dr. j.a. den hertog ll.m (1955) studeerde Economie aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam en Rechtsgeleerdheid aan de Vrije Universiteit Amsterdam en de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Hij promoveerde in 2003 op vraagstukken van regulering en mededinging en is momenteel universitair hoofddocent Law Economics bij de faculteit Recht, Econo mie en Bestuur Organisatiewetenschappen van de Universiteit Utrecht. dr. d. de kool (1977) studeerde bestuurskunde aan de Erasmus Univer siteit Rotterdam. Hij begon zijn loopbaan als ambtenaar bij het ministe rie van Justitie. In 2007 is hij gepromoveerd op een bestuurskundig on derzoek naar de doorwerking van beleidsmonitoren in interbestuurlijke relaties. Momenteel is hij als onderzoeker werkzaam bij Risbo. Dit insti tuut is verbonden aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. In zijn vrije tijd is hij bezig met een promotieonderzoek naar de beeldhouwer Jan Baptist Xavery. drs. m. müller (1945) studeerde Sociale en Economische geschiedenis in Amsterdam. Hij werkte van 1972 tot 1992 als docent geschiedenis aan de lerarenopleiding van de Hogeschool van Amsterdam. Hij publiceerde o.a. 'Een economische geschiedenis van Europa vanaf de vroege middel eeuwen tot omstreeks 1980' (1988). Na een loopbaanwisseling was hij tot 2011 als natuurbeheerder/aannemer werkzaam op diverse landgoederen en natuurterreinen. Sinds zijn pensionering houdt hij zich bezig met bronnenonderzoek en publicaties over misdaad en strafrechtspleging in enkele Hollandse steden in de middeleeuwen en de vroeg-moderne tijd. drs. j.j. temminck (1934) studeerde geschiedenis aan de Rijks Universi teit Leiden en ging in 1966 bij het gemeentearchief Haarlem werken. Van 1973 tot 1995 was hij daar gemeentearchivaris. Hij publiceert veel over de geschiedenis van Haarlem. drs. a.c. van zalinge (1975) is afgestudeerd in de klassieke archeolo gie en de provinciaal Romeinse archeologie. Zij werkte als veldarcheo- loog in binnen-en buitenland en werd daarna rijksarcheoloog en provin ciaal archeoloog. Maar wat is er mooier om als archeoloog én geboren en getogen Mug stadsarcheoloog van Haarlem te zijn? Sinds 2009 is zij ver antwoordelijk voor bureau Archeologie, het Archeologisch Museum Haarlem en het archeologiebeleid van de gemeente. Het werk is veelzij dig; van leiding geven, onderzoek doen en tentoonstellingen maken tot adviseren, voorlichten en schrijven over archeologie. HAERLEM JAARBOEK 2014 OVER DE AUTEURS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 294