Laatste Berichten. GEMENGD NIEUWS. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. darn' zij thans in zijn onderhoud ton voorzien. Het bleek uit de behandeling der zaak, dat de moeder, uit het gasthuis te Leiden naar Amsterdam komende, zonder geld of middel van bestaanhaar kind van drie wekenin do nabijheid der Willemspoort bij het politie bureau goed toegestopt ou voorzien van een iiesch met melk, achter een boom had neêr- gelegd. Een jongen merkte het kind op en waarschuwde een politieagent, die het aan liet bureau brachtmet een vrouwdie aanbood het te voeden en dos nachts, het was 81/» uur des avonds, bij zich te houden, een aanbod, dat terstond werd aangenomen, en waarvoor de voorzitter dor rechtbank de vrouwhoe wel zij niet ter terechtzitting aanwezig was, openlijk hulde bracht. Korten tijd had het kind achter den boom gelegen, want toen de moe der berouw kreeg en op de plaatswaar zij het kind had achtergelaten, terugkeerde, om hot op te nemen, was het reeds verdwenen. Drie weken later, toen de moeder een dienst in Utrecht had erlangd, ging zij naar het stadhuis te Amsterdam om inlichtingen in te winnen. Aldaar word zij verwezen naar het stadsbestedelingenhuis. De Directeur liet haar de kleertjes beschrijven, datum van te von deling legging opgegeven enz. en erkende haar toen als de moeder van het bewuste kind dat haar werd teruggegevennadat vooraf aan het politiebureau proces-verbaal was opge maakt. Het O. M. requireerde tegen de be rouwvolle moeder 2 maanden cellulaire gevan genisstraf; de rechtbank was milder en legde haar het betalen eener geldboete van f10 op, subsidiair te vervangen door 2 dagen colstraf. Haarlemmermeer, 26 November. De landbouwer v. d. S. is Vrijdag-avond met eene tilbury in een sloot geraakt en dood onder het rijtuig van daan gehaald. Zandvoort, 26 November. Gisteren-na middag is tusschen den zevenden en achtsten mijlpaal verongelukt het Duitsehe driemastschip Greifswald, gezagvoerder Heinrich Vorbrodt van Danzig uaar Amsteidam, geladen met dwarsleggers. Van de 13 man equipage zijn 8 man verdronken. De reddingboot van hier hoeft vergeefsche pogingen gedaan bij het wrak te komenen heeft het ongeluk gehad van om te slaan, waarbij één der reddersCornelis Koning do zoon van den bootsman, is omgekomen. Vijf man zijn door de reddingboot opgevischt, waarondor de kapiteindie onder het vervoer overleden is; de vier overigen worden hier verpleegd. Het schip] is gestrandnadat de troswaar - aan de sleepstoomboot het gedurende don storm in do haven van IJmuiden trachtte binnen to slepen, gebroken was en hot schip, hetwelk daar na zijn anker had uitgeworpenook van het anker was losgeslagen. Rotterdam, 26 November. Van hier zijn weder vijf uit Duitschland verjaagde liefde zusters per stoomschip Culand naar Amerika vertrokken. Hiilegom27 November. De te Haarlem gevestigde Mannen-Zangvereeniging „Crescen do" onder directie van.den heer N. Andries- sen zal alhier eene openbare uitvoering geven op Vrijdag 30 November des avonds ten half acht ure in het wapen van Friesland. Do gunstige bekendheid dezer Vereeniging en het met zorg gekozen programma gevoegd bij do medewerking van Mej. D. en den Heer B. beide van Amsterdamals solisten waarborgen ons oen genotvollen avond. Buiten de Weerdbarrière te Utrecht is uit de aldaar staande stoomfineerzagerij een ijzeren brandkast ontvreemd, welko de dieven blijkbaar met een schuitje hebben vervoerd. In do nabijheid van Bruinisse is gezonken het tjalkschip Rotterdam IIgeladen met gu ano, komende van Brouwershaven. De opva renden die in den mast geklommen waren zijn door Bruinisser schippers gered. Do smidsjongen, dio Dinsdag-avond te Rotterdam met eon gloeiend stuk ijzer werd gewond, is aan de gevolgen overleden. Lantaarntjes voor brievenbestellers is geen nieuwtje, reeds sedert twee jaren heeft de brievenbesteller te Leerdam er een in ge bruik, dat hij bij donker weer met een riem om het lijf bevestigd, om de adressen beter te kunnen lezen. Vrijdag-ochtend zijn op 't Zuideinder Wijde, onder de gemeente Giethoorn, twee open vaartuigen door den storm in den grond geslagen. De opvarenden., bestaande uit twee huisgezinnen te zamen 9 personen die van Steenwijkcrwold naar W anneperveen ver huisden, zijn gered. Van de inboedels, tuif en levensbehoetten is veel beschadigd en verloren geraakt. Te Burg-Ambacht is een meisje van 9 jaren gestorven ten gevolge van eenen val. Van den zolder turf halende, viel zij van bo ven de ladder achterover naar beneden, en bezeerde zich zoo deerlijk, inzonderheid aan het hoofd, dat zij na 5 dagen lijdens bezweek. Diefstallen van juweelen zijn in Enge land nog steeds aan de orde van den dag. Zoo werden dezer dagen aan de jonge gravin van Aberdeendie mét haar gemaal de wittebroods weken in Halstead-placeniet ver van Seve- noaksdoorbrengtuit haar boudoir bijna alle kleinoodiën gestolen. Hetzijngrootendeels huwe lijks-geschenken ter waarde van meer dan 5000 pd. st. De diefstal werd gepleogd terwij 1 het jonge paar het middagmaal gebruikte. - Bij een landbouwer aan den Razendijk- schen straatweg tusschen Arkel en Meerkerk, is dezer dagen aan de deur van het woonhuis aangeplakt gevonden een brief, waarin het huis met brand en de eigenaar met den dood bedreigd worden. Het is een beleefde brand stichter en moordenaar, die zijn voornemen vooraf schriftelijk kenbaar maakt aan den „belanghebbende." In navolging van andere plaatsen hebben ook te Utrecht sommige slachters den prijs van het vleesch met 10 Cents por kilo afge slagen. Te Amsterdam is aan het Rijnspoorweg- station, een arbeider betrapt op 't stelen van een paar schoenen uit een pakter verzending aangeboden. Een handsehoon-wasehvrouw te Breda, is tengevolge van het onvoorzichtig gebruik van naptha in do nabijheid van eene brandende lamp, deerlijk aan de handen, den arm en in het aangezicht gebrand. Epsteinde vermaarde goochelaarheeft honderden malen op zich laten schieten mot een geweer, hetwelk in tegenwoordigheid van het publiek met een puntkogel en een behoor lijke patroon was geladen. De bekwame gooche laar ving den kogel met de hand, terwijl deze hem voorbij snordenaar hij beweerdeen ver toonde vervolgens den opgevangen kogel aan het publiek. Op 18 dezer zou hij dit kunststuk te Keu len vertoonen. Voor een volle zaal wordt het geweer geladen en een kweekeling van het gymnasium zou het schot doen. Dit geschiedt t maar in plaats dat Epstein den kogel opvangt en in triumf vertoont aan het publiek, stort hij op den grond zoodra het schot is gelost. Het publiek meentdat deze snelle beweging tot het kunststuk behoorten barst los in da verend handgeklap. Weldra echter blijkt het, dat de hoer Epstein in zijn bloed badend op den vloer blijft liggen. Hij wordt zoo spoedig doenlijk verwijderd en door geneeskundigen behandeld. Den volgenden dag heeft men den kogel weten te verwijderen, maar de ongelukkige patiënt ligt zeer bedenkelijk. Bij onderzoek is gebleken, dat het mechanisme in hot geweer waardoor de kogel uit den loop wordt verwij derd onklaar was geraaktzoodat de kogel in den loop bleet en vervolgens er uit geschoten werd. Een persoon to Kruisberg (Limburg)die door een kwakzalver is behandeld, is aan de gevolgen overleden. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. Zekere P. A. v. B. die in den laat- sten tijd herhaaldelijk met de politie in aan raking kwam en haar zeer veel last veroor zaakt had zich den 22 November ter terecht zitting der Arr. Rechtbank alhier (kamer van strafzaken) te verantwoorden. 1, Wegens beleedi- ging van twee agenten van politie, terwijl deze in de uitoefening hunner bediening waren. 2, Moedwillige mishandeling van eene vrouw in wior woning hij was binnengedrongen. 3, Opzettelijke verbreking van afsluiting door het moedwillig inslaan van een ruit. 4, Het toe brengen van schade aan eens anders roerend goed door eene groote hoeveelheid huisraad opzettelijk te vernielen en eindelijk. 5, Feite lijk en gewelddadig verzet tegen een inspec teur en 2 agenten van politie. Tien getuigen waren door het O. M. gedagvaard ten einde deze feiten nader te bewijzen tegen dun be klaagde, die niet was verschenen word ver stek verleend en door den Heer Officier van Justitie werd gerequireerd schuldigverklaring van den beklaagde aan alle de hem ten las- tegelegde teiten en zijne veroordeeling bij ver stek tot eene cellulaire gevangenisstraf van drie maanden betaling van vier geldboete en wel twee van f8 eene van f25 en eene van f5,50 met sub. cell. gev. straf van een dag voor elke boete van f8, voor twee dagen voor de boete van f25 en voor een dag ge- woue gev. straf voor de boute van fö,50. e Rechtbank zal in deze zaak den 29n Nue.;i- ber e. k. uitspraak doen. Door wijlen mej. G. ter Hoffstede is gele gateerd een certificaat 2'A pCt. Nederlandsche werkelijke schuld, groot f 1000 nominaal, onder den last van overgangs- en successierech ten aan het N ederduitsch G ereformeerd Diaco niehuis alhier. Tot Directeur van Teylors Stichting is benoemd de heer P. Loosjes. 28 November. Het aantal der kiezers, die gisteren voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in dit onderkiesdistrict hebben gestemd is 457. Het onderkiesdistrict Haarlembestaande uit de gemeenten Haarlem, Schooten en Spaarndamtelt 1026 kiezers. Op heden waren ingekomen 1178 bilietten waaronder 41 van onwaarde, alzoo 1137 gel dige stemmen. Volstrekte meerderheid 569. Uit gebracht op den heer W. de Meijier 785Mr, M. J. van Lennep 160, en Mr. A. Kerdijk 89. Meerdere heeren bekwamen enkele stemmen zoodat de heer W. de Meijier te Wormerveer gekozen is. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. E v d Bosch en G SchuurmausJ v il Kraaij en G Priesman; II AV Kooij en G Sclionewille. Getrouwd. T A G T Delft en M A v Ravensteijn; P "Wildschut en J de "Wilde; C v d Tang en E ZuureudonkJ de Haan en S du Bois J 11 Hetein en M H v Hamelsveld; "W de Kuster en D Braa; D Henskes en C E Put»; D j Bavelaur en C Flanderijn; J N Smoolenaars en H C AVeber. Bevallen. A M Fictoor geb. Kooper d. ME van Boek hoven geb. van Bilderbeek z. C Bouman geb. Diemal, d. J Paardeliaar geb. Donuspiek, z. T Kelderman geb. Smit, z. P Doncker geb. "Wakkie, d. MA Visscber» geb. de Lange, z. M J van Orlé geb. Breusers, z. S Yreedenburg geb. ter Haak, d. H J Blom geb. van Wal wijk. d. J M Mathot geb. Surendouck, d. II C A Weers geb. Rond, z. 11 Maekidse geb. van Hees, z. B Boku geb. van dor Viune, z. A de Wit geb. Koper, z. A AY Daudeij geb. Clausing, z. J T Lindeman geb. van der Lin den, z. G C AYolfsbagen geb. Bartkel, d. A M Rausiju geb. Hendriksz. C 11 Hendirkse geb. Draaijersd. M van Riemsdijk geb. Neder- koorn, z. H T Vermaua geb. van Geuns, z. B Hofman geb. Dekker, d. E Draaijers geb. Kuiper, z. J M Jansen geb. yan Beek, z. J van Huizen geb. van Ake, z. AG Beaufort geb. Nix, d. J Benraadt geb. Wijkhuizen, z. C E van Zalen geb. Schilling, d. Overleden. M Luijten AVed d v J Luijten, L. Akerstraat; AV J van Roon 22 j. Nieuwe grachtII A Rubbert 2 dagen zoon van AV G F R Rubbert, L. Molensteeg; M van Roode 1 maand dochter van J van Roode, Zijlweg; M F Lernkes 32 j. KI. Heiligland; J K Salverius 79 j. Wed. B de Tello, ScliootersingelM F Klerk 2 j. doch ter van L KlerkL. LakenstraatIf Ruswan 68 j. Spaarnwouderstraat; M Vvilleinse 62 j. AVeu. J van Leut, Hagestraat; AC AVesseling 46 j. Eclitgen. van 11 J Nelissen, Raainpleiu; 8 Elders 68 j. Groote Houtstraat;Sa van Kampe 34 j. Eclitgen. Van I J Hangjas, Achterkanip; Een levenl. aang. kind van het vrouwelijk geslacht onecht. M E Provoost 2 maand, dochter van J Proovoost, Kerkhofstraat; Een levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht J van d.r Laan, Bakeuessergrucht; W L A Kelderman 5 j. zoon van AV L A KeldermanBrouwersvaartM E Bruneel 4 maanden dochter van W L Bruneel, L. Lakenstraat; F Bardok 4 maanden zoon van J Bardok, L. ilargarothastraat; J Switser 64 j. A'alkensteeg; C Verhoeven 2 maanden zoon van D P Verhoeven, L. Boogaardstraat. Zitting van 22 November 1877. 1. M E K te Amsterdam, (gedetineerd) bede larij na vroegere veroordeeliug tot gevange nisstraf van meer dan een jaar. Eene maand gev. straf en in de kosten met last tot op zending naar een bedelaarsgesticht. 2. D O zonder vaste woonplaats (gedetineerd) landlooperij (residivist) zes maanden gev. straf en in de kosten met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 3. G B woonplaats onbekend. Het als schipper met zijn schip naar zee gaan zonder zich aan de uiterste wacht te hebben doen uit klaren bij verstek f 300 boete of eene maand sub. gev. straf en in de kosten, met verkla ring dat het Smakschip „Enterprise" speciaal verbonden en executabel zal zijn voor de opgelegde geldboete. A L te Zaandam. Geweldadigheid tegen een bedienend beambte in functie bij verstek 15 dagen cell. gev. straf en in de kosten. C K te Haarlemmermeer, moedwillige mis handeling f 8 boete of 3 dagen sub. gev. straf eu in de kosten. M v d OC |V d O en J v d Oallen te Haarlem. Ie moedw. mish. 2e opzettelijke verbreking van afsluitingde le en 3e bij verstek de le bekl. Eene maand cell. gev. straf twee boeten van f 8 eene van f 25 de 2e en 3e bekl. ieder 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete en f 25 boete, met sub. cell. gev. straf van twee dagen voor elke boete van f 25 en van een dag voor elke boete van 1' 8 en allen solidair in de kosten. 7. K J te Aalsmeer, moedw. mish. f 5 boete of 3 dagen sub. gev. straf en in de kosten. 8. J O te AVormerveer. eenvoudige diefstal twee maanden cell. gev. straf en in de kosten. 9. H M en H C beiden te Haarlem (gedeti neerd gekwalificeerde diefstal ieder 2 jaren gevangenisstraf en solidair in de kosten, KANTONGERECHT TE IIAALREM, De uitspraak van de vonnissen der op 21 November 1877 behandelde zaken is bepaald op 28 November a. s. Door den heer C H Aioons, benoemd tot notaris in het Arrondissement Haarlem., ter standplaats Beverwijk in het terechtzitting dezer Rechtbank van den 20n November jl. den eed als zoodanig afgelegd. Commissariaat van Politie te Haarlem Aldaar is gedeponeerd: Een gouden oorbelletje met bloedkoraal hanger tjeEen gouden oorbelletje met twee blauwe kralenEen zilveren oorknopEen zwart glazen oorbel niet witte stropenEen porteinon naio waarin f 1,33; Een omslagdoek roodgeruit; Een ijzeren optreo van oen rijtuig; Een paar manchetten en 5 halsboorden; Een militair me talen kruis; Een snoer roode koralen; Een duimstok; Een ceintuur; Een lakeukinder- sclioentje; Een boterham trommeltje; Een kist met ledige flesschenEen koperen duim stok; Twee sleutels; Drie sleutels aan een touwtje; Een ring waaraan 5 sleutels. Alles op straat gevonden. Bij den Opzichter der Gemeente Reiniging zijn terug te bekomen. Een bril; Een koning van een schaakbord on het binnenwerk van een horloge. PARIJS, 26 November. Het is waar schijnlijk dat de heeren de Lancy en Ferdinand Barrotbij de verkiezing van 4 December e. k.tot onafzetbare leden van den Senaat zullen verkozen worden. BELGRADO, 27 November. Al de in den vreemde verblijfhoudende Serviërs zijn onder de wapens geroepen. VERSAILLES27 November. Door de budget-commissie is het rapport van Cochéry, strekkende tot onwettig-verldaring der bui tengewone kredieten sedert 16 Mei dezes jaars, goedgekeurd. Het rapport zal heden nog bij de Kamer worden ingediend. Men verzekert dat Baragnon voornemens is een besluit der Kamer uit te lokken omtrent de behandeling der begrooting. PARIJS, 27 November. In de zitting der Kamer las Cochèry het rapport voor, strekkende tot onwettig verklaring der sup- pletoire kredieten. Er deed zich geen on kel incident voor; geen der Ministers was ter zitting tegenwoordig. De Kamer zette daarna het onderzoek der geloofsbrieven harer leden voort. St. PETERSBURG, 26 November. Uit Moscou worden de volgende cijfers mede gedeeld over de Russische verliezen en de door de Russen buit gemaakte trofeën: De verliezen bedragen tot midden November 67,303 man (zegge zeven en zestig duizend drie honderd en driewaaronder 14 gene raals, 1 Keizerlijke Prins, 4 Prinsen uit het huis Rurik, 1 Perzische Prins, 18 Russische prinsen (niet tot regeerende ge slachten behoorende)16 graven en 21 baronnen. De Turksche gevangenen bedragen on geveer 44,000 man, waaronder 16 pacha's en ongeveer 500 officieren701 stukken geschut werden buit gemaakt en 200 va nen veroverd, verder 2 monitors en 4 stoomschepen. Aan ammunitie en proviand werd voor een waarde van 14 millioen roe bels buit gemaakt. Hoe zeldzaam uitgebreid de rampen aan Jicht Rhumatiek zijn, zal ons heden in uiterst interessante wijze door een vlugschrift bekend wordenhetwelk in eene eenvoudige tezamen- stellingde dankbare woorden van vele hon derden gelukkigen inhoudt, die onder beschrij ving hunner voor ongeneesbaar gehouden zie ken, uitgeput van de vele gebruikte kuren, der oneindeloozo smarten en kwellingenzelfs nog aan het keerpunt Tan het leven, de ge neesmethode van den heer L. G. Moessinger te Frankfurt-Alaim aangewend haddenen zich nu weêr in het volle genot hunner gezond heid verheugen mogen. Wij nemen slechts uit dit vlugschrift als bijzonder vermeldenswaar dig, het schrijven van den Heer Friedr. Spa ring, op de groeve „Prins Wilhelm" in Frell- gtedt (Brunswijk), waarin de zwaar beproefde man na eene 22 jarige pijnlijke Jichtziekte, door eene kuur van slechts 3 weken op de hartelijkste manier zijne volledige genezing schildert. Zooals wij zien, is de geneesmetho de een door en door rationeelen, en geensdeels met kuurbroddelarij te verwisselen. De heer Moessinger verlangt alleen van de zieke eene korte beschrijving van het lijden eu yan zijnen toestand, zonder de vroeger aangewende ku ren, Medicamenten en kwakzalverijen te wil len weten, en geeft den patiënten alsdan asij- no gepaste verordeningen. Dit vlugschrift, eene bijdrage tot de statistiek van menschelij- ke rampenkan allen jicht en rumatiek lij dendon als eene vertroostende lectuur, en te gelijk als aanmaning dienenom zich met het volste vertrouwen aan den heer Moessinger te wouden,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1877 | | pagina 2