J. de Leeuw, J, L van Looij Schoenen en Laarzen ITdoMIcusT Loflied OLIE en LOOG G. ROOIJERS Wed. A. J. FRANKEN DE VISSCilKK. Tabak- en Sigaren-Fabriek. J. P. VELTHUIJSE .1'. NEGEN GEBEDEN LITANIE en puik beste DUINAARDAPPELEN Laatste Berichten. ADVERTENTIE N. Hypotheek en Assu rantiën. TE KOOP: An eg an g No. 5. Heeren Winkeliers genieten groot rabat. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM HaarlemGierstraat Prijs 5 Cents. TWEE VAAESEN, waar van een afgekalft, de andere aan de uring. Te bezichtigen aan de boer derij van het hotel VAN DEN BERG in de Haarlemmerhout. Opnieuw ontvangen solide Schoenen.Laarzen en Pantoffels Hoek Lange- en Korte Veerstraat No. 39 Haarlem. Sigaren, Snuif, Koffie en Thee- Waren: huur van huizen f 7813,80, huur of pacht ran landerijen f 3318,27, opbrengst van houthak f 905,01renten van kapitalen f 835,56 opbrengst van grasverpachtingen f 2921,75, pacht van jacht enz. f 777, erf pachten enz. f 2411,50% opbrengst der Bank van Leening f 1818,97, recognitiën f2014,58. De opcenten op de hoofdsom der belasting op he gebouwde eigendommen waren f22,975,23, he opcenten op de ongebouwde eigendommen f340,18 en de opcenten op de personeele be lasting f 36,689,19. De vier vijfden van de opbrengst der Rijks-personeele belasting brach ten op f 104,377,35de hoofdelijke omslag f 90.486,20, do entree-gelden van het Stede lijk Museum f 864,25de hondenbelasting 1 1641,60. De verschillende heffingen voor het gebruik van openbare plaatsenwegenwer ken en inrichtingenalsscholen enz.be liepen f 59,573,18. De ontvangsten van ver schillenden aard en toevallige baten waren f 13,473,86. Het totaal der buitengew. ont vangsten was f 176,800,80, waaronder f 10,500 subsidie voor het middelbaar onderwijs, en het geheele bedrag der inkomsten f 556,497,60=. De uitgaven waren volgenderwijze verdeeld De kosten van huishoudelijk bestuur heliepen f 26,602,36, invordering van belastingen en teruggave daarvan f 18,858,41kosten van onderhoud van gemeente-eigendommenaan jaarwedden f6218,21, onderhoud f 17,328,77; het onderhoud van straten pleinenwegen Wandelplaatsen, bruggen, pompen, havens, begraafplaats vorderde f 51,195,49aan grond en andere lasten werd betaald f 2661,795; de jaarwedden en gratificatiën van de openbare Veiligheid en brandweer beliepen f 23,650,05 en de overige kosten wegens de openbare veiligheid enz. f 22,089,69»; de uitgaven aan Plaatselijke gezondheids-politie bedroegen f 885,50. Yoor het openbaar lager onderwijs Werd uitgegeven: aan jaarwedden van hoofd- en hulponderwijzers, schoolbehoeftenvuur en lichtonderhoud van scholen (ook van oiiddelbaar onderwijs)meubelen en woningen f 38,788,80. De H. B. school met 5j. cursus en het Gymnasium vorderden f 27,534,78=, die met 3j. cursus f 8288,72, de Meisjes- Durgerschool f 12,857,07de Burger-Avond school f 4433,50% de commissie van toezicht f 30,95, de gymnastiek-, scherm- en dans school f4598,475de Stads-Bibliotheek f808,97, het Sted. Museum f 411,45. De kosten van het armwezen, mitsgaders suhsidiën en bij dragen aan daarmede in verband staande in richtingen, beliepen f 30,540,61. Aan renten en aflossingen werd betaald f 70,040,34", aan Pensioenen enz. f 6018,63. De andere uitga- Ven, hiervoren niet gemeld, vorderden een hedrag van f 9090,62=. De buitengewone uit gaven voor publ. werken eischten eene som van f 56,046,42% de onvoorziene uitgaven f 2610.66. Het geheele uitgegeven bedrag was f 481,385,90=. In den afgeloopen maand werd het Museum van Schilderijen en Oudheden op het Raad huis alhier bezocht door 627 personen tegen betaling, terwijl 1107 personen van de gele genheid gebruik hebben gemaakt, als het kosteloos te bezichtigen was. In de gehouden vergadering van den Ifaad zijn de geloofsbrieven van de herbe noemde leden, de heeren A. L. Dyserinck jhr. J. W. M. v. d. Pollmr. H. Gerlings Cz.C. J. SmitsP. J. van der Aa en W. F. G. Derx en van het nieuw benoemde lid den heer M. O. de Kanteronderzocht en goedgekeurd en is tot hunne toelating besloten. Op het adres van den architect A. v. d. Steur Jr.tot aankoop voor zijnen meester van den grond in het Florapark, aan den Dreefhoek Hazepaterslaanom daarop eene villa te bou wen, is overeenkomstig voorstel van B. enW. gunstig beschikt, ten gevolge waarvan de te verkoopen oppervlakte kleiner is dan op het primitive plan voor de daar te bouwen villa was bepaald, doch mede overeenkomstig hun voorstel is niet getreden in de door den adres sant gevraagde prijsvermindering van f 5 tot f 3 per M\ In de maand Juli zijn op de markten alhier aangevoerd: 4100 HL. aardappelen, verkocht 4100 HL., prijs f 2,50 a f 10,50 per HL.; 10 HL. peren, verkocht 10 HL., prijs f 17 a f 20 per HL.; 1128 KG. boter, verk. 1068 KG., prijs f 1,25 a f 1,80 per KG,; 197 stuks biggen, verk. 134 stuks, prijs f 8 a f 20 per stuk. Naar wij vernemen, hebben de leden van het aloude en liefdadige H. Kersmisgilde, omstreeks den jare 1306, ter dezer stede op gericht, eergisteren alhier, hunne jaarlijksche bijeenkomst gehouden. Bij die gelegenheid hebben zij o. a. de Groote cf St. Bavo'skerk bezocht, het beroemde orgel doen bespelen, en eenigen tijd vertoefd in de kapel van ge noemd Gilde, gelegen in den noordertrans, welke in den jare 1557door een der leden van het Gilde, uit diens bijzonder vermogen gebouwd, en aan het Gilde ten geschenke is gegeven. Bij de tegenwoordige restauratie dier kerk wordt -genoemde kapel, als timmermanswerk plaats gebruikt. Gisteren 3 Augustus 1877stond voor de Arrcndissements-Rechtbank te Haarlem kamer van Vaeantie,ten correctioneele terecht S. K.vroeger diaken-secretaris der Water- landsche Doopsgezinde Gemeente op 't Noord te Wormerveer, beschuldigd van diefstal ten nadeele van bovengenoemde gemeente, van 3 obligatiën, ieder groot 1000 florijnen en van misbruik van vertrouwen door het ten nadeele zijns meesters verduisteren van onge veer een hedrag van f 400. Yier getuigen werden gehoord en de be klaagde bekende volmondig het hem ten laste gelegde, als reden tot zijne handelingen op gevende de groote geldverlegenheid, waarin hij zich bevond en voorgevende het geld te hebben gebruikt om zijne schulden te betalen met het voornemen het geld later terug te geven. De substituut-officier van justitie Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré hield in eene treffeude rede de beschuldiging vol en requireerde ten slotte schuldigverklaring van den beklaagde aan de hem ten laste gelegde feiten, en zijne veroordeeling tot een jaar cell. gev. straf f 12,50 boete of een dag subs. cell. gev. straf en verder in de kosten van het rechtsgeding. De Rechtbank bepaalde hierop hare uit spraak op a. s. Dinsdag 7 Augustus. BURG. STAND DER, GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. P. Sorgdrager en G. Spek. J. Dirks en A. v. Toor. J. v. d. Ploeg en A. Smit. J. G. Brico en A. Schaken. W. Bachman en A. v. Leeuwen. M. H. Govers en M. C. Silvester. K. Schilp en M. J. v. d. Sluis. W. J. Reijnders en J. Ker- rebijn. Getrouwd. H. L. Berckenhoft' en N. Hemkes. G. Hübers en J. A. Kouwenberg. F. Schrama en J. A. Takkenberg. J. de Zwaan en S. C. Schutte. F. Leising en E. F C. M. Dekker. 5V. d. Pol en L. R. Vesterbeek. L. J. Guillet e i M. Korswagen. W. Both en E. C. Doorn. H. J. v. Huizen en M. F. Verkes. Bevallen. M. M. Hofman geb. Eskers, d. J. 51. S. Weijers geb. Cornet, d. W. C. Zeeman geb. v. Gelderd. .T. 51. Serné geb. Bosmand. Een onecht kind van het mannelijk geslacht. H. J. de Yries geb. Barkelun, z. H. W. Creemers gob. Scheeres, d. C. v. d. Meer geh. Opzeeland, z. F. Wallekers geb. Bulters, d. C. M. de Graaff geb. Lenterman, d. A. E. v. Dijkman geb. Gerritsen, z. J. J. D. Hermann geb. Götze, z. S. Hooreman geb. v. Dommelen, z. H. E. v. Beek geb. Lokkers, z. J. v. d. Boogaardt geb. "Wilhelmus, z. F. Pröder géb. Kaufmann, z. H. Visser geb. v. Kampe, z. 5V. M. v. Dantzig geb. Hoogerbeets, d. Een onecht kind van het mannelijk geslacht. J. v. d. Glas geb. v. .Groeningen d. J. Lingeman geb. de "Wildez. Overleden. W. Muts 9 maanden zoon van G. Muts Spaarn- wouderstraat. G. kluts 9 maanden dochter van G. Muts Spaarnwouderstraat. J. Snijders 23 jaren Botermarkt. A. J. Serné 2 dagen dochter van W. L. Serné Oudeweg'. J. Schreijnders 1 maand zoon van D. Schreijnders Oostvest. F. F. Lud- ding 15 maanden zoon van F. J. Ludding Kool- steeg. 51. Wallekers 1 dag dochter van G. Wal- lekers Bullenhofje. S. Nieuwenhoff 80 jaren wed. J. Winkel Jr. Lange Heerenstraat. J. B. Iven- selaar 1 maand zoon van G. II. Kenselaar Korte Heerenstraat. J. G. Creemers 26 dagen zoon van H. Creemers Magdalenastraat. A. C. Koperen 6 maanden dochter van J. J. van Koperen Tuinlaantje. 51. P. de Bruijn 8 maanden dochter van J. de Bruijn Kleine Houtstraat. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Twaalfde uitvoering in den Hout op Zondag den 5en Augustus 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer 51. H. Muller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. I. Marsch. Le Breton. Zulch. 2. Ouverture. Le Droit du Seigneur van Wedinghen. 3. Hymne Feir Klange Walzer. Lanner arr. M. H. klüller. 4. Revue D'Opéras. arr. Grentzius. TWEEDE AF DEELING. 5. Potpoun'i, sur Divers opéras de Yerdi. 6. Polka, Le Reveil de la Nature. Christophe. 7. Le Yoageur. Galop. Krein. Twaalfde Muziekuitvoering aan de Sociëteit „Trouw moet Blijken" op Zondag 5 Augustus Yan 7 tot 9 uur door de Kapel van het le Reg. Hussaren. PROGRAMMA. 1. Souvenirmarsch v. Kareis. 2. Ouverture La Ronde de Nuit v. Moscau. 3. Soldatenlieder Walzer v. Gung'l. 4. Fantaisie de l'Opéra Faviata v. Yerdi. 5. La Belle Helena Quadrille v. Offenbach. 6. Cavatine de l'Opéra Ernanij v. Yerdi. 7. Abendgebet Air Beliguöse v. Krug. 8. Finale. In de afgeloopen week zijn geene strafvonnissen uitgesproken. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Woensdag 1 Augustus 1877 zijn geene vonnissen gewezen. Ccmmissiariaat van Politie te Haarlem aldaar is gedeponeerd Een gouden medaillon met haarwerk. Een gouden oorbel met twee bloedkoralen. Een onderstuk van een gouden oorbel. Een stuk van een gouden horlogeketting. Eenige portemonnaies met geld. Een parapluie. Een zwarte zijden en-tout-cas. Een witbeenen rammelaar. Een groen gestreept manteltje van een japon. Een blauw gestreepte doek. Een manchet met zil veren knoop. Een vloerkleedje. Twee witte handmanchetten met wit beenen knoopen. Een spoormandje. Een zwart beenen roer van een pijp. Een kanten kraagje. Een zwart en wit zijden stuk. Een roodkoperen braadpan. Een fantasiehoed. Een kinderschoentje. Een strookinderhoedje. Een paar zeemlederen hand schoenen. Drie schoolboeken. Een houten pomp. Een houten paard op rollen (kindei'3peel- foed.) Een paars boezelaar. Een waaier. ien bruin verlakt trommeltje. Een haarkam, twee schuijertjes en een dasje. Een slagersmes. Een hondenmuilkorf. Een handkar. Twee einden touw. Een bril. Twee duimstokken. Drie zweepen. Een ring met sleutels en eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Voorts te bevragen: Een bruinharige jachthond. ALMANAK DER WEEK. Augustus, Oogstmaand, 31 dagen. Zondag 5. H. Albertus. Zeeslag bij Doggers- bank, 1781. 5Iaandag 6. Gedaanteverandering des Heeren. Slag bij Worth, 1870. Dinsdag 7. 11. Cajetanus van Tienen f 1547' Louis Philippe wordt Koning van Frankrijk, 1830. Woensdag S. H. Cyriacus en -Gezellen f 303. De Nederlanders verslaan de Belgen onder generaal Daine, 1831. Donderdag 9. H. Petrus'Banden. Wezel door de Nederlandsche troepen ingenomen, 1629. Vrijdag 10. H. Laurentius f 258 Dag van Devotie. Vrede te Nijmegen, 1678. Zaterdag 11. Yan het Oktaaf van den H. Lau rentius. Slag bij Senef tusschen Willem III en Condé, 1674. LONDEN,3 Augustus. Reuter's Office meldt uit Erzerum het volgende Daar het centrum van het Russische leger in Azië versterkt is met veertien bataljons infante rie en drie batterijen veldgeschut, zoo is generaal Milikoff "weer offensief te werk gegaan. Hij is reeds twee dagen slaags geweest met den vijand en de veldslag duurde nog voort. De generaal Tergukasof heeft eene ver sterking gekregen van vijf bataljons infan terie een batterij artillerie en een regiment cavalerie. Een Russische kolonne rukte op naar Pennez. BELGRADO, 3 Augustus. Het officieele blad maakt een decreet van den Vorst openhaar tot oproeping van 3000 man mili tie-troepen ter bewaking van de grens. Voorst wordt gemachtigd tot aanschaffing van het nog ter aanvulling benoodigde oorlogs-ma- teriaal. LONDEN, 2 Aug. In de heden-avond gehouden zitting van het Lagerhuis heeft de Minister Northcote den heer Walley te kennen gegeven, dat de Russische Rege ring niet, zóoals men vermoedt, aan Enge land heeft te kennen gegevendatals dit zijn belangen in Egypte geen gevaar wil zien loopen, zijn invloed moest aanwenden om te belettendat Rusland zich tegen de openlijk vijandige houding van Egypte zou moeten verzetten en dit aanvallen. WEENEN2 Aug. Midhat-pacha zal naar Parijs en naar Londen vertrekken. IN OUDHEDEN, 'haakt Heeren R. K. Geestelijken at- ^ehtdat hij ouderwetsche kanten ^gen de hoogste prijzen inkoopt. De Heer C. DE BLAAUW, te ^aarlem, heeft GELD disponibel, pCt.op land. Drieven franco. bijlstraat 2de huis van de Krocht IN beveelt zich in ieders gunst aan. Een vlugge JONGEN, bekend met het biljart en verdere werk zaamheden, kan, met bewijzen van eerlijkheid geplaatst worden in de KroesGroote Markt. In den boekhandel van J. A. YAN ZIJL te Haarlem is verschenen: ter eere van den H. DOMINICUS door een R. K. Priester. KERKELIJK GOEDGEKEURD. Dit boekje wordt op eene bijzon dere wijze aanbevolen voor den feest dag van den H- DominicUS vooral voor die Parochiën, waar hij als Pa troon Heilige .veyeerd wordt. VERBETERD. Yan 1 stel a 30 Ct. verkrijgt men 21/. kilogr. zuivere zachte Zeep, terwijl de goederen, er mede gewas- schen niet geel worden. Verkrijgbaar bij Wed. DE GROOT Zoon, Smedestraat. Vrouioensteeg over de Bakenesserkerk Beveelt zich minzaam aanzoo als vorige jaren, tot het leveren van a 30 Cts de (5 Kop) en verder alle soorten. Qualiteit na prijs. welke tegen voordeelige prijzen verkocht worden. Beveelt zich minzaam aan tot de levering van alle soorten Tabak,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3