Laatste Berichten. GEMENGD NIEUWS. STEDELIJK NIEUWS. geving (lat het zoowel aan oorlogs- als, aan koopvaardijschepen verboden is, bij nacht de haven van Smyrna binnen te varen. St.-cour Utrecht, 20 Jnli. Wegens eenige her stellingen aan de beide stoomketels van 's Rijks niunt, zullen de muntwerkzaamheden nog vier a vijf weken geschorst moeten blijven. Onze nieuwe bronzen munt zal zich dus nog laten wachten. Halfweg, 18 Juli. Gisteren werd alhier in veiling gebracht 226 hectaren puik te veld staande klaver en bracht de enorme som van f 310 per hectare op. 'S Bosch, 18 Juli. Gisteren-avond is de 26- jarige seinwachter A. v. Ij. geplaatst aan den overweg nabij het fort Isabelladoor den laat- sten trein overreden. Men vond hem heden ochtend dood naast de railsaan' het hoofd vreeselijk gewond. Waarschijnlijk heeft hij te dicht aan den trein gestaan en kwamen zijn kleeren daarmee in aanraking. Hoeven, 19 juli. Een 73-jarig man, P. Wirts, viel van een kar met hooi geladen en brak den halsde ongelukkige bleef op de plaats dood. Arnhem, 19 Juli. Een knaapje van 13 maanden was heden morgen zonder opzicht op den openbaren weg aan het spelen en kwam bij ongeluk in aanraking met een voorbijko menden wagen waarvan hem de wielen over het lichaam gingen, ten gevolge waarvan hij op de plaats dood bleef. De „Deutsche Mercur," de Duitsche Oud- Katholieken verdedigendeverhaalt dat de Zwit- sersche „bisschop" Herzog in een jaar tijds niet minder dan 13 priesters vrijwillig of on vrijwillig zijne jurisductie heeft zien verlaten. Het blad wil daarmee betoogen dat in Duitsch- land niet zooveel Oud-Katholieke priesters op den loop gaan of tot de Katholieke kerk terug- keeren als in Zwitserland. Aardige verdediging inderdaad. Heden-ochtend is een jongeling, werk zaam aan eene heimachine aan de petroleum- fabriek te Charloisin het water gevallen en verdronken. De aanplakborden der gemeente worden te Amsterdam verpacht. Yoor drie jaren zijn thans Gebr. Van Es, als meestbiedende, voor f 5600 per jaar pachters geworden. De politie te Mannheim heeft een labo ratorium tot het onderzoek van levensmiddelen opgericht. Het is geplaatst onder bestuur van een scheikundige. Reeds onmiddelijk na de opening werden er van de markt een aantal potjes boter gebracht en aan een onderzoek onderworpen, waarvan het resultaat was dat bij eenige verkoopers de boterals zijnde ver mengd met varkensvet en talk, in beslag werd genomen. De Correspondent van het Dagblad meldt uit Oosterhout dat daar geen hotel Pays- Bas is, waarvan dus ook geen heer Snoekx eigenaar kan zijn, evenmin als er, waar 't in casu op aankomt, „Z. Exc." de ex-Minister van Finantiën der Parijsche Commune kan heb ben gelogeerd. Oosterhout is dan ook van de eer van 't bezoek dier „Excellentie" verschoond gebleven, wat slechts ten voordeele van Oos terhout kan strekken. Dat „le sieur Jourde" evenwel in ons land verblijf houdt en wel te Rotterdam, blijkt uit de Maasbode van jl. Zaterdag. Bij de gemeenteraads-verkiezing te Oost stellingwerf liet zich een 92jarig man den trap van het Raadhuis op- en afdragen om zijn stem uit te brengen. Door den kantonrechter te Assen is iemand, wegens het uithalen van vogelnestentot eene geldboete of subsidiaire gevangenisstraf ver oordeeld. In het Handelsblad komt de volgende curieuse advertentie voor „ik heb den 23 junij een afitensi in het handelsblat vermeit dat en weduwnaar zonder last van kinderen onberispelijk van gedrag daar ik al lang gewacht heb om de brieven te haaien vermeit ik het voor de 2 maal dat het geen paskwil is dat kan uw wel begrijpen anders zou ik het voor de 2 maal niet ver melden dus ik verlang een Vrouw van 40 tot 50 zoo ik ook de ouderdom heb zeer goed Van gestalte knap en een goede houding ver zoek ik franko brieven aan het handelsblat letters V. V. en presie de plaats waar uw mij ■wilt spreken en tijt ik komt als een heer ik hoop dat uw mij ook zobehandelt daar ik vrij inkoomen heb 18 gulden per week vrij daar ik een vrouw verlang, die 14 of meer inko men heb dat zij een meid houden kan pro- testanse leer of lutters ik ben grifferm." Dezer dagen ontving een handelshuis te Deventer van de firma Claveaux, Binnenweg no. 9 te Rotterdamper telegraaf order tot: inkoop van 10 duizend eieren. Daar de zaak verdacht voorkwaminformeerde men eerst naar de soliditeit van gemelde firma, waarop men tot antwoord ontvingdat die firma te Rotterdam onbekend was. Uit een ingesteld onderzoek ocliter bleek later dat de genoemde firma werkelijk bestaat. In het afgeloopen jaar werd uit Frank rijk naar Engeland voor eene waarde van 1,434,835 p. s. aan eieren ingevoerd. Het is sedert eenigen tijd weder veroor loofd visite-kaartjesmet één cent gefrankeerd in open enveloppes te verzenden evenals vroeger. Aangeteekende en andere brieven uit Rus land worden soms geopend, om er eventueel de daarin aanwezige geldswaarde uit te nemen. Een slachtoffer van die practijken waarschuwt daartegen. (Dagblad.) Drukfouten zijn de cauchemares van de auteurs, 't Ergste zijn er gewoonlijk aan toe, die in dagbladen schrijven. De spoed toch waarmede de samenstelling moet plaats hebben laat niet toe dat herhaaldelijk proeven worden gezien. Daaraan is het dan ook te wijtendat een Berlijnsch blad zich dezer dagen al zeer ongelukkig uitdrukte. Er was sprake van een groot aantal stads-obligatiëndie bij een Bank, waar zij ter verwisseling werden aangeboden waren aangehouden. „De papieren," aldus schrijft bedoeld blad„zijn allen afkomstig van een door ons voor weinige weken ge pleegde zware nachtelijke inbraak bij de wed. Eiserman." Achter het woordje ons was uit gelaten „medegedeelde" Een zeldzame inbraak is in Hamburg voorgekomen. Daar is nl. door middel van buiten- en binnenbraak de officierskas uit de kazerne gestolen. Als iedere bewoonde ka zerne, was ook deze door onderscheidene wachtposten bewaakt. Uit Kevelaar wordt gemeld, dat de oudste lieden zich niet weten te herinneren, dat er in den aanvang der processie periode (van Petrus en Paulus tot Maria-Visitatie) het getal pelgrims zoo groot geweest is als dit jaar. Behalve eenige particuliere pelgrims werd Kevelaar tot den 8n dezer bezocht door 35 processiën, die te zamen meer dan 6000 personen telden. In het jaar 1876 stierven te Londen niet minder dan 44 menschen van honger. De schade, in 34 Fransche departemen ten aangebracht door den inval der Duitsche troepen in den oorlog van 1870, bedraagt met inbegrip van de oorlogsschatting van Pa rijs 886,957,755 francs. Uit de schatkist werd tot schadevergoeding onmiddellijk 420,531,630 francs bijgedragen. Gedurende het eerste halfjaar zijn te Nieuwediep in- en uitgegaan 642 en te IJmui- den 953 schepen. In den laatsten tijd is door de mariniers die op post staan bij de omrastering der marine werf te Hellevoetsluisherhaaldelijk alarm ge maakt, voorgevende dieven gezien te hebben. In den nacht van Donderdag 11. had het alweder plaats. De onmiddellijk toegeschoten wacht vermocht echter niets anders te constateeren dan dat de schildwacht in angst een zinken goot voor een dief had aangezien. Te Homoet (Betuwe) is eergisteren bij een hevig onweder de bliksem in een boerderij geslagen, welke totaal verbrand is, alsmede drie hooibergen en een tweetal schuren. De dynamietfabriek te Opladen, in de Pruisische Rijnprovincie, is eergisteren in de lucht gevlogen. Er zijn vijf werklieden omge komen en vier zwaar gekwetst. Op 1 Januari 1877 bedroeg het getal inwoners in Nederland 3,865,457. Te Rhijnsburg is een landbouwer door het op hol gaan van zijne paarden onder een mestwagen geraakt, zoodat hij het borstbeen en eenige ribben heeft gebroken. De man ver keert in zeer bedenkelijken toestand. Haarlem- In hare vergadering van den 26en Juni 1877, heeft de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem vastgesteld een Regle ment ter bepaling van de dagen en aanvangs- uren der gewone terechtzittingenwelk Regle ment door Zijne Excellentie den heer Minister van Justitie is goedgekeurd bij beschikking van den 17en Juli 1877, en 't welk is van den navolgenden inhoud Zitting voor burgerlijke en handelszaken des Dinsdags, des voormiddags ten 10 ure; Zitting voor strafzaken, des Donderdags, des voormiddags ten 10 ure; Zitting in kort geding voor den president, des Woensdags, des middags ten 12 ure. 19 Juli. Heden heeft de Afdeeling Haarlem, van de Vereeniging het Metalen Kruis, onder de zinspreuk „Voor Vaderland en Koning", weder een harer leden, namelijk A. van Soestten grave gebracht. Bij het ge opende graf hield de president eene toespraak welke door den zoon van den overledene werd beantwoord. De aangekondigde proeftocht met de Americaansche boot van den heer Dudok de Wit heeft in het Spaarne plaats gehad. Vele toeschouwers hadden zich aan de uitspanning „de Kikkert" verzameld en sloegen met belan- stelling de vlugge beweging over het water, en den netten bouw van het vaartuig gade. Bij Kon. besl. van 13 Juli is aan mr. F. F. Karseboom jr. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als 2de luitenant bij de dd. schutterij alhier; en is benoemd tot 2de luit. eff. mr. W. H. Smit, thans 2de luitenant a la Suite. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Tiende uitvoering in den Hout op Zondag den 22en Juli 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Müller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. 1. Feestmarscli gecomponeerd ter gelegenheid van het Honderdjarig bestaan van Nijverheid en opgedragen aan de Feestcommissie door M. H. Müller. 2. Ouverture Robin des Mers. Nihoul. 3. Le Retour. Polka. Faulwetter. 4. Potpourri. Willem Tell. Rossini arr. M. H. Müller. TWEEDE AFDEELING. 5. Fantaisie. La Bohémienne. Balfe. 6. Wals aus chöner zeit. Strauss. 7. Marsch, Les chasseurs de Vineennes. Ed. v. Buggenliout. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. H. L. Berkenlioff en N. Hemkes. H. J. van Huizen en M. F. Yerkes. G. Hubers en A. J. Kouwenberg. F. Schrama en T. A. Takkenberg. J. de Zwaan en S. C. Schutte. F. Lessing en E. T. C. M. Dekker. W. v. d. Pol en L. R. Westerbeek. L. J. Guillot en M. Korswagen. W. Both en E. C. Doorn. Getrouwd. J. F. Helmers en J. T. v. d. Berg. A. Obdam en M. Vertregt. H. W. C. Spruit en A. M. Blom. J. Waning en C. A. Kelfkens. Bevallen. S. van Os geb. Brandeis, d. G. Hagedoorn geb. Pollé, z. F. C. Brian geb. Dam, z. H. Bardok geb. Diemei, z. -C. Prinsen geb. S. Musscher twee dochters. A. J. Pollee geb. Hom burg, z. M. Willemsen geb. Blom, z. W. E. J. Talk geb. Horstman, d. P. C. de Bruijn geb. Heemskerk, z. C. S. II. Blom geb. Bolleurs z. J. A. Hendriks geb. Kamerbeek, z. M. G. Smolenaars geb. v. Leuven, z. K. Faïan geb. Mullers, d. J. Wils geb. Serné, z. -M. v. Dansik geb. Erdtsiek, z. J. M. Schoonderbeek geb. Stammers, d. A. M. Bruneel geb. Kramer. C. Uittendaal geb. Yerdonk, d. M. E. v. Asten geb. Boeker, z. v. Booven, z. M. J. v. Bruggen geb. v. Huizen, d. Overleden. C. Yrugt 5 m. z. v. C. Vrugt Omvalspoort. E. J. Horeman 7 d. d. v. W. F. Horeman Tuin straat. B. Hoogkamer 58 j. Brouwersvaart. T. Molenaar 66 j. vrouw v. P. Sernee Tuinsteeg. J. A. v. d. Heuvel 4 m. z. v. T. K. v. d. Heuvel Amsterdamsche vaart. Eon levenloos kind van het mannelijk geslacht van M. W Yan Burkum Oranjeboomslaan. C. Scherpenliuijzen 21 m. d. v. A. Scherpenhuijzen Drappenierstraat. A. v. d. Heuvel 1 m. z. v. P. v. d. Heuvel Boogaard straat. S. B. Pel 43 j. ongehuwd Schootersingel. A. P. Roeland 10 m. z. v. J. Roeland Kraaijen- horstengracht. A. van Zoest 70 j. Gedempte Raamgracht. J. C. Swaalf 11 m. z. v. C. J. Swaall' Rosemarijnsteeg. M. H. Mijnders 4 j. d. v. H. Mijnders Kraaijenhorstengracht. P. J. ter Smitten 2 j. z. v. H. ter Smitten Magdalenastraat. H. R. L. Kennipliaas 6 m. z. v. C. Kennipliaas Glasblazerstraat. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van H. van der Werf Antho- niestraat. KANTONGERECHT TE HAART,FM Zitting van 11 Juli 1877. I. P. Y. te Haarlem. Het niet plaatsen van be hoorlijk licht bij een werk f 3 boete of een dag subs. gev. straf, c. e. 2. G. v. d. S. te Haarlem, feit en straf als boven. 3. A. van der P. te Haarlem, feit en straf als boven. 4. N. S. te Haarlem, feit als voren vrijgesproken. 5. A. W. te Haarlem, geheel als voren. T. M. te Yelsen. Het delven van konijnen op eens anders grond zonder vergunning f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e 7. J. S. J. v. E. W. T. P. C. v. Z allen te Beverwijk. Het spelen met en om geld op een openbaren weg te Beverwijk; de le bij verstek ieder f 2 boete of een dag subs. fev. straf en solr. in de kosten, i. de Y. M. G. J. H. allen te Haarlem feit als voren te Haarlem, de le bij verstek; ieder f 1 boete of een dag subs. gev. straf voor elk en solidair in de kosten. 9. J. A. K. te Haarlem feit als voren vrijge- sproken. 10. J. H. L. te Haarlem. Het loopen over een grasperk te Haarlem 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 11. G. B. H. W. Y. te Beverwijk. Het te Haarlem aangespannen hebben van honden aan een voortuig zonder muilkorf. 12. H. B. te Haarlem. Dronkenschap op straat te Haarlem f 3 boete of een dag subs gev. straf c. e. 13. II. J. W. te Yelsen. Het zonder noodzaak plaatsen van een wagen op den openbaren straat te Haarlem waardoor de doorgang belet werd, vrijgesproken. 14. W. P. v. L. te Haarlem. Het zonder vergun ning plaatsen van steenen op een straat in de gemeente Haarlem f 3 boete of een dag subs, gev. straf c. e. Commissariaat van Politie te Haarlem, aldaar is gedeponeerd: Een portemonnaie met geld. Een ledige dito. Een plated zilveren kruisje. Een manchet met plated zilveren knoop. Een koperen speld in den vorm van een pijl. Een paternoster. Een witte breikous met 4 pennen. Een grijze hand schoen. Een witte manchet. Een wit linnen boezelaar. Een katrol met touw. Een oranje wimpel en eenige losse sleutels. Yoorts te bevragen: Twee loten in de a. s. Paardenloterij en Een lombardbriefje. Alles op straat gevonden. ALMANAK.DER WEEK. Juli, Hooimaand, 31 dagen. Zondag 22. 9e na Pinkster. H. Maria Magda- lena. De hertog van Reichstadt, zoon van Napoleon I, sterft te Schonbrunn. Maandag 23. H. Apollinaris, Bisschop en Mart. f 79. De admiraal de Ruiter zeilt met zijn smaldeel de haven van Bergen (Noorwegen) binnen, 1652. Dinsdag 24. H. Camillus de Leilis f 1614. Slag bij de Pyramiden in Egypten, 1798. Woensdag 25. H. Apostel Jacobus. Verovering van Gibraltar, 1704. Donderdag 26. H. Anna. Vrede tusschen Pruisen en Oostenrijk, 1866. Vrijdag 27. H. Marcellinus. Dantzig wordt dooi de Nederlanders ontzet, 1056. Zaterdag 28. H. Victor Paus en Mart. f 202. Napoleon III vertrekt naar het leger, 1870. LONDEN, 20 Juli, In het huis der Lords vroeg lord Strafheden mededeeling van het Engelsche antwoord op de circu laire der Porte over de wijze van oorlog voeren en de handelwijze der Russen. Lord Granville zeide dat daarover geen discussie gevoerd kon wordendaar de beweringen van door Russen gepleegde gruwelen te vaag waren. Lord Derby gaf te kennen dat er geen antwoord op de Turksche cir culaire bestaat. De Engelsche ambassade te Constantinopel had niet den invloed, dien zij hebben zou indien Turkije Engelands steun had, maar ook geene Mogendheid zou bij de onderhandelingen over de vrede met meer vrucht kunnen tusschenbeiden komen dan diewelker krachten niet door den strijd uitgeput zijn, gelijk met de strij dende partijen 't geval is. Engelands taal is duidelijk en stellig; het deelde dePorte mede dat zij Engelands steun niet moest verwachtenaan Rusland zette het de En gelsche belangen uiteen en Schouwaloff dank te Engeland voor deze ophelderingen. De motieven voor 't zenden der vloot naar de Besilta-baai waren reeds in het Lagerhuis uiteengezet; daaromtrent zjjn aan de Mo gendheden geen ophelderingen gegeven, omdat zij niet gevraagd zijn en dan ook niet noodzakelijk zouden wezen. LONDEN, 20 Juli. Reuter's correspon dent te Schumla meldtdat twee regimen ten ruiterij en twee bataljons voetvolk der Russen de Lom poogden over te steken tegenover Kadikery, maar teruggeslagen werden en twee kompagniën verloren. Twee kolonnes Russen rukken op naar Osman- bazar en Eski-Dshouman. In de provincie Adrianopel is de levée en masse afgekon digd. Saïd Pacha is ad interim belast met het Departement van Marine. Hobart Pacha is met twee gepantserde schepen vertrok ken naar de Zwarte zee, om den bevel hebber der vloot te vervangen. CONSTANTINOPEL, 19 Juli. De Rus sen rukken thans op Philippopolis aan. LONDEN, 20 Juli. Van den 19den ver neemt Reuter uit Constantinopel, dat vol gens eene depêche van Ismaël Pacha, ge- dagteekend Ipek 15 Juli, de Russen tot Revana hij de grenzen teruggetrokken zijn en er geene operaties plaats grijpen. Abdul Kerim, Redif en Reouf Pach t komen naar Constantinopel terug. Suleiman Pacha kreeg het bevel over de troepen in Rumenië. Assim Pacha, Minister van Ju stitie, vervangt als gouverneur van Adri anopel Ali Pachadie als ambassadeur naar Parijs gaat. CONSTANTINOPEL, 19 Juli. Het ont slag van Abdul Kerim Pacha is officieel; het aftreden van Redif Pacha waarschijnlijk. ERZERUM, 19 Juli. (Reuters corres pondent.) Generaal Loris Milikof heeft op zijn terugtocht te Kruuk-Dara stand gehou den. Daar wacht hij versterkingen van Alex andre,pol, die Grootvorst Michael met den grootsten ijver voor hem organiseert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3