Haerlem Mug-prijzen. Waalse Kerk Een nieuwe relatie werd opgebouwd met de Waalse Kerk. Daar werd in het najaar een tentoonstelling opgezet rond Jean de la Chambre, een gevluch te Franse Hugenoot die het in Haarlem niet alleen tot stadskalligrafeerder bracht, maar ook scholen in Haarlem en in Beverwijk oprichtte waar hij kinderen van de gegoede burgerij Frans leerde. De werkgroep heeft zich er voor ingespannen ook de leerlingen van het voorgezet onderwijs met Frans in het pakket naar de tentoonstelling te trekken, maar helaas is dat beperkt gebleven tot de groep basisschoolleerlingen die de kerk bezocht in het kader van de Open Monumenten Klassendag. Toch zijn dit soort tentoonstellingen mooie nieuwe aanknopingspunten voor de werkgroep. Grote Haerlem Mug-prijzen Veel succes hadden we dit jaar met de Grote Haerlem Mug-prijzen. Welis waar kon er helaas geen prijs voor een havo-werkstuk worden uitgereikt, maar de prijs die naar Mark Heemskerk van het Mendel College ging, was voor een vwo-profielwerkstuk van uitzonderlijk hoge kwaliteit. Voor het eerst maakten we voor de prijsuitreiking gebruik van het souterrain van de Hoofdwacht. Het was een druk bezochte bijeenkomst, die ook veel publiciteit heeft getrokken. Wel hebben we ervaren, dat de lengte van de huidige generatie tieners intensief gebruik van die ruimte beperkt. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 285