BIJVOEGSEL BEHOORENDE BIJ DE van ZONDAG 6 APRIL 1879. PROGRAMMA van het ceremonieelhet welk zal worden in acht genomen bij de aankomst van Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin der Nederlanden in de hoofdstad Amsterdam en in de koninklijke residentie 's Gravenhage. lste Afdeeling, betreffende het vertrek uit de residentie en den intocht te Amsterdam. Art. 1. Maandag 21 April e. k.de dag, bepaald voor de intrede van Hunne Ma jesteiten te Amsterdam, zullen Hoogstde- zelven met specialen trein van de Neder- landscke Rijnspoorweg-Maatschappij van 's Gravenhage vertrekken tegen omstreeks elf ure des morgens en aan het stations gebouw van genoemde Maatschappij, te twaalf ure ongeveer, in de hoofdstad aan komen. Aan gezegd stationsgebouw zullen zich bevinden: het dienstdoende Militaire Huis des Konings, te paard; de Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland met de leden van Gedeputeerde Staten en den griffier; de burgemeester en de wet houders met den raad en den secretaris der hoofdstad; de feestcommissie; de eere- wacht te paard; de president, de vice- president, de procureur-generaal, de advo caten-generaal, de griffier en de substituut- griffiers van het Gerechtshof; de president, de vice-presidenten, de officier en de sub stituut-officieren van justitie, de griffier en de substituut-griffiers der arrondissements rechtbank te Amsterdam, en de kanton rechters; de directeur-commandant der marine; de commandant van de 9de divisie; de hevelhebber in de lste militaire afdee ling en de plaatselijke commandant, ten einde Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin te ontvangen en te compli menteeren. De dienstdoende schutterij en het garni zoen zullen onder de wapenen komen en zich en liaie opstellen van het stationsge bouw af tot het Koninklijk Paleis, langs den weg, in art. 2 aangewezen. Eene compagnie der dienstdoende schut terij met het vaandel en de muziek, zal de eerewacht aan genoemd stationsgebouw waarnemen; terwijl eene compagnie van het corps mariniers als zoodanig aan het Koninklijk Paleis zal optreden. Art. 2. Hunne Majesteiten de Koning en de Koningin, met gevolg, zullen alsdan plaats nemen in de voor Hoogstdezelven en het gevolg bestemde rijtuigen van den stoet, die, intijds vóór het stationsgebouw opgesteld, zich zal begevendoor de Sar- phatistraat, over het Frederiksplein, door de Utrechtschestraat, langs de Heerengracht, door de Gasthuis-Molensteeg en de Paleis straat naar het Koninklijk Paleis op den Dam. Art. 3. De stoet zal bestaan uita. een eskadron van het lste regiment huzaren met den standaard en de muziek, tot opening; b. den kamerheer-ceremoniemees ter, gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; c. den opper-ceremoniemeester, ge zeten in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; d. een gedeelte der eerewacht te paard; e. Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin, gezeten in een rijtuig, hespannen met zes paarden, gaande naast elk portier drie lakeien. De luitenant-generaal, adjudant-gene raal, ter rechter en de commandant van de 2de divisie, met den commandant der eerewacht ter linker zijde van het rijtuig; volgende daarachter het dienstdoende Mi litaire Huis des Konings, allen te paard; het andere gedeelte der eerewacht te paard; g. den grootmeester van het Huis des Konings en van Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin, en den schout- bij-nacht, adjudant-generaal der marine, 2de chef van het Militaire Huis des Ko nings, gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; h. de grootmeesteres van Hare Majesteit de Koningin, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande naast elk portier een lakei; i. de hofdames van Hare Majesteit de Koningin, gezeten in een rjjtuig, met twee paarden hespan nen, gaande naast elk portier een lakei; j. den kamerheer van dienst, gezeten in een rijtuig, hespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; k. een eskadron van voornoemd regiment huzaren, tot sluiting van den stoet. Art. 4. Bij het binnentreden in het Pa leis zullen Hunne Majesteiten de Koning en de Koningin ontvangen worden door Hunne Koninklijke Hoogheden de Prinsen en Prinsessen, de groot-officieren, de Da mes du Palais, het dienstdoende Civile en Militaire Huis des Konings, vereenigd in de Van Speijkzaal. Eene deputatie van de Yereeniging »het Metalen Kruis" lste sectie, te Amsterdam, zal als eerewacht ter rechter en linker zijde van den trap, binnen 's Konings Paleis, en haie zijn opgesteld. Art. 5. Bij aankomst in de hoofdstad zullen Hunne Majesteiten met 101 kanon schoten worden begroet, het carillon be speeld en de klokken geluid worden, totdat Hoogstdezelven het Koninklijk Paleis zullen zijn ingetreden. De ter reede van Amsterdam liggende oorlogschepen zullen Hunner Majesteits komst mede verkondigen door het lossen van hetzelfde aantal kanonschoten. 2de Afdeeling, betreffende het vertrek uit de hoofdstad en den intocht in de koninklijke residentie 's Gravenhage. Art. 1. Maandag 28 April e. k., de dag, waarop de intocht van Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin in de konink lijke residentie 's Gravenhage zal plaats vinden, zullen Hoogstdezelven met specialen trein van de Nederlandsche Rijnspoorweg- Maatschappij de hoofdstad verlaten tegen omstreeks elf ure des morgens, om aan het stationsgebouw van genoemde Maatschappij, te twaalf ure ongeveer, in de residentie aan te komen, vergezeld van hunne Ko ninklijke Hoogheden de Prinsen en Prin sessen. Aan evengenoemd stationsgebouw zal het dienstdoende Militaire Huis des Konings zich te paard bevinden. Hunne Majesteiten zullen aldaar ont vangen en gecomplimenteerd worden door den Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland met de leden van Ge deputeerde Staten en den griffier; den bur gemeester, de wethouders met den raad en den secretaris der gemeente; den president, vice-president, procureur-generaal en de advocaten-generaal, den griffier en de sub stituut-griffiers van het Gerechtshof te 's Gravenhage; den president, vice-president, officier en de substituut-officieren van justi tie, den griffier en de subsituut-griffiers der arrondissements-rechtbank, en den kanton rechter te 's Gravenhage; den waarnemend gouverneur, plaatselijk commandant der residentie; den commandant der lste divisie; den bevelhebber in de 4de militaire af deeling; de commandeerende generaals. Een peloton grenadiers en een peloton jagers van het regiment grenadiers en jagers, met het vaandel, den staf en de muziek, en een eskadron van het 3de regiment huzaren, met den standaard en den staf, zullen de eerewacht uitmaken aan genoemd stationsgebouw, doch geen deel nemen aan den stoet. Art. 2. Hunne Majesteiten zullen ver volgens met de leden der koninklijke familie en Hoogstderzelver gevolg plaatsnemen in de rijtuigen van den stoet, welke, intijds voor het stationsgebouw opgesteld, zich zal begevenlangs de Prinsessengracht, door het Korte Voorhout, over het Tour- nooiveld, den Vijverberg en de Plaats, naar het Koninklijk Paleis in het Noordeinde. Art. 3. De stoet zal bestaan uit: a een eskadron van het 3de regiment huzaren, met de muziek tot opening; b. den kamer heer-ceremoniemeester, gezeten in een rij tuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; c. den opper- ceremoniemeester, gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; d. de lste eerewacht te paard; e. Hunne Majesteiten den Ko ning en de Koningin, gezeten in een rij tuig, bespannen met zes paarden, gaande naast elk portier drie lakeien. De luitenant-generaal, adjudant-gene raal ter rechter en de waarnemend gou verneur der residentie met den generaal- majoor, buitengewoon adjudant des Ko nings, commandant der lste divisie, ter linker zijde van het rijtuig; volgende daar achter het dienstdoende Militaire Huis des Konings, allen te paard; De 2de eerewacht te paard; g. Hunne Koninklijke Hoogheden de Prinsen en Prinsessen, gezeten in rijtuigen, hespannen met zes paarden, gaande naast elk portier drie lakeien; h. den grootmeester van het Huis des Konings en van Hunne Majestei ten den Koning en de Koningin, en den schout-bij-nacht, adjudant-generaal der marine, 2de chef van het Militaire Huis des Konings, gezeten in een rijtuig, be spannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; de grootmeesteres van Hare Majesteit de Koningin, gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paar den, gaande naast elk portier een lakei; j. de hofdames van Hare Majesteit de Ko ningin gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk por tier een lakei; k. den kamerheer van dienst, gezeten in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk por tier een lakei; l. de heeren en dames van het gevolg van Hunne Koninklijke Hoog heden de Prinsen en Prinsessen, gezeten 'in rijtuigen, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei; m. een eskadron van voornoemd regiment tot sluiting van den stoet. Art. 4. Op het Paleis zullen Hunne Ma jesteiten ontvangen worden door de groot officieren, de Dames du Palais en het dienstdoende Civile en Militaire Huis des Konings, alsmede door de leden der ver schillende hofstaten van Hunne Konink lijke Hoogheden de Prinsen van het Ko ninklijke Huis. Art. 5. De dienstdoende schutterij en het geheele garnizoen der residentie zul len onder de wapenen komen en en haie worden opgesteld van het stationsgebouw van de Rijnspoorweg-Maatschappij af, langs den weg, welken de stoet zal volgen, tot aan Zijner Majesteits Paleis. Art. 6. Het corps Koninklijke Scherp schutters van 's Gravenhage en de Ko ninklijke Scherpschutters van Rotterdam zullen als eerewacht optreden ter rechter en linker zijde van den ingang van 's Konings Paleis. Tegenover bedoelden ingang vullen als zoodanig zich mede opstellen de leden der Vereeniging »Het Eereteeken voor belang rijke krijgsverrichtingen." Art. 7. Bij het binnenkomen in de re sidentie zullen Hunne Majesteiten de Ko ning en de Koningin met 101 kanonscho ten worden begroet, het carillon bespeeld en de klokken geluid worden, totdat Hoogst dezelven het Paleis in het Noordeinde zullen zijn ingetreden. Art. 8. De leden der verschillende hof staten zijn in gala-costuum. Alle hierbij aangewezen antoriteiten zijn in ambtsgewaad en in gala gekleed. De militaire macht in groote tenue, 's Gravenhage, den 29sten Maart 1879. De opper-ceremoniemeester O. baron van Wassen aeu van Catwijck. De luitenant-generaal enz., F. graaf du Monceau. PROGRAMMA van de feestelijkheden, welke zullen plaats hebben bij gelegen heid der aankomst en van het verblijf van Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin der Nederlanden in de hoofdstad Amsterdam en in de konink lijke residentie 's Gravenhage. Te Amsterdam. Maandag 21 April 1879. Plechtige in tocht van Hunne Majesteiten d( Koning en de Koningin, te 12 ure des liddags. Gala-diner in het Paleis des Konings, te 7 ure des avonds. Ontvangst door Hunne Majesteiten der commissie ter aanbieding van het natio naal huldeblijk. Fakkeloptocht en serenade, des avonds te 9 ure. Dinsdag 22 April. Cantate in de Nieuwe Kerk, des morgens te 11 ure. Groot diner in het Paleis des Konings, des namiddags te 6 ure. Illuminatie des avonds. Woensdag 23 April. Cour van voorstel ling en gelukwensching. In de Mozeszaal te 113/4 ure des voormiddags: het corps diplomatique, de ten Hove voorgestelde vreemdelingen en de leden van het Ne- derlandsch corps-diplomatique, in het Rijk aanwezig. In de Troonzaal en in de Groote Zaal, te 1 ure des namiddags: de voorzit ters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, de ministers, hoofden van ministeriëele departementen, de ministers van Staat, de president van de Groother- toglijk Luxemburgsche Kamer van Afge vaardigden, de generaal der infanterie, kanselier der Koninklijke Nederlandsche Orden, de Staten-Generaal en verdere Hooge Collegiën van Staat, van de rechterlijke macht, en het Hoog Militair Gerechtshof, de vlag-officieren en generaals, de Com missarissen des Konings in de provinciën met de Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, de Groothertoglijk Luxemburg sche Regeering met de deputatiën der Ka mer van Afgevaardigden, van den Staats raad, en den Bisschop van Luxemburg met Kapittel, het Kabinet des Konings, de Regeering van Amsterdam, de feestcom missie, de consuls van vreemde mogend heden te Amsterdam, de rechterlijke macht van Amsterdam en de arrondissements rechtbanken van Alkmaar en Haarlem, de geestelijkheid van Amsterdam, de cu ratoren en academische Senaten der Rijks- Universiteiten te Leiden, Utrecht en Gro ningen en van de Universiteit van Am sterdam, de Raad der Academie van We tenschappen te Amsterdam, de directeur van de Grootboeken der Nationale Schuld, de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de president en leden der directie van de Nederlandsche Bank en van de Handel- Maatschappij, het Munt-Collegie, de bur gemeesters en wethouders van gemeenten in Noord-Holland, de eerewacht, de offi cieren van de zeemacht en der mariniers, aanwezig te Amsterdam, het dirigeerend Comité van den Nederlandschen Weerbaar heids-Bond, de officieren van de dienst doende schutterij der hoofdstad en van gemeenten in de provincie Noord-Holland, de te Amsterdam aanwezige officieren van de landmacht en van het Indische leger, de gepensioneerde officieren, de te Am sterdam aanwezige voorzitters-leden van of personen, behoorende tot Rijks-, pro vinciale of gemeentelijke collegiën of in stellingen, en de gewezen staatsdienaren, allen in ambtsgewaad en galacostuum ge kleed. De reeds ten Hove voorgestelde of nog voor te stellen particulieren, benevens de in de vorige alinea bedoelde personen, geen officieel costuum dragende, kunnen in zwarten rok verschijnen, des avonds te 9 ure. De Dames, mede des avonds, op het zelfde uur. Donderdag 24 April. Opening door Hun ne Majesteiten der bloemententoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt, te 10 ure voormiddags. Harddraverij, des namiddags ten 21/l ure, Gala-diner in het Paleis des Konings, te 5 ure des namiddags. Gala-voorstelling door »hetNederlandsch Tooneel", in den Schouwburg, des avonds te 8 ure. Vrijdag 25 April. Opening door Hunne Majesteiten van het ijzeren drijvend droog dok voor de handelsvloot te Amsterdam, voor het geval hetzelve zal gereed kun nen zijn, des namiddags te 21/2 ure. Gala-diner in het Paleis des Konings, ten 5 ure des namiddags. NIEUWE IIAAKLEIISCHE COURANT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1879 | | pagina 3