Laatste Berichten. Boekbeoordeeling. Er zijn weinig tijdschriften, die zich in zulk eene algemeene deelneming mogen verheugen en nog voort durend zoo gezocht worden als de Katholieke Illustratie. De oorzaak daarvan is voor nie mand een geheimwant steeds wist zij in hare gravures en tekst en buitengewone maat regelen om hare lezers aangenaam te zijn, zoozeer den rechten toon aan te slaan, dat diegenen, welke er kennis mee maakten, ver langend elk volgend nummer te gemoet zagen. De verscheidenheid en afwisseling, welke men er voortdurend in aantreftzoowel wat tekst als gravures aangaateven'als de waarlijk nette uitvoeringverdienen dan ook de geschonken sympathie ten volle. No. 1 van den elfden jaargang, waaromtrent wij naar achterstaande advertentie verwijzenis dezer dagen weer verschenen en doet zien dat alle krachten zijn ingespannen om het vertrouwen dat de Illus tratie bezit te behoudenen haar naam waar dig op te houden onder de Nederlandsche uitgaven. LONDEN, 10 Augustus. In het Lager huis vroeg Monk, of de Regeering eene tijdelijke bezetting van Constantinopel door de Russen zóó onvereenigbaar acht met de belangen van Engeland, dat daardoor de vriendschappelijke relaties tusschen beide Mogendheden verstoord zouden worden. Northcote meende een antwoord op deze vraag te moeten weigeren. Monk verklaarde daarop de vraag in an deren vorm te zullen herhalen. In het Hoogerhuis antwoordde lord Der by aan lord Colchester, dat het bericht in Oostenrijksche bladen volkomen ongegrond is, dat Engelands politiek ten doel heeft af te wachten tot het oogenblik waarop het aan de verdeeling Yan Turkije zou kunnen deelnemen. CONSTANTINOPEL, 10 Augustus. Het gerucht omtrent een nieuwe overwinning bij Plewna heeft zich niet bevestigd. De versterkte stellingen, welke Osman-Pacha inneemtwegen tegen de grooter getal sterkte der Russen op, die 80,000 man bijeentrokken. Het gevecht duurt nog voort. LONDEN, 10 Augustus. In het Lager huis herhaalde Monk zijn vraag, betreffende de eventueele bezetting van Constantinopel. Northcote zeide dat 't onmogelijk was eene vraag te beantwoorden, welke mede- deeling verlangt van hetgeen gedaan zal worden onder zekere mogelijke omstandig heden. WEENEN10 Aug. De Pol. Corr. ver neemt uit Bucharest, dat de Emir van Afghanistanvolgens berichten uit Perzië toegevende aan den drang des volksden heiligen oorlog tegen Engeland heeft afge kondigd. PARIJS, 10 Augustus. De heer Thiers is gisteren-namiddag te Dieppe aangekomen. Eene talrijke volksmenigte wachtte hem aan de spoorwegstation op en begeleidde hem naar zijn hotel, roepende „Leve Thiersl Leve de Republiek ST. PETERSBURG, 9 Augustus Groot vorst Michael is te Alexandrianopel aangeko men. De Russen maken zich tot een aanval lende beweging gereed. oen verre overschrijden, want in het eerste halfjaar 1877 werden 800,000 passagiers meer vervoerd dan in hetzelfde tijdvak in 1876, en gedurende do maand Juli van dit jaar alléén Waakten 540,000 personen van trams en omnibussen gebruik. Onlangs hebben te Oosteibout de vol gende voorvallen plaats gegrepen. Een bewoner van een gehucht onder die gemeente, kwam de geboorte van een zoon aangeven. Daags daarna kwam de man terug met de kennis geving, dat zich een vergissing had voorge daan en hom eigenlijk eene dochter geboren was. Het tweede geval betrof een arbeider mt een ander gebucht, welke eveneens aan gifte ten burgerlijken stand kwam doen. De klerk vroeg natuurlijk van welk geslacht het kind was. Ons vriendje zeidédit nog niet met zekerheid te kunnen zeggen, daar mis schien nu op 't oogenblik zijn vrouw bevallen soumaar dat hijnu toch in de gemeente moetende zijn, gedacht had, om morgen de reis uit te sparen, nu alvast maar aangifte te gaan doenlater kon de rest wel verteld worden. Yolgens berichten, zijn in de provincie Juzuy van de Argentijnsche Republiekzeer overvloedige petroleum-bronnen ontdekt. Op den eerbiedwaardigen leeftijd van 106 jaren is dezer dagen te Caïro eene negerin gestorven. Zij was geboren tijdens de Fransch- Egyptische expeditie in de vorige eeuw, was hij den toenmaligen Franschen generaal Bona parte dienstbode geweest en herinnerde zich ondanks haar hooge jaren nog levendig al wat in dien tijd voorviel. Het zoogenaamde „gele huisdat de generaal bewoondeis nog heden te Caïro ter bezichtiging; in den tuin staat een palmboom, welke naar men zegt, door Napoleon zelf is geplant. Te Zuidlaarderveen is een kindje van 16 maanden in eene sloot gevallen en daarin gestikt. Te Parijs zijn gedurende de eerste helft van het loopende jaar verbruikt 5283 paarden, ezels en muildieren, te zamen 959,730 kilo's vleesc'h opleverende. In 1876 bedroeg het getal dezer dieren 4422opleverende 803,500 kilo's vleesch. Er bestaan thans in de Fransche hoofd stad niet minder dan 50 paardenslachterijen. Het vervoer over den Hollandschen IJze ren Spoorweg heeft gedurende de maand Juli 11. opgebracht aan reizigers f289,614 en goe deren f 320,043 en sedert 1 Januari aan rei zigers f 1,481,312 en goederen f 1,643,034. Dat over den Ooster-spoorweg in Juli f119,381 en sedert 1 Januari f 546,494; het aantal reizigers bedroeg 84,923 en 369,032. Te Ylissingen had een kind bij gelegen heid der kermis een verfdoosje ten geschenke gekregen. Dezer dagen heeft het een stukje van die verf ingeslikt en is des anderen daags aan de gevolgen overleden. De verf moet dus van eene giftige stof zijn geweest. Mr. J. S. Duyvis, thans redacteur der „IY Rott. Ctzal wijlen den heer J. C. Yan Lier als hoofdredacteur van het Bat. Hbl. Vervangen. Men heeft in het noorden des lands opge merkt, dat op de gronden, waarop nu voor het eerst aardappelen gepoot zijn, de ziekte althans tot nu toe zich niet heeft voorgedaan. Men hoort in het dagelijksch leven nog al dikwijls zeggen„Och was ik eens rijk en hij dien wensch stralen de oogenalsof hij onmiddellijk bewaarheid ware geworden. Intus- schen schijnen er ook menschen te zijndie rijk kunnen worden en niet willen. Zekere Eugène Pothin namelijk, stalknecht in het Grand Hótel te Orleans, erfde dezer dagen Van zijne moeder het niet te versmaden som metje van 70,000 fr. In plaats nu van die nalatenschap dankbaar te aanvaardenweigerde hij haarhij verkiest te blijven wat hij is eenvoudig stalknecht. Ziedaar iemand, die het „Kon u zeiven" in toepassing weet te brengen. De Berlijnsche looiers-courant zegt, dat de slechte tijd, die zich sedert geruimen tijd Voor alle takken van nijverheid heeft voor gedaan, nu ook slachtoffers begint te vinden °nder looiers en leerhandelaren. Vele looiers to Berlijn hebben hunne betalingen gestaakt of Lquidatie aangekondigd. Zijdie steeds goede Vaar leverden, houden 't echter tegen den hechten tijd flink uit. Te Nordbausen heeft men een man ver boord door hem op de rails van den spoorweg Vast te binden en door een trein te laten over- Ejden. - Ter bijwoning van de Rubensfeesten te Antwerpen wordt aan het publiek door de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij de gele genheid aangeboden, om tegen zeer lage prij- Zen een bezoek aan die stad te brengen. Ook zij, die Brussel wenschen te bezoeken, kunnen Van deze gelegenheid gebruik maken door bij betaling te Antwerpen voor den tocht naar Brussel. Te Arnhem is een knaapje van 4 jaar dat zonder toezicht aan het spelen was in een regenwaterton gevallen en daarin verdronken. De heer Elsbach opent dezer dagen als directeur der Compagnie générale depubli- e.ité étrangère in de Rue Montmartre, digt bij den Boulevard, te Parijs, een kioskwaar in ook een aantal Nederlaudsehe dagbladen zullen verkrijgbaar zijn. Blijkens bericht uit Dresden zijn er colo radokevers gevonden op een aardappelveld bij Schildau, in het Pruisische district Torgau aan de Saksische grens. Het feit is officieel geconstateerd. Bij den landbouwer Marks te Zevenhui zen, is heden ochtend door de dienstmaagd in een ruituigstaande in een afgesloten schuur een man met afgesneden hals gevonden. Nade re bijzonderheden ontbreken. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. Donderdag-namiddag is alhier onteigendafgemaakt envolgens de be staande voorschriften aan de vuilnisbelt begra ven een zwart aftands merriepaard toebehoorende aan den koopman J. B.woonachtig in de Raamsteeg. Het paard was lijdende aan kwade droes. jL. Donderdag-avond omstreeks 87. ure is de Stadsaanplakker C. Temwoonachtig in de Wolstraat, van den zolder zijner woning door een openstaand luik gevallen en op zijn hoofd in het beneden-woonvertrek terecht ge komen aan de gevolgen, waarvan hij onmid dellijk is overleden. Yoor de te houden verpachting, voor den tijd van 3 jaren van het ophalen der asch, vuilnis, puin enz. in deze gemeente hebben zich geene gegadigden opgedaan. Woensdag-avond heeft tusschen Amster dam en Haarlem op den Spoorweg een onge luk plaats gehadwaaromtrent de directie der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij het vol gende mededeelt: „Gisteren heeft even buiten Amsterdam eene botsing plaats gehad van een volkstrein en den gewonen trein 30, beiden komende van Haarlem. De volkstreinbestaande uit ongeveer 20 rijtuigen, kon niet dadelijk in de station binnengelaten worden en moest dus enkele minuten voor het afstandsignaal blijven staan. In strijd met de duidelijke voorschriftenwerd door een wachter op een volgenden blokpost de achter den volkstrein aankomende trein 30 doorgelaten. Die trein kwam in aanraking met het achtergedeelte van den stilstaanden volkstreinhetgeen een vrij hevige schok ver oorzaakte. Behalve lichte kwetsuren van zeer enkele, zijn de reizigers met den schrik vrij gekomen." De Arr. Rechtbank alhier heeft in hare terechtzitting van 1 Aug. jl. uitspraak gedaan in de in de vorige week door ons vermelde zaak tegen S. K., beschuldigd van diefstal en misbruik van vertrouwen. De Rechtbank verklaarde bij haar vonnis den beklaagde schuldig aan de hem ten laste gelegde feiten en veroordeelde hem tot een cellulaire gevangenisstraf van één jaartot betaling eener geldboete van f 12.50 of een dag sub. cell, gevangenisstraf en in de kosten van het geding. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. J. C. G. Pollones en J. F. W. Dieste. D. J. Sanders v. Loo. en J. P. Rookmaker. J. Berg huis en C. Captijn. J. M. Russ en G. v. Dam. H. A. Slebe en K. Nederkoorn. B. Meijer en A. A. Koster. H. W. Tholen en G. Stegerda. P. A. "Wem en N, C. Grootendorst. Getrouwd. P. W. J. Klaassen en M. S. Vermeer. A. A. Ari en H. v. Mil. B. G. Henning en A. M. Voges. W. Bouwer en J. v. Nieuwen huizen. A. Mes en C. v. Wieringen. A. Heimensen en B. v. d. Bijl. K. Eeken en W. M. Rees. H. v. d. Steeg, en F. Hoogerbeets. J. F. Koppen en H. Miseri. F. Keerwolf en H. Yrugt. H. J. Kloos en J. Bouwman. P. Balkenende en G. H. de Wilde. G. Slats en A. Beddorf. Bevallen. B. van Thijn geb. Berg, d. H. Berkenkamp feb. Jansen, z. M. J. J. Bulens geb. Wendol, A. Bosch geb. Smits, d. M. Boeijing geb. Brouwer, z. E. Verzijlbergh geb. Willemse twee dochters. J. v. Duijnhoven geb. v. d. Raadt, z. Een onecht kind van het mannelijk geslacht. A. E. Waning geb. Gonnet, z. Èen onecht kind van het mannelijk geslacht. A. van Hazenbrook geb. Buuren, z. E. W. Bogaart geb. Cornet, z. M. C. Hoogerbeets geb. Renout, z. S. C. de Ridder geb. Wijdom, z. M. P. Koek geb. v. Aken. z. H. Dijkstra geb. v. d. Manakker, d. M. W. v. d. Weegh geb. Holtwijk, z. M. v. Wort geb. de Droog, d. G. C. G. Lagerwerff geb. Sandt van Nooten, z. Een onecht kind van het vrouwelijk geslacht' H. G. Kruishaar geb. Yertesse, z. M. E. Veen geb. Straatjes, z. Overleden. H. J. Wessels 4 maanden zoon van J. W. Wes- sels Harmenjanseweg. F. Bulters 58 jaren vrouw van G. Wallekers Bullenhofje. L. Schrama 70 jaren Schootersingel. H. J. Reckman 4 maanden dochter van J. W. F Reckman Lange Lakenstraat. A. M. Smits 7 maanden zoon van P. Smits Lange Hofstraat. M. Vonk 79 jaren wed. A. van Steen deren Lange Veerstraat. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van W. v. d. Hoek Houtmarkt. W. v. d. Mark 4 maanden zoon van A. C. v. d. Mark Wolstraat. J. P. Bertholee 2 maanden dochter van J. V. Bertholee Drappenier- straat. J. Beere 2 dagen zoon van N. M. Beere Gasthuisvest. J. C. M. Fictoor 4 maanden dochter van C. Fictoor Annastraat. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Dertiende uitvoering in den Hout op Zondag den 12en Augustus 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Müller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. 1 Marsch. Scipio. v. d. Bogaerde. 2 Ouverture. No 1. J. W. Kalliwoda. 3 Quadrille Infernale. Schubert. 4 Mosaique de la Reine de Saba. Faust. TWEEDE AFDEELING. ARROND. RECHTBANK TE HAARLE M Zitting van 7 Augustus 1877. 1. 5 Potpourri. Lara. Maillart. 6 Herfstbloemen. Walzer. Faust. 7 Rondo Militaire. Stadfeld, 14e Muziekuitvoering aan de Sociëteit „Trouw moet Blijken" op Zondag 12 Augustus van 7 tot 9 uur door de Kapel van het le Reg. Hussaren. PROGRAMMA. 1 Florale Marsch. 2 Ouverture La Bohémienne v. Balfe. 3 Marchen aus schoner Zeit Walzer v. Faust. 4 Potpourri de l'Opéra Moise v. Danne. 5 Noblesse. Quadrille v. Leutner. 6 Liederen v. Abt. a. Es hatt nicht sollen sein b. Yerlegenheit. 7 Duett a. d. Opéra Lucretia Borgia v. Donnizetti. 8 Finale. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Zitting van 1 Augustus 1877. In het vorig nummer stond abusievelijk dat den len Augustus 1877 geene vonnissen waren gewezen 1. H. G. v. d. T. en K. A. Y. de len te Sloten de 2e te Sloterdijk. Het in de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude veroorzaken van den dood van een aan een ander toebehoorend beest, door het laten losloopen van een kwaad aardig dier beide beklaagden vrijgesproken. 2. J. C. te Londen. Het in de binnenhaven aan het Noordzee-kanaal buiten boord laten hangen van een anker van een schip, bij verstek f20 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 3. H. L. te Beverwijk. Het in de gemeente Haarlem rijden met een' wagen over eene kleine klin kerstraat die tot voetpad dient f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 4. J. K. te Haarlem, feit en straf als voren. 5. A. P. te Heemstede u. s. 6. J. Z. te Haarlem u. s. 7. W. K. te Haarlem u. s. 8. S. B. te Haarlem u. s. 9. G. W. R. te Haarlem, feit als voren bij ver stek f 3 boete of een dag subs gev. straf c. e. 10. H. v. O. te Haarlem u. s. 11. J. S. te Bloemendaal, dronkenschap op straat te Haarlem, f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 12. B. K. te Amsterdam, feit en straf als voren bij verstek' 13. J. J. B. te Haarlem u, s. 14. J. B. te Haarlem u. s. 15. W. 8. te Haarlem u. s. 16. R. H. Dalman u. s. 17. H. B. te Haarlem, 2 feiten als voren recid. bij verstek, 2 boeten elk van f 6 of 2 dagen subs. gev. straf voor iedere boete c. e. 18. C. v. S. te Haarlem. Het wateren buiten een urinoir f 1 boete of een dag subs gev. straf c. e. 19. J. P. te Haarlem, feit en straf als voren. 20. M. Y, te Haarlem. Het van bloemen berooven van een boom op openbaren gemeentegrond te Haarlem f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 21. R. Z. feit en straf als voren. 22. P. F. te Haarlem. Het met en om geld spelen op eenen weg in de gemeente Haarlem, f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 23. P. B. P. M. en J. N. allen te Haarlem feit en straffen als voren en sol. in de kosten. 24. J. v. H. en J. L beiden te Haarlem u. s. H. H. H. te Amsterdam (gedet.) Bedelarij veertien dagen gev. straf c. e. J. H. en C. W. M. R. beiden zonder vaste woonplaats (gedet.) Bedelarij in verbindtenis de le drie maanden cell. gev. straf; de 2e eene maand cell. gev. straf en beiden sol. in de kostenmet last tot overbrenging naar een bedelaarsgesticht alleen van den ln beklaagde. H. Y. te Krommenie. Beleediging met woorden van een bedienend beambte in functie f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. J. de B. te Zaandam. Laster zes dagen cell, gev. strat c. e. L. Z. en S. P. beiden te Zandvoort moedwillige mishandeling de le bij verstek iader vijftien dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs, cell. gev. straf en solidair in de kosten. J. C. Y. te Haarlem le Rebellie, 2e gewelda- digheid tegen een bedienend beambte in functie drie maanden cell. gev. straf c. e. C. A. V. alhier gedetineerd misbruik van ver trouwen drie maanden cell. gev. Btraf f 12,50 boete of 2 dagen subs cell. gev. straf c. e. S. K. te Wormerveer (gedet.) le diefstal, 2e misbruik van vertrouwen, een jaar cell. g#v. straf, f 12,50 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. G. van O. te Delft, diefstal in dienstbaarheid, vrijgesproken. 10. D. J. W. alhier gedetineerd diefstal, een jaar gev. straf c. e. 11. G. 0. te Haarlem, diefstal in dienstbaarheid acht dagen cell. gev. straf c. e. 2. 3. 4. 6. 7. 8. 9. Commissiariaat van Politie te Haarlem aldaar is gedeponeerd: Eene portemonnaie met geld. Een papier, waarin eenig klein geld. Een zwart zijden strik. 12 witte zakdoeken met gekleurde randen. Een spoormand. Een roodlederen sigarenkoker met sigaren. Een onderstuk van een glazen oorbel. Een brievencachet. Een duimstok. Een pakje, waarin elf poeders. Drie catern postpapier met enveloppen. Een koperen gewicht en eenige losse sleutels. Yoorts te bevragen: Twee zilveren knippen met koralen beursje, waarin eenig klein geld. Alles op straat gevonden. ALMANAK DER WEEK. Augustus, Oogstmaand, 31 dagen. Zondag 12. Maandag 13. Dinsdag 14. Woensdag 15. Donderdag 16. Yrijdag 17. Zaterdag 18- 12e na Pinkster. H. Clara, Maagd f 1233. De Russen en Oostenrijk- kers verslaan Frederik den Grooten bij Kunersdorf, 1759. IL Laurentius. De Fransolien trek ken onder Gerard België in, 1831. Vastendag. Vigilie. O. L. V. Zeeslag bij Kijkduin, 1673 Maria Hemelvaart. Te vieren als Zondag. België met Nederland vereenigd, 1815. Napoleon I te Ajaceio geboren1769. H. Hyacmthus, Belijder f 1257. H. Laurentius. De Hertog van Anjou komt in de Nederlanden, 1581. H. Jeroen, f 856. Slag bij Grave- lotte, 1870.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3