drs. a. de Bruin (1958) is sinds 2007 werkzaam als conservator van de beeldcollectie van het Noord-Hollands Archief. Hij studeerde Kunstge schiedenis aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Tijdens zijn afstuderen werkte hij als onderzoekstudent bij het Rijksprenten Kabinet van het Rijksmuseum. Daarna werkte hij als conservator bij de Stichting Elisabeth van Thürin- genfonds dat verbonden is aan het EG/Kennemer Gasthuis. Hij publi ceerde over de schilderijencollectie van de stichting en over deelaspecten van de geschiedenis van het Kennemer Gasthuis en de gezondheidszorg in Kennemerland. Ook schreef hij een boek over de kunstcollectie van de Haarlemse herensociëteit Trou moet Blycken. m. busker (1950) werkt sinds 1981 bij de gemeente Haarlem, eerst als ontwerper bij het bureau Monumentenzorg en daarna bij het bureau Vastgoed Ontwikkeling. Nu is hij ontwerper/projectmanager bij Stede lijke Projecten/Projectmanagement. Hij was en is betrokken bij vele res tauraties van gemeentelijke gebouwen in Haarlem o.a bij het stadhuis, de Hoofdwacht, Proveniershuis en Hof, Molen De Adriaan, Janskerk, Bake- nesserkerk, Nieuwe Kerk en diverse woningen. mr. w.m.n. eggenkamp (1945) is voorzitter van de stichting kathedrale basiliek Sint Bavo, welke stichting belast is met de restauratie van het ge hele kathedrale complex. Hij begon zijn loopbaan in 1972 bij de gemeente Leiden, waar hij eindverantwoordelijk was voor de stadsvernieuwing in de binnenstad. Van 1984 tot 1991 werkte hij bij de gemeente Haarlem als hoofd van de afdeling Openbare Werken en was hij onder meer betrokken bij de restauratie van het Tuinwijkcomplex van architect van Loghem. Vervolgens was hij tot 2007 directeur van Stadsherstel Amsterdam nv, de grootste restaurerende instelling van Nederland. Van 2009 tot 2013 was hij rijksadviseur voor het cultureel erfgoed, waar hij zich bezighield met de cultuurhistorie in de stedelijke vernieuwing van de veertig aandachts- wijken, de toekomst van de stads- en dorpsgezichten en met de vakop leidingen voor de restauratie-ambachten, gerelateerd aan de (te) geringe toestroom van leerlingen. Tot op heden heeft hij zitting in een aantal stichtingen, die in de hiervoor genoemde drie steden zorg dragen voor het behoud en beheer van het monumentaal erfgoed. nuel gieles (1958) is sinds 2013 stadsdichter van Haarlem. Vanaf 1981 werkt hij als journalist bij Haarlems Dagblad en andere plaatsgebonden bladen. Hij schrijft over de stad en culturele evenementen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 293