BINNENLAND. Laatste Berichten. 's Hertogenbosch, 18 April. Onder de gemeente Vught nabij deze stad woedde gis teren morgen een hevige brand, die, aange wakkerd door den feilen wind, een dreigend aanzien had. Dertien arbeiderswoningen wer den een prooi der vlammen; de inboedels zijn grootendeels gered. Te Groot-Deuteren nabij deze stad werden gisteren tegen den avond toede 3 hofsteden in den aseh gelegd; van de toboedels en den voorraad hooi, stroo enz. is Weinig kunnen gered worden. Het vee werd toet moeite en gevaar uit de stallen gehaald; alleen een geit kwam in het vuur om. De tohade is vrij aanzienlijk; al de panden waren tegen brandschade verzekerd. Zutphen, 17 April. Op den 8 Mei e. k. zul- l0n twee nieuwe leden voor den Gemeente raad moeten gekozen worden. Enkelen vleien zich met de hoop dat mèn nu een onrecht zal trachten goed te maken, dat in Julij 1875 s in sturrh des Leidenschaftis begaan. Im- toers toen vielen twee mannen uitwier groote bekwaamheid bekend wasmaar die toen moes ten vallen omdat, naar men zpgt,ja, GEMENGD NIEUWS. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. PARIS. Onder al de magaains de nou veautés te Parijs is de Ville de Saint Denis zeer gunstig bekend niet alleen om zijne uiterst lage prijzen, maar ook om de onver gelijkelijke fijne smaak en goede kwaliteit zij ner artikelen. Reeds sedert verscheidene maan den verzenden bovengenoemde magazijnen al hunne bestellingen voor Holland boven de 25 francs Franco aan Buis en vrij van inkomende rechten, Volgens berichten heeft de Porte besloten om zich niet to verzotten tegen het toelaten in de Dar- danellen van een gedeelte der eskaders van de onzijdige Mogendheden, godurende den tijd, dat de oorlog met Rusland gevoerd wordt. Ingevolge dat besluit zouden reeds vier Amo- rikaansche oorlogschepen door de Hellespont binnengekomen zijn. Bij den brand in het Southern-Hótel te St. Louis medegedeeld in ons vorig nummerzijn zoover met zekerheid gemeld kan worden, 12 toenschen omgekomen. Velzen, 19 April. Langzamerhand begint toen met het bouwenof het maken van de toebereidselen daartoe, in het jonge IJmuiden. lp drie der afgebakende terreinen is met den bouw aangevangen, terwijl op andere plekken de bodem wordt effen gemaakt. Twee der eerst te Verrijzen huizen zullen tempels zijn aan Bac chus gewijd, het derde der gebouwen zal een bakker tot woning en werkplaats dienen. Be bodem wordt zeer gelijkmatig geslecht; de stad IJmuiden zal dus behoorlijk op vlak terrein liggen. Rotterdam, 19 April. Eergisteren kwam een vrouw in de Bank van Leening een pak 'beleenen. Daar zij eenigen tijd wachten moest, Het zij 't pak ter bewaking aan een andere. Vrouw oververtrok enkwam niet terug liet pak bevatte een pasgeboren-kindwelks tooeder tot dusver onbekend bleef. Waarom omdat de Rozengracht het an ders had besloten. Vraagt nu een niet-Zutphenaarwat men aan ^e Rozengracht vindt, dan antwoorden wij hem dat men daar o. a. de Loge der broeders Vrij metselaren heeft. En zegt dan die niet-Zut- Phenaar, dat de Vrijmetselaars zich niet met staatkunde of godsdienstgeschillen bemoeien, dan merken wij een zoodanige opdat het bier te Zutphen dan toch wèl gebeurt. Gepasseerde weektoen een bomschuit van ^cheveningen in de Noordzee bij prachtig we der visschende was, wilde een der matrozen het 'tot met een boom eenigzins wegduwenmet het "oodlottig gevolgdat hij over boord viel. Alle pogingen om hem te redden, terwijl hij °P het water dreef, bleven vruchtelooszoodat bij ten laatste jammerlijk verdronk. Eenigen bjd daarnatoen de équipage de vischnetten °phaaldestond het lijk als het ware recht op to een der netten; het werd aan boord geno toen, te Scheveningen aan wal gebracht en tor aarde besteld. Te Terborg is een meisje, dat zich op ®en schuit onder een zwaar beladen vracht- Wagen zette, buiten weten van den voerman, 0&der die schuit geraakt, welke slechts een Paar handbreedten boven den grond hingen Verpletterd. De stoomboot Leo van Savannah naar Nassau is Vrijdag LI. in een hevigen storm Verbrand. Drie passagiers en 18 man der ^uipagedie zich in booten begeven hadden, zÖn waarschijnlijk omgekomen; 13 anderen zijn *toor een voorbijgaand schip opgenomen en te Savannah aan land gebracht. Naar wij vernemen, zijn aan de Tweede Lanier toegezonden wetsvoorstellen tot droog- toaking van een gedeelte der Zuiderzee en het toaken van een vaarwater naar Duitschland. De vroegere verantwoordelijke redacteur der Germania, de heer cand. med. Paul Hae- Piekeris na ongeveer 12 maanden in de ge vangenis te hebben doorgebracht daaruit ont slagen; van al de verantwoordelijke redacteurs hebben nu reeds vier hunner straf ondergaan. Een zit nog achter de grendels, een ander bevindt zich in het buitenland en twee zien hunne veroordeeling te gemoet. Binnenkort zal men te Amsterdam een nieuwe wijze van annonceeren in practijk bren gen, door photo-electrische lichtbeelden. Een adres wordt in reusachtige afmetingen op een daartoe gunstig terrein des avonds tentoonge steld. Uit Nieuwe Pekela wordt ons gemeld, dat de sigarenfabriek van Smit van Wijk en Eerkes aldaar geheel uitgebrand is. Niets is gered kunnen worden. Hoe de brand is ontstaanis onbekend. De fabriek was bij ver schillende maatschappijen verzekerd voor p. m. f 40,000. 4- Bjj gelegenheid eener vechtpartij in eene der herbergen te Witten (Limburg), had de kastelein den niet onaardigen inval om de vechtende gasten volgens een door hem uit gevonden systeem te verwijderen en wel, door met een ketel kokend water eène algemeene besproeiing toe te dienen. Daar door dit toe dienen de gasten niet gediend zijnhebben zij eene klacht tegen hem doen opmakenhetgeen de bespróeier natuurlijk niet zeer aardig vindt. In Berlijn staan een massa woningen, vooral kapitale Woningen leeg. De eigenaar van een blok nieuwe huizen, die van de on derste tot de bovenste verdieping leeg bleven omdat de huurprijs te hoog was, heeft nu be dacht om voor alle ramen gordijnen en andere voorwerpen te plaatsen, zoodat nu die buurt bewoond schijnt. Aan ieder bezoeker wordt nu de vaste vraag voorgesteld„Wilt ge ook de gordijnen voor een prijsje overnemen?" Te Londen wendde zich dezer dagen eene vrouw tot de Politierechtbank met eene klacht over haar veertienjarigen zoon, die nooit voor 12 uré 's middags uit zijn bed wilde komen. Zij noch zijn vader was sterk genoeg om hem te dwingen tot opstaan. De rechter verklaardedat hij er niets aandoen kon- Te Alkmaar is Donderdag brand ont dekt in een perceel aan de Korte NieuweSloot. Het mocht der Brandweer gelukken de vlam men betrekkelijk spoedig meester te worden, waardoor de branddie zich zeer ernstig liet aanzien, tot één perceel werd bepaald, dat echter nagenoeg geheel vernield is. Huis en inboedel waren geassureerd. Donderdag middag is de woning van den landbouwer Van Asselt, te Elspeet, ge heel afgebrand. Ook de geheele inboedelwaar onder 6 stuks runcTeren en 1 vet varkonwerd een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Verleden Maandag-ochtend begaven zich zes personen, waaronder vijf vrouwen en jonge méisjes, uit het dorp Vallabrègues [dep. du Gard] naar den linker oever der Rhone om rijs te snijden. Vóórdat ze den oever bereik ten zonk hun bootje on allen verdronken. H. C. Volgens een bericht uit Amerika hebben verleden week geweldige stormen gewoed langs de kusten ten zuiden van de Cheaspeako-baai waarin 20 vaartuigen vergaan en 100 perso nen omgekomen zijn. De onder het pseudoniem Fernan Caballero vermaarde spaansche schrijfster, mevr. Cecilia de Arrom, geb. Böhl de Faberwier dood verleden jaar ten onreehte bericht werd, is volgens de Imparcial den 7den dezer te Se- villa overleden. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. Bij vonnis van de Arr. Recht bank alhier d.d. 19 April jl. zijn de vijf jongens, die de vorige week hebben terechtgestaan we-, gens diefstal onder verzwarende omstandigheden door hen gepleegd in de maand Maart 1.1.waar van melding in ons nummer van Zaterdag 14 dezer veroordeeld tot de navolgende gevange nisstraffen le. W. A. B. tot 4 jaar en 7 dagen. 2e K. W. G. 3e. J. R. G. 4e. S. de W. 5e. D. J. A.ieder tot 14 dagen, eerstgen. met opzending naar de gevangenis voor jeugdige mannelijke veroordeelden te Kruisberg bij Doetinchem, Ter terechtzitting der arr. Rechtbank van 19 April jl werden wederom 21 zaken behan deld, wegens overtreding der alhier bestaande verordening op de Hondenbelasting,hetzij door verzuim van aangifte, het zij door dathoewel de aangifte was geschied en de belasting be taald de hond zonder voorzien te zijn van een penning op den openbaren weg had geloopen. De meeste der verschenen beklaagden voerden ten hunner verdediging aan het'drukkende en naar hunne meening onbillijke dezer belasting, hetgeen hun echter weinig zal batende ver ordening toch, moet zoo lang zij van kracht isworden gehandhaafd. BetSr ware het een algemeen adres aan den Gemeenteraad in te dienenmet verzoek deze verordening hoe eer zoo beter in te trekken en buiten werking te stellen. Het Gemeentebestuur heeft onlangs het zeer doelmatig besluit genomenom do groote stadsklok te regelen op de Stationsklok. tjeeen ceintuur met strikeen garibaldihoed een rood en groen gewerkt speldenkusseneen taschje van zeildoekwaarin eenige boorjjzersoen zwart moiré boezelaar, een zwart boenen oorbel; een duimstokeen spooreen R. C. Kerkboek en oenige sleuteltjes. Alle3 op straat gevonden: Yoorts te bevragen: Eene portemonnaie met geld te Amsterdam ge vonden. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. Van 13 tot 18 April. fL Klugt en M. Menke. W. Rietveld en H. Hulleman. J. Lourenburg en A. M. da Nijs. C. v. d. Klugt eu J. M. Engelo. E. Engele en A. M. v. Sijll. M. v. Zurk en G. Rietman. J. Klingers en J. J. Godefrooij. C. Thomass en C. H. Vogels. B. Lobman en M. H. Kuijper. J. G. C. F. de Nobel en M. B. van Steenwijk. Getrouwd. Van 12 tot 18 April. G. H. Kenselaar en M. A. A. Lindeman; B. v. Dëursen en H. C. Vermeer; D. Toepoel en C. B. Snoek; M. v. d. Bijl en A. Renout; C. Hoge worst en M. D. v. d. Horst. Bevallen. Van 10 tot 17 April. A. G. Smulders geb. v. d. Berg, z. E. Oushoorn geb. Lasschuit, d. Een onecht kind van het mannelijk geslacht. J. II. Schoos geb. v. d. Berglid. L. J. ICuijperB geb. JVeidema, z. J. L. Eliuk Sterk geb. Barth, d. C. J. Kloote geb. van Hemert, d. G. C. Bakker geb. Oud, z. G. Dorrepaal geb. Toepoel, z.W. Klaasing geb. de Graaft', z. N. Coens geb. Staartjes, z. M. A. Farber geb. Westendorp, d.J. van Boekhoven geb. Trapd. C. M. Kuiper geb. Spie ring, z. G. Kollaart geb. Bierenbx-oodspot, z. M. v. Vliet geb. "Wesselinlc, d. C. JVillemse geb. Klingers, z. K. Broekhuisen geb. v. d. Waalz. M. Jansen geb. Blankwaterz. J. J. de Zwaan geb. Abramsd. Een onecht kind van het vrou welijk geslacht. Overleden. Van 10 tot 17 April. B. Zweers, 46 jr. Burg wal;JL C. E. C. de Brouwer, 2 j. d. v. C. JL de Brouwer, Yerwulft;D. de Dood, 82 j.kl. Hout weg; J. Waguer, 76 j., kl. Houtstraat; D. J. Wijkhuizen, 56 j. Echtg. van G. C. v. Oort, Vogel- koopsteeg; A. Vlaanderen 54 jr.ParklaanJ. D. Saclise. 47 jr., SpaarnwouderstraatG. J. Both, 3 md. z. v. W. Both, Cornelissteeg; A. Sta kenborg, 60 j. wed. D. Roos, BereiderstraatH. A. Lamarre, 7 md. z. v. J. H. C. Lamarre, Waai gat;Een levenloos aangegeven kind van het man nelijk geslacht van J. G. Erdsieek, gr. Heiligland. 4— - ALM AN AK DER WEEK. APRIL, Grasmaand 30 dagen. Zondag 22. 3e na Paschen. Feest der bescher ming van den II. Jozepli. Utrecht grootendeols door brand vernield, 1279. Maandag 23. II. Gregorius, Martelaar. De Prui sen onder Wrangel verslaan de De nen bij Danuewirke en nemen de stad Sleeswijk in. 1848. Dinsdag 24. li. Pidelis van Sigmaringen, Mart. f 1622. Johanu Frederik van Saksen wordt bij Miililberg door het leger van Karei V verslagen, 1547. Woensdag 25. H. Marcus, Evangelist. Vastendag. Jacob van Heemskerk sneuvelt, 1607. Donderdag 26. H. H. Cletus en Marcellitus.. Pausen en Mart. f 89 en 304. Deventer door de Frauschén ontruimd. 1814. Vrijdag 27. II. Canisius, Belgder. Uitbarsting van den Baujermassingschen oorlog1859. Zaterdag 28. II. Paulus van het Kruis, Belijder. De Nederlandsohe dichter da (Josta sterl't. 1860. - rE W- ét KANTONGERECHT TE HAARLEM. Geen vonnissen uitgesproken. Zitting van 19 April 1877. 1. J. V.; L. T.; en P. S. Z. allen te Haarlemmer meer appèl van het Kantongerecht te Haarlem (jachtovertreding). Het vonnis van den Kanton rechter bevestigd, waarbij de le beklaagde is veroordeeld tot twee boeten van f10 de 2e tot eene boete van f10 de 3e tot eene boete van f 15 en eene van f 10, alsmede in de kosten van beide iustantiën. 2. M. M. te Koudekerk. Hoon f 3 boete of een dag subs gev. straf c. e. 3. C. E. te Haarlemmermeer moedw. mish. 8 da gen cell. gev. straf c. e. 4. C. W. en L. van der S. te Haarlemmermeer moedw. mish. ieder zeven dagen cell. gev. straf en ieder iq. dp helft der kosten. 5. L. C. te Haarlem feitelijk en gewelddadig ver zet tegen een bed. beambte in functie. Zeven dagen cell. gev. straf c. e. 6. G. E. te Velsen (gedt.) misbruik van vertrou wen. Vier maanden cell. gev. straf f 12.50 boete of een dag subs. cell. gev. straf, c. e. 7. W. A. B.; J. R. G.; 8. de W.; en D. J. A. d. K. allen te Haarlem (gedetd.)diefstal in een bewoond huisdoor middel van buitenbraak in en inklimming gepleegd met oordeel des on derscheids de le zeven dagen de 2e 3e en 4e ieder tot 14 dagen gevangenisstraf in een ver huis en solidair in de kosten. 8. W. B. en H. K. G. beiden te Haarlem diefstal bij nacht in een bewoond huis gepleegd met oord. des onderscheid de le gevangenzetting in een verbeterhuis voor den tijd van vier ja ren zes maanden de 2e van veertien dagen en solidair in de kosten. Commissariaat van Politie te Haarlem, aldaar is gedeponeerd: Een bloedkoralen armband van 4 snoer met gou den sluitingeen gouden ring- Eene portemon naie met geld;een koperen band van een rijtuig wiel;een kistje met draadnagels; een blauwe shawl; een zijden shawltje;een kinderschoen- WEENEN, 20 April. Een telegram van heden uit St. Petersburg aan de Politische Correspondenz meldt dat de reeds aange kondigde circulaire van Gortseliakoff tot dusverre nog niet verzonden is, daar het openbaar maken der besluiten van de Rus sische Regeering tot den 29sten dezer maand uitgesteld is. De terugreis des Keizers van Kischeneff naar St. Petersburg zal den 30e plaats hebben. PARIJS, 20 April. Uit St. Petersburg wordt gemeldt dat de Czaar direct naar Kischeneff vertrokken is, zonder Moscou aan te doen. De Minister van Oorlog ver gezelt hem. Men verzekert dat aartshertog Albrecht te Kischeneff verwacht wordt. PARIJS, 20 April. Het Mémorial di plomatique bevestigt het gerucht, dat dooi de omgeving van den Sultan met ijver on derhandelt wordt met een agent van Igna- tieff te Constantinopel. Mahmoud Damad Pacha en Reouf Pacha stellen alles in 't werk om een vergelijk direct met Rusland tot stand te brengen. LONDEN20 April. De Times verneemt uit Constantinopeldat de Porte rekent op de onzijdigheid van Oostenrijk en de be middeling van Frankrijk. Turkije zou ver schrikt zijn door het uitzicht op een da- delijken oorlog, het zou gaarne het oor leenen aan voorstellen tot vreedzame schik king, mits die niet te laat kwamen. BUCHAREST, 20 April. Uit Kladova wordt gemeld, dat de vrijwilligers uit den Servischen oorlog weigeren die plaats te ontruimen. De Servische Regeering - zendt troepen om hun de wapens af te nemen, die zij weigeren af te geven. De Oostenrijksche consul alhier heeft offi cieel de Maatschappij voor stoomvaart op de Donau geraden haar archief in veilig heid te stellen en verdere voorzorgsmaat regelen te nemen. 20 April. Eene meening die veel in gang vindt, is, dat om het overtrekken der rivierover de brug bij Burboche en eene verrassing door de Turksche flotilje te vermijden, het gros van de Russische armée per spoortrein vervoerd zou worden van Ungheni naar Marasettie; vandaar zou het te voet langs een zeer begaanbaren straat weg optrekken langs FocsaniOrimnic Bouzeo; verder naar Kalafat, Flamondo, MagoureleGiurgevo en Calarassi. Men ge looft dat te Bouzeo het hoofdkwartier zou zijn, evenals in 1856, of te Ploesti. Naar die vooronderstellingzouden de Russen trachten nabij Kalafat de Donau over te trekken. 20 April. De sedert 18 jaren tusschen Rusland en Rumenië hangende kwestie om trent kloostergoederen is definitief ten voor- deele van Rumenië geregeld. RUTSCHUK, 20 April. In de hooge administratieve kringen alhier gelooft men nog niet aan oorlog. Het gerucht zegt dat de zetel van het bewind over het villayet van de Donau van hier verplaatst zou worden naar Schumla, indien deze stad bedreigd mocht worden. Tengevolge der schraalte van graan in Bulgarjjemoet maïs gebruikt worden bij de bereiding van brood voor de troepen. RAGUSA, 19 April. De Turken, in 4 corpsen verdeeldhebben de Miriditen om singeld. Zij zijn vast beslotenden opstand te onderdrukken. Yerscheidene dorpen heb ben de wapenen nedergelegd. zoodat men al de modeszonder uitzon dering aan denzelfden prijs heeft als de Pa- rij sche Dames en ook zonder de minste on kosten van verzending, enz. De ville de St. Denis geeft ook binnen weinige dagen een album uit dat meer dan 2 0 0 prachtige modegravuren bevat en dat franco en gratis wordt toegezonden aan ieder, die hot franco aanvraagtevenals zeer volle dige collecties stalen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3