MAfülTMfüCllTEiX. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Gedachten. Allerlei. vrees voor de ontvangen bedreiging der doctoren. Een tweede opoutbod voor de doctoren was bier- van weldra bet gevolg, docb bij kon nu zonder schroom zicb beroepen op bet bezit eener bul als gepromoveerd doctor. Met vertrouwen baalde bij bet gewichtig document uit den zak en over handigde bet met een zegevierend lachje aan zijne aanklagers. Helaas! de uitwerking was een geheel andere dan de geestige artsenijmenger verwacht bad: in een schaterend gelach uitbarstende, con stateerden de heeren, dat men bij vergissing den ®an tot Doctor in de beide rechten gepromoveerd bad Een staaltje van Russische onbe schoftheid. In Duitsche dagbladen leest men ver schillende berichten van de onverschilligheid door aanzienlijken aan den dag gelegd na den moord van Keizer Alexander II. Toen het lijk Ut het Paleis werd overgebracht naar de kerk, zon men adjudanten achter de lijkbaar hebben gezien, dragers van ridderorden, hun door den keizer geschonken, met een sigaar in den mond. Keizer Alexander III zag hen en zweeg. Te Caen is iemand, Louis Desjardins geheeten, in de gevangenis gestorven in den ouder dom van 87 jaren, waarvan hij er 57 in den kerker had doorgebracht, en nóg had hij een dozijn jaren gevangenschap te zijnen laste, die hij door zijn dood den Staat tekort heeft gedaan. Een keer of tien was hij uit de gevangenis gevlucht. Hij was een doortrapte schurk met beleefde ma meren. Op zekeren dag dat hij terechtstond voor bet Hof, was hij zoozeer verontwaardigd over de verklaring van een der getuigen, dat hij uitriep: //Getuige, gij zijt gemeen; ik zou op u spuwen, indien ik niet vreesde de kleederen van mijnheer den griffier vuil te maken." De eerste veroordee- bng van Louis Desjardins dagteekent van omstreeks 1820. In den beginne oefende hij zijn handwerk BH als een voornaam heer. Zoo meldde hij zich nens bij een ontvanger in het departement Eure inspecteur van financiën aan, eu dat bedrog gelukte heip zoo goed, dat hij den ontvanger f 10,000 afhandig maakte. Een anderen keer yerscheen hij te Valenciennes in het costuum van intendant-generaal en onderzocht hij heel deftig 4e rekeningen van den betaalmeester, bij liet leger Pb wooncle eene wapenschorsing bij over de troe pen, die de kommandant te zijner eere bevolen bad. De woning van den kommandant, waar bij gastvrij vyas opgetmipen, fiad hij ujet met jeegéhandenverlaten. De gastheer had het bemerkt, toer. de vogel gevlogen was. Later, toen bij al eenige jaren kennis had gemaakt met den cipier, verloor hij de fijne puntjes" van het be- foep en aphtte bij diefstal met inbraak njet bene- 4en zich. Maar te zijner rechtvaardiging bracht bij bij, dat hij het deed uit nood. Zijne goede manieren kwamen er in opstand tegen. Louis Hesjardins sprak drie ft vier talen vloeiend. E|aar- 'pad hij het te danken, dat hij zich een paar Halen kon uitgeven voor een vreemd onderdaan; pPUe uitvlupbt die hem in staat qtelde orp, han dende de formaliteiten van uitlevering, zijne be wakers te ontsnappen. Hij zeide het dikwijls te betreuren, dat hij zijne gedenkschriften niet op papier had gebracht. Die cipiers zouden, naar mj verklaarde, veel daaruit hebben kunnen leeren, boe zich in acht t.e nemen vgop de gevangenen, 4le ben zoeken te verschalken,'om den staat te ijbtheffen Van een kostganger. Zieker Pransehman geeft hef volgende plan aan de hand om het fooien geven in eene vreemde restauratie te vermijden. Als ge afrekent met den bediende, pas het bedrag dan precies af. Dan moet gij opstaan en tot hem zeggen„Ik heb zeer goed gegeten; gij bestiert uw zaak veel boter dan uw voorganger." En terwijl hij in ver rukking is, dat gij hem voor den eigenaar der restauratie hebt aangezien verwijdert ge u. V Dgn 9den April heeft zich bijdentim- iperman y. te Scheveningen vervoegd een fiink gezet mapspersoon, het voorkomen hebbende van een schipper, naar gissing 56 jaren oud. Hij gaf a. voor een oom van V. Jacob Blauwpaard te zijn, uit Australië te komen, schatrijk te zijn, den broeder der vrouw van V. die te Melbourne Woont, goed te kennen en een kist met goud etukken van dezen voor hare moeder medege bracht je hebben, die een zahdschipper van Delft baar Scheveningen zou vervoeren. Daar Y. zijn °0IB B., die jaren geleden r.aar Amerika was iegaan, niet persoonlijk kent en de voorgewende oom volkomen op de hoogte was van familicge- oeurtenisen en andere omstandigheden, vonden Nbe beweringen ingang. Den volgenden dag e/t hij de vrouw van V. opgelicht voor 110, Onder voorgeven van naar Deli't te pnoeten re|s- ?ejd tekort je komen, en na verloop van een bir te zullen terugkeeren. Sedert is hij spoorloos verdwenen. Op Orichel, in Engeland, liet land goed van Lord en Lady Alington, die persoon- 'jke vrienden van de Koningin zijn, is een gedeelte bezitting bekend als de Witte Iloeve. Al de leren, die men daar vindt, zijn sneeuwwit. Er honderden witte duiven, witte eekhoorntjes konijnen, witte ganzen en kalkoenen, witte witte katten, witte kakatoes, witte pauwen, wit hert, dat een geschenk van den Prins Van Wales is. zijn en ficiten, een pe heer A, Miintz, chef der labora- .0ria van het nationale landbouwkundig Instituut n frankrijk, heeft bouwaarde, regenwater, zee- ,n rivierwater en de lucht onderzocht, en overal H ohol in aangetroffen, die zijn ontstaan te dan- p.en heeft aan de gisting van organische stoffen, ^udelijk dienen wij er echter bij te voegen, dat geen vrees bestaat, dat alle menschen dus 8en wil en dank drinkebroers wordenwant Be hoeveelheid alkohol, waarvan hier sprake 15 al zeer gering. Miintz verkreeg die stol ÜOr herhaalde destillatie van groote hoeveelheden Jat«r, en c]oor de geringe hoeveelheid water, aarin ten slotte de alkohol bevat bleef, te be- j?n'Beien met jodium en koolzure soda, waarbij e!jie kristallen van jodoform ontstonden, die zich ecuts konden vormen zoo er alkohol in de vloei- aanwezig was. Het onlangs in de Zuiderzee bij Kam pen gezonken tjalkschip De twee gezusters, gela den met steenkolen, hetwelk eenige dagen gele den door den scheepsbouwmeester E. Van Goor te Kampen bij publieke veiling in massa voor f 0.35 (zegge vijf-en-dertig cents) werd aangekocht, is, nadat eerst p. m. 600 mud steenkolen uit het schip waren gebaggerd, door genoemden scheepsbouwmeester gelicht en behouden aan de scheepswerf aldaar gebracht. Naar men verneemt, zijn er valsche bankbil jetten van zestig gulden (ditmaal geen sigaren- bons) in omloop,en wel zóó kunstig nagemaakt dat ze, behalve door deskundigen, bezwaarlijk van de echte te onderscheiden zijn. Gelukkig dat reeds een exemplaar door de llaagsche politie in het laatst der vorige week is in beslag genomen van iemand, die het te goeder trouw voor een echt bankbiljet had ontvangen. Voorzichtigheid zij intusschen aanbevolen. Te stikken in den jenever schijnt voortdurend nog de hoogste illusie voor een dronkaard te zijn. Een befaamde drinkebroer te Arnhem heeft eer gisteren dermate aan zijn lievelingsdrank geofferd, dat hij des avonds een lijk was. Bij de ontsporing van een goederentrein te Wolfhezen, in den nacht van Zaterdag op Zondag, werden 8 wagens buiten de rails geworpen. Onder de gebroken wagens was er een met Paascheieren gevuld, en daar het niet doenlijk was die verder te vervoeren, hebben de beambten er zich aan te goed kunnen doen. In de gemeente Wouw zijn dezer dagen twee tachtigjarige grijsaards op ongelukkige wijze om het leven gekomen. De een, M. Mangelaars, „op de Kamp,, bij Kruisland, viel van den hooiberg en overleed twee dagen daarna. De ander, C. Michielsen, „in de Speldestraat,„ was eergisteren bezig water te patten, doch viel voorover in de put, en was spoedig bezweken, Zondag 11. werd in het park Leopold te Brussel een ballon opgelaten, die eerst statig opsteeg maar spoedig tegen de huizen dreef en het schuitje, waarin vier reizigers gezeten waren, bijna verbrij zelde. Door het uitwerpen van zand steeg de ballon weder, maar nu bleef bet anker aan een der daken haken. Een angstkreet ging onder het publiek op, want door de hevige slingering van den ballon liepen de reizigers gevaar uit het schuifje te storten. Eindelijk gelukte het, het anker los te maken en nu steeg de ballon statig naar de wolken. Te Oosterhout is Zaterdag een kind van 2 jaren, dat door de moeder eenige oogenblikken alleen gelaten vyas, in een beerput gevallen en weinige oogenblikken nadat het er uitgehaald was overleden. Men meklt ons uit Maastricht: Volgens bier loopende geruchten, welke bevestigd worden door het te Smeermaas verschijnende weekblaadje De Nieuwsbode, heeft Aloffs niet alleen den moord op de weduwe Breuls bekend, maar heeft hij ook verklaard de dader te zijn van den moord te Sweijkhuizen, in 1873 gepleegd, en van dien op een onbekende voor een tweetal jaren in het Stadspark te dezer stede. Men vond namelijk op zekeren ochtend in dat Park aan een klein boompje een man hangen wiens voeten met gebogen knieën den grond raakten. Niemand kende d|en onge lukkige, en tot lieden toe weet men nog niet wie hef kan zijn geweest, Men begreep evenmin hoe iemand, zonder een ijzeren wilskracht te bezitten zioh op die wijze om het leven kou brengen, daar het reeds verstijfde lijk volkomen op de voeten steun de. Er is destijds eene pkotograplrisohe afbeelding van het gelaat des omgekomenen genomen. De bekentenis van Aloffs zou een gedeelte van dat raad selachtige geval kunnen oplossen; misschien zelfs aan het licht brengen wie die vreemdeling geweest is. Aloffs za{ op 23. Mei voor het llof van Assises te Tongeren terechtstaan, Een vrede is beter dan tien overwinningen. Menig gebouw toont dat men geen geld, maar wel verstand er aan gespaard heeft. Die den spijker tot den kop indrijft, kan er zijn hoed niet aan ophangen. Te veel lijm houdt niet, Slacht niet meer dan gij inzouten kunt. Oefening van 't geduld. Iemand, die bi- zonder driftig van gestel is, liet zich inschrijven als afivocaat en, wetende dat zijn geduld nu op een harde proef zou worden gesteld en hij veel tegenspraak zou moeten verdragen, zeide hij tot zijn knecht: Jan, van heden af moet gij slecht uw werk doen, brutaal worden, kortom mij in alles tegenwerken, ten einde mijn geduld te oefenen. Zeer wel, mijnheer, maar wanneer moet ik ophouden? De jonge advocaat, na een oogenblik van nadenken: Zoodra ik u een klap of een schop geef. Walter Scott en de bedelaar. Op een rijtoertje met een vriend ontmoette Walter Scott een bedelaar, die hem om een aalmoes vroeg. De dichter tastte in zijn zak, om een six-pence te krijgen, maar hij had geen klein geld bij zicb. „Hier, mijn vriend," zeide de baronet, „is een shilling; dan blijf je mij een Six-pence schuldig. „God zegene uwe genade," antwoordde de bede laar, „en Hij moge u zoo lang laten leven, tot ik u betaald heb." de mijne staat op dezelfde bladzijde van het „Anekdoten-Magazijn" als de uwe." Schoolstijl. Onderwijzer„Wat is een maag delijk woud?" Leerling: „Dat is een boscb waar nog r.ooit iemand in is geweest." Onderwijzer „Goed, gij hadt u sierlijker kunnen uitdrukken. In uw plaats zou ik gezegd hebben: Een maag delijk woud is een woud, waar de hand des men schen nog nooit een voet gezet heeft-" Hoffelijk. Een dame, die geweldig scheel zag, kwam eens hij een zeer gezocht schilder, om haar portret te laten maken. Hij zag haar aanzij hem, en beiden werden verlegen. „Zoudt u mij willen veigutinen," sprak hij eindelijk, „u in profiel te schilderen? Er is iets schuws in uwe oogen, dat even moeilijk is in de kunst als het betooverend is in de natuur." Verband. Iemand verleide in zijn club eene anekdote, die liij als iets nieuws debiteerde. Toen het verhaal uit was, zei een zijner toehoorders „Dat brengt er mij ook eene te binnenen meteen kwam hij er mee voor den dag. „Ik zie niet in welk verband er is tusscheu betgeen gij daar verteld hebt en mijne anekdote," merkte de ander aan. „Ik wel," was het antwoord, „want Praetische voorzorg. „Ik zal u een sjaal meebrengen als ik uit Engeland terugkom," zei een jonge dame tot haar tante; welke kleur wil U hebben?" „Ach kind," zei tante, na een oogen blik nagedacht te hebben, „breng maar een zwarte meê; je weet je arme oom is zoo ziek!" Een flink pleidooi. Een advocaat had twee spitsboeven te verdedigen, van wie de eene des daags, de andere des nachts gestolen had. Daarop wijzende, zeide hij in zijne pleitrede: De president maakt er bij mijn eersten cliënt een verzwarende omstandigheid van dat, deze met zeldzame brutali teit op klaarlichten dag een diefstal heeft gepleegd. Nu echter spreekt hij ook al van verzwarende omstandigheden bij den diefstal van mijn tweeden cliënt, die des nachts gestolen heeft. Maar nu vraag ik den heer president: wanneer moet de kerel dan eigenlijk stelen STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 20 April. Gedurende de Paasehdagen werden ongeveer 4000 reizi gers van Amsterdam naar bier vervoerd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: B A Smit en C E A v. Zanten; J C Martin en W S waaiisvijk; J v. Opzeeland en M E Kenselaar; G H C Sarlet en tl Roosdorp; W C Pos en C tf Bijleveldj H I Serné en A Veenstra; H I Kleiueubroicli en A H de Graaft; K Bosman en J T Lam; P E Servaas en M W v. d. Vossen; J B Pollé en S F Rooijers; J v. bistel en E J Kroese; J G Wanner en J E Terol; A v. Rumpt en M Schip pers; A Mulder en F Strating; F de Nijs en A M v. Hout;G I Straten en A Kwakman; J F v. AVel en A C Blokdijk. Getrouwd: Geene. Bevallen: S Smorenburg gek van Rree z. MC Schierhout fij|b, Houben z. A M Sn gele gebv. Sijll z. éi Kater. geb. Leuuings d. DE Amelung geb. v. d. Bijl z. J Sterk geb. Ekkerman d. G M v. Emme rik geb. Pieper d. E Broese van Groenou geb. van Daipnie Jalink d. AM Franse geb. Krom z. MP v. d. Laar geb. Dudiuk z. AV C Zeeman geb. v. Gel der z. —AM H Rademakers gebv. d- Sluijzen d. P T Bitter geb. Vergens d.H Valk geb. Selraat d. A AVierda geb, James z. M Swaen geb. Stark d. D Porrp geb. Giesken z. K Steffers geb. de Nieuwe d. C P v. d. Wal geb. Jansen d. J Andrea geb. Mole naar z. J C v. d. Ham geb. Ho! smaller z. CE Seqoevaayt geb. v. baaien d. M J Kolderie geb. v. d. Broek d. H Buursma geb. Tak d. I Gaus geb. Stolp z. J A v. Oort geb. de Nijs z. H M J Kra mer geb. Staphorst z. M J L AVestendorp geb. Noor- danns d. H J Nederkoorn geb. Limbie z. H Bos- velp geb. Wijkhuizen z. PC Strackee geb. Klep d. E v. d. Veldt geb. Slobbe d. H v. d. Laan geb, Ma joor z. MC Brussee geb, Juvriens z. Overleden; M E Zuprendonk 5 mn. d. Korte Hofstr. C Zeijlders 73 j. wed. II Huisintvelt Assend. laan; M Veleman 50 j. eebtg. v. M M Slager Burgwal; P Janse 15 mn. z. Barrevoetesteeg; AM Berlage 51 j. Gier straat;H J v. d. AVel 15 mn. z. Antboniestraat; E Ploeg 5 j. d. v. Marumstraat; C F v. d. Bergh 5 n>n. d. Ged. Raamgracht; C Weseldijk 22 j. Krom; JE Goofrinon 30 dg. d. Nadorstlaan. M AV E v. Cbarante 24 j. Bereiderstraat. -J C Draijer 76 j. Bereiderstr. J H v. Duijnhoven 16 mn. z. Zomervaart. —ME bi tes 77 j. wed. J Voet Papent. vest.Een levenl aangeg. kind van liet vrouwelijk geslacht van A Lina Zomery. H Beltman 23 j. Kinderh. straat. H M Bouwmeester 39 j. wed, P J Luitink Smedestraat. A Andrea 71 j- Gr. Markt. J A AV Reldijk 4 mn. d. Rozenpriëelstr. A C AV de Borst 4 mn. d. Nieuwe Kruisstraat. C Scholte 18 j. K. Begijnestraat. J v. Huizen 2 mn. z. Vrouweusteeg. J v. Baar 36 j. Leidsche vaart. A M Snoeks 26 j. echtg. v. AV P v. d. Raadt Oranjebooms laan. E II v. Wildere 84 j. wed. C Bolkestein Kleine Houtweg. HAARLEM, 19 April. Ter graanmarkt van beden gedaan: roode tarwe 9,60 a 10,witte dito f9,23 a 10. rogge 7.90 a 8.10, haver 4,25 a 4,75; gerst 5.a 5,85, duivenboonen 8,20 a 8,20; bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 16 April. Granen. Men besteedde voor tarwe J' 10,50 a 11,rogge 8,50 a 9,60, gerst 5,75 a 6,25, dito cbev. f 7,a 7,50, haver ƒ4,25 a 5,paardeuboonen 7,75 a 8,25, bruine dito 11,50 f 12,50 a, duiven dito f -,kanariezaad 8, rood mosterdzaad geel dito f a karwijzaad, a blauw maanzaad groene erwten ƒ18,a 22,grauwe dito 15,a 18,vale dito a 16,Witte a 18 April. Ter veemarkt werden veikocht 5 koeien van f 100 a 150216 kalveren van f 30 a 166, 48 nuchtere dito van f4 a 13, 7 schapen f 30 a 33, 58 varkens f45 a 64 c. magere a c. per kilo. 16 April. Aangevoerd 79 stapels kaas, wegende 16,845 kilo; de prijzen waren voor kleine f 42,commissie- f38,50, middelbare f 42,laagste f20. ALKMAAR, 16 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 5 koeien f 100 a 150, 62 nuchtere kalveien 3 a 13, vette kalveren a 786 schapen J 21 a 32, varkens f a per kilo, 100 ma gere dito 20 a 28, 7 bokken 4 a 9, - paarden fa 12 lammeren f6 a 9. LONDEN18 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 6,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: BesteRunderen 3/8 a 5/2 Schapen en Lamineren 4/10 a 5/10, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/3 a 5/. SCHIEDAM, 19 April. Moutwijn, per ned. vat f 12,50, Jenever f 18,spoeling f 0,30 dito commissie fl, HOORN, 16 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 2 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f-,14 heet. gerst 6,7 heet. haver f 4,mosterdzaad f 20, a karwijzaad'f 14,50 22 heet. boonen: heet bruine f 14,gele -f heet. paardeboonen f 8,50 a 3 heet. erwten heet. groene ƒ13,heet. grauwe 16, heel. witte J 12„25 25 heet. aardappelen 4,a alles per heet.; manden appelen a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden van f 70 tot 200. venlens f a - koeien van f tot 70 kal veren van 6 tot 22, 50 schapen van tot 400 lammeren van 23 tot 30, 39 varkens van f 16 a 25 5 zeugen van 30 tot 50, 170 biggen van 6 tot 10,bokken f a geiten f -,a -, 18 April. De kalveren, heden aangevoerd, bleven on verkocht, daar er waarschijnlijk door het Paaschfeest geene koopers waren. ROTTERDAM, 19 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 1169 runderen, 95 vette- en graskalveren 22 nuchtere kalveren. 11 scha pen of lammeren, 220 varkens, 204 biggen, - bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 86 c. 2de qual. 75 c., 3de qual. 60 c.; kalveren lste qnal. 120 en 2de qual. 110 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was beden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 146/8 ton, 125/16 tonnen, 2500 stukken a 7a kilo. De prijzen der hotel waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 57, 3de qual. f 54. LEIDEN", 16 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 12 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer-9 a f9,50, 11 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.9 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier- f7,25 a 7,75, 12 heet. haver, zware- f 5,a 5.50, lichte- f 4.25 a 4.50; 7 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 9 beet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 1/i vat lste qual. ƒ52.56.2de qual. f42.a 46. PURKEBEND, 19 April. Kaasaangevoerd 110 stapels, prijs der kleine kaas f 43,middelbare genoteer de koer» 659/i« 78'/, 102'/, 92 82 82 657/8 66'Vi6 513/, 98 78'3/is 94'/, 2«Vs *2 »/i« 20»/i, 20 V. 383/, 14 15IS/1S 98 1113/, lOD/z 44*/,, 23 19 1183/, 138 121 69 145 1493/, Amsterdam 19 April 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld 2'/s u u it 3 n n 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleeniug5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 OM. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 a binneul. 12500—25000. 1 t, u i 1000—*o000 1 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1871 5 Columbia. ,Obligatien41./ Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel 01/141 1875 6% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aaud. 5 Baltische Spw. Aaud. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riasclik Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PKEMIE-IiEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. ,i Stad Antwerpen 1S74 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 4'/3 pet. LONDEN, 19 April. Beacousfield's toe stand verergerde gedurende den naclit. O Even vóór 5 uur heden ochtend volgde de dood. v -v Aan de Standard wordt van de Alge- rijnsch-Tunesische grens gemeld, dat de kolonue van Vincendons heden te Roumi- sout zal aankomen, alwaar de Fransche troepen zich zullen concentreeren. Volgens een telegram uit Athene aan datzelfde blad heeft de Grieksche Regeering besloten, haren gezant uit Konstantinopel terug te roepen, omdat hij zich niet heeft gehouden aan hare instructiën. PARIJS, 19 April. Volgens tijdingen uit Tunis schijnen de Bey en de Italiaan3che consul aldaar tot de overtuiging te zijn gekomen, dat Frankrijk zijne zaak zal door zetten. Daardoor is het Muzeimansche fa natisme nog meer geprikkeld, zoo dat de houding der bevolking een dreigend aan zien heeft, niet alleen voorde Franschen, maar ook voor de Europeesche joden. 76 52l/i, 127 Va 55 883/, 62 91'Vi. 73'A 725/, 67 133 46'A 135'/, 1057, 1083/, lODA 953/4 973/4 1047j 112"/, 151 138 135

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3