Het magazijn van Maai-MacMnes Specialiteit van BRILLEN enz., Azijnmakerij,, HET ANKER Wereld Tentoonstelling 1878 D. van WAARD, Horlogemaker W. Bronkliorst. mim chits Antiquiteiten. De Directie heeft de eer te berichten: Onderwijzeres, Borstpastilles, S t a a 1 w ij n. Slijm-Iaagplllen. t&SarWA Dat de opening van de lijn Station-den Hout, na bekomen machtiging van het Gemeentebestuur, zal plaats heb ben op Dinsdag 28 Mei des voormiddags ten 8 Ure. Dagelijks zal, aanvangende op dat zelfde Uur, voorloopig en tot nadere aankondigingtot des avonds Elf Uur, ge middeld elke 8 a 10 minuten van ieder der beide eindpunten een tramwagen vertrekken. De prijs voor eiken rit, onverschillig of men de geheele lijn, dan wel een gedeelte doorloopt, is bepaald op 10 Cents voor in geld betalende passagiers, zoo wel volwassenen als kinderen, die daarvoor een regu van den Conducteur ont vangen, terwijl Abonnements-kaarten van af heden verkrijgbaar zijn bij den Heer N. D. de LEUR, Barteljorisstraatin pakjes van 20 stuks tegen f 1,50, dus 7~ Cent per rit. Daarenboven zal nog iederen avond bij aankomst van den laatsten spoortrein uit Amsterdam en ook bij eventueele nachttreinen van daar, een tramwagen gereed staan, die des verlangd de geheele lijn doorloopt en waarvan de prijs per rit is bepaald op twintig Cents of twee abonnements kaarten per persoon. De inwisseling der biljetten die Heeren Aandeelhouders recht geven op 10 abonnementskaartjes geschiedt van af he den evenzeer door den Heer de LEUR. De Directie heeft zooveel mogelijk alle maatregelen genomen om den Tramwagdienst in te rich ten naar het gemak en de belangen van het publiek: de ondervinding zal voorzeker nog leemten en in te voeren ver beteringen aanwijzenZij beveelt de zaak in ieders welwillende medewerking aan en verzoekt beleefdelijk van elke klacht of van iedere aamwijzing schriftelijke en onderteekende mededeeling te mogen ontvangen aan haar adres in de Baljuwslaan Haarlem 23 Mei 1878 J. A. HAAS ZOON, Rozijn-, Wijn-, Inleg- en Bier-Azijn. Gierstraat, 38, HAARLEM. J. J, GALJAARD. is ruim voorzien Alle soorten steeds voor handen tot concurreerende prijzen. Garen, Zijde, Naalden, Olie, en alles wat tot dit vak behoort. N. D. de LEUR. Haarlem. Kantoor Anegang No. 32. PRINTEMPS verkrijgbaar zijn ALHIER, mm IAARLEMSCHE TramwaY'laatschappij Eene R. K. geëxamineerd in de vakken van het la ger onderwijs, de Eransche taal en de handwerken, wenschte eenige uren, die zij vrij heeftte besteden tot het geven van privaatlessen. Brieven franco onder letters A. IJ. aan de Uitgevers dezer Courant- vereenigt in zich de eigenschappen van het Carlsbader, Emser en Mariënbader Zout en bewijst uitmuntende diensten bij hoofdpijn, verstopping en slechte spijsverteeringbenevens de kwalen die daaruit voortkomenzooals maagpijn migraine, aambeien en in het algemeen de ziektenwaartegen men zich van laxeermiddelen bedient. In verzegelde doozen a 60 Cents.' worden door alle Doctoren bevonden het beste middel tegen hoestschorheid keel- en borstpijn te zijn. In 1/1 en 1/2 doozen a, 50 en 30 Cents in proefzakjes a 15 Cents. Het is van algemeene bekendheid dat ijzer een onmisbaar bestanddeel van ons bloed is. Waar het in te geringe hoe veelheid voorhanden iszijn kwaadsap pigheid bleekzucht en klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zooge naamde ijzerpraeparaten is deze oplos sing de geschikste. Eén e tlepel bevat 0,15 gram ijzer in een licht verteerbaren vorm. De flacon kost ƒ1,— per doos met 50 Pillen 25 Cents. Emmerich H. von G-IMBOBN. DEPOTS: HaarlemJ. P. Karthaus. i, H. J. Rering Zonen Alkmaar, Ansingh Msman. Bennebroek, F. H. Harmeijer. Beverwijk, K. E. Husung. Wormerveer, G. Groot. Uitgeest, J. Mul. Zaandam, H. H. Remme. AmsterdamUloth Co. Crommenie, P. Schots, tot concurreerende prijzeneiken MaandagWarmoesstraat 21Haarlem. J. M. SCHMIDT, Gezichtkundige Brillenmaker te Amsterdam VAN in diverse soorten van De groote Magazijnen du Printemps hebben de eer hunnen geachte begunstigers in Holland bekend te maken, dat zij zich gedurende den tijd der Tentoonstelling geheel ter hunner beschikking stellen tot het geven van alle inlichtingen, welke zij noodig mogten hebben, zoowel in handels-als in bijzondere zaken. Zij verzoeken hen dringend hunne magazijnen, zelfs zonder inkoopen te doen, met een bezoek te vereeren. De goederen zullen niet de minste verhooging van prijs ondergaan. Het stelsel van verkoop tegen zeer geringe winst zal even streng wor den gehandhaafd als voor de Tentoonstelling. De voornaamste Hollandsche dagbladen zullen in den PARIS2, rue du Havre, 70, boulevard Haussmann, 125, rue de Provence beveelt zich aan tot het leveren en repareeren van alles wat tot dit vak behoort Opwinden van Pendules etc., bij abonnement, Weder ontvangen eene geheele Nieuwe zending zwarte en gekleurde Mantels, Doeken, Japonstoffen, Oxfords, Citsen, Witte Rokken, morgen-Japonnen (Peignoirs) enz. énz. VAN is vervaardigd en bij de voornaamste Boekhandelaren verkrijgbaar: Een groot PHOTOGRAM naar het Orgel in de Groote -Kerk alhier. Prijs per exemplaar ƒ2,50. Op hetzelfde formaat zijn reeds vroeger verschenen 1. Gezicht op de Groote Markt. 2. Het Stadhuis. 3. Hal. 4. Groote Kerk. 5 Hoofdwacht. 6, 7 en 8 Nieuwe Gracht (drie diverse). 9. Kruisstraat en Kruisweg. 10, 11 en 12 Kenaupark (drie diverse). 13 en 14 Ripperdapark (twee diverse). Prachtige gesneden Kasten diverse Antieke Porceleinen in alle Genres, daarop een prachtig staand Horloge met Speelwerk, 'unique in zijn soort wordt vooral ter bezichtiging aanbevolen voor liefhebbers van Antiquiteiten, alsmede: Schilderijen, Platen, Boekeu en verder alles wat tot het vak behoort. KLEINE HOUTSTRAAT 63. Geluk aan den huiselijken Haard Bij smartelijke beproe vingen verzoekingen en ongeluk ken die zoowel in de groote steden als op het platteland da gelijks de gezondheid en het leven in gevaar stellen, is het van het grootste gewicht een ge neesmiddel bij de hand te heb ben, dat zonder vrees iedere ziektewaaraan de menschlieid bloot gesteld iskan gebruikt worden. Holloway's medicamenten voorzien in die groote behoefte; zij zijn niet kostbaar en overal te koop, kunnen gemakkelijk gebruikt worden zijn veilig zelfs in onvervaren handen en volko men te vertrouwen als heelend en zuiverend. Holloway's Zalfen Pillen gene zen ontstekingenabscessen en verzweringenmet eene gemakkelijk heid tot hiertoe onbekend. Holloway's edele medicijnen zullen volkomen alle huidziekten genezen, hoe langdurig of hardnekkig het geval ook zijn moge. VOOR Snelpersdrukker!) van Koppers Laukky, St. Janstraat, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1878 | | pagina 4