NIEUWE to. 76. Donderdag 8 November 1877. 2e Jaargang. BUITENLAND. Engeland. Duitscliland. Frankrijk. GEMENGD NIEUWS. STEDELIJK NIEUWS. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. HMRMMSCKI (OIMÏÏ. ABONNEMENTSPRIJS Per 8 maanden voor Haarlem 75 Cents. Buiten Haarlem franco per post90 Afzonderlijke Hummers 6 Dit blad verschijnt twee maal per week. In half formaat 'S WO ENSDAGS AVONDS. In geheel ZATERDAGS BUREAU: St. Jansstraat Haarlem. nsTiT.sïïr AGÏTE MA NON AGITATE. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1—6 regels30 Cents. Elke regel meer5 Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 cents per advertentie k Contant. Advertentiën worden uiterlijk Zaterdags en Woensdags vóór 12 uur 's middags ingewacht. Uitgever W. KUPPERS. DE OORLOG. De zonderlinge houding van Servië schijnt 'ben te Constantinopel minder vijandig te be lhouwen; in allerijl zijn dan ook alle Turk- sche troepen van Niseh naar Orhanie ver- hokken. De Politische Correspondent bericht dat Rusland Vrijdag het derde millioen roebels ban de Servische regeering heeft uitbetaald en °m dezen ontvangst te rechtvaardigen hebben de Serviers eenige militaire bewegingen uit gevoerd, en werd het korps aan de Timok 'het de nieuw ontvangen achterladers bewapend, da de Correspondent goed ingelicht dan is de ®trijdlust der Serviers ondanks de Russische sabsidie'g, nog niet zeer groot. Volgens de 'aatste berichten hebben de Russen de steden d'lewna en Kars volkomen ingesloten. Uit St. Petersburg wordt den 3den gemeld dat 3000 a 4000 Turken met berg-artillerie den 2den November de Russische posities te •Parian voorbij Elena aanvielenmaar met groot verlies teruggeslagen werden. Zoo zijn ook volgens de Correspondenten van de Times de Russen bij een aanval op Plewna biet ontzaglijke verliezen teruggeslagen. Het gros van het Russische leger verlaat de Jantra en begeeft zich naar Plewna. Moukhtar-pacha heeft aan het Departement van Oorlog te Constantinopel geruststellende berichten gezonden over zijn positiën. Hij staat,/ 8ehrijft hijvlak tegenover den vjjand. Aan de Daily Telegraph wordt van den 2den bit Erzerum geseind Heden werd een heftigen aanval op de Turksche posities gedaan; ten 4 kre ontbrandde het gevecht langs de geheele hpie. Na een strijd van 10 uur werd het Turk- sehe centrum doorgebroken en genoodzaakt terug te trekken. Moukhtar-Pacha is licht gewond. Volgens geruchten vertoonden zich feeds kozakken 10 mijlen zuidelijk van Ér- Serum. De veldtocht in Azië schijnt thans voor de Turken verloren, de verwarring binnen Kars gaat alle béschrjjving te boven en de vesting 's slecht van levensmiddelen voorzien, zoodat ®r volslagen gebrek is. ïn de mijn te South Kerby nabij Pontefract bijri in den avond van Maandag vier man ge bood en vijf andere ernstig gekwetst, doordat ®6n wagen met steenon, door het breken van 8®n touw, in de diepte op de daar arbeidende hiijn werkers neerstortte. The Army and Navy Gazette bericht, dat ®en artillerie-officier naar het oorlogBtooneel is gezonden met den bij zonderen last om het Departement van Oorlog van bericht te dienen °mtrent alles wat betrekking heeft op geschut geschut-materiaal en bewapening. De schout-bij-nacht Randolph is in plaats vbn den vice-admiraal Seymour tot bevelhebber v»n het Kanaal-eskader benoemd. De Engelschen van Engelsch-Guyano hebben 10,000 dollars gezonden voor de noodlijdenden 'b Madras. Het „Mansion House fund" bedroeg Saterdag 445,000 pd. st. Té Fürstenburg, in Westfalen, is dezer ^agen, iemand gestorven en begraven, die bij "ader onderzoek gebleken is op den loop te 2Ün gegaan. Weinige dagen na de begrafenis van het vermeende lijk heeft men dit opge graven; in de kist vond men steenen in hooi gewikkeld. De vrouw van den dood gewaan- echtgenoot is in verzekerde bewaring ge bracht. Men vermoedtdat de bedoelde man, Gödde geheetenzich heeft verstaan met zijne vrouw, om de zaken op de vroeger vermelde wijze te doen plaats hebbenten einde zich meester te maken van zekere som, waarvoor hij zich onlangs bij eene Maatschappij van Levensverzekering had geassureerd. Yan 949 verkiezingen voor de Algemeene Raden is de uitslag bekend; daarvan zijn ge kozen 567 republikeinen en 350 conservatieven. Er moeten 29 herstemmingen plaats hebben. De republikeinen winnen 85 zetels. De Fransche bladen deelen de namen van een nieuw Ministerie aldus mede: de heeren Pouyer-QuertierMinister van Finantiën, Pre sident van den Ministerraad; baron Le Guay, Binnenlandsche Zaken; Delsol, Justitie; de Vogué, Buitenlandsche Zaken; de Montgolfier. Openbare Werken; DumasOpenbaar Onder wijs; ClémentHandel en LandbouwBerthaut, Oorlog; Gicquel des Touches, Marine. Deze combinatie zou echter nog verandering kunnen ondergaan. Een bediende van de bank de Société géné rale du Credit frangais is met 80,000 francs op den loop gegaandie hij achtereenvolgens aan de kas had ontstolen. Zekere vrouw Giraud te Parijs, vindende dat het aansteken harer stoof te lang duurde, kwam op den ongelukkigen iilval eenige drup pels petroleum in de stoof tei gieten. Onmid dellijk had eene ontploffing plaats en'de arme vrouw, door de vlammen omringd eri zinneloos van schriksprong uit het venster der eerste verdieping op de binnenplaats van het huis dat zij bewoonde. Spoedig aangebrachte hulp mocht niet baten. De brandwonden waren zoo diep, dat toen men de ongelukkige uitkleedde ganschê brokken van haar vel, ter grootte eener hand aan de kleederen bleven hangen. De toe stand der vrouw is hopeloos. Men schat het aantal bezoekers van de kerk hoven van Pat-Ijs op Allerzielerdag op ruim 250,000. Op dien dag werden meer dan een half millioen kransen verkocht. Op Allerheiligendag werd een prachtige driekleurige krans, met sterren bezaaid, door generaal Grant aan mevrouw Thiers aangebo den op het graf van haar echtgenoot geplaatst. Khalil-pachade gezant van de Porte te Parijs, die krankzinnig is geworden, zal naar Zwitserland worden overgebracht. Daar er door het optreden van de hee ren mr.J. Kappeyne van de Coppelloals Mi nister van Binnenlandsche Zaken, mr. H. J. Smidtals Minister van Justitie, en J. IC. H. De Roo van Alderwereltals Minister van Oorlogeene nieuwe verkiezing voor de Tweede Kamer in de hoofdkiesdistricten Haarlem, Assen en Leeuwarden moet plaats hebbenzoo heeft de Minister tan Binnenlandsche Zaken bepaald, dat die verkiezing zal gehouden worden op Dinsdag 27 November en de herstemming, zoo die noodig mocht zijn, op Dinsdag 11 December. De Friesche Ct. belooft aan het nieuwe Ministerie haar steun, dien zijzelve „krachtig noemt." Een Urker vischschuit, schipper Jacob Lampe,, is nabij Ameland totaal verongelukt, en de vier opvarendenwaaronder drie gehuwd zijn jammerlijk om het leven gekomen. Naar wij vernemen, zal reeds binnen enkele weken een deel der St. Agatha-goede- ren in veiling worden gebracht/ De veiling is reeds aangekondigd. Aan het station van den Oosterspoorweg te Amsterdam geraakte Zaterdag-ochtend een arbeider bij het samenkoppelen van een trein tusschen een der wielen geklemd, waardoor zijn achterbeen verbrijzeld werd. Te Amsterdam vond men dezer dagen onder eene brug een man in zeer onoogelijken toestand. Ondanks aangewende zorgen is hij in het Binnen-gasthuis overledenaan de ge volgen van gebrek of tengevolge van verre gaande onreinheid. Te Giethoorn is Maandag eene boerderij afgebrand, waarbij drie koeien en twee jonge beesten zijn omgekomen. Van wege het Rijk zullen eerlang weder eenige boerderijen te Yeenhuizen worden ver pacht. Zaterdag-oehtend heeft te 's Gravenhage een droevig ongeluk plaats gehad. Een brie venbesteller wilde op een der tramway wagens die in vollen gang was, en het ongeluk had een mistred te doen waardoor de wielen hem over het lijf gingen, ten gevolge waarvan hij onmiddellijk een lijk was. De ongelukkige was een oppassend man en braaf huisvader en laat zijn huisgezin in kommervollen toestand achter. Te Texel zijn door eenige schippers 33 vaten petroleum aangebracht, die zij in het Marsdiep en op Texelstroom hadden opge- vischt. Deze vaten zijn waarschijnlijk afkom stig van het in de. Haaks gestrande schip. Èen4 koOpmhn, die Donderdag j. 1. bij een juffrouw in de Jacob-Catsstraat te 's Hage eon zak - met oude kleedingstukken enz. kocht, nam bij vergissing ook twee jas sen mededie niet in den koop begrepen wa ren. De politie achterhaalde hem echter spoe dig en vond hem nog in het bezit van de jassenzijn vértffitschuldingen konden niet baten en hij werd naar het politie-bureau overgebracht om zijn goedetrouw aannemelijk te maken. Te Bergen-ap-Zoom werd Zondag-och tend op het tetrehp der geslechte vestinggron- den het lijkje vanéén pasgeboren kind in een greppel gevonden. De grond in de nabijheid was zichtbaar niét de hand omgewerkt, waar schijnlijk met het doel om het kind, 't zij dan levend of dood, onder de aarde te verber gen. Een streng onderzoek is ingesteld. Te SusterSeet (Pruisen) heeft een 23 ja rig jongeling eed man van 40 jaren met een spade dood geslagen. De jongeling is ge- arressteerd. Bij den laödbouwer Vinke, te Hesinge, hebben kwaadwilligen vergift bij het huis ge legd, waardoor 4 varkens, 6 kippen en 1 haan ge storven zijn. De zaak is bij de politie aange geven die er op uit is den dader op te sporen. De politie te Delft heeft de hand gelegd op eene jeugdige dievenbende. Vier jongens, van welke de oudste 15 jaar telt, gingen ge woonlijk des avonds uit om, wanneer de ge legenheid gunstig was, bij de winkeliers al lerlei voorwerpen te ontvreemden; die, na on derling verdeeld te zijn, te gelde werden ge maakt. Het prachtige landgoed Grande Suis/se'? gelegen onder de gemeente Meerssen (Lim burg) met al zijne vijverstuinenbouw- en weilanden, toebehoorende aan den heer P. Re- gout te Maastricht, is volgens bericht in de N. R. Ct. voor rekening van kloosterzusters uit Heythuizen aangekocht. Een man te 's Hage woonachtigheeft eergisterennadat hij des middags uit zijn betrekking was ontslagen, in den avond door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Zijn lijk is door tusschenkomst der politie naar het gasthuis overgebracht. In het Hamburg-Hotel te Singapore (Indië) is mej. Lutzde nicht van den heer Neuman, den eigenaar van het Hotel, ver brand. De mouw van haar kleed schijnt Yuur gevat te hebben boven een petroleum-lamp. Te 11 uren in den avond naar het hospitaal overgebracht, overleed zij den volgenden morgen. In het jaar 1876 hadden er in Zwitser land 1102 echtscheidingen van tafel en bed plaats; bovendien werden 105 aanvragen af gewezen. Gemiddeld zijn er 5 echtscheidingen op de 100 huwelijken. De eerste machinist van het stoomschip Urania is eergisteren-avond bij de Velserbrug met een vlet omgeslagen en vermoedelijk ver dronken; zijn lijk is nog niet gevonden. Te New-York hebben 10,000 sigaren makers het werk gestaakt. De (oude) Rotterdamsche Courant zal van 15 November a. s. af dagelijks verschijnen! De prijs blijft bijna dezelfde. Dinsdag jl. is te IJmuiden de eerste slachterij geopend. Eene dikke, vette koe heeft die feestelijkheid met haar leven moeten be talen. The New-York Herald waarschuwt ons voor stormachtig weêr aan de Engelsche en Fransche kusten van 4—9 November. Stormen, hevige regenvlagen en waarschijnlijk sneeuw zullen elkaitr opvolgen. Over 't algemeen zal zich een snelle afwisseling in de temperatuur Openbaren. Haarlem. Naar wij vernemen zal een in- teekenlijst worden rondgestuurd om deelnemers te krijgen ter bijwoning van vier lezingendie de heeren dr, J. H. Gunning Jr.J. J. L. ten Kate, H. Pierson en dr. A. W. Bronsveld in den loop van dezen winter alhier denken te geven. In de maand October zijn op de markt alhier verkocht 12,900 HL. Aardappelen, 1370 HL. Appelen420 HL. Peren1472 K.g. Boter, en 568 stuks Biggen. Commissariaat van Politie te Haarlem Aldaar is gedeponeerd: Een armbandje van twee snoeren blauwen ko ralen met gouden sluiting. Een zwart medail lon met dito ketting. Eene portemonnaie waar in een lombardbriefje. Twee portemonnaie's met eenig geld. Een kinderpantoffel. Een lus terboezelaar. Een kous. Een schaar. Een duimstok. Een spel- of leesboekje Een vragenboekje. Een R. C. Kerkboekje. Een oude parapluieen eenige losse sleutels. Alles op straat gevonden. Zitting van 31 October 1877. 1 J D. te Bloemendaal. Het loopen langs een spoorweg zonder vergunning f 8 boete of 2 dagen subs gev. straf c. e. 2 B van der M. te Zandvoort moedwillige mish. f3 boete of 1 dag subs gev straf c. e. 3 S V. te Zaandam, moedw. mish. f 3 boete of 1 dag subs gev straf c. e. 4 P van der L. te Hillegom, moedw. mish, 6 da- cell. gev straf c. e. 5 J C. te Anna Paulownamoedw. mish. 15 dagen cell, gev straf f8 boete of 1 dag subs gev straf c. e. 6 D van B. te Beverwijk, moedw mish. 1 maand cell, gev straf f 8 boete of 1 dag subs gev straf c. e. 7 C van B. te Aalsmeeropenbare schennis der eerbaarheid f 3 boete of 1 dag subs gev straf c. e. 8 J C W. te Haarlem, bedelarij 15 dagen gev straf c. e. met last tot overbrenging naar een bedelaarsgesticht. 9 P de G. te Purmerend eenvoudige diefstal 1 maand cell, gev straf e, e. 10 G van B. zonder vaste woonplaats (gedetineerd) 1° diefstal in een herberg 2° landlooperij 2 maanden gev straf c. e. met last als N" 8. 11 P W. te Haarlem, (gedetineerd) diefstal op den openbaren Weg 9 maanden gev straf 0. e. KANTONGERECHT TE TTAAPT.EM- Mfoen^jfVg 81 October 1877 geen zitting gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 1