-?• MULDER-r 6 Vrij Entree, 6 P. MELDER, VRIJ ENTRÉE. St. NICOLAAS CADEAÜxT Bicrhoticlarij. Fijne Siroop de Punch 2. KORTE VEERSTRAAT 2. F rans «f. Co. P. W. TEE PLEGT, EEN Een Dames-spring-iorgïiet Ju ij BÏWËïVLAfVj), ADVEBTENTIBN. B. Heden ontvangen g. M La Esquisita, 1,50^ ~per honderd en vele sr andere soortenzeer ^geschikt voor St, ^Sicolaas-cadeauxr BAZAR Artikelen, Asphalt Dakpapier L. SABELIS. Bericht hiermede de ontvangst eener nette Keuze in Lingeries en Broderies, alsmede vele Wollen artikelen welke bijzonder geschikt zijn voor Cadeaux. PANDERS MAGAZIJN KRUISSTRAAT. Reisdekens en Yoetzakken, Waterstoven Sofakleedjes. Tafelkleeden Mofwarmers. Schapenvachten Voetkussens. Reiskoffers Dekens. J, J. BEAUFOKT, Begijnhof No. 7, Haarlem, LIKEUR EN WIJNHANDEL cm België. Frankrijk. Duit schland. Engeland. Italië. Spanje. Koningstraat 44. Roode en witte Bessenwijn, Bisschop essence, Slemp si roop, Punsch siroop, Likeu ren, Limonaden, Groenten in blik, Paling in Gelei, poste- lijn en zuring in Flesschen, en vele andere soorten van Comestibles te verkrijgen bij Corn. SIPKES. in de Kleine Houtstraat 107. 1/ II Alle soorten van Hollandsche, Beiersche en Engelsclie bieren ver krijgbaar per fust en per flesch bij verkrijgbaar in den van P. BEAUFORT Fz.Zijlstraat No 1. Haarlem- ONTVANGEN eene Sorteering Heeren- en Dames Winterbot- tines, geheel met flanel gevoerd. Meisjes- en Kinderlaarzen, dito Viltpantoffels met en zonder hakken a 1,50, Kurkenzoolen met baai a 20 cents, en verder alle andere artikelen tot het vak hehoorende tegen concurreerende prijzen. Kinderartikelen, bijzonder geschikt voor St. Nicolaas-cacleaux. B. M. H. MALHERBE. Zijden Hoeden en Fantasie Hoeden, zijn hij ons in ruime keuze voorhanden, benevens een groote sorteering Winterpetten en Duffel mutsen. Van de bekende Zijden hoeden van f 4,50 met doos hebben wij weder eene goede voorraad ontvangen. Ook Regenhoe den, Jagtpetten en Livereihoeden. NP. Prijs -Couranten worden op aanvraag franco toegezonden. log tegen Turkije en in den niet-gevoerden oor log tegen Engeland zou hebben moeten dienst doen, het grootste gedeelte in handen ran de verzamelaars gebleven is. Sedert eenigen tijd werden te Soignies talrijke diefstallen gepleegd. In den nacht van 22 op 23 dezer, hoorde een landbouwer, die op den weg naar Braine, nabij de poort der stad woont, omtrent middernacht gerucht in zijne woning. Hij stond op, doorzocht het huis, doch vond niets. Omtrent 3 ure hoorde bij het gerucht opnieuw. De landbouwer nam een oud geweei en plaatste zich in den gang. In het naburig vertrek hoorde hij thans duidelijk een venster openen; de dief stak een lucifer aan en opende vervolgens de deur van den gang. De landbouwer legde op den misdadisrer aan, het schot ging af en de dief viel dood op den grond. Het lijk was zoo ver minkt, dat men het niet heeft kunnen herkennen. Dezer dagen is overleden de heer Bénier, be kend als de Pruisische spion, dien de ex-Maar schalk Bazaiue aan zijn persoon verbonden had gedurende het beleg van Metz en aan wien deze veldheer verscheidene zendingen naar het Duit- sche leger opdroeg. Naar het schijnt heeft Bcnier gedenkschriften nagelaten, die op bedoelde onder handelingen betrekking hebben en weldra te Leip zig zullen in het licht gegeven worden. Zegt die man al wat hij weet, dan zal men waarschijnlijk de ophelderingen krijgen, welke de Hertog van Aumale hem vroeg over de befaamde dépêche en welke hij weigerde te geven doordien hij de grens plaatste tusschen hem en den voorzitter van den krijgsraad op Trianon. Te Keulen is een partij Johannisberger verkocht van 1600 flesschen tot den prijs van f 56,000. Die wijn heeft dus den kooper per flesch 35 gul den gekost. De Duitsclie bladen melden, dat in 1877 181 Duitsche schepen met 14,000 man equipage en 23 passagiers verongelukt zijn. Daarvan hebben 425 man equipage en 7 passagiers het leven ver loren. In het stadje Kemscheid (Pruisen) doet zich aen lastig geval voor. Aldaar overleed voor eeni gen tijd zekere heer Stockder, die bepaalde, dat alle drie jaar, op den dag zijns stervens, aan den deugzaamdsten mensch der plaats ruim f 700 zou uitbetaald worden. De raad heeft nu eene com missie benoemd om die moeilijke taak te vol brengen. Hoe dit gaan zal, staat er helaas, niet bij. Te Sheffield werd Maandag, onder presidium van den burgemeester, eene zeer bezochte verga dering gehouden van fabriekanten, kooplieden, geestelijken en andere burgers, ten einde gelden bijeen te brengen ten behoeve der duizende werk- ieden daar ter stede, die met hunne gezinnen volslagen broodeloos zitten- Er werd verklaard dat de nood grooter was dan ooit te voren het geval was geweest te Sheffield. In de vergadering werd voor 2000 p. s. ingeschreven. Men verhaalt dat de Koning, toen dezer dagen wegens de vele bezoeken het uur van den maaltijd een weinig werd overschreden schertsend aanmerk te. „Aan tafel, Mijne Heeren! We moeten tegen woordig de koks tot vriend houden!" De agent Gianettini, die den moordenaar ar resteerde, is bevorderd tot hoofdagent, met een jaargeld van 1200 fr. Zijn kameraads hebben te zijner eere een diner aangericht. De regeering heeft aan de gouverneurs in de provincieën bevel gezonden, de socialisten uit Duitschland en van elders, die door hun gedrag zich de gastvrijheid in Spanje niet waardig ge toond hebben, het land uit te zetten. De Minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard dat het Gouvernement alle revolution- naire pogingen onderdrukken zal. De openbare orde was nooit beter verzekerd, dan thans. Het 32e landhuishoudkundig Congres zal in het volgend jaar, van 22 tot 26 Juni, te 's Hertogenbosch worden gehouden. Op 5 Februari e. k. zal het 200 jaar ge leden zijn dat Vondel stierf. In den stadsschouw burg te Amsterdam zal dan eene opvoering plaats hebben van een van Vondels werken en van een gelegenheidsstukje van prof. Alberdingk Thijm. Niouworsluis, 29 November. De pupillenschool alhier zal belangrijk vergroot worden. Den 14den December a. s- zal er een aanbesteding plaats heb ben tot uitbreiding der gebouwen. Gorinchem, 28 November. Twee schippers knechts, die hier gister kermis hielden en nog al aan Bacchus hadden geofferd, kregen een twist die tot handtastelijkheden oversloeg, waarbij de een zijn tegenstander zoodanig in de bovenlip beet dat hij een groot deel daarvan in den mond hield. Utrecht, 29 November. Aan het station van den Bhijn-spoorweg waren verleden Zaterdag twee heeren eer. hoogbejaard graanhandelaar, die na afloop der weekmarkt naar Amersfoort terug keerde, ongeroepen zeer behulpzaam bij het plaats nemen in den wagen. Onderweg vermiste de koop man zijn portefeuille, waarin f 240. Is die hulp verleend uit beleefdheid? 's Gravenhage. 28 November. Een bewoner van de Nieuwe Leliestraat vond, toen hij gisteren avond van het werk kwam, zijn woning ledig en door zijn vrouw verlaten. Spoedig bleek het, dat de vrouw de gemeenschappelijke woning ontvlucht en met behulp der huisvrouw van den beneden wonenden kastelein verhuisd was. De verlaten echtgenoot nam toen een telhout, het eenige huis raad dat was achtergelaten, ranselde daarmede zijn benedenburen af en sloeg al de ruiten dei- herberg aan stukken, zoodat de politie het noo- dig oordeelde den verlatene naar het bureau op de Noordermarkt te doen verhuizen. Heemstede 27 November. Gisteren-avond om streeks 9 ure is brand onstaan in de stoomdroo- gerij van den kleêrbleeker J. O. van der Horst aan de Bleekersvaart alhier. De droogerij is met het daarin aanwezige wasengoed en gereedschap pen geheel uitgebrand. Behalve de waschgoederen was al het verbrande tegen brandschade verzekerd. Ongelukken hebben niet plaats gehad. De oorzaak van den brand is niet bekend; kwaadwilligheid wordt niet vermoed. GEMENGD NIEUWS. Het gezamenlijk bedrag, dat voor de na gelaten betrekkingen van den vermoorden rijks veldwachter Basting te Volleuhove ontvangen h>, bedraagt reeds circa f 9000. Naar wij vernemen, is gisteren-ochtend te Botterdam op de vlasmarkt, die ter beurze aldaar gehouden wordt, aan iemand eene belan grijke som in bankpapier ontvreemd. Twee per sonen zijn, als van dezen diefstal verdacht, in hechtenis genomen en naar het politiebureau ver- Te Amsterdam is eergisteren een man van een drie verdiepingen hooge wenteltrap gevallen op den marmeren gang. Hij kwam op het hoofd terecht en werd in zwaar verwonden toestand naar het gasthuis gebracht. Eergisteren-naclit is te Delft het dak inge stort van eene woning, staande aan de Dertien huizen, en bewoond door twee gezinnen. Al de bewoners zijn er met den schrik afgekomen. Door de Utrechtsche politie is iemand aan gehouden, van wien vermoed wordt, dat hij de persoon is, die de voorgaande week een bediende van den Ned. Bijn-spoorweg een zak over het hoofd wierp, om hem van het hem toevertrouwde geld te berooven. Omtrent de bij de spoorwegbotsing te Eind hoven gewonde conducteurs wordt van daar ge meld, dat de toestand der lijders in het gasthuis steeds zeer voldoende is. lleijnbach zit reeds op en bij Jacobs zijn gunstige verschijnselen inge treden. De machinist die het spoorwegongeluk te Eindhoven zou hebben veroorzaakt, is nog niet ondervraagd kunnen worden. Aan zijne verkla ringen althans kan geen waarde worden gehecht, omdat de man, nog altijd bevangen door den schrik, de verwardste en zonderlingste antwoor den geeft, De Hamburgers, die zoo edelmoedig de Nederlanders vervolgen met aanbiedingen van de prachtige kansen, welke hun loterijen opleveren, exploiteeren thans Zwolle. Dezer dagen nu kwam ook een hunner offertes terecht bij „den he^r Senz.''; deze heer S., een sjouwerman, zag het cijfer van 375000 Mark schitteren, her innerde zich, eenige jaren geleden als koloniaal te Botterdam eens een lot in een loterij te heb ben genomen, en concludeerde dus daar noch de heer S., noch mevrouw zijn echtgenoot.e, noch de familiën waarmede zij converseeren in 't lezen bekwaam zijn dat hij rijk was geworden. Eerst toen men, omdat het bedoelde lot zoek was en bleef, raad ging vragen bij iemand „die er ver stand van had", bleek dat er van geluk nog vol strekt geen sprake was. Vrouw S. heeft echter besloten, de stukken toch maar te bewaren; men kan nooit weten. CS 1 In grooten voorraad ontvangen: Vazen, het paar 30 Cents 3 pak Vuurmakers 30 Cents, 4 pak Zweed- sche Lucifers 30 Cents en een grooten voorraad Kinder speelgoed te veel om te noemen, waar- om de entree dan ook vrij is gesteld. BARTELJOBISSTBAAT. is steeds tegen zeer matigen prijs te be komen bij I. T. Ondergetetk mde lieeft liet genoegen het geëerde publiek te berich ten dat voor bovengenoemd feest in zijne winkels vele en velerlei arti kelen waaronder eene verscheidenheid van SURPRISES zijn uitgestald. De wijze waarop, alsmede de qualiteit en de bekende billijke prijzen zullen, hoopt hij, vele tot kennismaking aanmoedigen. Verkrijgbaar zijn o. a. Taarten en PasteienGebak en Confituren Suiker- en Chocoladewerken, waaronder Borstplaat enz., terwijl in de COMESTIBLESZAAK No. 28 eene ruime keuze bestaat van arti kelen, uitmuntend gesehikt en aanbevelend voor St. Nicolaas-cadeaux. Bestellingen van 10 en honger worden franco tot het naaste station per spoor of per boot geleverd. Aanbevelend, in Hoorn, Schildpad, Ivoor, Been, Paarlemoer, Arëhantan enz, is een zeer geschikt St. Nicolaas cadeau; de prijzen zijn van af 2,50. Zij worden verkocht, volgens een bestaande bril, of, dc glazen worden er (Zonder bijbetaling) naar het gezicht, van de gebruikster in geslepen, den eerstvolgenden Maandag en na St. Nicolaas goede, of fijne bril, of pincenez is mede een doelmatig geschenk. J. M. SCHMIDT, gezichtkundig Brillenmaker te Amsterdam. Eiken Maandag Warmoesraat 21 Haarlem. r.UNAAUWmiEDE.N SI 1" UI (ËR h NETJRALGUB HOEST, VERKOU 1HEDEN AO l R A ZINKINGS door de Cigaretten Mapic De opgehaalde ro.-X' Jringt in de borst door. knlmeerthet Zenuwstelsel, rer- gemakkelykt het SJymopge <-en en bevoordeelt de werking der ademhaling werktuigen. In de A po :h eken van alle landen, fres 2 pr doos. Varkoop in het Groot J. ESPIO, 128, rue Saint-Lazare, PARTS Deze üandteekening eischen op elko cigarette.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1878 | | pagina 2