Laatste Berichten. Tiel, 2 Juli. Naar wij vernemen werd heden, Mj het openen van een uit Amerika ontvangen kist aan de fabriek van den heer Stout alhier, e®n tor of kever ontdektdie veel overeenkomst had met den colorado-kever. De heer Stout nioet voornemens zijn het gevonden exemplaar, tot nader onderzoek, op te zenden naar de landbouwschool te "Wageningen. GEMENGD NIEUWS. de som van f 12,950, en J. van den Heuvel Azn.alhier, voor f 12,417. Aan laatstge noemde is het werk gegund. Rotterdam, 5 Juli. Door de Politie al hier is de hand gelegd op twee zusters, oud 11 en 18 jaar, die in de laatste weken er haar werk van maakten kinderen Van drie tot vijf Jaar op den openbaren weg van hare gouden sieraden (oorknopjes en halskettinkjes) te be- rooven. De jongste volvoerde het feit, terwijl he oudste de aldus verkregen voorwerpen van he hand deed. Op die wijze hadden zij reeds Voor zooverre bekend is, een twaalftal kinderen heroofd. Schagen, 5 Juli. In de nabijheid van heze plaats werden van een landbouwer vier koeien te gelijk door den bliksem gedood. Breda5 Juli. Door de maréchaussée's alhier is een meisje van 11 jaar aangehouden, dat vol gens onderzoek 12 dagen in de omstreken dezer gemeente heeft rondgezworven en de nachten in de bosschen doorbracht. Haar voedsel be stond meest uit aardbeziën, kersen en wortelen, hie zij uit de tuinen stal. Zij heeft opgege ven van den Hout, gemeente Oosterhout, af komstig te zijn en door hare stiefmoeder uit het huis te zijn gejaagd. Zjj is thans ter beschikking gesteld van jden officier van jus titie. Rotterdam, 6 Juli. Naar men verneemt, is op de leening, groot één millioen gulden, hezer dagen uitgeschreven door de Maatschap- Pij tot exploitatie van staatsspoorwegen, voor verscheidene millioenen ingeschreven. Alleen he aandeelhouders schreven in voor bijna acht maal het bedrag, waarop zij volgens de statuten Voorkeur hadden. Victor Emmanuel heeft op wederrechtelijke wijze vorsten-kroonen bij de zijne gevoegd, souvereine staten aan Piemont gehecht; de haam van roover-koning past op hem en wordt hem dan ook gegeven: we zeggen hier niets nieuws en onze lezers verwijten ons wellicht, hat we hier ter neer schrijven, wat zij reeds lang wisten. We werden echter aan dien naam, aan Victor Emmanuel toegekend, herinnerd hoor eene bijzonderheidonlangs door de bladen vermeld, eene bijzonderheid, die ons overtuigt hat ook in Italiëzelfs in de hoogste kringen feti in de officieele wereld men 't eens is, om trent de juistheid der benoeming. Kort geleden Werd door op hom afgezonden soldaten een roover-hoofdman, een model-roover, wien 't noch aan beschaving, noch aan 't in acht nemen her vormen, door de beleefdheid opgeiegd, °ntbrakde beruchte Leonedoodgeschoten. Een tijd lang was Leone de schrik van Sicilië; hij met zijne bende oefende een erkend gezag Uithij was gaarne goed, ja sierlijk gekleed en was zoo beleefd aan den nieuwen prefect zjjn kaartje te zenden, vermeldende naam en kwaliteit of beroep. Hij werd eindelijk als een Wild dier opgejaagd en afgemaakt. Zoo'n bandiet had goede wapenen noodig Vooral een Engelsche revolver en een Ameri- kaansche karabijn, waarmede 24 schoten ach tereen kunnen gelost worden, trokken na den hood van den bandiet de aandacht; die kara bijn mocht een model wapen of liever moord tuig heeten. Gezegde wapenen bereiktennadat he beambten ze achtereenvolgens in handen Van hooger geplaatste collega's hadden doen °Vergaan, eindelijk zijne excellentie Nicotera, minister van binnenl. zaken. Deze was van meeningze niet te mogen behoudenaan wie 26 te geven Minister Nicotera begreep ze te boeten aanbieden aan den koning van Italië Victor Emmanuel. Dank zij de kiesche atten te van zijn ministermag koning Victor Emma nuel zich verheugen in het bezit van 't moord- 6U wapentuig, vroeger in gebruik van den aarts-bandiet en rooverhoofdman Leone. Men moet het van zijne vrienden maar hebben 'h. M. de Keizer van Brazilië zal, Uaar wij vernemen, ook een bezoek aan de Haarlemmermeer brengen en o. a. de Badhoeve en het stoomgemaal de Lijnden bezichtigen. Luitenant-generaal von Arnim, een der °udste veteranen is den 24n Juni te Potsdam begraven. De allerlaatste oogenbliklcen van hen 82-jarigen overledene, die lang bedlegerig 18 geweest, zijn inderdaad origineel. Hij schelde *ijn bediende. Deze komt haastig de kamer binnenloopen en vraagt: „Wat beveelt,Uwe Excellentie?" „Priedrich, ik reis af," zeide de oude heer, en hij viel dood in zijn kussen neder. Zekere D. L. te Delft, een volslagen dronkaardis Maandag-avond ten gevolge van het bovenmatig gebruik van jenever plotseling overleden. Zaterdag en Zondag 11. hebben in de Veroenigde Staten geduchte orkanen gewoed, welke groote schade hebben aangericht. Zeven tien menschen kwamen daarbij in Ohio en Indiana om het leven, en in eerstgenoemden Staat is een geheele spoortrein van de baan en onderst boven geworpen. De fourier J. H. Y.die op den 9n April jl. de kazerne te Zwolle heeft in brand gestoken, is schuldig verklaard aan moedwillige brand stichting in een bewoond gebouw, waarbij te voorzien was, dat menschenlevens in gevaar konden worden gebracht en werkelijk zijn gebrachtdiensvolgens vervallen verklaard van den militairen stand en veroordeeld tot eene tuchthuisstraf voor den tijd van vijftien jaren. Zaterdag-namiddag is te Almkerk een brand ontstaan, die tot des avonds 11 uur voortgewoed heeft. Negen-en-twin tig meest kapitale huizen met schurenalsook de dorps toren, zijn vernield geworden. Yan de inboedels werd weinig of niets gered. Een persoon be kwam ernstige brandwondendoch overigens werd niemand gedeerd. Van de kom der ge meente zijn slechts acht huizen met de kerk en pastorie overgebleven. Gedurende dezen brand wilde een land bouwer, die zijne brandkast niet genoeg vertrouwdede kast openen om het daarin aanwezige ergens anders te bergen; de kast was echter zeer heet, zoodat bij het openen eensklaps de vlam er uit sloeg en f 20,000 aan waarde in effecten verbrandde. Zijn buurman had de voldoening na den brand, toen zijne kast genoeg bekoeld was en die door hem geopend werd, zijne daarin ge borgen waardeongeschonden terug te vinden. Men schat de schade, in het algemeen door den brand veroorzaakt, op f 300,000, terwijl voor nog geen 100,000 verzekerd was. Te Nes nabij Akkrum kwam een zes jarig kind schreiende bij zijn vader. Toen de vader daarop mee ging, vond hij zijne vrouw niet aanwezig. Na lang zoeken vond hij zijne vrouw in het waterwaarin zij was gesprongen om een ander harer kinderen te redden. Moeder en kind werden levenloos uit het water ge haald. Te Bergschenhoek is een paard door den bliksem gedood. Dinsdag-avond zijn in het gehucht Makkumnabij Beilenvijf huizen door brand vernield, terwijl van de inboedels slechts weinig kon gered worden. Een der eigenaars van de afgebrande huizenzekere J. Boerdie nog iets wilde redden is in de vlammen omgekomen. Zijn lijk heeft men verkoold teruggevonden. De oorzaak van den brand is vooralsnog on bekend. Nabij Almelo is de bliksem geslagen in eene schuurdie tot berging van gereedschap pen enz. diende. De schuur is verbrand. Woensdag-ochtend sloeg te Radewijk (gemeente Ambt-Hardenberg) de bliksem in een korenmolen. De molendie tegen brand schade verzekerd wasis totaal afgebrand. Aan blusschen viel niet te denken. Het aan wezige koren is echter nog grootendeels gered. Het zoontje van een boer, in de nabij heid van Sneek, zat op een wagen met hooi om daarmee naar de schuur te rijden, toen de wagen brak. Het knaapje tuimelde naar benedengeraakte in een slootwerd door het hooi geheel bedekt en weinig tijds later als een lijk naar het huis zijner ouders ge bracht. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. De Raad heeft beslotenvoor f 1000 deel te nemen in het waarborgfonds voor de a. s. Nijverheidsfeesten. In de vergadering van den Raad is de behandeling der voorwaarden van verpachting der gemeente-reiniging voortgezet en ten einde gebracht. Burg. en weth. hadden voorgesteld, de verpachting voor 5 jaren te doen plaats hebbendoch de Raad heeft den pacht-termijn op 3 jaren bepaald. Op het rekest van G. Bouwmeester en G. H. Möllertot aan koop van grond in het Kenaupark nabij den overweg van den spoQrweg, is afwijzend be schikt. Op een adres van den heer P. Bouwenhorst Mulder c. s.om voorloopige concessie voor den tijd van ten hoogste 6 maanden, binnen welken termijn de definitive aanvrage om concessie met de ter beoordee ling daarvan noodige opgaven voor den aan leg van railrouten en de exploitatie van tram wagens in deze gemeente bij den Raad moet zijn ingeleverd, is besloten, de gevraagde concessie voor den tijd van 3 maanden te ver- leenenmet bepalingdat de Raad geheel vrij blijft in de voorwaarden, aan eene defi nitive concessie te verbinden. Herbenoemd zijn, tot leden van Gede puteerde Staten der provincie Noord-Holland de heeren Jhr. G. F. van Tets, mr. G. Oor ver Hooftmr. A. Rendorp en A. van Stralen en tot buitengewoon lid mr. J. F. van Val kenburg. LI. Donderdag-morgen is de hovenier J Winkel, won. Raamlaantje, in een tuin op het Groot Heiligland van den ladder gevallen en op een binnenplaats van de buren terecht gekomen, waarbij hij zich zeer belangrijk aan het hoofd heeft verwond. LI. Donderdag-nacht omstreeks 127, ure, is in een der buffetten van de Sociëteit „de Kroon" brand ontstaan, veroorzaakt door het springen van een petroleumtoestelhetgeen dadelijk groote opschudding en schrik in de stampvolle zaal te weeg bracht, daar ieder op het geroep van brandde vlucht nam. Hierbij zijn een aantal tafeltjes en stoelen omverge worpen zonder dat daarbij iemand eenig letsel heeft bekomen. De brand was echter spoedig door eigen personeel gebluscht. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Achtste uitvoering in den Hout op Zondag den 8en Juli 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Müller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. 1. Huldigings-marsch. Af-, H. Müller. 2. Ouverture. Ene Fête Ghampêtre. Laborij. 3. Herinnering aan Baden Baden. Polka. Peters. 4. Potpourri. Oud en toch nieuw. Gartner TWEEDE AFDEELING. 5. Fantaisie. La Favorite. Bellini. 6. Wals. Ein Madchen aus chöner zeit. Strauss. 7. Helden Marsch. Ströbe. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. J. P. Helmers en J. F. v. d. Berg; H. W. C' Spruit en A M. Blom; J. Waning en C. A- Kelfkens. Getrouwd. J. Lucas en G. Silkens; P. F. Vermeren en M. W. Westrik. BevaHen. A. J. Waning geb. Willems, z. A. G. Roest geb. v. Acker, z. A. Anten geb. de Nijs, z. J. Brouwer geb. Uilenburg, z. W. Fiege geb. Prins, z. M. E. Verboog geb. Lucas, d. E. Hessling geb. de Koe, z. F. Musscher geb. Abeelen, d. G. C. Corsten geb. Willemse. z. A. M. Stevens geb. Sabelis, z. J. Engelenberg geb. Scholte, d. S. Engelenberg geb. Ploeg, d. M. E. Serné geb. Wils, d. E. Meijers. geb. Wel ling, z. J. Majoor geb. v. d. Laan, d. -- Een onecht kind v. h. m. geslacht. J. E. Dieben geb. Loerakker, z. J. M. Beere geb. v. d. Erf, d. G. C. Bouman geb. Icke, z. C. J. Horeman geb. Luikel, d. J. M. Berbé geb. Dainmans, d. M. Koster geb. v. Limburg, d. G. J. B. Feije geb. Sanders, d. M. C. Onderwater geb. de Bas, d. Overleden. C. v. Distel 3 m. d. v. G. v. Distel L. Laken straat. M. Zonneveld vrouw v. W. v. Steijn Anthoniestraat. J. C. Fictoor 4 m. z. v. F. J. J. Fictoor Olieslagerslaan. A. J. Lublink 76 j. wed. H. Timmer v. Meeteren Keuaupark. L. Peereboom Vollen 67 j. Bakkersloot. M. Zim merman 16 m. z. v. J. H. Zimmerman N. Raam straat. L. de Haan 53 j. N. Spaarnwouderstraat. H. Verdonk 18 d. d. v. J. Verdonk K Rozestraat. A. Verdonk 19 d. z. v.. J. Verdonk K. Rozestraat. J. Hessels 36 j. vrouw v. A. W. de Boer Papen- torenvest. C. M. Feggelen 4 m. d. v. J, v. Feg- gelen Ged. Raamgracht. T. Weijers 34 jaren Oudeweg. C. J. Sijpkens 70 j. ongeil Oudegracht. J. Westerbeek 32 j. ongeh. Seliagchelstraat. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. Zitting van 5 Juli 1877. I. S. P. L. P. te Bloemendaalovertreding der wet op de hondenbelasting te Haarlem f 5 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. A. S. K. S. G. S. L. G. allen te Wijk aan Zee en Duin, moedw. mish. ieder f 1 boete of een dag subs. gev. straf voor ieder. 3. H. van der K. te Beverwijk moedw. mish. zes dagen cell. gev. straf c. e. 4. J. de V. en C. L. beide te Aalsmeer moedw. inisli.de 2e beklaagde daarenboven het met woorden van een bedienend beambte in functie ieder zeven dagen cell. gev. straf; de 2e bekl. bovendien f 8 boete of een dag subs. gev. straf en sol. in de kosten met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 5. C. R. te Ilpendam moedw. mish. zijner vrouw een jaar gev. straf, 3 geldboeten ieder van f 8 of 3 dagen subs. gev. straf voor elke boete c. e. 6. W. F. P. te Beverwijk diefstal 42 dagen cell, gev. straf c. e. 7. J. W. te Haarlem diefstal met braak op eene plaats,, die niet als bewoonde huizing wordt aangemerkt negen maanden cell, gev straf c. e. KANTONGERECHT TE TT A ART.EM. Zitting van 28 Juni 1877. 1. A. G. B. te Raasdorp het zich bevinden in kennelijken staat van dionkensoliap in de ge- 5. meente Haarlemmermeer bij verstek f 3 boete of een dag subs gev. straf c. e. P. K. te Alkemade harder dan stapvoets rijden op den openbaren weg der gemeente Alkemade tusschen de gestelde handwijzers f 3 boete of een dag subs gev. straf c. e. E. S. te Alkemade feit en straf als voren. K. L. te Haarlemmermeer laten grazen van van vee op een anders in den oogst staande grond f 3 boste of een dag subs gev. straf c. e. S. te Haarlemmermeer feit als voren f 5 boete of twee dagen subs gev. straf c. e. A. S. te Haarlemmermeer Het laten losloopen van een kwaadaardig beest f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 8. W. H. te Aalsmeer het nederleggen van goed aan den openbaren weg zonder vergunning f 3 boete of 2 dagen subs gev. straf c. e. W. S. te Aalsmeer het rijden met een hon denkar langs den openbaren weg der gemeente- Aalsmeer f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e Commissariaat van Politié te Haarlem, aldaar is gedeponeerd: Een gouden oorknop met agaten steen. Een defecte goudenoorknop. Drie bloedkoralen ket tingen van een snoer met gouden sluitingen. Eene porteinonnaie met geld. Een bruine katoe nen parapluie. Een grijs busking vest. Een bruin kinderhoedje. Een dito dito. Een zwart luster boezelaar. Een paar Wollen sokken. Een grijze katoenen handschoen. Een zweep. Eeu R. C. Kerkboek. Een Bchoolatlas. Eenige strengen roode en gele zijde. Twee sleuteltjes aan een bandje eu eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. ALMANAK DER WEEK. Juli, Hooimaand, 31 dagen. Zondag 8. 7e na Pinkster. Terugkomst der Nederlandsche krijgsgevangenen uit Frankrijk1833. Maandag 9. H. H. Martelaars van Gorkum f 1572. Zware brand te Rotterdam waarbij 250 huizen vernield en meer dan 700 beschadigd werden, 1563. Dinsdag 10. De zeven H. H. Broeders. Willem de Zwijger wordt te Delft door Balthasar Gerards doorschoten 1584. Woensdag 11. IL Felix van Cantalicio. Willem III behaalt de overwinning bij de Boyne, 1690. Donderdag 12. Oktaafdag van den H. Bonifacius. Yrede tusschen Frankrijk en Oos tenrijk, 1859. Vrijdag 13. H. Anacletus f 109. Veldslag bi) Leuven1831. Zaterdag 14. H. Bonaventura f 1274. Dood van Johan Willem Friso, 1711. BRUSSEL, 6 Juli. De Kamer heeft bij motie van orde de uitzetting van Jourde, gewezen Minister van Financiën onder de Parijsche Commune, goedgekeurd. WEEN EN7 Juli. De Politische Corres- pondenz meldt uit BelgradoHet gerucht loopt, dat een minieterieele crisis op han den is. Uit Ragusa verneemt hetzelfde bladdat het meerendeel der troepen van Suleiman- pacha en Ali-Saïb in de ïicluing van Sku- tari en Antwari oprukt. Naar het schijnt, zullen die troepen deels naar Thessalië, deels naar de Donau worden gezonden. Alle Turksche vestingen en forten in de Herzegowina en in Albanië zijn opnieuw van levensmiddelen en krijgsvoorraad voor zien. Uit Bucharest wordt van gisteren gemeld120,000 Russen zijn bij Sistowa over de Donau getrokkenwaaronder 20,000 man cavaleriebenevens 250 kanon nen en veel belegeringsgeschut. Ongeveer 80,000 Russen staan tusschen Zimnica en Turnmagurella. Grootvorst Nicolaas is met zijn staf en vergezeld van generaal Igna- tieff gisteren over de Donau gegaan en heeft te Sistowa zijn hoofdwartier geves tigd. Het Russische leger is in drie korpsen verdeeld. Het hoofdkorps rukt naar Rut- schuk op, het tweede naar de Balkan en het derde naar Nicopolis. De Russen weigeren aan Joden en Grie ken paspoorten uit te reiken. LONDEN, 6 Jul;. De correspondent van Reuter te Schumla meldt van heden: Het gevecht, gisteren te Bjela geleverd, heeft twaalf uren geduurd. De Russen werden met belangrijke verliezen teruggeworpen en trokken naar Sistowa terug. In het Lagerhuis verklaarde Sir S. Northcote, dat de vloot naar de Besika-baai gezonden was omdat dit een centraalstation is, van waar de admiraal gemakkelijker verkeer hebben kan met den heer Layard en de Engelsche Regeering. De vloot was niet naar het Suez-kanaal gezondenomdat dit geen centraal station was Er bestond geen reden om naar het Suez-kanaal andere schepen te zenden dan die er reeds gesta- tionneerd zijn. BERLIJN, 6 Juli. De Reichs-Anzeiger meldt, dat de Keizer den 4 dezer te Ems den gezant Sabullah ontvangen heeft tot het overhandigen zijner geloofsbrieven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3