II1 DE TIJD. J. v. Koningsbruggen, kalfsgehakt 4. Anegang 4. Uit Ie hand te hoop, W. Broïikhorst. Magazijn van Tapijten. SCHOENEN- en LAARZEN-MAGAZIJN B. M. H. MALHERBE. I KORTE 7EEEGTRAAT, 2- Alle soorten van LAARZEN en SCHOENEN, A. LEUSEA. 25. MOOIE HOUTSTRAAT, 20. THEE! THEE! THEE! ADVERTEN TIE N. Plant-aardappclcn pulk beste Geldcrsclic Lapjes, KRUISWEG No, 43, MAKELAAR Wed. S. Ottlgnon, Een Bouwmans Woning. Gemeente Woubruggc. OP GROND Te koop gevraagd Zwarte zijde in conrurrentie met elke aanbieding. M. van der Wateren, Botermarkt. Contante betaling met 7v» procent korting. De rijtuigen te Londen. Landbouwberichten. .Rechtszaken. MEDEDEELINGEN. 1 Handelaar in Brandstoffen, Hoe ver het reeds met de rervalsching van boter is gekomen, bleek onlangs te Alkmaar, waar ter markt „boter" in beslag werd genomen, die bij onderzoek bleek in 't geheel geen boter, zelfs geen zuiver bereide kunstboter of oleo-mar- garine te zijn, maar eenvoudig een mengsel van gekleurd geel vet met hoogstens drie percent boter. Gisteren werd te Kralingen een knaapje van 5 jaren door een spoeling wagen overreden, ten gevolge waarvan bet eenige oogenblikken later den geest gaf. Een arbeider in eene aardewerk-fabriek te Maas tricht bad Dinsdag 11. bet ongeluk met de hand in eene wals te geraken, waardoor die hand werd verbrijzeld. Naar bet burger-gasthuis over gebracht, moest onmiddellijk tot het afzetten van den onderarm worden overgegaan. Londen is een slagveld en rijtuigen zijn er de vernielingswerktuigen. Lord Templetown heeft in het Hoogerhuis de aandacht gevestigd op de slacht offers, welke de koetsiers van Londen door hun woest rijden jaarlijks maken. Gedurende de tien jaren van 1 Jan. 1868 tot 31 December 1877 zijn 24,538 personen gedood en gewond. Meer dan 1100 menschen bleven op de plaats dood, na overreden te zijn. Lichte rijtuigen, die snel reden, doodden 215 personenvrachtwagens 265, omnibussen en vigelanten 244. De groote meer derheid werd echter niet gedood, er. werd slechts verminkt of met gebroken ledematen naar huis of hospitaal vervoerd. De lichte rijtuigen ver minkten of wondden 6900 personen, de vracht wagens 3400 en de vigelanten en omnibussen 6480. Jaarlijks neemt het aantal dooden en gewonden toe en het Parlement dat feitelijk tevens als gemeenteraad voor Londen optreedt zal door verscherpte strafbepalingen een einde pogen te maken aan het woeste rijden, dat Londen bijna even onveilig als Zoeloe-land maakt voor Hr. Ms. onderdanen. De Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeeling „Amsterdam," heeft een wedstrijd uit geschreven tusschen kweekersknechts en leerlingen, te houden van 12 tot en met 15 September e. k., in het lokaal Flora, Weteringschans, te Amsterdam. Alle tuin knechts en leerlingen hij kweekers, bloemisten of liefheb bers, Tuinbouwscholen en inrichtingen in Nederland, on verschillig van welken leeftijd, kunnen daaraan deelnemen. Zij moeten daartoe van hun voornemen kennis geven aan den heer F. Halver houtte Nieuwer-Amstel, secretaris der afdeeling, vóór of op Maandag 21 April a. s. Te Ausig en Peterswalde, in Bohemen, nabij de grens van het koninkrijk Saksen, is de runderpest uitgebroken. Uit nadere bijzonderheden omtrent den moord in den Ouden Vogelenzang, door de Jong alias Jan Kastanje op Johanna Termijn, genaamd „Vlaardingsche Mie," gepleegd, blijkt dat de aanleiding tot de verwijdering tusschen die twee, ligt in het vermoeden, 't welk d. J. koesterde, dat zijn bijzit zijn waren naam dien hij zorgvuldig geheim hield had verraden. Bij het kantongerecht te Gouda kwam in de laatste strafzitting het geval voor, dat een veldwachter van een naburige gemeente, die gedagvaard was om in verschillende zaken, waarin hij proces-verbaal had opgemaakt, als getuige op te treden, het zwaarst van allen gestraft werd; hij kwam namelijk bijna een half uur te laat, nadat in de zitting reeds een paar zaken, waarin hij getuige moest zijn, behandeld waren, en werd in zijne afwezigheid door den kantonrechter, op requisitoir van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie, dadelijk veroordeeld tot eene boete van twaalf gulden of gevangenisstraf van drie dagen, ter wijl de redenen, die hij voor zijne late verschijning aangaf, als niet gegrond beschouwd werden. De beklaagden zei ven kwamen er met veel mindere boeten af. a 10 Cents per regel. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst ver meerderen, is de longtering zeker de meest wan hopende voor de huisgezinnen. Tot heden heeft de wetenschap nog geen zeker middel tot herstel kunnen vinden, en moest zij haar taak beperken om het lijden der tering zieken te verlichten en 't leven, met de grootste zorg eenigen tijd te verlengen, 't Ts een ieder bekend, dat men den borstlijders aanraadt, een warmer klimaat op te zoeken, om er den winter door te brengen, zoo mogelijk in de nabijheid van dennenbosschen, waarvan de uitwaseming een weldadigen invloed op de longen uitoefent. Ongelukkig kunnen vele zieken zich niet ver plaatsen, en 't is voornamelijk tot dezulken dat wij onze woorden richter.. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een harts- achtig product is van de dennen een zeer merk- waardigen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchitis lijden. Dit is reeds genoeg om de aandacht der zieken op dit geneesmiddel te vestigen.^ Men moet er dus vooral op letten, dat men in het begin der ziekte dit geneesmiddel aanwendt. De geringste verkoudheid kan in eene bron chitis ontaarden, 't Is derhalve natuurlijk dat men, om het meeste voordeel van dit genees middel te hebben, zich er van bediene, zoodra men aanvangt te hoesten. Deze aanbeveling is daarom zoo nuttig, omdat vele borstlijders geheel onbewust zijn van hunne krankheid en slechts meenen, dat ze een zware verkoudheid of lichte bronchitis hebben, als de beginselen der tering reeds werkelijk aanwezig zijn. De teer wordt gebruikt in den vorm van teer- water. Vroeger deed men wat teer in eene karaf, en vulde die met water, die men tweemaal per dag schudde, gedurende een week, voordat men het gebruikte. Men verkreeg dan een weinig werkende oplos sing, waarvan de uitwerksels zeer verschillend waren en van een zeer scherpen en onaangena- men smaak. Tegenwoordig vindt men bij de beste apothekers, onder den naam van Goudron de Guyot, een zeer geconcentreerde teerlikeur, die u in staat stelt om onmiddellijk op een gegeven oogenblik een zeer helder en aromatiek teerwater te bereiden van niet onaangenamen smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van ge noemde teerlikeur in een glas water, en men verkrijgt terstond een teerwater, meer of minder met de aromatieke bestanddeelen der teer be zwangerd, en van zoo geringen prijs dat een flacon van twee, franks voldoende is om tien a twaalf liters teerwater te bereiden. Om deze bereiding juist te bewerkstelligen, heeft men slechts de wijze van bereiding in te zien die bij elke flacon gevoegd is. Het is met de genoemde teerlikeur Goudron de Guyot dat men met den besten uitslag proe ven genomen heeft in zeven hospitalen en gast huizen te Parijs, alsook te Brussel, Weenen en Lissabon. De Heer Guyot heeft tevens kleine kapsules, ter grootte van een gewone pil vervaardigd, die onder een enveloppe van gelatine zuivere Noor- weegsche teer bevatten. Deze vorm is bijzonder aan te bevelen voor hen, die een afkeer van teerwater hebben of veel op reis moeten zijn. Twee of drie teerkapsules genomen op 't oogen blik dat men gaat eten, vervangen gemakkelijk de teerlikeur. Ieder flacon van twee franks vijf tig centimes bevat zestig kapsules. Dit is vol doende om te bewijzen hoe goedkoop het is, vijf tot zeven en een halve cents daags. Wanneer men het effect wil bespoedigen, kan men de teerkap sules gelijktijdig gebruiken met de teerlikeur, die men dan bij 't eten en 't naar bed gaan inneemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van het ge bruik van afkooksels, patés, en siropen en dik wijls reeds gevoelt men na 't eerste gebruik de gezegende werking. De teerkapsules van Guyot zijn verkrijgbaar in de meeste apotheken. Heden overleedna een lang en smartelijk lijdenna voorzien te zijn van de Genademiddelen der Heilige Kerkonze innig geliefde en veelbe lovende tweede Zoon HERMANUS PETRUS, in den bloeienden leeftijd van 21 jaren. Diep bedroefd staren wij den dierbaren overledene na. J. H. SEBU3. M. SEBUS—KRUUP. Haarlem, 16 Maart 1879. De ondergeteekende maakt zijne begunstigers bekend, dat bij beeft ontvangen een partij mooie zuivere, vroege en late en een lading die niets te wenschen overlaten. Proeven zijn te bekomen bij G. van RIJN, Donkere Spaarne. De ondergeteekende heeft de eer te berichten, dat hij het Koffiehuis, van ouds genaamd Klein Zomerzorg, op het Kennemer- plein, op Zondag 23 Maart zal herope nen; zeer aantebevelen voor het reizend publiek, en Haarlems ingezetenen. Zich vleiende door een bezoek ver eerd te worden, noemt hij zich. UEd. Dw. Dienaar W. NIEMEIJER. Wordt gevraagd voor Zaterdag en Zon dag-avond in een net Café. Adres in persoon ANEGANG No. 11. Men weuscht zich met 3 of 4 per sonen te vereenigeu om een abonne ment te nemen op „Be Tijd". Adres bij de Uitgevers van dit blad onder letter II. Houtrharkt No. 43. Bericht bi] deze dat bij de zaak van M. A. A. GEELEN beeft over genomen; verzoeke DEd. gunst en recommandatie. Bestellingen wor den aangenomen bij J. W. v. DARTELEN Gierstraat No. 28, en bij J. de GRAAF, Lange Hee renstraat No. 34. Te verkrijgen bij W. van DOORE- MALEN en voor 17'/j Cents het halve kilo. Os- senvleesch 40 Cents het halve kilo. uT ZIJLSTRAAT No. 87 HAARLEM koopt en verkoopt alle Linnen- en buitenlandsche Effecten tegen matige provisie en Coupons tegen flinke koersen. Verzekert tegen Brandschade particuliere gebouwen voor eene premie van 75 Cent per duizend. Meubelen, Koopmansgoederen, Vee en Hooi, ook in bet land tegen Bliksemschade. 3e huis van de Groote Houtstraat. bericht, dat zij beeft ontvangen, een ruime sorteering van Dames- en Kinderen-parasols, En- tout-cas en Bad En-tout-cas, Zijden en Sanella-Parapluies, alsmede Hoeden en Petten. Alles naar den laatsten smaak. (Genaamd 't huis de Banke.) Met Schuur, benevens twee Ar beiders Woonhuizen, Tuin, Boom gaard en Erf ter grootte van 16 Hectaren 96 Aren 60 Centiaren, ongeveer 16 Hectaren Wei-en Hooi land dadelijk te kunnen aanvaarden of naar verkiezing Kersmis 1879. Te bevragen bij den eigenaar J. MOERKERK, of Bij C. PRINS Sluiswachter te Rijpwetering. Brie ven franco. van de feitelijk verkregen geneeskun dige uitkomsten kan de aanschaffing van het geïllustreerde werkDr. AIRY'S NATUURGENEES WIJZE f I,aaa alle zieken ten dringendste worden aanbevolen. De daarin afgedrukte talrijke dankbe tuigingen, leveren het bewijs voor de uitnemendheid van dit werk. Te ver- verkrijgen bij alle Boekhandelaren of rechtstreeks bij RICHTER'S Boek handel te Rotterdam, tegen toezen ding van het bedrag. Uittreksel op verlangen gratis en franco. voor een prijsje eenige exemplaren Bij- la elsche geschiedenis, door J. Heeres met platen van G. Doré. Adres bureel der Nieuwe Haarlemsche Courant. Niet gevraagde getuigschriften. De Heer Rippe, Kapper te Exe- tier, schrijft in zijn brief, onder dagteekening van den Isten Juli 1872 het volgende: „Mijne huis vrouw had sedert verscheidene jaren, ondragelijke pijnen uitge staan, ten gevolge van zeere bee- nen. Na gedurende vele maanden verschillende geneesmiddelen te hebben aangewend, doch zonder eenig gevolg, beval eene dame haar met aandrang uwe genees middelen aan, en ik kan U ver zekeren dat wij haar daarvoor zeer veel dankbaarheid verschul digd zijn, zoowel als aan Uzelven voor de volkomen genezing, die zij hebben te weeg gebracht. Mijne vrouw kan thans met genoegen eene wande ling doen van vier of vijf mijlen. Gij moogt. dezen brief alom bekend maken, en ik hoop, dat het die andere lijders zal aansporen om uwe voortreffelijke genees middelen aan te wenden, die voor ons eene wezenlijke weldaad zijn geweest." Dusdanige getuigschriften zijn onwederlegbaar. Pakjes Pillen en potjes Zalf 0,80 1,85 3,00 6,75 ƒ13,50/20,50. Zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland als mede in Holloway's Etablissement te Londen, 538 Oxford Street vroeger E, 24 Strand. v OOR Bericht biermede de volledige keuze Mantels en Visites iu zwart en gekleurd. Japonstoffen, Citsen eu Oxford. Eene zeer groote Collectie in zwarte Alpaca's, Ripsen, Thibets enz. enz. Tllibet 11/4 breed voor rouw in alle prijzen. De ondergeteekende bericht de ontvangst van eene groote keuze Ta- pistry of Doornikschc Tapijten, van af ƒ1,00 per 69 cM. (el), vele soorten van Koebai-en en Manillen Tapijten van af 271/2 Cts, en hooger, eene groote keuze Karpetten, zoowel Haren, als Wollen en Schotsen van af 2.50 en hooger. Bedkleedjes, 75 Cts. en hooger. Er wordt wel eens geschreven opruiming van restanten Tapijtgoed, dat behoeft niet meer want de Tapijten zijn bij mij zoo goedkoop, dat ik gaarne van de volle stuk ken wil afsnijden, waar men elders de lappen voor koopt. Verder eene groo te keuze Zeildoeken en Wasdoeken Loopers, alles zeer laag genoteerd. Dan heb ik heden ontvangen 1800 rol gladde Blokjes en Biezen Matten, welke dit jaar oneindig veel goedkooper zijn dan verleden jaar. De prijzen zal ik maar niet melden, want die hij mij in den winkel komt kan niet nalaten te koopen. Alle Maandagen, bij goed weder, groote geprijsde uitstalling voor de deur tegeu concurreereude prijzen. Ontvangen Nieuwe Gebedenboeken, Rozenkransen, Beelden, Platen en verschillende Souvenirs voor de Eerste H. COMMUNIE. ONTVANGEN eene uitmuntende qualiteit THEE a 90 Cents de 5 ons eu hooger. Geurige Stofthee vaa 75 cents en f 1.— hij de Wed. BECKER, depot Vondebhuis, Zijlstraat 44.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1879 | | pagina 5