Laatste Berichten. GEMENGD NIEUWS. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. sliepen, zich te redden. Eene andere bewoon ster bekwam ernstige brandwonden. Maastricht, 27 Sept. In een dor leem- groeven aan den Jaer is een werkman door een storting levend begraven. Hij laat een cd uwe na met twee kinderen. 's Hage, 28 September. Een paar jeugdi ge dieven zijn weder aan het ligten van toon bankladen geweest. In sommige winkels is het hun gelukt, doch in de Trompstraat werden zjj betrapt. Zij wisten evenwel te ontkomen en zijn tot nog toe niet ontdekt. Utrecht, 27 September. De Raad heeft heden voorloopig concessie verleend aan den heer W. J. Yisser voor het aanleggen en exploiteeren van een tramway van het Rhijn- spoorstation, door de stad naar Zeist. Door het omvallen van een petroleum-lamp heeft te Dordrecht een 3jarig kind, bij afwe- zigheid der moeder, zoodanige brandwonden hekomen, dat het eenige uren daarna is over laden. Te Amsterdam zal in de eerste dagen der volgende maand een tweede Skating-rink borden geopend, en wel in de Kalverstraat. Op dit oogenblik zijn te Rotterdam ruim ^700 ingezetenen geabonneerd voor het gebruik der gemeentewaterleiding tot een gezamenlijk bedrag van f 100,000. Bij de in aanbouw zijnde Koninklijke ballen te 's Hage is een jeugdige knaapdie als timmermansleerling dienst deedvan een hoogen steiger gevallen, met het ongelukkig gevolg dat hij op de plaats dood bleef. De beschikbare gelden voor het gedenk teken van Leidens ontzet zijn tot f 18.700 gestegen. De Regeering wil een oogheelkundigen lüspecteur aanstellen op eene jaarwedde van 1 3000, ten einde de kleurenblindheid van spoorwegbeambten, die op seinen moeten let- to, te onderzoeken. Men bouwt flink te IJmuiden. Koffie huizen en drankwinkels verrijzen als padden- 8telen, maar vruchteloos ziet men uit naar eeu bakkerijeen paar schoenmakerseen Paar kleermakers, winkels van gemaakteklee- tren, potten en pannen, een victualiewinkel barbier en haarsnijder. Men berekent, dat hfmuiden en omtrek reeds een bevolking heeft van 1600 zielen. Een dringende behoefte is °°k het steeds aanwezig zijn van politie, het Afkrijgen van kerk en school. Terecht meent het N. v. d. D.dat het zaak wezen zal om 2°odra mogelijk IJmuiden een zelfstandig ge meentebestuur te schenken. Een onbekende heeft dezer dagen aan he Leidsche Kweekschool voor de zeevaart 100 geschonken. "Volgens een bij het Departement van koloniën ontvangen bericht van den Gouver neur van Suriname is op den 29sten Augustus Jh te Paramaribo aangekomen het Engelsche 8'°omschip Clivevan Calcutta, met 324 Migranten. Gedurende de reis hebben 4 ge- forten plaats gehad; een der jonggeborenen ^8 kort daarna overleden. Yoor het overige geene sterfgevallen voorgekomen. Zaterdag jl. had in het kamp op.de 'h'lenbroeksche heide een ongeluk plaats. Bij afvuren van een stuk geschut werd een >aU de daarbij werkzaam zijnde onderofficieren H gevolge van het terugspringen van dat «tuk, aan een der beenen zwaar gekwetst, ?°odat hij onmiddellijk naar het hospitaal m<>est worden vervoerd. De Asser Courant meldt, dat in de harkte van Borger de hazen en de wilde ko enen zoo den „baas" spelen, zoo weinig res- ®m°t hebben voor de boerendat zij zich aan ^erlei buitensporigheden schuldig maken en 11 u pure dartelheid de boeren, die op akker veld loopenin de kuiten bijten. Daar zou 8 zelfs een bijna stekeblinde jager nog kans en te ontsnappen aan de teleurstelling platzak 't huis te komen. Onder de vele kostbare voorwerpen op de 'storische tentoonstelling te Leeuwarden trok 6 bijzondere aandacht een zoogenaamd stel japansch rood porselein, bestaande uit stuks, voortgekomen uit de nalatenschap ai1 mevr. de wed. Looxmageboren Bolman kleden jaar overleden. Dat stel is dezer da- Verkocht aan een Amsterdamsch koop- mi, voor f 8400. De huizen van arrest te Eindhoven,Nij- egen, Leiden, Brielle, Hoorn en Amersfoort mileute rekenen van 1 Jan. 1878, worden Als eene treurige bijzonderheid deelt men j dat de onlangs zoo ongelukkig om het men gekomen machinist Antoon Frigerio op het maildienstschip „Stad Middelburg" de derde zoon is, dat een ouderpaar te Nieuwe- diep onder gelijke omstandigheden binnen zes weken heeft verloren. Een 22jarige dienstbode te Leiden hoeft zich door worging van het leven beroofd. De 14-jarigo Bakker uit Huizendie in de vorige weekter zake van moedwilligen doodslag op een zijner kameradenvoor de cor- rectionneele kamer der Arrondissements-recht- bank te Amsterdam terechtstondis heden deswege veroordeeld tot opsluiting in een ver beterhuis gedurende vijf jaren. Te Amsterdam zijn onderhandelingen aangeknoopt om een voortdurende doorspoe ling van de urinoirs met duinwater te ver krijgen. De spoorwegarbeider De Zeeuw, die Dinsdag 18 dezer in de goederenloods te Utrecht bij het opladen eener pianino ernstig aan het been gekwetst werd, is aan de ge volgen daarvan heden overleden. Te Essen, in Pruisen, heeft het in den nacht van 24 op 25 dezer zoo gevroren, dat het water in eenige vaten op eene binnen plaats des morgens met een ijskorst ter dikte van 7„ Rijnlandsehe duim bedekt lag. Een persoon uit Overschie is Woensdag gevankelijk naar Rotterdam gebracht, onder verdenking dat hij onder Kethel vee uit een weide heeft gestolen. De komiekzanger Karei Snoekdoor den vleeschhouwer Hofman te Delft vervolgdom dat hij hem in een café chantant aldaar zou hebben gelasterdis heden door de Rechtbank te 's-Hage van die aanklacht vrijgesproken, omdat naar het oordeel der rechtbank niet was bewezendat de beklaagdetoen hij de bedoelde woorden zong of voordroeg, een be paald persoon heeft op het oog gehad. Zondag-nacht zijn van het station Hups, op de Noord-Brabantsche-Dinter spoorweglijn, vijf vaten spiritusdie ter verzending aan den stationschef aldaar waren toevertrouwdont vreemd. De daders zijn onbekend; de Justitie doet onderzoek. Uit Amberg (Duitschland) wordt gemeld dat de herbergierster Meilinger, eene knappe en levenslustige vrouw van omtrent 23 jaren, dezer dagen vermoord is geworden. Zij had twee schoten ontvangen, een door het achter hoofd in de kleine hersenen, het andere door den rug, de linkernieren, de lever, het hart en de linkerborst, waar de kogel bleef zitten. Na dien vreeselijken moord maakten demoor denaars de kasten open om zich van het geld meester te maken, dat zij meenden te zullen vinden. Intusschen schijnt hen toen de vrees voor ontdekking te hebben bevangenzij staak ten het zoeken en snelden heen. Een jong schaapherder kwam het eerst te huis en vond de deur gesloten. Hij riep daarop den man, die de deur openmaakte en zijn arme vrouw dood vond, badende in haar bloednaast haar haar tweejarig kind spelende met een doek, die met het bloed der vrouw doorweekt was. Den volgenden dag reeds was men de misda digers op het spoor. Men had namelijk opge merkt, dat twee jongelingen in de herberg gegaan waren, van welke de een eene roode studentenmuts droeg. Te Cham werden de 17jarige leerling der Hoogere Burgerschool Hugo Gumpelt en de 18jarige student Hans Göringbeiden uit Dresden en zonen van wel gestelde ouders, gearresteerd en kort daarop naar de plaats der misdaad gebracht. Beiden bekenden hunne misdaad. Het schijnt dat zij daartoe vervoerd zijn door geldgebrek. Elk hun ner moet een schQt gedaan hebbennadat zij geloot hadden wie het eerste schot zou doen. Te Bern hebben dieven bij de Bank van Leening ingebroken, de kas leeggeplunderd en tal van gouden en zilveren sieraden en 405 horloges medegenomen. In de laatste twee weken is voor onge veer f 18.000 aan peren en appelen uit de Bommelerwaard naar Engeland en Schotland verzonden. Eene der stoombooten, varende op het Noord-Hollandsch Kanaal, had in den nacht van Donderdag op Vrijdag 11. een vaartuig, met twee personen bemand en waarin vaten petroleum, op sleeptouw genomen. Bij het aanbreken van den dag, ter hoogte van Pur- merend, werd met ontzetting door de equipage der stoomboot ontdekt, dat het vaartuig om geslagen in het kielwater lag en de opvaren den jammerlijk verdronken waren. Vermoedelijk zal de Amsterdamsche Ten toonstelling reeds den 15 October gesloten worden. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. Bij Kon. besluit van 26 Sept. is o. a. tot ridder in de orde van denNederl. Leeuw benoemd H. J. Scholten, alhier. Bij den duivenwedstrijd voor de buiten gewone leden van de Postduiven-Societeit „de Snelvlieger", alhier, die jl. Zondag plaats had van den Helder, werden de vijf gestelde prijzen behaald door duiven van de heeren A. Haartman, mr. W. Jager Ger lingsS. Veen en G. H. JL Keeve. De postduiven-tentoonstellingdie te gelij ker tijd gehouden werd in de Sociëteit „Yer- eeniging", kan als bijzonder goed geslaagd worden beschouwd. Prachtige exemplaren wa ren geëxposeerd, die reeds verscheidene ach tereenvolgende jaren buitenlandsche reizen met succes volbracht hadden; de grootste reizen waren in 1875 van Frankfort a/M. en in 1876 en 1877 van Parijs. In het begin dezer week is inhetNoor- der-Buiten-Spaarno bij het Vrouwenhek alhier opgevischt eene portefeuille, toebehoorende aan een 17-jarigen jongeling uit Amsterdam die sedert Zondag uit do ouderlijke woning wordt vermist en vermoedelijk door verdrin king een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Ter terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank alhier van den 25sten Sept. jl. voor Burg. Zaken bestemd, is door den heer Mr. J. P. Amersfoordt afgelegd den eed als plaatsvervangend kantonrechter te Haarlem mermeer. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur, heeft een felle brand plaats gehad bij den heer Gemund in de Kleine Houtstraat. De vlammen sloegen reeds uit het dak, zoodat men vermoedt dat op de bovenwerkplaats de brand is ontstaan. Door de vlugge opkomst der brandweer was men spoedig den brand meester. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. P. Vergers en E. "Walter. M. Zwarthoofd en S. Gihaux. J. A. Rekman en C. Vonk. T. W. Tholen en C. E. Bijvoet. K. Kerkman en J. T. T ak. J. Zomerdijk er J. M. Buijs. Getrouwd. A. Erkelens en J. S. J. van de Ven. J. M. A. Reerink en R. Schreuder. C. J. Roosen en C. Schra. H. II. Kolkmeijer en Cr. v. d. Stad. H. Schapis en H. Eijdam. J. Maarleveld en C. C. Bruinier. J. Roosen en D. C. van Geuns. J. A. "Wennekes en A. T. Timmers. H. T. van Luijken en R. van de Wateren. Bevallen, G. Mok geb. de Jong, d. J. J. Hommes geb. Terpoorten, d. M. van Roode geb. Tetterode, d. N. Fiege geb. Ooi, d. B. Heijman geb. van der Bijl, z. C. J. Kuit geb. van Gend, z. G. Stoutenbeek geb. van Til. z. G. H. de Rooij geb. Poldervaart, z. F. Valken geb. Saalberg, d. A. C. Apetz geb. Laamers, d. E Koster geb. Mezeres, z. W. II. Betlem geb. Porbeek, d. 1 Onecbt vr. gesl. d. J. II. de Wilde geb. van der Putten, d. -B. E. Kloes geb. Yan Leeuwen z. E. Nieuwenhuizen geb. de Hilster, z. J. Kloos geb. Bouwman, z. A. Langeveld geb. Jansen z. W. van der Laan geb. van Nimwegenz. A.M. de Loor geb. Snellens, d. M. v. d. Berg geb.de Nijs, z. J. Zoet geb. Voskamp, d. W. M. Lohman geb. Waterschot, d. D. M. Devers geb. Bier, z. H. J. Taskin geb. van der Horst, d. C. Wallach geb. Paardebek, z. M. C. Rooij geb. van Zonneveld, d. A. C. Hofkes geb. Fibbe, d. C. Loudon geb. Haan, d. Ja. Weesendonk geb. Boeree, d. H. A. M. Hijmensen geb. van der Zee, z. E. Torlc geb. de Graaf, d. Overleden. A. van der Steur 71 j. Zijlstraat. P. A. Ger- lagh 33 j. Gr. Houtstraat. 1 levenl. v. h. m. gesl. van P. Serné, Kenaustraat. J. Schoolmeester 12 j., d. v. Wed. Schoolmeester, Tuchthuisstraat. M. A. van Breugel 28 j., ongeil, d. v. J. T. van Breugel, L. Veerstraat. W. C. C. M. Wesselingh, 9 j. d. v. W. J. B. Wesselingh, KL Houtstraat. J. Hoesbergon 2 m. d. v. H. T. Hoesbergen, Park laan. M. H. Koster 2 m. d. v. J. Koster, Zoete- straat. H. de Vos 7 m. z. v. H. de Vos, Tuin straat. A. J. G. de Swart 8 m. z. v. J. C. de Swart, Lange Raamstraat. 1 levenl. v. h, m. g. van G. Rike, Pieterstraat. J. B. A. Sauterel 3 m. z. v. H. Sauterel, Koningstraat. C. H. Lub bers 61 j. L. Lakenstraat. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Vijftiende uitvoering in den Hout op Zondag den 30en September 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlem, onder directie van den Heer M. H. Müller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. 1 Matliilde Marsch. Sommerlatt. 2 Ouverture. Festival. Leutner. 3 L'Arc en Ciel. Mazurka. Krein. 4 Fantaisie. Faust, Gounod. TWEEDE AFDEELING. 5 Ouverture. Une Fête Champêtre. Laborie. 6 Studenten Wals. Dunokler. 7 Finale. Trapp Trapp. Galop. 17e Muziekuitvoering aan de Sociëteit „Trouw moet Blijken" op Zondag 30 September van 2 tot 4 uur door de Kapel van het le Reg. Hussaren. PROGRAMMA. 1 Le Retour de Soldats. Marsch. 2 Ouverture Prins Eugén. Schmidt. 3 Walzer Rondo No. 2. Gumbert. 4 Potpourri de l'Opéra Martha. Flotow. 5 Les Plaisirs de la Chasso, Quadrille, v. Kroll. 6 Ein frühliches Augenblick. Impromptu. Clarens. 7 Nelljj Mazurka de Concert. Baudonck. Zitting van 27 September 1877. 1 J. C., te Haarlemmermeer; moedwillige verwon ding, ontslagen van rechtsvervolging, als heb bende den beklaagde gehandeld door den wer- kelijkon nooddwang der wettige zelfverdediging; de 'kosten te dragen door den Staat. 2 S. B., te Landsmeer; moedermishandeling, f 3 boete ot een dag subs. gev. straf c. e. 3 M. L.h/v van J. P. de N., te Haarlem; moedw. mish. en laster, vijf dagen cell. gev. straf c. e. 4 K. v. W.te Haarlemmermeermoedermishand. Eene maand gev. straf, f 8 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 5 W. V.te Zaandamgewelddadigheid togen een bedienend beambte in functie, eeno maand gev. straf c. e. 6 H. B., te Haarlem; feit als voren, drie maanden cell, gev, straf c. e. 7 A. v. d. W.te Beverwijk; opzettelijke verbro king van afsluiting, 14 dagen gev. straf c. e. 8 D. S. en J. L.te Zaandam, diefstal in dienst baarheid, ieder drie maanden cell. gev. straf en solidair in de kosten, met vrijspraak van het meerdere hun ten laste gelegde. Commissariaat van Politie te Haarlem Aldaar is gedeponeerd: Een klein zilveren horloge. Een zilveren le pel. Een gouden horlogesleutel. Een plated zilveren potloodhouder, Een zilveren dito. Een lorgnet. Een duftelscho jas. Een zwart luster boezelaar. Een gekleurde katoenen vrou wenrok. Een grijze handschoen. Twee ge haakte lampenkleedjes. Een witte vrouwenzak. Een blauw zijden doekje. Een passer. Een hangslot met drie sleuteltjes aan een touwtje. Een rol zwart papier. Een vragenboekje. Een R. C. boekje, en een sleuteltje aan eene ring. Voorts te bevragen: Een bruine zijden parapluie. Nog onafgehaald: Een gouden dameshorloge. Alles op straat gevonden. ALMANAK DER WEEK. SeptemberHerfstmaand30 dagen. Zondag 30 19n na Pinkster. H. Hieronymus. Do Ruyter en Tromp door de Staten be giftigd. 1673. October, Wijnmaand, 31 dagen. Maandag 1 H. Bavo f 631. Patroon der Kathe draalkerk van Haarlem. Dinsdag 2 H. Remigius f 533. Dood van Ja- coba van Beieren 1463. Woensdag 3 H. Bernardinus. Leiden ontzet, 1574. Donderdag 4 H. Franciscus van Assissië f 1226. Graaf von Arnim wordt gevangen genomen wegens verduistering van Staatspapieren, 1874. Vrijdag 5 H. Felix van Cantalociën. Prins Wil lem I trekt over de Maas, 1568. Zaterdag 6 H. Bruno f 1101. De stad Amster dam opent hare poorten voor de Pruisen, 1787. CONSTANTINOPEL, 28 September. In den Schipka-pas en aan den voet van den Balkan ligt de sneeuw 10 centimeters hoog. Ta- hir-Pacha vervangt Reouf-Packa te Schumla. PARIJS, 28 September. De correspon dent van le Temps te Weenen seint, dat in 't algemeen het publiek maar zeer wei nig voldaan is over de beantwoording der interpellaties betreffende de samenkomst te Salzburg door de Ministers-presidenten te Weenen en te Pest; de houding der Rijks- regeering wordt geacht met opzet dubbelzinnig te zijn en ten doel te hebben om pressie op Turkije te oefenen ten einde een wapen stilstand of de uitvoering der hervormingen van de Porte te verkrijgen. Te Weenen vindt de meening zeer veel ingang, dat Duitschland met zijne politiek beoogt, het verzwakte Rusland door Italië te vervan gen als het middel om op de Oostenrijksch- Hongaarsche Monarchie pressie te oefenen. De correspondent voegt er ten slotte aan toedat Engelsche invloed van de onte vredenheid gebruik maakt, welke de aan Bismarck toegeschreven eischen noodzake lijk ten gevolge hebben. De Spoorwegmaatschappij ParisLyon Mêditerranée verkocht aan de Russische Regeering 300 waggons en 30 locomotieven. Een groot bankiershuis alhier verzond, op aanschrijving van het Russisch gouver nement, naar Bucharest eenige millioenen in goud en zilveren 5-ffanc-stukken. CONSTANTINOPEL, 28 September. Graaf Zichy en prins Reuss hebben heden namens Rusland aan de Porte, op grond van de conventie van Genève, machtiging gevraagd tot het vervoer langs de Donau van hout bestemd voor hospitaal-barakken. De Porto wenscht een onderzoek of zij niet strekken moeten voor herberging van sol daten. BRUSSEL, 28 September. De Etoile beige schrijft„Bij het ter perse gaan ver nemen wijdat de ex-keizerlijke prins Brussel passeerde op weg naar het kasteel Dave bij Namen." BUCHAREST, 27 September. De heer Lascar Catargiu ismet eene buitengewone zending belastnaar Bucharest vertrokken, alwaar hij heden-avond aankomt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3