Landbouwberichten, Rechtszaken. Allerlei. den gedacht. Waarschijnlijk is in deze gehandeld zooals eenige jaren geleden met den voortvluch- tigen conducteur Dikkens te Liverpool, die, na door kort proces gedwongen te zijn geweest de gelden, welke hij had ontvreemd, terug te geven, vrijwillig meeging, daar hem geen cent overbleef. Amerika levert bedrijvers van gewone diefstallen niet uit, zoodat de terugkeer van Parmentier on getwijfeld vrijwillig is. De Amsterdamsche politie heeft de hand gelegd op een individu, die de goederen van een aantal personen quasi verzekerde, valsche adres sen opgaf, en als er schade moest worden uitbe taald, nooit te vinden was. Te Assen houden zich eenige jeugdige deug nieten bezig met de winkels te bestelen. O. n. hebben ^ij uit twee winkels twee kistjes sigaren ontvreemd. Men meldt ons uit Megen, dat de Groe nendijk onder Haren over eene lengte van 30 me ter en ter diepte, van ongeveer 1 meter door kwaadwilligen is doorgestoken. Het water stroomt den polder 's-Lands van Megen binnen, en men vreest dat door den grooten toevoer van water meer kaden zullen bezwijken. - Uit Hasselt telegraphcert men, dat de heer Buskoop uit 's Hage, behoorende tot het Hof van Z. K. H. Prins Hendrik, op de terugreis van Luxemburg even uit den trein gestapt om zich naar het buffet te begeven, en weder willende instappen toen de trein reeds in beweging was, gevallen is, waarbij hem de rechtervoet ver pletterd en het linkerbeen gebroken werd. Een staaltje van overdrijving. In de Londensclie Echo leest men«De streken van Friesland en Overijsel zijn overstroomd en vertoo- nen een bare zee. De schade is hoogst belangrijk. Het schouwspel is zeer interessant en kan alleen in Holland gezien worden. Zoover het oog reikt, breidt zich een ontzettende watermassa uit; hier en daar verrijzen boomtakken, daken van huizen en spitsen van kerktorens boven de oppervlakte. Verleden jaar is er o. a. een stad van 30000 inwo ners, 's-Hertogenbosch, geheel door het water over dekt geweest. De inwoners hadden nauwelijks tijd zich op de daken te bergen." In de omstreken van Sittard begint liet on veilig te worden. Thans is weer een meisje uit het naburige Einighausen op den openharen weg aan gerand en van hetgeen zij bij zich had beroofd. In de Nieuwe Leliestraat te Amsterdam is hden eene vrouw, bezig met het uithangen van goed, uit het raam gevallen op de binnenplaats en onmiddellijk aan de gevolgen var. dien val overleden. Het vijftigjarig bestaan van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst zal met een groot driedaagsch muziekfeest op 33, 34 en 35 Mei 1879 te Amsterdam in het paleis voor Volksvlijt worden gevierd. Daarvoor is het volgende feest-programma vast gesteld: Eerste dag: «Josua", oratorium van G. P. Handel. Tweede dag: Groote «Misse" van J. J. II. Verhuist; «De vliegende Hollander" (ge mengd koor met orkest) van R- IIol, en het derde deel uit «Bonifacius", oratorium van V. F. G. NicolaïDerde dag: kunstenaars-concert, Symplionie no. IX met koor, van L. van Beethoven, koor uit «Josua", van Handel, enz. Naar men meldt, zal de heer Verhuist feest-directeur zijn, zullen orkest en koor uit de beste krachten van Neder land worden samengesteld, en bestaat het voor nemen om ook feestelijkheden voor het volk in die dagen te doen plaats hebben. x\lle binnen- en buitenlandsehe eereleden der Maatschappij worden tot bijwoning van het feest genoodigd. De leden van alle afdeelingen zullen, naar men verneemt, op de beide eerste feestdagen kosteloos toegang hebben. Zuivel- Scholen Aan een artikel in de Preston Herald zijn de volgende zinsneden ontleend: ;;"YVij behoeven onze lezers geen statistieke cijfers meer mede te deelen omtrent de steeds vermeerderende produc tie en invoer aan de zuivelproducten van Amerika en Ca nada, want iedere winkel in onze steden, ja zelfs de meeste winkels in onze dorpen, laten hun voorraad van Ameri- kaansche en Canada-kaas zien. „Liverpool had op 30 September 11. 170,000 groote Amerikaansche kazen in de pakhuizen in voorraad. „De hertog van Westminster heeft onlangs het kaas maken tot een onderwerp van eene rederoering gemaakt en Joseph Alton heeft aangedrongen op de noodzakelijkheid van zuivelscholen. Wij hebben tot nog toe de hoop ge koesterd dat de British Hairy Farmers Assaciation ten minste één zuivelschool in Engeland tot stand zou hebben kunnen brengen, waar jongelieden ingewijd konden worden in de kunst van kaas- en van boter maken. „Zulk eene school is dringend noodig zoowel om voor de boerderijen als voor de kaas- §n hoterfahrieken een waarlijk bekwaam personeel te vormen. Bij deze aanhaling van een Engelsch oordeel over En- gelsohe toestanden mag wel vermeld worden, dat, volgens ontvangen inlichtingen, van de 30,000, voor de zuivel school in de Beemster benoodigd, nog maar ƒ20,000 bij eengebracht is door particuliere krachten, en dat de Staats- begrooting van 1879 nog geen subsidie voor die school aanwijst. Onze buren de Westpbalers zijn ons weder voorgewcest. Te Sluis Geist bij Oclde, een station aan de lijn Hamm Minden, wordt dezer dagen eene Meiereischule geopend, waar de melk van 120 koeien volgens verschillende sys temen tot boter en kaas verwerkt zal worden en waar, de ons Nederlanders reeds bekende Blise Dorgeist prac- tiscb onderwijs zal geven. Te Arnhem is eergisteren-nacht eene vrouw overleden, naar men vermoedt ten gevolge van een misdrijf. Er zal eene gerechtelijke lijkschou wing plaats hebben. Te Maastricht heeft de politie aan een inge zetene door haar activiteit een dienst bewezen; die hij eigenlijk niet verdiende. De man een koffijhuishouder ontving Donderdag-avond een bezoek Yan een goed ge kleed jongmensch, die hem «de complimenten van zijn familie" kwam brengen; zonder te vra gen wie de vriendelijke boodschapper was, werd deze daarop ontvangen en gelogeerd; den volgen den ochtend miste men, na 't vertrek van den onbekende, een zilveren horloge met gouden ket ting. Zooals wij zeiden, de politie vond het ge- stolene terug. De boodschapper is niet ontdekt. De kortste weg. Onderwijzer: Zeg eens, vriend, kunt ge uw jongen niet op een andere wijze, langs een anderen weg tot beterschap brengen? Landbouwer (die zijn zoon over de knie legt) Ja wel, meester, maar deze weg is de kortste Een Fransch artist, hekend door zijn zorgeloos heid in het verzenden van brieven, ontmoet een zijner vrienden. Ik ga naar Italië, zegt de vriend. Zoo! en uw adres? ik schrijf u zeker. O, het gewonepoche restante. Schoolmeester (met den koster onder den arm van een vrolijk partijtje komende). „Hoe heb ik het nou, koster? Toen we van middag hierheen gingen hadden we de kerk rechts, en nu hebben wij haar links, begrijp jij dat?" Eene dilicate vraag. „Hos oud is u, me vrouw?" vroeg een jonge salonheld aan eene kun stenares. „Mijn waarde," was het antwoord, „ik hen aeht-en-dertig of ncht-en-reertig jaar. Weet u dan zelve niet, hoe oud u i9 „Mijn heer," hernam de geestige kunstenares, „ik tel mijne juweelen, mijn geld, mijne inkomsten, om dat ik ze zou kunnen verliezen; doch daar ik niet heb te vreezen dat iemand mij mijne jaren ontnemen zal, zoo tel ik deze niet.'' Een in Algerie wonend arts deelt een middel mee, door hem met succes tegen schijndood hij een jong meisje aangewend; het was in een zaal, waar de lucht met koolzuur bezwangerd was, in eengezakt en voor levenloos weggedragen. Alle middelen tot het weder te voorschijn roepen van de geheel verdwenen ademhaling waren vruchte loos gebleven, toen de arts op het deqkbeeld kwam, de schijndoode tabaksrook in den mond te blazen. Daar geen huisje tot het invoeren van den damp voorhanden was, deed hij eenvoudig een krachtigen trek aan zijn pijp, legde zijn mond op dien van het jonge meisje en blies haar zoo den rook in; en zie, na korten tijd kwam weder een ademtocht over hare lippen. De tabaksdamp had een prikkeling te weeg gebracht, die een samentrekking van het middenschot der neus en daardoor het wederoptreden der ademhaling ver oorzaakt had. Een ambts-inzicht der dingen. Een onzer be kwaamste docters, zoo zegt een Engelsch spot blad die elke herfst geregeld een uitstapje doet naar Brighton, krijgt geregeld denzelfden indruk, als hij weer de prachtige, onafzienbare, klotsen de zee ziet: „Hetzelfde water- en zoutmengsel als de vorige maal; behoeft niet geschud te wor den". roept hij dan uit. Koetsier. Ik neem mijn ontslag, mijnheer! Heer. En waarom? Koetster. Als ik met u uitrijd, roept iedereen-, daar rijdt de schurk, en dat kan ik niet velen. Hoe laat sta je gewoonlijk 's morgens op. Om zeven uur. Goed, kom dan morgen een uur voor dat je opstaat bij mij, we gaan uit visschen. De vrouiv tot haar echtgenoot. Ik kan maar niet hegrijpen, van wie van ons beiden, onze dochters een kwade tong hebben. Voorzeker hebben zij die niet van mij. Ik man. Wat dat aangaat, heb je gelijk, want jij heit de joue nog.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1878 | | pagina 4