Laatste Berichten. STEDELIJK NIEUWS. mate, dat zijals beschonken, naar hun woning moesten worden vervoerd. Dezer dagen werd onder Schoorl een alleenwonend man dood in zijne woning gevon den. Het lijk verkeerde reeds in vergevorder den staat van ontbinding. De buren hadden den man wel sedert ccn dag of tien gemist maar waren niet op de gedachte gekomen in zijne woning een onderzoek in te stellen. - Te Arkel zijn een landman en zijn zoon die hooi van het land gingen halen, tenge volge van het schrikken van 't paard, onder den wagen geraakt. De vader werd aan het hoofd ernstig gewond (een oor werd hem afge scheurd) en den zoon werd de rechterarm ver brijzeld. In de stoomspinnerij van de firma Geb. Scholten Comp. te Almelo is een jongeling met de hand tusschan den krasmolen geraakt waardoor die zoodanig werd verbrijzeld, dat terstond tot amputatie moest worden overge gaan. Naar men verneemt zal, als haute nou veauté, dit jaar bij de manoeuvres in Gelder land, een der partijen, tot onderscheiding van de andere, een witten doek om den chacot moeten dragen. Het behoeft niet betoogd te worden, dat die partij er allerzotst zal uit zien. Woensdag-ochtend had op het IJ voor Amsterdam een droevig ongeluk plaats. Eene jol, waarin twee personen gezeten waren, zou aan eene voorbij stoomende sleepboot van den heer Goedkoop worden vastgemaakttoen zij op eens dwars voor den steven van het stoom schip geraakte en in den grond gevaren werd Waarop beide opvarenden in de diepte verdwenen. Een hunnerde jolleman en een goed zwem mer werd met inspanning door de bemanning der sleepboot gered, doch de tweede is daar bij omgekomen. Te Würzen, in Saksen, zijn ongeveer 140 personen ziek geworden tengevolge van gebruik van het vleesch eener zieke koe. Naar de verklaringen der geneeskundigen leden zij allen aan bloedvergiftiging. Zeven zijn er reeds overleden. De beide slachtersdie de koewe tende dat zij ziek was, voor een spotprijsje hadden gekocht, zijn gearresteerd. Door de politie te Delft is tegen een vijftal fabrikanten proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der wet op den arbeid van kinderen in fabrieken. In de nabijheid van Lobith, is een man binnenshuis door den bliksem getroffen. Hij was onmiddellijk dood; de overige personen bleven ongedeerd. Garibaldi heeft weer eens iets van zich laten hooren. Als oplossing der Oostersche quaestie doet hij aan een zijner vrienden, Villani, het volgende huismiddeltje aan de hand: De Turken te Bagdad, de Russen te Skoetari, in Klein-Azië, eene federatie van alle volken van den Balkan te Constantinopel de Bosphorus en Dardanellen vrij voor iedereen en zoo voegt de Univers geestig hieraan toe Garibaldi in een gekkenhuis. Dagelijks komen te Breda via Ylissingen tal van Engelschen aansoms 80 tegelijk, die over Breda hunne reis naar Duitschland voortzetten. Te Wezep (Yeluwe) heeft zich een geval van hondsdolheid voorgedaan. De hond is afgemaakt. Te Amsterdam is een kruideniersknecht, die goederen naar een schip op het Y bracht, uit het schuitje geraakt en verdronken. Het lijk is later opgevischt. Van twee kinderen die dezer dagen in de Kattenburgergracht zijn gevallen is een gered, het andere is ver dronken. Gedurende den tijd van zeven a. acht Weken is binnen de gemeente Beek(Limburg) tellende ruim 2500 zielen, niet één mensch overleden. Jammer dat de vorige week alhier met 't sterven wederom een begin is gemaakt. In een herberg op het Rembrandtsplein te Amsterdam zijn bij den inval der politie 16 jongelieden gearresteerd wegens hazardspel een hunner, uit een bedstede op den zolder te voorschijn gehaald, moet in zes dagen tijds meer dan duizend gulden hebben verdobbeld. Drie deserteurs van het Belgische leger 2ijn te Breda aangehouden en door de Kon. marechaussées weder over de grenzen gebracht. De pet of politiemuts bij de Rijksveldwaeht Zal, naar men zegt, vervangen worden door 6en helm (Beiersch model.) Uit Aurillac wordt aan den Figaro bericht, dat Z. M. de koning der Nederlanden verleden Zaterdag van Lyon naar Luchon is gegaan. Overal, waar de trein stil hield, verdrong zich eene menigtedie op eerbiedige wijze haar sympathie toonde. Te Neussargues bood een eerwaardige geestelijk® den Koning een verzoekschrift aandat Z. M. met groote vriendelijkheid aannam. Te Murat maakte de onderprefect en te Aurillac de prefect zijn opwachting bij den Koning. De Koning droeg het rosetje van het Legioen van Eer. Hjj drukte de hand van een onderofficier der gen darmes die de militaire medaille droeg. Met veel gevoel en sympathie sprak Z. M. over den maarschalk en over Frankrijk. Het ver trek van den trein werd begroet met de kreten Vive Guillaume III! Vive la Hollande! Een juwelier van Florence is door een heer met aristocratisch voorkomenbewerende een zoon te zijn van een Schotschen Pair opgelicht voor een bedrag van f 12,000. Te Parijs zal eerstdaags een zeer zonder ling paar in den echt treden. De Hertog d'Ars, 84 jaar oud, en die in 1812 zijne beide beenen in Rusland op het veld van eer heeft laten lig gen, huwt met eene 22-jarige weduwe, mw. Friard, eene dame van buitengewone schoon heid, en die 25,000 fr. rente bezit. De stok oude Hertog leeft van zijn pensioen. Terwijl een vreeselijke en zelfs bloedige agitatie op de Noord-Amerikaansche spoor wegen bestaat, vinden wij de uitgave vermeld van een nieuw dagblad, dat niet alleen op een spoorweg wordt geredigeerd maar tevens gezet, gedrukt en verkocht. Het blad heet the. Transcontinental en wordt gedrukt op The great Pacific tusschen New- York en St. Francisco. Op elk station dezer lijn bevindt zich een correspondent, die het nieuws uit den omtrek aan de redactie mede deelt; deze bewerkt het onmiddellijk, geeft het aan de drukkerijen na verloop van kor ten tijd kan het in den vorm van een dagblad aan de reizigers worden aangeboden. Waarschijnlijk zullen de gebeurtenissen der laatste dagen wel een storenden invloed op deze uitgave gemaakt hebben. Te Goor zijn twee Duitschers betrapt op een poging om 't geld uit de offerbus van de R. Kath. kerk te stelen. De Kapellaan Moes, die kwaad vermoeden had gekregen, zoodra hij die beide mannen de kerk zag binnentreden, was de sacristy binnengegaan en zagdat een van hen de bus beet had; terwijl de ander de wacht hield. Op zijn komst namen zij de vluchtdoch werden door eenige ingezetenen achterhaald en aan de politie overgeleverd. De magazijnmeester van een meubelfabri kant te Amsterdam is in hechtenis genomen, omdat hij bij zijn patroon voor een nog al aanzienlijke waarde aan goederen heeft gesto len. De heler van het gestolene is bekend en door de politie reeds ondervraagd. Haarlem, Bij Kon. besluit van 22 Juli zijn van de onderofficieren alhier in garnizoen o. a. benoemd tot 2e luitenants: Bij het wapen der Cavalerie, bij het lereg. Hussaren, de wachtm. tit. A. H. J. Duijm, van het corps; bij het 3e reg. Hussaren, de wachtm. tit. Jhr. A. W. J. Snouck Hurgronje van het 2e reg. Hussaren; en bij het 4e reg. Hussaren de wachtm. tit. A. P. J. van Duuren van het 2e reg. Hussaren. Bij het wapen der Cavalerie van het leger in Oost-Indië: de wachtm. tit. A. Waalewijn en W. C. S. van den Brandelerbeiden van het 3e reg. Hussaren. Op de Paardenmarkt Donderdag jl. hier ter stede gehouden waren aangevoerd 872 paarden; de hoogste prijs was f 1000, de laagste prijs f75, met vluggen handel, vooral onder de schoonste buitenlandsche. Veel Fransche kooplieden waren ter markt aanwezig en deden flinke inkoopen. Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is heden aanbesteed, bij enkele in schrijving, het herstellen van de stormschade, ontstaan in Januari en Februari 1877 aan de havenhoofden te Medemblik. Daarvoor was de minste inschrijver de heef Joan Gijzelaar te Medemblik, voor f 4749. Donderdag-ochtend te 7 ure is in het Noorder-Sparen, bij halfweg Spaarndam, door een voorbijvarenden schipper het lijk gevonden van den werkman J. S., die dezer dagen bij Spaarndam uit eene zeilboot is gevallen. 11. Maandag namiddag werd van een bleekerswagendie door den eigenaar eenige oogenblikken zonder toezicht op de Groote Markt alhier was achtergelaten, een zak met waschgoed ontvreemd, waarvan hij terstond aangifte bij de politie heeft gedaan. Naar men verneemt is de dief reeds den volgenden dag met het gestolene te Alkmaar aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn door de politie alhier aangehouden twee mineurs 3e klasse, in garnizoen te Hellevoet- sluis, die sedert 11, Maandag van hun corps waren gedeserteerd. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Elfde uitvoering in den Hout op Zondag den 29en Juli 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Müller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. 1. Le Confanon. Marscli. van Ackere 2. Ouverture. Nebucadnesar. Yerdi. 3. Irma. Polka. Montagne. 4. Fantaisie. Fanchonette arr. Ed. van Buggenhout TWEEDE AFDEELING. 5. Marsch. La Comête. Ed. v. Buggenhout. 6. Chant Tijrolien Impromptu. Dunckler. 7. Walse La Magi Cienne. arr. Kingsbergen. 8. Le Pressé Galop. Cliristophe. Tiende uitvoering aan de Sociëteit Trouw moet Blijken" op Zondag 29 Juli van 7 tot 9 uur door het Muziekkorps van het le Reg. Hussaren. PROGRAMMA. 1. Soldatenleven Marsch. Unrath. 2. Ouverture Berlin wie er weint und lacht. Conradie. 3. Blüttlein im winde Walzer v. Faust. 4. Fantaisie Sur l'Opéra Anna Bolena v. Panne. 5. Fortuna Quadrille v. Strauss. 6. Marsch und Aria aus der Opera die Zauberflöte v. Mozart. 7. Paraphrase. Wio Schön bist du. v. Neswodba. 8. Finale- BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. P. W. J. Klaassen er. M. S. Vermeer. A. A. Ari en H. van Mil. B. J. Henning en A. M. Voges. P. Balkenende en G. H. de Wilde. W. Brouwer en J. van Nieuwenhuizen. M. Kooger en M. W. Timmermans A. Mes en C. v. Wieringen G. Slats en. A. Boddorf. A. Hermensen en B. v. d. Bijl. K. Eeken en W. M. Rees. J. F. Koppen en H. Miseri. T. Keerwolf en H. Vrugt. J. Kloos en J. Bouman. H, v. d. Steeg en F. Hoogerbeets. Getrouwd. C. Arende en F. du Moulin. B. Davidson en E. Davidson. P. Persoon en H. Wortel. P. H. Overmeijer en C. F. Boon. W. P. Rozenliart en J. Schook. BevaUen. J. Verzijlberg geb v. Seggelen, d. J. C. M. Wassenaar geb. Steffens, z. K. M. Hoffman geb. Schmidt, d. W. J. Verwer geb. TimmerB, z. A. M. Hommerich geb. Wasmann, d. G. Hoesbergen geb. Wagteveld, d. J. L. Kareis geb. Poesenouw, z. W. Scheidier geb. v. Gulik, z. E. Janse gffi. Lindeman, z. C. Bakker feb. v. d. Haak, d. A. Arnken geb. Kuit, d. H. Kreek geb. Wijburg, d. M. W. de Vos geb. Hamers, d. B. Lijnzaat geb. v. d. Linde, z. C. M. Carrière geb. Maitland, d. Een onecht kind v. h. mannelijk geslacht. A. Kruijff geb. Langevoort, z. A. E. Guthschmidt geb. Fibbe, d. D. Fortgens geb. Meijer z. P. v. d. Berg geb. vanhetNederend, z. Overleden. J. Negrijn 2 maanden z. v. J. Negrijn Rauwe Appelaarsteeg. J. Winkel 36 jaren Raamlaantje. G. Willemse 72 jaren wed. E. Hugtenberg Kam persingel. L. Ophof 20 jaren ongehuwd Antho- niestraat. P. F. Lonbar 80 jaren vrouw v. C. Petri Hooimarkt. W. de Bruin 16 jaren z. v. W. de Bruin Gasthuisvest. J. J. v. Westerhoven 3 maanden z. v. J. J. v. Westerhoven Patientiestraat. J. G. Fiege 22 dagen z. v. P K. Fiege Houtmarkt. Een levenloos kind v. h. vrouwelijk geslacht v. J. Preenen Brouwersvaart. W. L. Woudenberg 19 maanden zoon van W. Woudenberg Nieuwst. Burg wal. H. Wernink 28 jaren ongehuwd Gasthuis- vest. J. Steenkist 67 jaren Doelstraat. P. van Damme 8 maanden zoon van P. van Damme Ravelingsteeg. A. M. Bierman 85 jaren weduwe H. J. Koehorst Warmoesstraat. E. Uittendaal 6 dagen dochter van L. Uittendaal Harmenjansen- weg. P. Keijzer 48 jaren Zoetestraat. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Zitting van 17 Juli 1877. 1. B. S. en J. v. E. te Haarlem. Het maken van een nieuwen stoep te Haarlem zonder verlof van Burgemeester en Wethoudorsvrijge sproken. 2. J. v. d. M. te Haarlem. Het onbeheerd laten staan van een wagenbespannen met een houd die niet voorzien was van een muilkorf, eene geldboete van f 1 en eene van f 3 of een dag subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 3. M. v. d. E. te Velsen. Het rijden met een kruiwagen op een voetpad te Bloemendaal f3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 4. C. A. J. M. te Bloemendaal. Het planten van boomen op een weg in de gemeente Bloemen daal f 5 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 5. A. R. P. F. D. T. H. S. Het om geld spelen op straat in de gemeente Haarlem ieder f 2 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 6. P. v. L. en S. H. te Beverwijk, lo Maken van nachtelijk burengerucht; 2e dronkenschap op straat te Beverwijk, ieder f 2 en f 5.50 boete of een en twee dagen subs. gev. straf c. e. 7. A. v. E. te Velsen. Zonder toestemming loopen over een met granen bezetten grond 15 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 8. J. C. te Beverwijk dronkenschap op een open baren straat te Beverwijk, bij verstek f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 9. A. T. te Wijk aau Zee feit en straf als voren. 10. J. Z. te Castricum feit en straf als voren. 11. J. Ph. te Castricum feit en straf als voren. 12. W. H. C. v. d. L. te Amsterdam feit en straf als voren niet bij verstek. 13. J. de N. te Bloemendaal. Dronkenschap op straat te Haarlem straf als voren. 14. J. H. H. te Haarlem feit en straf als voren. 15. T. J. L. te Haarlem feit en straf als voren. 16. W. J. 8. te Haarlem teit en straf als voren. 17. P. J. te Zandpoort feit en straf als voren. 18. J. C. v. D te Haarlem feit en straf als voren. 19. S. A. te Haarlem feit en straf als voren. 20. B. A. te Haarlem feit en straf als voren. 21. A. v. d. V. te Haarlem feit als vorentweemaal recid., 2 boeten ieder van f3 of een dag subs, gev. straf voor iedere boete c. e. met vrjjspraak der recidive. 22. A. C. v. d. L. de V. te Haarlem feit als voren eenmaal (recid.) f3 boete of een dag subs gev. straf c. e. met vrijspraak der recidive. ARROND. RECHTBANK TE HA ART,RAT Zitting van 24 Juli 1877. 1. C. S. te Leiden. Loopen over een spoorweg zonder vergunning bij verstek f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 2. J. v. W. te Leiden feit als voren niet bij ver stek f 50 boete of een dag subs gev. straf c. e. 3. J. v. D. en J. v. B. beiden te Lisse. Lastei ieder f 3 boete of twee dagen subs. gev. strat en beiden solidair in de kosten. 4. T. J. M. J. J. S. P. B. V. V. P. S. de le en 3e te Landsmeer, de 2e te Nieuwendam, de 4e, 5e en 6e te Amsterdam, moedw. mish.de le bovendien opzettelijke verbreking van afsluiting; de le beklaagde 21 dagen cell. gev. straf, 2 boeten namelijk een van f 8 of een dag en een van f25 of 3 dagen subs. cell. gev. straf; de 2e en 3e ieder 15 dagen cell. gev. straf f8 boete of een dag subs, cell. gev. straf; de 4e, 5e en 6e vrijgesproken; de veroordeelden solidair in de kosten. 5. D: T. te Leiden, le Beleediging, 2. feitelijk en geweldadig verzet tegen oen bedienend be ambten in functie 8 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 6. H. B. te Haarlem. Feitelijk en geweldadig verzet tegen een bedienend beambten in functie eene maand cell. gev. straf c. e. 7. E. D. te Zandvoord feit als voren 15 dagen cell. gev. straf c. e. 8. C. P. te Landsmeer, le Opzettelijke verbre king van afsluiting; 2e beleediging van een magistraatspersoon door woorden3e u. s. door gebaren; 4e beleediging met woorden van een bedienend beambte in functie, een dag cell, gev. straf 2 boeten ieder van f 1 of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 9. J. H. de B. zonder vaste woonplaats diefstal, een jaar gev. straf c. e. 10. L. B. zonder vaste woonplaats bedelarij, een maand gev. straf c. e. met last tot overbren ging naar een bedelaarsgesticht. ALMANAK DER WEEK. Juli, Hooimaand, 31 dagen. Zondag 29. 10e na Pinkster. De prins van Oranje wordt tot opperbevelhebber van het Nederlandsclie leger benoemd, 1831. Maandag 30. H. Henricus. Landing der Engel schen op Walcheren bij het fort Ter Haak, 1809. Dinsdag 31. H. Ignatius de Loyola, stichter der Sociëteit van Jesus. Napoleon I wordt naar St. Helena gevoerd 1815. Augustus, Oogstmaand, 31 dagen. Woensdag 1. Overvoering der Reliquiën van den H. Bavo. Begin van den Tiendaag- schen veldtocht, 1831. Donderdag 2. H. Alphonsus de Liguori, Insteller van de congregatie der P. P. Re demptoristen. Vrijdag 3. Vinding van het lichaam van den H. Stephanus f 415. Begrafenis van Prins Willem I te Delft, 1584. Zaterdag 4. H. Dominicus, oprichter van de orde der Predikheeren f 1221 Patroon te Haarlem. CONSTANTINOPEL, 27 Juli. De Fran sche Consuls te Kavalade Grieksche Con sul te Burghas en de Fransche en Itali- aansche Consuls te Gallipoli hebben den respectieven ambassadeurs te Constantino pel verzocht oorlogsschepen naar die plaatsen te zenden, wegens de groote gisting onder de Mohamedaansche bevolking. ADRIAN OPEL26 Juli. De Consuls hebben eene nota aan den Gouverneur over handigd, met het verzoek voor de open bare veiligheid zorg te dragen. De Itali- aansche Consul ried zijnen landgenooten te vertrekken. De Russen hebben op 5 plaat sen de bruggen op de Spoorweglijn van Jamboli naar Philippopolis vernield. LONDEN, 27 Juli. Uit Erzerum wordt aan Reuter geseind dat de bewegingen van het Russische centrum een ernstigen strijd voorspellen. ST. PETERSBURG, 27 Juli. Een offi cieel telegram van 25 dezer uit Bjela meldt: Generaal Semeka bericht dat 21 dezer Turksché oorlogsschepen zich aan de kust der Krim tegenover Alaschka en Ka- rajuren vertoonden. Te middernacht ondernamen Russische vrijwilligers in booten eene verkenningonder aanwen ding van een licht dat zijne stralen ver in zee wierp. De Turken openden een hevig vuur op de booten, doch richtten geen schade aan. Zij zonden daarop stoombar- kassen naar den walwelke echter voor het geweervuur der Russische infanterie wijken moesten. De Turksché schepen ver wijderden zich vervolgens in zee. Een stoomschip was voor Parmenite zichtbaar. LONDEN, 27 Juli. Beuters-office ver neemt dat Suleiman Pacha bij Karabunar geslagen werd. Hij verloor 10 kanonnen en trok op Adrianopel terug. De Russen sneden de verbinding tusschen Philippopel en Adrianopel af. Silistria werd door de Russen ingesloten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3