BINNENLAND. Laatste Berichten. Peur sum en Neder-Slingerland, GEMENGD nieuws. Breda, 10 October. Gisteren hacl hij de in aanbouw zijnde nieuwe sociëteit een jeug dig werkman het ongeluk van een hoogen steiger te vallen, waardoor hij zóó zwaar werd verwonddat hij in hopenloozon toestand naar het hospitaal werd vervoerd. Warmond, 10 October. Gisteren-ochtend had hier een treurig voorval plaats. Een op passend ingezeten dezer gemeente, naar Voor hout met eon schuitje moetende gaan, had, zooals zulks wel meer geschiedt, dat schuitje met een touw bevestigd aan den stoomboot, die naar Noordwijk gaat. Volgens zeggen was bedoeld touw te kort, waarvan het ongeluk kig gevolg is geweest dat het schuitje onder water is geraakt en de persoon verdronk. Velzen, li October. Naar men verneemt is het maken van een straatweg aan de Zuid zijde van het Noordzee-kanaal van hier naar IJmuiden uitbesteed. Deze weg wordt gere kend in het begin van 1878 voltooid te kun nen zijn. Rozendaal11 October. Op den spoor weg tusschen hier en Breda is eergisteren een spoorwegwachster onder het gehucht Sijme door een goederentrein overreden en op de plaats 'dood gebleven. De ongelukkige had zich dwars over de rails willen begeven om hare post te bedienen. 's Hage, 11 October. Nadat de heer Kap- peyne gisteren door den Koning was ontvan gen heeft hij heden een conferentie gehad met den Directeur van het Kabinet des Konings. Maastricht, 11 October. Een schip, be vracht met zware steenenis Dinsdag in het kanaal op Luik gezonken, waardoor de vaart tusschen hier en die plaats tijdelijk gestremd is. 11 Oct. Terwijl in vele gemeenten de kermis is of wordt afgeschaft, heelt deze gemeente er eene in het leven geroepen. In deze week zal alhier voor de eerste maal kermis gehou den worden, 't Is om de Amsterdammers en Arnhemmers te doen watertanden. Beverwijk:, 12 Oct. Tot notaris binnen deze gemeente is bij Zijner Majesteits besluit van 10 Oct. 1877, no. 7, benoemd de heer C. H. Moens, thans candidaat-notaris en bur gemeester der gemeente Castricum. 12 October. Dezer dagen werd alhier een handelaar in kool op de publieke straat gevangen genomen, en, hoewel de man zich tegen de politie volstrekt niet verzettegeboeid naar de gevangenis gevoerd en van daar later naar Haarlem gebracht. De jongen, op wiens aanwijzing de man als dief van een gouden halssieraad was gevatbekende later den dief stal zelf gepleegd te hebben. Texel, 10 October. In de duinen van het Horntje bevinden zich veel konijnen, waar door dikwijls onze buren met een vlet op on ze kust landingen doen en strooptochten hou den. Zulk een strooptocht nu, welke gisteren door twee personen beproefd werd, mislukte geheelhet vlet sloeg nabij onzen wal omde jagers schreeuwden om hulp en de konijnen huppelden van vreugde op haar achterpooten rond. De drenkelingen werden echter gered en keerde met een nat pak huiswaarts. Amsterdam, 11 October. Gisteren is aan den Zeeburgerdijk opgehaald het lijk van een 17-jarig jongeling, die sedert 14 dagen vermist werd. Het lijk is naar de ouderlijke Woning gebracht. Een heer is van de Hoogesluis in de Amstel gesprongen en verdronken. En omstreeks 12 Ure is in een boschje in het Vondelspark ge vonden het lijk van een onbekend mansper soon lang 1.75 M.naar gissing 60 jaren oud, gekleed met zwarten husking jas, broek en vest en bottines. Vanzijn onderkleederen was het hemd alleen gemerkt 22. Op het lijk zijn ge- Vonden een portemonnaie met eenige centen, een sleuteltje, horlogesleuteltje, photografisch damesportreteen zwarte horlogekettingtwee witte zakdoeken, een gemerkt H. K. 22 de andere gemerkt T. O. 5. Het lijk is naar het lijkenhuis op de begraafplaats Zorgvlied over gebracht. De directeur der sterrenwacht te Edinburgh Voorziet, op grond van zijn meterologische waar nemingen een zeer strengen winterongeveer als dien van 1870, o. a. reeds met veel koude vóór Januari. - In bewusteloozen toestand werd jl. Zondag oen vrouw in het gasthuis te Amsterdam bin nen gebracht. Maandag-morgen overleed zij. Oorzaakdronkenschap. Het dorp Emmen zal door middel van 8traatlantaarns des avonds worden verlicht. De kosten komen voor rekening van de be woners, hij hoofdelijken omslag te vinden. Voor een paar dagen viel een aardschud- ding te Genève waar te nemen; de daardoor veroorzaakte schade was gering. Ook te Bern werden schokken gevoeld. Te Amsterdam willen eenige Franschen een société dramatique oprichten. Een pakket met eene waarde van f 500 laatstleden Zondag bij van Gend Loos ont vangen voor een adres te Amsterdam, is niet bezorgd. De politie onderzoektof het verloren dan wel gestolen is. Hbl Door gebrek aan toezichtis in de Hee renstraat te Amsterdam een drie-jarig knaapje overreden door een kruierskar. Het kind is met gebroken been naar de ouderlijke woning gebracht. Omtrent de arrestatie van den candidaat- notaris N. uit Wittem wordt ons uit Maastricht gemeld, dat door dezen persoon betaling van een landbouwer was geëischt van een schuld, die reeds vereffend was en waarvan hij zelf op de betreffende akte quitantie had gegeven. Nadat die acte echter andermaal in zijne han den gekomen wasmoet hij daaruit de quitan tie hebben doen verdwijnen. Vijf eikenhouten platen, ontvreemd uit de houtzagerij van den heer J. Boelen ie Zoeterwoudeen door twee zijner knechts ver kocht te Delft, zijn door de Delftsche politie in beslag genomen en ter beschikking der jus titie naar 's Hage opgezonden. Te Sneek is, naar de Sneeher Ct. meldt een meisje van VU jaar in eene tobbe met water gevallen en levenloos daaruit gehaald. Volgens de iWrangais wordt Z. M. de Koning der Nederlanden eerlang te Parijs ver wacht ten einde aldaar den winter door te brengen. Naar men verzekert is het feit der ver giftiging van den scheepstrekker P. door het gerechtelijk onderzoek niet bevestigd. Wegens den slechten toevoer van water uit het Papegat, heeft ook de derde beetwor telsuikerfabriek te Bergen-op-Zoom haar werk zaamheden moeten staken. Uit Schiermonnikoog komen treurige berichten omtrent een aldaar gestrand tjalk schip „Christina" kapt. Brinkema dat te Mak- kum met dakpannen was beladen met bestem ming naar Elmshorn. De bemanning heeft het schip moeten verlaten en twee man zijn met de omgeslagen boot te Schiermonnikoog aan wal gedreven. De kapitein is verdronken. Eergisteren-middag is door de politie aan de nieuwe plantage te Kralingen het lijk opgehaald van een tamelijk bejaarde dame, die reeds sedert 4 October vermist was. Het schoone geslacht is voor de vrouwen een titel met vrij veel uitzonderingen en de naam van het zwakke geslacht wordt ook nog al eens door de werkelijkheid gelogenstraft. Maar op den eernaam van het deugdzame geslacht mogen zijblijkens de officieele statistieken, alle aanspraak doen gelden. De gerechtelijke statistiek over 1875 brengt aan het licht dat van 572 personen, die door gerechtshoven wegens misdaad wer den veroordeeld480 tot het mannelijke en 92 tot het vrouwelijke geslacht behoorden. Onder de zestien jaren was er maar één meisje en 18 jongens. Bij de Arr.-Rechtbanken was de verhouding nog gunstiger. 11,234 mannen werden veroordeeld en slechts 2076 vrouwen. Voor de kantongerechten is de deugd der vrou wen nog sterker geblekenaan 28,216 man- men en 4045 vrouwen werden straffen opge legd. Onder deze cijfers zijn de vonnissen van den militairen rechter niet begrepen. De brug over de Fulda bij Melsungen, behoorende tot den spoorweg Berlijn-Ooblentz, is ingestort. Bij dit ongeval heeft een werk man het leven verloren en zijn er drie gekwetst. Door den sneltrein van het Rijnspoor, die gisteren-middag ten 5 uur van Amsterdam vertrok, is omstreeks 7 uur te Elten een wis selwachter overreden. De man was onmiddellijk dood. Een spoortrein, welke gisteren-ochteed uit Groningen naar Leeuwarden vertrokheeft tusschen Grijpskerk en Buitenpost een man, die den weg nog wilde overgaan aangereden. De man verkeert in bedenkelijken toestand. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, Bij kon. besluit van 10 Oct.is de 2de luitenant L. J. de Villeneuvevan het lste Regiment Hussaren, in rang en ancien- neteit overgeplaatst bij het wapen der cava lerie van het leger in Oost-Indie. Bij Kon. besl. van 10 Oct. 1877, no. 8, is onze stadgenoot de heer A. Boele, cand.- notaris, benoemd tot notaris in het Arrondis sement Amsterdamter standplaats de gemeente Sloten en is benoemd tot notaris in het Ar rondissement Haarlem, ter standplaats de ge meente Haarlemde heer W. K. Loeffcand. notaris en burgemeester der' gemeente Goor. Bij Kon. besluit van 12 Oct. is benoemd tot notaris binnen het arr. Tiel, standplaats Tielmr. II. J. A. van Heumencand. notaris, alsmede kantonr.-plaatsverv. en adv. te Haar lem zijnde hem tevens eervol ontslag verleend als kantonr.-plaatsverv. te Haarlem; en is aan J. L. van der Burchop zijn verzoekmet ingang van 1 November eervol ontslag ver leend als hurgem. van Ilaarlemmerliede en Spaarnwoudemet dankbetuiging voor de vele en goede diensten, den lande bewezen. De Gemeenteraad heeft de behandeling der concessie voor een railroute verdaagd wegens bezwaarschriften, en besloten om met de Provincie, het Rijk en Rijnland samen te werken tot uitdieping van het Noorder- en Zuider-Spaarne op de diepte van de zijkanalen naar het Noord-Zeekanaal, en 70 mille, zijnde een vierde, daarvoor bij te dragen. In de gehouden vergadering van den Raad is op de daartoe gedane verzoeken en over eenkomstig voorstellen van B. W. besloten, eervol ontslag te verleenen aan dr T. Hal- bertsmamet ingang van 27 October e. k. uit zijne betrekking van rector van het Gym nasium alhier en zulks onder dankbetuiging voor de vele dienstendoor hem aan de ge meente bewezen; aan dr J. G. Vollgraffmet ingang van 1 Januari e. k.als praeceptor aan het Gymnasium, en aan den heer G. B. van Kampenmet ingang van 15 November e. k.als leeraar in de engelsche taal en let terkunde aan de twee Hoogere Burgerscholen voor jongens en het Gymnasium. Het 3de suppletoire kohier der plaatse lijke directe belasting, bedragende f 60,78s en het 4de suppletoire kohier, bedragende f 698,97=worden vastgesteld. Een rekest van dr J. B. Wijnhojfom herbenoemd te worden als stads-doctorwordt aangehouden tot de volgende vergadering. De voorzitter bericht, dat een bedrag van f 33,000 der gemeentekas in prolongatie is uitgezet, en wel f8,000 a 2Va en f 25,000 a 3% LI. Woensdag is uit de gemeente Voge lenzang alhier naar het Huis van Arrest over gebracht eene 40-jarige dienstbode, die zich had schuldig gemaakt aan verschillende diefstallen ten nadeele haars meesters. Ook te dezer stede zijn naar men verneemt ten huize van eene werkvrouw eenige goederen in beslaggenomen van de diefstallen afkomstig die genoemde meid aan haar ten geschenke had gegeven. Dezer dagen had alhier een niet on aardig doch duur voorval plaats. Een win kelier, die aan iemand in zijn winkel geld moest terug geven van een bankbiljet van f40, ging dit in zijn kamer wisselen en liet het op de secretaire liggen. Nadat hij het geld had teruggeven, keerde hij naar zijn kamer terug, en ziet: de kat was in dien tusschen tijd met het bankbiljet aan het spelen gegaan en het in zooveel kleine stukjes gescheurd, dat met geen mogelijkheid iets van het bankbiljet was terecht te brengen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. H. J. van Ebbenhorst Tengbergen en S. M. Ger- lingsP. de Rooij en B. G. OudalioornJ. N. Plemper van Balen en M. Kaakebeen; W. Fehres en R. van den Ham; J. de Vries en N. Simons; J. K. P. Freijer en C. Topper; S. P. Rooaen en A. M. Kuijken; H. Jansen en A. C. van Danaik; J D. Stöver en A.M. Muller; P. Dictus en M. Strick. Getrouwd. P. Vergers en E. Walter; J. Lijdsman en G. H. Wijdeman; J. A. Rekman en C. Vonk; F. W. Tholen en C. E. BijvoetK. Kerkman en J. P. Tak. Bevallen. 1 onecht mannel. gesl. P. Braat geb. Bege- man, z. J. Pootjes geb. Visser, z. H. E. Kruijt geb. Heuperman, z. J. H. Oude Weaselink geb. Jaques, d. J. Wesseling geb. van der Laan, d. A. van Alphen geb. de Boerd. W. J. Switser geb. Grunderz. M. W. Oudolf geb. Boereez. J. de Vleeshouwer geb. van der Weijdenz. J. M. Aarts geb. de Jongz. W. Heere geb. Reurink, z. J. O. Oostenbroek geb. Honing, z. M. Lijnzaad geb. Meijerd. - W\ B. van Raap horst geb. Knape, z. T. Baruch geb. Kolk, d. P. Majoor geb. Jukesd. G. Saeijs geb. Vissche- dijkz. A. C. Jansen geb. Klenkz. J. Koe- kebacker geb. Ernéd. O. G. de Graaf geb. du Buiz. H. H. van Breemengeb. Boegd. C. M. Martens geb. Beilooz. J. Heldveldt geb. z. Overleden. D. Martin 23 j. Molensteeg; M. Meijer 61 j. vr. van J. de WinterKampersteegC. F. M. Hoed 4 m. z. van A. O. Hoed, BagijnhofC. M. Maas 11 m. d. v. W. Maas, Jansweg; M.H. van Dijk 3 m. d. van J. van DijkOranjebooms laan M. C. Buis 63 j. vr. van P. VasterRaaks; A. Negrijn 12 m. d. van G. NegrijnPieterstraat 1 levenl. van het m. gesl. van j. TKorthoven N, Spaarnwd.straatC. Wassenaar 66 j. Wed. N. van Broekhuizen, Jansstraat; J. M, Bakker 74 j. Wed. D. C. van Leeuwen Boomkamp, Ane- gang; A. C. Boer 9 m. d. van G. BoerGroote Houtstraat1 levenl. m. gesl. van J. W. Veld heer Oude-GrachtC. M. de Mon 5 m. d. van J. de MonK. VlamingstraatP. P. Wijnands 6 m. z. van A. Wijnands, OostvestE. Scrné 5 m. d. van B. SerciéGierstraat. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij gunstig weder. Zeventiende uitvoering in den Hout op Zondag den 14den October 1877 van 2 tot 4 uur door het Stedelijk Muziekkorps van Haarlemonder directie van den Heer M. H. Miiller, Stadskapelmeester. PROGRAMMA. EERSTE AFDEELING. 1 Marsch uit de Opéra Lucie; Laféber. 2 Ouverture, Die lustige weiber von Windsor; Balfe 3 Intermezzo, Aus Eubreo; Apolloni. 4 Potpourri; L. Gartner. TWEEDE AFDEELING. 5 Feestmarsch1877T. H. Miiller. 6 Walzer, Duizend in een nacht; J. Straus, arr J. Strating. 7 Herinnering aan Baden BadenPeters- 18e Muziekuitvoering aan de Sociëteit „Trouw moet Blijken" op Zondag 14 October van 2 tot 4 uur door de Kapel van het le Reg. Hussaren. PROGRAMMA. 1 Promenade Marsch Kareis. 2 Ouverture, Les trois MousquataresPanne. 3 AuS dem Reiclie der Tone Walzer; Faust. 4 Potpourri de 1' Opéra La Fille du Régiment. Donnizetti. 5 Hoffnings QuadrilleStrauss. 6 Jeanne Hachette, Scène et Air pour Tenor hoorn. Auber. 7 Une Pensee Mazurka de Concert. Krein. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. Zitting van 11 October 1877. 1 H. Dte Haarlemovertreding der wet op d6 hondenbelasting te Haarlem, f 6 en f 5 boete of een dag subs. gev. straf voor elke boete c. e- 2 H. C, te Haarlem, verzuim geboorte-aangifte, f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 3 U. Kte Landsmeerslaanf 8 boete of 3 da gen subs. gev. straf c. e. 4 A. M. W. h/v K. B te Landsmeer, laster; zeven: dagen cell. gev. straf c. e. 5 E. S h/v J. de Wen P. de S„ beiden te Vel- senmoedw. mishandelingieder drie dagen cell. gev. straf en solidair m de kosten. 6 C. Cen W. v. d. Mh/v T C beiden te Haar- lemmermeer; moedw. mish.de le bekl. 15 dagen cell. gev. straf f8 boete of een dag sub. cell, gev. straf c. e.met vrijspraak aan het meer dere ten laste gelegdede 2e beklaagde vrij gesproken 7 A. de L, te Haarlem; moedw. mishandel., f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 8 H. "V"te Hoornmoedw. mish.bij verstek eene maand cell. gev. straf, f 8 boeto of een dag subs. cell. gev. straf c. e. Commissariaat van Politie te Haarlem Aldaar is gedeponeerd: Een gouden oorbel met zwarte steenEen blauw en zwart geruiten dames omslagdoek met geëmailleerde speld; Zes kinderbroeken en een paar kousen; Een paar bonte handmanchetten Een bonte kraagEen zwart boezelaar Een wit boezelaar; Een bruine kinderregenman tel; Een gestreept zijden dasje; Eene porte monnaie met eenige schoolkaartjes Een kous met breipennen; Een R. C. kerkboekEen glazen eau de cologne fleschje;-Een zilveren pen ning aan een lint; Een lombardbriefje van een zijden japon- Een oud gebroken mes met zilver- ren hechtEen hondenmuilkorfEen sigaren- PÜPJe5 Een koperen potloodhouder; Een re kenboekje; Een linnen zak gevuld met kaf; Twee sleuteltjes aan een rose linten eenige losse sleutels; Alles op straat gevonden. ALMANAK DER WEEK. October, Wijnmaand, 31 dagen. Zondag 14 H. Calixtus f 222. Prins Amadeus neemt de Spaansche kroon aan. 1870. Maandag 15 H. Teresia, Maagd f 1582. Nederland sluit een postverdrag met Italië 1867. Dinsdag 16 H. Maria Magdalena. Maria Antoinette geguillotineerd1793. Woensd. 17 H. Hedwigis, f 1243. Standbeeld van Piet Hein te Delfshaven onthuld 1870. Donderd. 18 H. Lukas. Graaf Willem II neemt Aken in1248. Vrijdag 19 H. Petrus van Alcantara f 1573- Napo leon verlaat Moskou1812, Zaterdag 20 H. Johannes Cantius f 1473. Karei VI, keizer van Duitschlandsterft1740. ST. PETERSBURG-11 October. „Bij Sulina is een Turksche monitor met drie masten op onze torpedo's gestooten en in de lucht gesprongen." LONDEN; 12 October. In eene redevoe ring heeft Lord Salisbury het onwaarschijn lijk genoemd dat de oorlog zou opgegeven worden alvorens eene beslissende overwin ning is behaald. Al wat Engeland kan doen, is vredelievenden raad geven. PARIJS, 12 October. Mac-Mahon heeft heden den Italiaanschen ambassadeur, ge neraal Cialdini, ten gehoore ontvangen. LONDEN12 October. De Daily News meldt uit Bucharest1500 Hongaarsche vrijbuiters zijn de Rumenische grens bij Turn Severin overgetrokken. Nadere bijzonder heden zijn niet bekend. Het Rumenische Gouvernement neemt krachtige maatregelen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 3