E. M. Greve - Blom Twlrnsr TE HUUR: RIPPERD A MEUBELPAPIEREN Bokern m der Miilen H. Bok HAARLEMSCHE TRAMWAY. Hotel van den BERG. LINGERIES VOOR DAMES IJzeren Ledikanten en Wiegen. Pander's Magazijn Haarlem. Staatkundige Hamoniën, Laatste Berichten. ADVERTENTIE N. Kruisstraat No 20. Er biedt zich aan Best Kalfsvleesch Lapjes en Gehakt, SCHAPENVLEESCH Esschen blokken te koop. Neêrlands Grondwet Anegang, J. B. KRAMER. Anegang Koningstraat. Haarlemmerhout. G. N. van den BERG. f- wachtscMp en Je brik Zeehond, te Helleyoet- •luis, was men den brand, welke door de nabijheid van een belangrijken mothoop groo- ten omvang dreigde te verkrijgen, spoedig meester. Huis en inboedel waren geassureerd. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. Do alhier gehouden collecte voor het Fonds van den gewapende dienst in Nederland geeft opgebracht de som van f 387.471. In de gehouden vergadering van den Raad is vastgesteld het primitieve kohier der plaatselijke directe belasting, tot een bedrag van f 95,916.14. Tot leeraar in de engel- sche taal en letterkunde aan het Gymnasium is benoemd de heer I. Esser Jr., voorloopig voor den tijd van 1 jaar. Tot lid van het Collegia van Curatoren is benoemd de heer mr. li. J. Gallandat Huet en als stads heelmeester is herbenoemd de heet B. C. J. Prootvoor den tijd van 5 jaren. Bij Kon. besluit is aan J. de Koning, gewezen leeraar aan de burgeravondschool voor middelbaar onderwijs te Haarlem, een pensioen verleendten laste van den staat ten bedrage van f 102 's jaars. 26 Maart. Door het bestuur van den nieuwen Schouwburg zijn aan den Gemeen teraad finantieële plannen ingediend, betreffen de verbouwing en uitbreiding van den schouw burg met verzoek omindien tot de ver bouwing mocht worden overgegaan, van de Gemeente een jaarlijksche subsidie van f1500 te ontvangen. By notarieële acte is, in overeenstem- ming met de bedoeling van wijlen den heer C. G. Yoorhelm Schneevoogt alhier, gesticht. „Het Haarlemsch muziekfonds"uit legaten en erfstellingen door dien ontslapen kunstmin naar besproken. Het doel der stichting is be vordering van de beoefening der muziek al hier en wanneer de geldmiddelen dit toelaten ook elders, welk doel moet worden bereikt door verschillende middelenals ondersteu nen van volkszangscholenhet verstrekken van muziekonderwijs aan onvermogenden enz. Door burgemeester en weth. is heden aanbesteed het leveren van 300 privaattonnen, 300 trochterranden150 trechters en 150 dek sels, ten dienste der gemeente-reiniging. Daar voor zijn 10 inschrijvingsbiljetten ingekomen. De aanneming is gegund aan H. G. J. Sarlet, aannemer alhier, voor de volgende prijzen: privaattonnen f 2,20randen f 0,25trechters f 1,40, deksels f 0,25 per stuk. De in ons vorig nommer vermelde ma chinist Ph. R. die den 21en Maart jl. had terecht gestaan voor de Rechtbank alhier ter zake van onwillige manslag is bij vonnis der Rechtbank van den 28en Maart jl vrijgespro ken van het hem ten laste gelegdeomdat de schuld van don Beklaagde, in do.:; ...au de Rechtbank niet overtuigend was gebleken. Op verzoek van de verdedigers de Ilee- en mr. Katz en mr. van Berkelbeiden advo caten te Amsterdamis Donderdag 28 Maart de behandeling der strafzaak tegen de hee- ren K en R. beklaagd ter zake van laster en medeplichtigheid daaraan, waarvan de behan deling op dien dag was bepaalddoor de Rechtbank alhier vastgesteld tot over vier weken. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd. C Prins en C F van de Goot; G G. Hirs en S Gerres. Getrouwd. Geene. Bevallen. Een onecht kind van het vrouwelijk geslaoht; MC Ploeg geb. Vastenoven d.; E J Fictoor a-eb. Teijse, d.M v d Goes geb. Toeset d,; R v Dijk geb. Smit, z.A 11 M Scholten geb. Kiemari<j.N Koendervoogt geb. Bijleveld z. R Hagebout geb. Redeker z. E Reckman geb. Janssen z. M M v. Norde geb. v. Wieringen z. A H Reng-s geb. de Graafi' z. Een onecht kind van het vrouwelijk geslaoht. S W Martens geb. Blankwater z. A Moerbeek geb. Kokkelkoren z. C Misset geb. Schmidt z. J Boeree geb. Yogel- wede d. S Hardesmeots geb. Kollerie z. H J Groeneveld geb. Provoost z. C S Keizer geb. Nobels d. G de Kuster geb. Koeman z. W Jansen geb. Velden z. P de Vink geb. van San ten d. E M Nieuwenhuizen geb. Groeneveld d. M E van Bourgonje geb. Dweelaard d. H M Leusen geb. van Starrenburg z. A A Farger- mann geb. Muller d. E Swart geb. Dasberg d. M J C Grundemann geb. Schlathman d. J M Geukers geb. van Staveren 2 z. SC van Wel- senes geb. Bolleurs z. C H R Erzey geb. Tegel berg d. C. Hoogkamer geb. Heureman 2 z. JIS Goode geb. Oepts z. C C M de Jong geb. Lempers z. Overleden, E C van Doorn 36 j.echtgen. van W Both Koningstraat; F P van der Meij 14 j. L. Vla- j mingstraatB AVhning 11 mnd. z. Gaithuislaan. A D Huijboom 5 mnd. d. Zijlstraat. J Hartman» 11 mnd. z. Gasthuislaan; W Dollekamp 25 j. echtgen. van S Draijer, UrzelaarsteegJ "W aa lewijn 11 mnd. z. L. Begijnenstraat; M B F v. Marle 46 j. Zijlstraat; J. Hennis 46 j. L. Mar- garetliastr. —HM Swart 73 j. wed. J Lodderts- K. Begijnenstraat; Een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van A. A. Spren- ger BarteljorisstraatEen levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van P Dorrepaal, Harmenjansweg; C Fortgen» 22 j. ongehuwd Kruisstraat; A. Vroom 33 j. echtgen. van J OttKrom. KANTONGERECHT TE HAARDÏjM. Zitting van 27 Maart 1878. 1 M C M. te Haarlem. Het gaan in een in be weging zijnde trein f 1,50 boete of 1 dag subs. fev. straf c. e. M. te Velzen. Jachtovertreding Het delven van konijnen zonder vergunning) bij verstek t 10 boete of 2 dagen subs, gev straf c. e. 3 J S Az. te Heemskerk. Als voren vrijgesproken. 4 G R en S K. beiden te Velzen. Feit als voren bij verstek ieder f 10 boete of 2 dagen subs, gev. straf en in de kosten. 5 J V te Velzen. Feit als voren bij verstek f10 boete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 6 H v. V. te Zandvoort. Het zich bevinden met wildstrikken buiten openbare wegen of voet paden bij verstek f 15 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. met verbeurt verklaring der in beslag genomen strikken. 7 W K te Zandvoort, Dronkenschap en verwek ken van nachtelijk burengerucht f5,50 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 8 J v. D.H B.J K.; en J G. de le en 2e te Haarlemmermeer de 3e en 4e te Houtrijk en Polanen bij verstek ieder f5,50 boete of 1 dag subs. gev. straf. c. e. 9 V t d B. te Noordwijkerliout. Vernielen van grond van Rijnland bij verstek f 10 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 10 P D. te Wijk aan Zee en Duin. Overtreding op het rijden op den schulpweg in de gemeente Wijk aan Zee en Duin f boete of 1 dag subs, gev. straf c. e. 11 G H. te Wijk aan Zee en Duin u. s. f9 boete of 1 dag subs gev. straf c. e 12 C V. te Haarlem. Het werpen van puin aan den openbaren weg te Haarlem f 1 boete ot 1 dag subs. gev. straf c. e. 13 T v. W. te Haarlemfeit en straf als voren. 14 J H B. te Haarlem. Het onbeheerd laten staan van een met een paard bespannen rijtuig bij verstek f 3 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 15 D L. te Haarlemfeit al» voren f 1 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 16 W M. te Haarlemmermeer. Het rijden in een hondenkar onder Spaarnwoude, bij verstek f3 boete of 1 dag subs. gev. straf c. e. 17 W v. d. L. te Haarlem. Het spelen met en om geld op straat te Haarlem bij verstek f 1 boete of een dag »ubs. gev. straf c. e. 18 D B. te Haarlem. Het wateren op straat buiten een urinoirbij verstek f 1 boete of 1 dag subs, gev. straf c. e. 19 D W R. te Haarlem, feit en straf als voren c. e. 20 W Z. te Haarlemfeit en straf als voren. 21 D v. B. te Beverwijk. Dronkenschap op straat te Beverwijk, bij verstek f 3 boete of een dag subs. gev. itraf c. e. Commissariaat van Politie te Haarlem Aldaar is gedeponeerd: Een stalen horlogeketting, Een manchet met koperen knoop, Een paar bruine wollen kou sen Een knipmesjeEen duimstokEen zweep, Een rood kinderwantje, Een vrou- wenhoed; Een ring waaraan 3 horlogesleuteltjes en een huissleutel en 5 differente sleutels. Alles op straat gevonden. Voorts is door een gealimenteerde uit het Bui ten-Armhuis aangifte gedaan van het verliezen van een zilveren horloge, waaraan de terugbezorging door den vinder aan het Politie bureau wordt ver zocht. ALMANAK DER WEEK. Maart, Lentemaand, 31 dagen. Zondag 81. Halfvasten-Zondag. Inneming van Jacatra door J. Pz. Koen1619. April «V Maandag— J Dinsdag 2 Woensdag 3 Donderdag 4 Grasmaand, 30 dagen. 1508. van den Briel, 1572. H Franciscus van Paula f Karei <fe>Gjoote, geb. 742. Van den dag. K0™J>e Wlllem 11 te Delft begraven, 18«k..i0' H. Isidoru»f 636. Parm&P ^'"P" brug over de Schelde wordt vern.,e£ 1585. W. Van het H. dierbaar Bloed onzes Heeren J. C. Vrede te Westminster tussclien Nederland en Engeland 1654. Zaterdag 6 H. Vincentius Ferrerius f 1419. De kust van Guinea wordt door Neder land aan de Engelschen overgedra gen 1872. Vrijdag WEENEN, 29 Maart. De Neue Freie Presse raadt graaf Andrassy aan, in zijne onderhandelingen met generaal Ignatieffte trachtenden dreigenden engelsch-russichen oorlog te voorkomen. Generaal Ignatieff zou zich thans, nu Rusland Oostenrijks vriendschap noodig heeft, niet onbuigzaam toonen. Indien graaf Andrassy zich op het engelsche standpunt steldezou hij den vrede eene groote dienst bewijzen. LONDEN, 29 Maart. Volgens de Mor- ningpost zal lord Lyons of lord Salisbury graaf Derby opvolgen. De Regeering moet de onmiddellijke uitrusting van alle britsch- indische transportschepen bevolen hebben en groote postbooten gekocht hebben om die tot transportschepen in te richten. De Times zegt, dat Rusland eene volko men ongerechtvaardigde houding heeft aan genomen en dat, zoo het die niet opgeeft, Engeland verplicht is zich er op voor te bereiden om zijne rechten te laten gelden. KEULEN, 29 Maart. Een particulier telegram uit Londen aan de Kölnische Zei- tung meldt, dat het besluit, door het Kabinet genomen, om Gallipoli te bezetten, zoo het terugroepen van de vloot moch worden gevraagd, lord Derby noopte zijn ontslag te nemen. LONDEN, 29 Maart In het Lagerhuis heeft de Minister van Oorlog in ant woord op vragen van lord Hartington en de heeren Cowen en Childers het vol gende medegedeeldEr bestaat noodza kelijkheid tot oproeping der eerste leger reserve en der militie-reserve. Aanstaan den Maandag zal het Parlement dienaan gaande eene koninklijke boodschap ont vangen strekkende tot mededeeling der oproeping van de eerste legerreserve, ter sterkte van 13,000 man, en der militie reserve, ter sterkte van 25,000 26,000 man. De inlijving van militie-troepen bij het leger zal eerst plaats hebben bij ver trek eener expeditie naar het buitenland. WEENEN29 Maart. De Politische Correspondenz meldt, dat hoewel de crisis tusschen Londen en St. Petersburg een zeer scherp karakter heeft verkregen, de pogingen door eene derde Mogendheid on vermoeid worden voortgezet om de samen komst van het congres mogeljjk te maken. Yolgens berichten aan hetzelfde blad uit Konstantinopelwas aldaar heden eene wrij ving waar te nemen tusschen den invloed van" Rusland en dien van Engelandwaar door eent? n voortdurende dobbering in de Turksche regeringskringen veroorzaakt werd. S8-. eten fee' alleen dit w tract.. Bericht de ontvangst der nieuw ste modellen zomerhoeden Bloemen, Linten, Veeren enz, Voorradig eene zeer mooie collec te opgemaakte hoeden voor '•Touwen en kinderenals ook voor het aannemen. Veterband hoeden van 60 Cts. welke zeer goedkoop opgemaakt kunnen borden. Kleine Houtstraat, 55, heveolt zich aan tot het maken van kledingstukken. 6ei fatsoenlijke R. C. Burgerdochter Tan buiten 17 jaar oud voor tweede of meid alleen, in een klein gezin, zij '8 van goede getuigen voorzien en an knap werkenmet de wasch om gaan en tafeldienen. Adres onder letter M. E. aan het Bureau van dit blad. voor 15 Cent het halve kilo en vet voor 25 Cent het halve kilo bij J van GASTEREN, Achterstraat. Zware en bijzonder harde GSSChen blokken, zware beuken bouw blokken en eene eikenboom, zeer geschikt voor bargroe. Te bevragen bij J. KRUIJSMAN Haarlem. Verschenen bij C. L. van LAN- GENHUYSEN te Amsterdam en ver krijgbaar gestel cl bij alle voornaamste boekhandelaars VAN DOOR J. W. BROUWERS. een net Huis, gelegen nabij het Singel en Leidsche Vaart, met riant uitzicht. Huurprijs f 2,50 per week. Te bevragen onder lett. L. aan het bureau van dit blad. sigaren, zeer geurig. Nieuw merk; 6 a 10 cts, per 100 f 1,60. Zijl straat 44 in het depot Vondelshuis. Frans BECKER. Chadwicks Garen 18 Cents. N. D. de LEUR, Barteljorisstraat. De ondergeteekende geeft kennis aan zijne geeërde begunstigers, dat hij ontvangen heeft eene groote hoeveelheid en verscheidenheid in de nieuwste patronen meubelpapieren, van af 15 Ct. de rol, van 9 meter (12 El). Fraaie en goedkoope schoorsteenstukken. Voorts vele soorten gordijnstoffen en meubelgarniturenextra sterke karpetten, wasdoeken en goedkoope raamborrenalsmede vloerdoek, zeilloopers, enz. enz. enz. In bovenstaande Winkels ontvangen eene ruime collectie Bloemen, Hoe den, Veeren, Linten en wat meer tot het Modevak behoord. Tevens groote keuze in opgemaakte Hoeden voorhanden. De ondergeteekende geeft door deze aan zijne geëerde begunstigers en aan het geachte publiek kennisdat hijmet het oog op de exploitatie van het paardenspoor van het station der Hollandsche Spoorweg-Maatschappij tot in den Hout, zijne Stalhouderij aanmerkelijk heeft vergroot, zoodat hij in staat is, dagelijksch rijtuigen te leveren van af twee tot en met twaalf personen, geschikt om met een en twee paarden te worden bereden. Zich aanbevelendeheeft hij de eer zich te noemen de Eigenaar van bovengenoemd Hotel, Alle artikelen daartoe behoorende zooals Chemises Pantalons Jupes enz.in alle qualiteitentot concurreerende prijzen. Bestellingen naar maat worden in den kortst mogelijken tijd geleverd. N. WEILL, Haarlem. Een persoons Ledikant f 7.70 Tusschen maats 10. Twee persoons Ledikant 11.50 Groote twee persoons 13.50 Een persoons met vierkante hemel 12. Groote twee peisoons met vierkante hemel 17.50 Sterke IJzeren wiegen f 4 5.50 7.50 Schommel wiegen 8.50 In zeer korten tijd worden bovenstaande Ledikanten Wiegen geheel in orde afgeleverd, waartoe een groote voorraad stroo, varen zee gras, kapok Sc paardenharen matrassen voorhanden zijn. Prachtige keuze Meubelsits, Cretonnes, Nankings Groen Damast voor behangselsWollen en katoenen dekens groote ce]lectie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1878 | | pagina 3