Laatste Berichten. Delft, 21 Sept. Gisteren-middag hadden twee werklieden op de straat twist, die zoo hoog liep dat den een den ander eene belang rijke verwonding met een mes toebracht. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. ïtoelofarendsveen19 September. He den had alhier de aanbesteding plaats van het bouwen eener parochiale school en pastorie. Het laagst werd ingeschreven voor eene som van f 49,207 door den heer H. K. Hendriks te Oss, aan wion het werk gegund is. GEMENGD NIEUWS. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM om zich te redden, viel hij van de trappen en bezweek spoedig daarna. Werkendam, 19 September. Een treu rig ongeluk had nabij Sas plaats. Een voer man en twee jongens vielen met een bespan nen kar van den dijk, met het ongelukkig gevolg dat eerstgenoemde zoodanig werd ver wond, dat de dood onmiddellijk voigde. De jongens bekwamen geen letsel. Almelo, 19 September. Eene aanzienlijke dame alhierdie geheel alleen een groot huis bewoonde, is dood op hare legerstede gevon den. Toen men haar aldus vondwas zijvol gens geneeskundige verklaringreeds 24 uren dood. Bij haar testament heeft zij o. a. de volgende legaten gemaaktalsf 20,000 aan het Geref. weeshuis, f 6000 aan de Geref. armen, f 2500 aan de R. K. armen, f 1250 aan de Israël, armen, allen aldaar; f 2000 aan het Doofstommen-Instituut te Groningen en f 2000 aan het Blinden-Instituut te Amsterdam. Deventer, 21 September. De locomotief van den trein, die ten 6 uur 40 min. van Arnhem vertrok, is ontspoord. De locomotief zit in den grond op 300 pas afstand van het station. Er hebben geen persoonlijke ongeluk ken plaats gehad. Charlois20 Sept. Wederom is alhier een kind (ruim 4 jaren oud) in eene sloot ver dronken gevonden. Op de Tentoonstelling van Kunst toegepast op Nijverheid te Amsterdam is o. a. in groep Vilkunst toegepast op vervoermiddelen door de Jury den eersten prijs toegekend aan den heer D. Eichhorn te Schooten onder Haarlem. Het bekroonde stuk is een prachtige Victoria bekleed door den heer G. de Boerzadelmaker te Haarlem. Te Airoio, in Zwitserland, heeft een vreese- lijke brand gewoedwaardoor 200 huizen in de asch zijn gelegd. Twee duizend personen wer den door dezen brand van dak beroofd; het zijn meest arbeiders aan den St. Gotthard-tun- nel. De Regeering heeft een compagnie sap- peurs naar Airoio gezonden om er barakken op te slaan. He tentoonstelling van Kunstnijverheid te Amsterdam is Zondag Jl. door ongeveer 7000 personen bezocht. Zij zal nog gedurende de maand October geopend blijven. Een jager te Oldenzaal, een nieuweling, schoot dezer dagen, in plaats van een haas, niet een grooten bok: maar een schaap. Hij mocht het ook meenomen, na eerst 9 gulden op des eigenaars tafel uitgeteld te hebben. In de afgeloopen week zijn langs Utrecht niet minder dan 1977 stuks vee naar het bui tenland verzonden. In den nacht tusschen Dinsdag en Woens dag heeft men de deur van de St. Rosa-kapel te Sittart opengebroken en de offerbus ge ledigd. In het Heldersche kanaal is het lijk op- gevischt van een marinier, behoorende tot de rol van het wachtschip aldaar. Den vorigen avond was hij gezien met twee zijner kame- radenallen in zeer opgewonden toestand. Onder Achttienhoven bij Utrecht is eene boerin op klaarlichten dag op den weg aan gerand door een onbekend man, die haar gou den horlogeketting haar afrukte en er mede °p den loop ging. Naar men verneemt, zal op Donderdag 1 October e. k. van wege de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Amsterdam ®en harddraverij gehouden worden. De synode der Chr. Gereformeerde kerk i® Nederland heeft o. a. beslotendat e«n brander geen kerkeraadslid mag zijn en geen vrijmetselaar tot lid der gemeente zal wor den opgenomen dan na te hebben bewezen, •lat hij zijn lidmaatschap bij de Loge heeft °Pgezegd. (N- vld DafJ-) Te Rotterdam was eergisteren een oploop veroorzaakt doordien twee boerinnendie voor ®en winkel het fraais bewonderden, de oor ijzers in elkander verward raakten! Niemand 8tak een hand uit om te helpen; een buiten- ®ian moest de vrouwen uit dien lastigen toe stand komen bevrijden. Men leest in de N. Gorinch. Ct.: „Bij de toekenning van bekrooningen voor inzenders der tentoonstelling te Amsterdam, is aan onzen stadgenoot den heer A. D. Treffers oen eervolie vermelding te beurt gevallen. „Des te verrassender mag deze uitkomst worden genoemd, daar genoemde heer niets ter tentoonstelling inzond." De geillustreerde uitgaven van den heer Henri Bogaerts te 's Hertogenbosch zjjn op de Tentoonstelling van Kunst, toegepast op Nijverheid, te Amsterdam, bekroond met de zilveren medaille, de hoogste onderscheiding die in de groep „Graphische Kunsten" gege ven is. Een paar wilde zwijnen hebben zich in het westen van Noordbrabant vertoond. LI. Woensdag heeft de Berlijnsche politie eene dame aan de Justitie uitgeleverd. In een prachtig blauw zijden gewaad en met eene houding zoo trotscli en fier als eene echte Spaanscho vrouw, verscheen zij in het lokaal, alwaar zij voor de beambten werd gebracht. Nieuwsgierig keken deze op waarna een hun ner tot aller verbazing uitriep: „Zoo, Wich- man, oude jongen, hebben we jou toch einde lijk weer in handen Wat zie je er deftig uit!" „Ik heb niet de eer, mijnheer".... stamelde zij bedeesd en keek hem vragend aan. De ander liet zich evenwel niet van zijn stuk brengenmaarrukte haar de fraaie Mozartpruik van het hoofd en onder een al gemeen gelach herkende men in de vermeende dame den vroeger veroordeelden Wichmandie sinds eenigen tijd uit de gevangenis op Plotsen- zee was ontsnapt. Onmiddellijk werd hij in zijne dameskleeding daarheen teruggebracht. Door de politie te Amsterdam is een belangrijke diefstal ontdekt van oliën, reeds sedert geruimen tijd aan de fabriek van den heer Alberdingk op den Spaarndammerdijk door het arbeidende personeel gepleegd. De daar door aan den eigenaar toegebrachte schade moet duizenden guldens bedragen. Een vat lijnolie op de stoep van een verwer op den Haarlemmerdijk liggende, leidde tot de ont dekking van het misdrijf. Vier werklieden der fabriekwaaronder de meesterknechtreeds meer dan 30 jaren bij den heer A. in dienst, een koopman in alles, die de olie aan de fa briek opkochten twee personendie de vaten olie uit de 2e hand weder inkochtenzijn gis teren op last van den commissaris van politie in de Ilde sectie gearresteerd en heden werden de bedoelde werklieden met den opkooper naar de cellulaire gevangenis overgebracht. Te Stratum is dezer dagen bij een brand die vier woningen vernielde, een zeer jeugdig kinddat in de wieg lagin de vlammen om gekomen. Te Maastricht is gevankelijkbinnengebracht een zekere S. uit Epen (Wittum)die op hee- ter daad werd betrapt bij het stelen van een paard. In de vorige week ontstond brand in een schoorsteen van de woning van een daglooner te Spij (Namen), De vlammen sloegen over tot het bedwaarin drie kleine kinderen sliepen. Zij zijn allen verbrand. De ouders waren op het vejd aan den arbeid. Men berekentdat Adelina Patti van het oogenblikdat zij het tooneel betradtot op heden 12.500.000 francs heeft verdiend. Gisteren-morgen is te Amsterdam het lijk opgehaald van een onbekende vrouw naar gissing 40 jaren oud. Het lijk is naar het lij kenhuis op de begraafplaats „Zorgvlied" over gebracht. Gustav von Moser, de bekende blijspel dichter heeft zijn onlangs in den echt getreden dochter als huwelijksgifteene nieuwe comedie medegegeven, namelijk het blijspel Ultimoof liever het recht op tantième. Zoodoende hebben de jonggehuwden reeds 50.000 mark ont vangen. Tengevolge het omslaan eener petroleum lamp op de Groninger stoomboot, heeft de vrouw van den schipper T. zulke hevige brand wonden bekomendat zij bij aankomst te Maastricht in beklagenswaardigen toestand naar het gasthuis moest worden vervoerd. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, Morgen Zondag zal een ten toonstelling gehouden worden in een der lo kalen van de Sociëteit „Vereeniging" alhier, van postduiven, die te 's Gravenhage en te Alkmaar op 15 en 17 dezer zijn bekroond. Aan den heer H. J. P. A. Kiersch is op zijn verzoek, met ingang van 22 October e. k. eervol ontslag verleend als leeraar in de geschiedenis en de Nederlandsche taal aan de H. B. S. met 3jarigen cursus. Woensdag-morgen heefteen lijarigeknaap woonachtig in de Vlamingstraat alhier bij het maken van een paar houten klappertjeszich met een beitel ernstig aan de hand verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden in geroepen waarbij is gebleken dat o. a. een slagader van de duim was doorgesneden waar door belangrijke bloedstorting plaats had. Naar wij vernemen is door het openbaar Ministerie bij de Arr. Rechtbank alhier, hoo- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 6 September jl.waarbij G. J. O. is vrijgesproken van het hem te laste gelegde feit van het afleggen vau een valsehen eed in een civiel geding. Binnenkort zal deze zaak -dus op nieuw in behandeling komen en wel voor het Gerechts hof te Amsterdam. De in ons vorig nummer vermelde dienst bode Joh. Cath. T.is bij vonnis der Rechtbank alhier, van den 20un September jl. schuldig verklaard van den haar te laste gelegden diefstal in dienstbaarheid en te dier zake ver oordeeld tot eene cellulaire gevangenisstraf van een jaar en in de kosten. A. D. en G. C.het echtpaar waarvan we in ons vorig nummer spraken en terecht stond wegens het onophoudelijk en bij herha ling moedwillig mishandelen van hun kind, werden bij vonnis dezer Rechtbank van 20 September jl. veroordeeld tot het maximum der bij de wet op bovengenoemd misdrijf ge stelde straf en wel ieder tot eene gevangenis straf van twee jaren tot betaling eener geld boete van honderd guldenmet sub. gev. straf van veertien dagen en solidair in de kosten van het rechtsgeding. In de gehouden Raadszitting is voorno tificatie aangenomen een missive van den Mi nister van Oorlog daarbij berichtendedat aangezien er bij den Raad en bij den heer mr. J. P. van Wickevoort Crommelin overwe gende bezwaren bestaan om mede te werken tot de wijziging der overeenkomst betreffende een ruiling van gebouwen enz. aan de Nieu- wegracht tegen gronden voor kazerne-terrein aan den Schooterweg alhierin voege als door Z. Exc. werd bedoeld in een vroeger schrijven Z. Exc.mede op grond der in zijn genoemde missive ontwikkelde redengenoodzaakt isde verdere onderhandelingen nopens deze aange legenheid voorloopig, althans dit jaar, te ter- mineeren. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. P. van Luijken en R. v. d. Wateren; - P. G. N. Haitsma Muiier en G. Teding v. Berkhout; "W. v. d. Berk en H. M. de Yries; J. Thuis en C. W. C. v, Roode; J. Scholte en G. Majoor. Getrouwd. M. G. Muller en D. v. d. Snel; - E. II. J. Meeu- wissen en H. "W. v. BlankensteijnG. Mes en W. W. "Wagner; B. Hetem en M. L. de Beer; J. N. Rootlieb en H. M. Guitoneau. Bevallen. M. H. Sala geh. Teewe, d. A. M. v. Akegeb. Houtman, z. G. E. J. v. Woerden geb. v. Gei ven, d. M. Goeden geb. Rees, d. W. Gigengaak geb. Bottelier, d. C. Bakker geb. Stiphout,z. H. J. Fiege geb. Jansen, z. W. Zomerdijk geb. Oosthuis, z. S. M. Schouten geb. Dupon, d. C. J. Witbraad geb. Celi, z. C. Scherpenhuizen geb. v. d. Vlerk, d. C. J. Smink geb. Klaasing, z. E. Koomen geb. Bloinenkampz. A. Strij- bos geb. Oonkd. S. Willemse geb. v. d. Pieter man, d. E. M. Dreijer geb. de Meij, z. M. A. de Waal geb. v. Opzeeland, d. M. Kuijl geb. v. Eerden, d. M. E Kraak geb. Timmer, d. A.P. Hagen geb. Kramer, d. ll.Persoon geb.Wortel, z. M. v. Keulen geb. Carbaatz. A. M. Lan- geveld geb. Hasselmeijer, z. M. v. Bruggen geb. Bulters z. 1 Onecht v. h- Vr. ges. d. C. F. E. v. d. Berg geb v. Asperen v. d. Velde, d. J. v. Duin geb. Melchior,z. A. Kroon geb. Prins z. P. M. Sweers geb. v. d. Klucht, z. C. H Dreijer geb. Eggers d. J. C. Pollé geb Wils, d. F. Bosliakker geb. Vrijborg, d. Overleden. C. v. Kampen 3 m. d. v. H. v. Kampen k. La kenstraat. J. W. Scholten 78 Jaren. Zijlslraat. W. de Bruin 71 jaren. L. Hofstraat. S. v. Damme 9 m. d. v. D. v. Damme. Brouwersvaart. H. W. Meijer 5 m. z. v. A. Meijer. K. Rozen straat. II. J. Molitoor 9 m. z. v. J. M. L. Moli- toor. L. Heerenvcst. C. de Hijs 22 m. d. v. F. J. de Nijs. Molensteeg. M. E. Stroo Cloeck 2 m. d. v. W. Stroo Cloeck. Jansstraat. J. F. Bra kenhof 19 in. z. v. F. Brakenhof. Sclieepm. dijk. W. v. Waveren 2 m. z. v. G. v. Waveren. K. La kenstraat. C. W. Sehulpzand 4 m. d. v. P. Schulp- zand. Papentorenvest. A. C. Schimmelpenninck 32 jaren vr. v. S. J. Graaf v. Limburg Stirum. Parklaan. D. Horbeek 17 Jaren Ongeh. Gast- huisvest. M. J. Kievit 13 d. d. v. E. Kievit. Kerkhofstraat. 1 levenl. m. ges. v. J. v. d. Berg. Plein. 1 levenl. m. ges. v. W. Keijzer. Magda- lenasteeg. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Vijftiende uitvoering in den Hout op Zondag den 23e September 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Muller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. I. Mathilde Marsch. Sommerlatt. 2. Ouverture. Festival. Leutner. 3. L'Arc. en Ciel. Mazurka. Krein. 4. Fantaisie. Faust. Gounod. TWEEDE AFDEELING. 5. Ouverture. Une. Fête Champêtre. Laborie. 6. Studenten Wals Dunckler. 7. Finale. Trapp Trapp. Galop. 17e Muziekuitvoering aan de Sociëteit „Trouw moet Blijken" op Zondag 23 September van 2 tot 4 uur door de Kapel van liet le Reg. Hussaren. PROGRAMMA. 1. Le Retour de Soldats. Marsch. 2. Ouverture Prins Eugén. Schmidt. 3. Walzer Rondo N 2. Gumbert. 4. Potpourri de l'Opéra Martha. Flotow. 5. Les Plaisird de la Chasse, Quadrille, v. Kroll. 6. Ein fröhliches Augenblick. Impromptu. Clarens. 7. Nellij Mazurka de Consert. Baudonck. Zitting van 20 September 1877. 1. C. de B. te Zaandam appèl van het kantonge recht te Zaandam, Het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden giond. bet vonnis a que vernietigd en de appellant ver oordeeld tot een dag gev. straf 2 geldtboeten elk van f 3 of een dag subs. gev. straf voor elke boete en in de kosten van beide instantien. 2. F. S. te 's Gravenhage en F. L. C. te Amster dam, moedw. mish. vrijgesproken. 3. G- K. te Zaandam, moedw. mish. bij verstek. Drie dagen cell. gev. straf c. e. 4. H. D. en G. C. te Ildendam, een voortgezet misdrijf aan moedw. mish. ieder twee jaren gev. straf f 100 boete of 14 dagen subs. gev. straf en solidair in de kosten. 5. C. v. d. V. te Haarlem 2 eenv. diefstallen bij verstek. Drie maanden cell, straf c. e. F. C. T. te Haarlem (gedet(. diefstal in dienst baarheid een jaar cell. gev. straf c. e. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Zitting van 17 September 1877. Van de in bovenstaande zitting behandelde zaken is de uitspraak bepaald op 26 September a. >s. Commissariaat van Politie te Haarlem. Aldaar is gedeponeerd: Een gouden hondje met rooden steenEen zilveren knip met koralen beurs; Een platen zilveren oorbel; Een zwarte broche met blauwe bangerEen hoornen snuifdoosEen zwart zijden boezelaar; Een witte ruitjesdoek; Een witte zakdoek; Een roode dito; Een roode dito met witte randen; Een witte manchet; Een paar zwart glacé handschoenen; Een bruin katoenen handschoen; Een pak breikatoen; Een kinderschoentje; Een knipmes; Eenschil- dersstopmes; Een sigarenpijpje in de vorm van een joekij-pet met wit beenen mondstuk; - Een blikken boterhammen trommeltje; Een pak kaar sen; Een cachet; Een melkwagentje; Een ring met 6 sleutelsEen ring met 2 sleutelsen Eenige losse sleutels. Voorts te bevragen: Een wollen dames omslagdoek. Alles op straat gevonden. ALMANAK DER WEEK. September, Herfstmaand, 30 dagen. Zondag 23. 18e na Pinkster. De Nederlandsche troepen trekken Brussel binnen1830. Maandag 24. O. L. Vrouwe der Verlossing van de slaven. Het standbeeld van Tol lens te Rotterdam onthuld, 1860. Dinsdag 25. H. H. Loter en Cajus, Pausen en Martelaars. Dood van Herman Boer- have, 1738. Woensdag 26. H. Egbertus, Belijder. Donderdag 27. H. H. Cosmas en Damianus Mart f 303. De Nederlandsche troepen ont ruimen Brussel, 1830. Vrijdag 28. H. Wenseslaus Mart. f 938. Straats burg capituleert aan de Duitschers 1870. Zaterdag 29. H. Michaël, Aartsengel. Devotiedag. WEENEN21 Sept. De Presse verneemt dat te Salzburg geene besluiten werden genomendoch dat het tusschen Bismarck en Andrassy tot eene volmaakte overeen stemming gekomen is omtrent alle vraag stukken betreffende de Oostersche politiek. RAGUSA, 21 Sept. Trebinje is in staat van beleg verklaard. Alle Turksche dorpen onderwerpen zich aan den vorst Van Mon tenegro. Gaczko zal weldra gebombardeerd worden. SALZBURG, 21 September. Prins Bis marck is heden namiddag met familie over Munchen naar Berlijn vertrokken. PARIJS, 21 Sept. Republique frangaise maakt een soort van manifest aan de Fran- schen openbaar, uitgaande van de oud-af gevaardigden van Parijs en uit de depar tementen van alle groepen der republikeinsche partij. Het stuk treedt in eene wederlegging van het manifest van Mac-Mahon. WEENEN, 21 September. De Turksche redoutes en de stad Plewna worden onaf gebroken beschoten en lijden zichtbaar groote schade. Een Turksche munitie en proviand-kolonne geraakte op den weg van Sofia wegens de rondzwervende Kozakken- patrouilles in gevaar en is naar Nisch te ruggekeerd. Alle Nizams (geregelde infan terie) der bezetting te Widdin zijn in aller ijl naar Plewna vertrokken. Den 17enhad op den weg naar Widdin een gevecht tus schen Rumeensche cavalerie en Circassiërs plaats, waarbij de laatsten op de vlucht geslagen werden. CONSTANTINOPEL20 September.- Geene enkele Mogendheid heeft hare be middeling aangeboden. In goed ingelichte kringen zegt men dat de Porte eene bemid deling ook niet zou aannemen, zoolang nog een Russisch soldaat op Turksch gron- gebied staat. Een wapenstilstand zal in geen geval worden aangenomen zonder gelijk tijdige vaststelling der grondslagen van den vrede.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3