mm MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. De Dienst der Verzendingen is weder hervat, Gedachten. Allerlei. Kunstnieuws. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 23 April. De gemeenteraad heeft vergunning verleend aan W. F. Stei- ner te Rotterdam, tot plaatsing van een aantal sierlijke bauken in plantsoenen, pleinen, enz., voorzien van verzen, spreek woorden, en met leuningen bestemd voor annonces. Donderdag 11. werd ten Raadkuize aanbesteed, het sloopen van de bestaande en het maken van eene nieuwe brug met vleugels over de Papentorensingelgracht nabij den Harmenjausweg (raming f 3950) laagste inschrijver den heer B. Zuithof alhier voor f3588, aan wien het werk is gegund. Door Gedep. Staten van Noord-Hol land zijn benoemd: tot 2den geneesheer in het prov. krankzinnigengesticht Meerenberg de heer W. M. Smit, thans 3de genees heer; tot 3den geneesheer dr. D. De Snoo, thans prosector; en tot 4den geneesheer dr. F. M. Cowan, te Amsterdam, gepensio neerd officier van gez. 1ste klasse bij de marine. Aan het departement van Waterstaat enz. te 's Gravenhage is o. a. aanbesteed: het onderhouden van en het verrichten van eenige veranderingen aan het Rijks-post kantoor alhier, gedurende de jaren 1881, 1882 en 1883. Minste inschrijver was de heer J. B. Peyraalhier, voor f4100. 47a VAN DE Mm gelieve even als vroeger alle brieven le adresseeren aan M. Jules JALUZOT, Par us. vele belangstellenden proeven genomen, die uit muntend slaagden. Er bestaat nu alle kans, dat de reederij met deze uitvinding haar voordeel zal doen, en weldra het op- en neertrekken van schuiten door paarden tot de geschiedenis zal be- hooren. Earnborough Hill, het nieuwe land goed van de ex-Keizerin Eugenie, is nog niet voor haar ontvangst gereed: het on-dit is, dat zij naar Italië zal vertrekken, tot haar residentie in °ïde is. Het is in Oost enr ij k-Hon garij e van oudsher gebruik, bij het ringrijden een „Tuikenkop" als mikpunt te gebruiken. De Porte schijnt daar aan voor goed een eind te willen maken. Reeds bij het Weener carrouselrijden heeft de Turksche gezant zijn misnoegen te kennen gegeven over de vol die daarbij aan den „Turkenkop" was toebe deeld, en bij het dezer dagen te Pest gehouden carrousel hebben de Turkenkoppen den consul- generaal aldaar Eeridoun Bey aanleiding gegeven tot een diplomatieke nota en om den aanlegger van het feest, Graaf Karolyi te veifeoeken, dat de feestcommissie een voldoening zou geven voor de minachting tegenover den Turkschen Staat, Waarvan deze als mikpunt gebruikte „Turken koppen" getuigden. Dit verzoek heeft in Hongarije, ondanks de daar heerschende vriendschappelijke gezindheid jegens Turkije, niet weinig den iachlust opgewekt. Men verkeerde er in niet geringe ver legenheid, daar men niet wist op welke wijze de gewenschte voldoening gegeven moest worden, totdat eindelijk Graaf Andrassy heeft besloten, te beproeven of hij de zaak in der minne kon schikken. Misschien zal het hem gelukken den Turkschen consul-generaal aan het verstand te brengen, dat diplomatieke vertoogen in zake de //Turkenkoppen" voor de Porte minder gewenscht en daarenboven ODnoodig zouden zijn, daar de Hongaren besloten hebben, voortaan bij het ring rijden Chineezenkoppen in plaats van Turkeukop- pen te gebruiken. In de nabijheid van Orefeld kreeg een oud man, H. Pakke genaamd, het bezoek van zijne twee zonen, die sedert jaren niet bij hem waren geweest. Bij dit bezoek zochten zij echter twist met hem en brachten hem 20 gevaar lijke wonden toe, waaraan hij kort daarna is overleden. Vóór eenigen tijd werden in het goe- derenkantoor van het Holl. spoorstation te 's-ldage uit verschillende ter bezorging gegeven mandjes kleine hoeveelheden bokkingen vermist, zonder dat het gelukken mocht eenig spoor van diefstal te ontdekken. Dezer dagen, bij het opbreken van den vloer, kreeg men de overtuiging, dat de ver moedelijke daders waren eenige ratten, daar men gedeelten dezer lekkernijen in den grond terugvond en juist op het oogenblik dat één dezer dieven bezig was een brokje van den buit op te Peuzelen. De stevigheid van de rijtuigjes der Amsterdamscke Rijtuigvereeniging schijnt wel wat te wenschen over te laten. Gisteren-morgen zakte er een ineen op den N. Z. Voorburgwal. De as Was gebroken. Op de Spuistraat had gisteren middag hetzelfde plaats met een dergelijke rijtuig en gisterenavond te half twaalf uren lag weder een rijtuig op het Leidscheplein omver, dat onder het rijden de as kwijtgeraakt was. Uit Maastricht meldt men ons: Dezer dagen hielden in het naburige stadje Visé eenige aanverwanten des nachts de lijkwaak bij een af gestorvene. Plotseling stortte het sterfhuis boven hunne hoofden in elkander en verpletterde in zijn val een jongeling de hersenpan, terwijl eeue der biddende vrouwen met een verbrijzeld been van onder de puinhopen werd weggehaald. Het on voorzichtig aanleggen van de uitgravingen voor fundeertngen van een naast het ingestorte pand te bouwen huis is de oorzaak van dit treurig geval. In een Engelsch blad richt iemand in vollen ernst een verwijt tot Gladstone over zijne ongas- tronomischc informaliteiten bij groote diners, be paaldelijk wat de volgorde der verschillende wijn soorten betreft. Hij heeft namelijk de gewoonte °m, wanneer hij in druk gesprek is, weinig er op 'e letten welk glas hij opneemt, en hij kiest on willekeurig altijd het glas dat het dichtst bij zijn rechterhand staat, onverschillig met welken wijn het is volgeschonken. Daardoor ontstaat, natuur lijk een zeer zonderlinge volgorde, die tegen alle gastronomische étiquette is: doch de Premier on dervindt daarvan nooit nadeelige gevolgen. Hij 'e' er niet op, en zou het wellicht niet eens op merken, wanneer men zijne glazen met water ln plaats van met wijn vulde! De man, die deze 0Pmerking maakt, herinnert voorts, dat Gladsto nes voorganger, Lord Beaconsfield, ook in dit op- z,cht een gansch ander man was. Hij sprak min der dan Gladstone, maar zou zich nooit bezon gen tegen de étiquette. He bekende luebtreizigster Augusta Securius heeft op Paaschmaandag te Minden met haren halion Neptunus een groot ongeluk gehad. Kort jm de de opstijging kwam zij in gevaar door hevige rukwinden. Terwijl zij daarom den ballon 'let dalen, sloeg deze op een straatweg viermaal Achtereen tegen den grond. Mej. Securius deed mie moeite om in het schuitje te blijven en hield daartoe een touw stevig vast. Daarin raakte are rechterhand zoodanig bekneld dat de strie- diep in het gewricht doordrongenmaar daarentegen was het een middel tot haar behoud, daar zijn driemaal uit het omkantelende schuitje s'oeg en, terwijl de ballon telkens weer opsteeg, aan het touw bleef hangen, waarbij het haar tel- enmale met inspanning van alle krachten gelukte, Weer in het schuitje te komen en eindelijk de and vrij te krijgen, doch onmiddelijk daarop jmlgde een nieuwe rukwind en weder sloeg de halion naar beneden, met het gevolg dat hij van schuitje werd losgescheurd, hetwelk onder steboven op den straatweg nederkwam, terwijl de 'uchtreizigster voorover op de steenen sloeg. Haar rechterarm is gebroken, de linker arm zwaar ver duikt, hoofd en gelaat zijn vol schrammen en Wondenkortom, zij is onder geleide van haren echtgenoot in een allertreurigsten toestand naar het ziekenhuis gebracht. De ballon is later op een bergpad bij Lerbeck gevonden. In het Rott. Nbld. vinden wij het v o 1- gende recept om zelf een goeden hektograaf te kunnen vervaardigen. Zuivere vischlijm {gelatine), glycerine van 30° Beaumé en zuiver water (be hoeft niet gedistilleerd te zijn) in verhouding als 1, 4 en 2; dus bijv. kilo lijm, 1 kilo glycerine en Vj kilo (liter) water. Los de vischlijm op in het goed verhitte, doch niet kokend water. Maak de glycerine eveneens goed heet en giet haar langzaam en onder voortdurend roeren in de vischlijm-oplossing. De gezamenlijke massa moet heet zijn, op koken af, doch mag niet koken, Giet haar daarna door een zeef uit in een blikken bak van de groote en diepte waarop ge uw hek tograaf verlangt. Ook deze bak moet vooraf heet gemaakt om het mengsel langzaam te doen stollen, zoodat men, eer het gestold is, den tijd heeft om de oppervlakte zorgvuldig af te schuimen en alle onreinheden en luchtblaasjes te verwijderen. Laat den boel dan stil staan koud worden en ge hebt een hektograaf die voor den besten niet onderdoet. Plet onderscheid is alleen, dat hij ca. viermaal goedkooper is dan het fabrikaat dat in den handel is. Te Lekkerkerk heeft zich een twee jarig jongetje zoo boos gemaakt, toen zijne moe der hem iets verbood, dat bij dood bleef. Indien boosheid, zegt de Arnh. Ct. werkelijk den dood van het kind heeft te weeg gebracht, dan is het maar goed dat het nu gestorven is, want in de wereld zijn er zoo ontzaggelijk veel dingen ver boden, dat iemaud, die zich dit zoo ernstig aan trekt, toch geen genot iti zijn leven zou hebben. Onder toezicht van prof. Billroth te Weenen is daar eenige dagei. geleden door zijn assistent dr. A. Wolffer thans een vierde vrouw van den maagkanker geopereerd, eene vrouw van 52 ja ren, bij wie de operatie goed is geslaagd, zoodat zij zich 10 dagen later zeer wel bevond en reeds allerlei voedsel kon gebruiken. De eerste vrouw, die de operatie 10 weken geleden onderging, be vindt zich in volmaakten welstand. De twee an dere patiënten zijn, naar men weet, aan de ge volgen der operatie bezweken. Te Schendelbeke had een huisgezin een lot der Nationale loterij. Het lot won een prijs, die bestond in een schoon rijtuig, ter waarde van 4000 fr. De vrouw is ten gevolge der blijdschap, bij het vernemen van het gelukkig nieuws, in onmacht gevallen en werd zoo ziek dat de ge- neesheeren weinig hoop hadden haar te kunnen redden. De vrouw is twee dagen later overleden. Te Mussëlkanaal haalde men eergis teren het lijk van het bijna tienjarige dochtertje van den gemeente-veldwachter Siemens even boven het tweede verlaat uit het vaarwater. Zij was den vorigen namiddag uitgegaan om bood schappen te verrichten. Men denkt, dat bij hare terugkomst de draaibrug door den wind eer.igszins was afgedraaid, en zij daardoor in het water is geraakt. Een grondeigenaar te Chambéry was met zijn schoonvader eens op de spreeuwenjacht gegaan. Toen hij eenige vogels in een boom zag zitten wilde hij er opschieten, maar nog vóór bij het geweer had aangelegd, ging het schot af en trof den schoonvader zoo ongelukkig in de borst dat deze na weinige oogenblikken overleed. Een takje was cm den haan van het geweer geraakt en had het. schot op zulk een ongelukkig oogenblik doen afgaan. In eiken stand of staat kan men nuttig zijn. Niet wat hij is maar hoe hij het is, duidt de waarde van den inensch met zekerheid en nauw keurigheid aan. Het eerste wat vele vrouwen weten is: hoe schoon ze zijn; het eerste wat ze leerer.: hoe sterk ze zijn; het eerste wat ze ondervinden-, hoe zwak zij zijn; het eerste wat zij vergeten: hoe oud zij zijn, en het eerste wat zij zich weder herinneren: dat zij dit vergeten hebben. Op elk uur van vreugde en verheffing des harten, volgt weder een tijd van donkerheid en moedeloosheid waarin de ziel zich verlaten gevoelt. Hef in zulke oogenblikken van beproeving met innig vertrouwen het hoofd omhoog en de Gever van alle goeds, de Verspreider van licht en vrede zal door de gesloten deur weder tot u komen. Nooit goed. Een heer kwam als beklaagde voor de Parijsche rechtbank. Hij droeg het lint van het Legioen van Eer in zijn knoopsgat. „Ziet eens, mijne heeren," riep de procureur-crimineel met verontwaardiging, „ziet hoe ver de onbe schaamdheid van dien man gaat. Hij durft hier verschijnen met bet eereteeken op de borst, hij, die Het proces komt voor het Hof van appel, en om voor deze rechtbank een dergelijk verwijt te ontgaan verschijnt de beklaagde nu zonder de orde van het Legioen van Eer. „Ha," riep hier de advocaat-generaal, „hij heeft niet eens den moed zich met liet eereteeken te vertoonenhij gevoelt dat bij het niet waardig is." Al te Artistiek. Een jonge dame, die veel aan schilderen deed, trouwde met een heer, die dezelfde kunst beoefende. Op zekeren dag, dat de oom van de jonggehuwde hen kwam bezoeken, vond hij hen kuorrig ieder in een andereu hoek van hun gemeenschappelijk atelier zitten. De man zeide dat zijn vrouws oor niet goed geproportio neerd was, en de vrouw beweerde dat de neus van haar man te klein was. het u hooren proheeren,"] was het kalme ant woord. Een aardig cadeautje. Mijnheer D, die naar Italië geweest was, kwam versch van de reis bij een zijner vrienden, en zei, terwijl hij zijn hor loge uithaalde: „Ik heb iets voor je meegebracht, beste vriend, dat je bepaald plezier zal doenden juisten tijd van Venetië, op de minuut af!" Verkeerde gevolgtrekking. Mama. „Ja, Betsy! toen Grootpapa zoo oud was als jij kostte de thee zes gulden het pond en het brood twee kwartjes!" Betsy. „O, is die arme Grootpapa daarom zoo mager!" Een fijn onderscheid. Sen predikant, die onderweg eene kwakerin ontmoette, hielp haar beleefd om een hek te openen. Daar de dame betrekkelijk eene vreemdelinge in de stad was, zeide. hij: „Gij weet misschien niet dat ik D3. A. ben? Hebt ge mij niet hooren preeken„Ik heb De prachtuitgaaf. Boekhandelaar. Zie eens professor iets schoons voor den verjaardag van Mevrouw, eene prachtuitgaaf van Goethes Faust, met illustratiën en in leer gebonden, 90 gulden. ProfessorEen magnifiek boek, doch ik zal er geen gebruik vau maken, 't Is waarlijk eene pracht maar ook eene uitgaaf. Volmaakt. Keizer Frans had in de nabijheid van Laxenberg een model-boerderij laten inrich ten, die eigenlijk meer voor pronk en praal dan tot werkelijk nut moest dienen. In die keizerlijke boerderij was o. a. de vloer van den koestal van wit marmer en de kribben in de elegantste vor men van ijzer gemaakt. Op zekeren dag toonde de keizer dien prachtvollen koestal aan den hof prediker Landerer, iemand die nog al van spot ternij hield. //Nu," sprak de keizer, ik weet het, ge maakt gaarne op alles aanmerking, ontbreekt hier nog iets?" „Niets, Sire," antwoordde de hof prediker, „niets dan voor elke koe een kanapc, dan is de stal volmaakt." De mannenzangvureeniging Crescendo onder leidiDg van haren directeur, den heer N. II. Andriessen, leverde Woensdag-avond weder een bewijs van den Hinken geest die haar bezielt, door haren leden een concert aan te bie den, waarvoor zij de medewerking zich verzekerd had van een tweetal voortreffelijke solisten en waarvan het pro gramma was samengesteld uit werken, die, op enkele uit zonderingen na, voor de eerste maal door Crescendo wer dén ten gehoore gebracht. Wanneer we in bizonderheden wilden treden over de velschillende onderdeden van het programma, we zouden waarlijk verlegen staan met de keuze. We moeten ons dus tot eene algemeene beschouwing beperken en dan consta- téeren we dat Crescendouitstekend geleid door haren energieken directeur, met eene kracht, reinheid en eenheid gezongen heeft als we ooit te voren van die degelijk ge organiseerde liedertafel mochten hooren. Voordracht, nuan ceering en opvatting lieten niets te wenschen over. Cres cendo's groote kraehten ontwikkelden zich inzonderheid in het moeilijke, doch heerlijke en kleurrijke nummer de Uitwijkelingen van den Belgischen toondichter F. A. Ge- vaert. De vertolking van deze compositie gaf een schit terende getuigenis van de krachtige elementen over welke Crescendo's directeur het geluk heeft te beschikken. Van de solisten noemen we op de eerste plaats den heer Fmile Blauwaertdie door zijne heerlijke voordracht uit stekend voldeed. Immers de uitdrukking, die hij in zijn zang legt, is niet in woorden weer te geven; men kan ze niet beter kenschetsen dan door te zeggen dat het de ware is, grooter lofspraak is, dunkt ous, wel ondenk baar. Dat is zingen; een kunstenaar als Blauwaert sleept van 't begin tot het einde onweerstaanbaar mede. Zonder iets aan de overige nummers te kort te doen, mag wel worden gereleveerd dat zijn liederen Twee kerelen en Ons vaderland een diepen, onuitwischbaren indruk op het auditorium maakten. Een aanhoudend en stormachtig ap- plaudissement noodzaakte den gevierden zanger een bis— nummer ten beste te geven en hij voldeed met de voor dracht van Fachter Jan aan den wensch van alleu die bij de vertolking van dit nummer reeds vroeger hadden ge noten. De tweede solist was de jongeheer C Andriessen uit Hilversum, jongste broeder van Crescendo' s tal ent vollen directeur. Van dezen jeugdigen artist kunnen wij getuigen dat hij op uitstekende wijze bewezen heeft degelijke kunst- eiicenschappen te bezitten die hem eerlang eene eervolle plaats onder de vaderlaudsche musici van naam zullen doen innemen. De solo's die hij speelde verschaften een wezenlijk muzikaal genot en getuigden van breede opvat ting, uitstekend ontwikkelde techuiek en dientengevolge van hoogst gemakkelijke uitvoering. Zijn spel onderscheidt zich door eenvoud en goeden smaak; blijkbaar doorliep hij eene goede school en hij toonde dat het ware talent zijne toevlucht niet behoeft te nemen tot gekunsteldheid. Nog maken wij gewag van het piano-accoinpaguement dat het genot van Blauwaerts liederen zoo innig verhoogde. En wanneer wij die uitstekende begeleiding releveeren dan willen we zulks voor ditmaal niet doen op eigen gezag. Liever geven we de woorden terug van den Vlaamschen zan ger, die in alle oprechtheid getuigde: „dat hij zelden op zulk eene uitmuntende en artistieke wijze was geaccompagneerd, dan door den directeur der koormaatschappj Crescendo A Ten slotte wijzen we nog met een enkel woorl op de voortreffelijke compositie van onzen plaatsgenoot, den heer H. v. d. Eijken. Met genoegen hebben wij met dit vader- landsche lied kennis gemaakt en onwillekeurig kwam bij ons den wensch op, nog meermalen op nieuwe toonschep- pingen vergast te worden door een onzer meest verdien stelijke Nederlandsche componisten. Dergelijke irissche, krachtige en schoone zangen zullen stellig bij de Hol- landsche liedertafels een hartelijke ontvangst genieten. Zoo hoeft dau Crescendo op nieuw het uitgelezen au ditorium aan zich verplicht. Deze liedertafel heeft in kor ten tijd veel gedaan. Zij ruste echter niet op de reeds behaalde lauweren, maar ga, onder haren kundigen di recteur en onder haar ijverig bestuur, voort, op kunstge bied de liefde aan te kweeken voor al wat werkelijk schoon en edel is en den geest kan verheffen. ASEOÏTD. RECHTBANK TE HAARLEM. Zitting van 21 April 1881. 1. G J en M de W h/v C J beide te Zaandam, verzet en gewelddadigheid tegen de politie, de le bekl. 3 dagen cell. gev. straf, de 2e bekl. vrijgesproken. 2. J A v. dB te Haarlem, gewelddadigheid tegen een bedienend beambte in functie, vrijgesproken. 3. E de G te Haarlem, diefstal in dienstbaarheid drie maanden gev. straf. 4. H G P te Haarlem, (gedetineerd) eenvoudige diefstal, drie maanden cell. gev. straf. 5 J V en K v. d. V beide te Zaandam, appèl aan het Kantongerecht te Zaandam, overtreding der Wet op den ijk, het vonnis a quo bevestigd en de bekl. veroordeeld in de kosten van beide instantiën. HAARLEM, 20 April. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 5 koeien, verkochtvoor f 120 a 150; - stier; verkocht voor f a vaarzen, verkocht - voor f a - pinken, verkocht - voor f a - graskalveren verk. voor f 40 a 47 nuchtere kalveren, verk. voor 3 a 7, 77 schapen, verk. voor f 15 a 28, lammeren, verkocht voor fa31 biggen ver kocht 12 voor f 12 a 20; varkens, verkocht voor 22 a - c. per 1/2 kilo, - paard tot f 40 a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en ver kocht 13 stapels kaas, 1081 stuks, wegende 2248 kilo; hoog ste prijs f35.middelbare prijs f per 50 kilo. LONDEN", 21 April. Ter Veemarkt zijn aangevoeld runderen 400, Schapen en Lammeren 3000, Kalveren ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 4/- a 5/2 Schapen en Lammeren 5/- a 6/2, Kalveren 5/- a 6/6 Zwijnen 4/2 a 5/-. LEIDEN, 22 April. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden 80 a 140 2 stieren 60 a 92, ossen f a 567 melkkoeien f 140 a 253, 24 kalveren dito f 140 a 265, 96 vare dito 98 a f 195, 45 vette dito 136 316, 12 graskalveren 23 a 56, f34 vette 35 a 78 a 80 a 85; 151 nuchtere dito 3,00 a 6, 120 vette schapen, 22 a 34,9882 weide dito 18 a 28, lammeren 62 magere varkeus f 20 a 50 276 biggen f 8,a 14, GOUDA, 21 April. Kaas f 30 a 33 lequal. f a 2e qual. f 26 a 29 zwaardere hooger in prijs aangevoerd 55 partijen. Handel buitengewoon vlug. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.10 a 1.25 der weiboter f 0.90 a 1.00 per kilo. Haudel zeer vlug. SCHIEDAM, 22 April. Moutwijn, per ned. vat ƒ12.75 Jenever f 18,25 Amsterd. proef f 19,50 Spoeling j 0,30 dito commissie 50,0. HOORN, 21 April. Ter waag gewogen 199 stapels kaas, wegende, 48023 kilo,- hoogste prijs per 50 kilo i voor kleine, 43,en voor hooikaas commissie /40 middelbard f-, Amsterdam 22 April 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/s Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 a binnenl. 125002500C 1 1000—5000 1 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a a a 1869 6 Egypte. 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1871 5 Columbia. 41/, Peru. 6 1872 5 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland Holl. IJz. Spw. Aand. n Italië. Rusland. M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 57„ Zuid-ItaL Spoorw. Obl3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chsd'k Obl. yiOOO. Morschansk SysraD Aand. Riascbk Wiasma Aandeeleu Spw. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Bert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. BREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 u 1864. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie Rumenie. Amol'ikn. 5 5 5 div 7 Rusland. 5 5 pet. genoteer de koers 657/l6 78 1027, 937, 80»/, 82 657,6 66 51»/i« 98 787, 93'/g 237,6 43 20»/,, 207, 387, 137, 167s 96'/s 1117a 101 Ve 44ii/,6 2278 187, 119 138 121 691/3 14772 1497, 27 76 521/. 1261/, 557,6 887, 62 917a 721/. 727, 67 136 4673 13574 1057, 108"/8 1011/3 95i/i6 977i6 1047, 1121/, 151 1371/s 1347, MEDEDEELINGEN. Prijs 10 cents per regel. T\ I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3