MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN Laatste Berichten. jn z°( Ire. W i war®1 daarv® vele» 1 Gedachten. Hoe te werken. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. n vlo»" iiuö! Bij een onlangs in Engeland gehou den wedstrijd van sprekende papegaaien, werd met algemeene stemmen de prijs toegekend aan het individu, dat, toen de doek van zijn kooi werd genomen en hij voor de jury zijn kunsten moest vertoonen, een verachtelijken blik op zijn kameraden werpende, 't geleerde lesje opzeide en met schorre stem opmerkte: „Te drommel, wat een papegaaien-boel!" Uit Zboro in Hongarije wordt bericht, dat aldaar de ondervinding heeft geleerd, dat zuivere bijenhoning in gevallen van keelziekte een uitmuntend geneesmiddel moet wezen. Zoodra men eene aandoening in de keel ontwaart, moet deze flink ingewreven worden met honing, of men legt een papier met deze zelfstandigheid bestre ken op den strot. Verschillende gevallen van genezing zouden daar reeds zijn waargenomen, zelfs van ernstige keelontsteking, die op deze wijze behandeld is. De plattelandsbevolking die daar te arm schijnt om geneesmiddelen of doctoren te bekostigen, werd in den laatsten tijd geteisterd door diphteritis, waarvan vooral kinderen het slachtoffer werden. Door aanwending van zulke inwrijvingen met honing, ook als voorbehoedmiddel toegepast op de gezonden van een huisgezin waar zich keelziekte openbaarde, moet deze landelijke bevolking er aldus zelve in geslaagd zijn zich van de epidemie te verlossen, terwijl op uren en mijlen afstands in het ronde geen geneeskundige hulp te verkrijgen was. De Köln. Zeit., die dit ver meldt, en wel op grond van betrouwbare inlich tingen, zegt dat honing als een zeer werkzaam „trekmiddel" bekend is. Hebben schrijvers zich vergist, dan moet de zetter dikwijls de schuld dragen. Maar extra listig was de wijze, waarop een uitgever de dwaling van een zijner auteurs zocht te vergoelijken. „In ons vorig nummer" dus schreef hij „kwam eene redeneering voor, waarvan de bedoe ling, tengevolge van eenige ongelukkige drukfouten in het manuscript, niet juist werd weergegeven De Eranschen hebben zeer lang vast gehouden aan de schrijfwijze oi voor ai, bijv. avoit en franqois enz. voor avait en franqais. In een werkje dat dezer dagen te Parijs is ver schenen over de uitspraak Petite grammaire de la prononciation door den heer Poiitis) vindt men over de verandering dier schrijfwijze de volgende weinig bekende mededeelingen. Twee malen is te vergeefs beproefd de o voor de a te doen plaats maken; eerst in 1675 door den Ilouaan- schen advocaat Bérain, later door den beruchteu Voltaire, die echter de Academie niet kon overhalen die schrijfwijze te volgen. Wat de groote letterkundigen niet konden gedaan krijgen, wist een eenvoudige meesterknecht bij de drukkerij van den Moniteur, Golos gebeeten, door een eigenmachtige daad door te drijven. Den 31sten October 1790, bij de correctie van het officieel dagblad, veranderde hij overal waar de uitspraak het eischte de oi in ai en zoo verscheen de Eransclie Staatscourant van dien dag met de nieuwe spel ling. Niemand verzette zich er tegen, maar allen volgden haar sedert dien dag. Althans zoo vertelt de heer Pontis. Toen de officieren van het oudste jaar der tweede afdeeling van de Krijgsschool een bezoek aan de nieuwe Hollandsche waterliuie brachten, werd door .hen ook de nieuwe mineurs kazerne te Utrecht in oogenschouvv genomen, benevens de verschillende benoodigdheden voor den vestingoorlog. Bij deze gelegenheid werd ook een dyuamiet-patroon vertoonden daarna ontstoken, met het ongelukkig gevolg dat de luitenant der cavalerie door een weggeslingerd stukje der huls in een der oogen werd getroffen. Hij werd onmiddellijk naar het Rijks-hospitaal overgebracht, en daar was de dirigeerende officier van gez. 1ste klasse dr. J. A. Fles genoodzaakt het oog uit te nemen. De toe stand van den gewonde is zorgelijk. In het ge m eente-a r m h ui s te Sher- bone, Dorsetshire, stierf dezer dagen een individu met name George Brine, wiens avontuurlijk leven hem den naam van „koning der vagebonden" had doen verwerven. Hij beroemde er zich op met elke gevangenis en armeninrichting van Engeland kennis te hebben gemaakt. Meer dan 100 malen vertoefde hij dan ook in de gevangenis, maar nooit voor diefstal of eenige andere zware mis daad. Dezer dagen werd rechtsingang ver leend tegen eenige kinderen, die te Lokeren den openbaren onderwijzer, in de gemeente door oud en jong als „de Neus" gekend, al te gemeen zaam bij dien naam hadden genoemd. Meester oordeelde, dat het voor de kleinen niet aanging, hun neus in dergelijke hoogst persoonlijke aan gelegenheden te staken, en eischte een schrikwek kende voldoening. De rechtbank sprak hen ech ter vrij. Als een waarschuwend voorbeeld verdient het volgende wel vermeld te worden. Op een der raamkozijnen van het photografisch atelier van de heeren K Z. te Breda, stond dezer dagen eene waterkaraf, waarop de zon scheen. De karaf bleek eene groote mate braudvermogen te bezitten, al thans zij deelde zóó veel warmte mede aan het raamgordijn, dat dit in brand vloog, welke brand door de aanwezigheid van den heer K. bij tijds kon gebluscht worden. Om zich van zijn vermoeden, dat de karaf de oorzaak van het ongeval was te overtuigen, plaatste de heer K. andermaal de karaf in de nabijheid van 'net gordijn, met het verrassend gevolg, dat hetzelfde plaats bad. Men zette dus, ter voorkoming van alle eventualiteiten, in den zomer geen waterkaraffen aan den invloed van de zon bloot. Een nieuw er wetsche foltering heeft de politie te Petersburg voor eenige dagen een student doen ondergaan. Hij was gevangen ge nomen om een klein vergrijp, maar wilde zijn woonplaats niet opgeven, waarschijnlijk wel omdat de politie er iets verdachts zou vinden. Om hem nu te doen spreken liet de politie den jongeling °p een stoel staan en verbood hem te gaan zitten voordat hij de noodige vragen beantwoord had. Een nuttige les voor oudersTe Leiden wa ren vier kinderen alleen achtergelaten, die zich nu den tijd trachtten te korten door het spelen van een aangenaam spelletje, waarbij een der kleinen, een jongske, in een groote kleerkist moest plaats nemen. Nauwelijks hadden de andere dreumissen gezien dat broertje goed en wel in de kist zat, of zij gir.gen met hun allen daarop staan, met het gevolg dat het slot dichtviel en broertje het in zijn enge, bijna luchtdicht gesloten ruimte erg benauwd kreeg. Toen het spelletje nog eenigen tijd geduurd had en het in de kist zoo heel stil begon te worden, begon een der oudste kinderen bang te worden, en zette het op een schreien tengevolge waarvan eenige buren binnenshuis kwamen en spoedig het geval begrepen. Daar de kist echter stevig op slot was duurde het nog een vrij geruimen tijd eer een timmerman gevon den was die ze openbrakzoodat de kleine dan ook bont en blauw en in bewusteloozen toestand te voorschijn werd gebracht. De in allerijl ont boden geneesheer mocht er gelukkig in slagen het kind in leven te behouden. Zaterdag-middag heeft in de kolen mijn te Eontaine-l'Evêque, nabij Bergen in België, eene ontploffing plaats gehad, waarbij tien perso nen het leven hebben verloren. In de „Gazette d'Italia" leest men de vol gende aanvraag: „Een lecraar in de moderne talen, van goede aanbevelingen voorzien, wordt bij een aanzienlijke en vermogende familie gevraagd om tweemalen 's weeks de gebrekkige uitspraak te verbeteren van een Braziliaansche papegaai De koetsier van Gravin Karolyi, te Pesth, Maynard genaamd, ontving 14 dagen geleden zijn loon voor 2 maanden. Dienzelfden dag was hij verdwenen en men heeft hem te vergeefs overal gezocht. Eerst nu is zijn lijk gevonden; hij was vermoord en vervolgens bestolen, waarna men zijn lijk in stukken had gesneden en ineen greppel verborgen. De moordenaars zijn reeds in handen der justitie en hebben hunne misdaad bekend. Sedert eenigen tijd bemerkte men in eene der wijken te Solingen, dat Ijet water uit een put in die buurt een zeer onaangenamen smaak had, zonder dat men, ondanks een uauw- keurig ingesteld onderzoek, de oorzaak kon vin pen. Voor eenige dagen echter haalde een man, die een emmer water zoude putten, daarmede eer. laars, te .voorschijn. Thans werden verdere na sporingen gedaan, en toen kwam tot aller ont zetting het lijk van een man te voorschijn, die reeds 14 dagen vermist was. Een nieuw middel om heksen te ont dekken is onlangs door een paar buurvrouwen te Niepért (prov. Groningen) in toepassing gebracht. Nadat eenige kinderen aldaar kort na elkan der waren gestorven, meenden deze vrouwen dit alleen aan hekserij te mogen toeschrijven. Zij namen nu een bijbel, sloegen dien open en legden een kruis-sleutel op Joh: I. 1. Vervolgens wer den de namen van allerlei vrouwen genoemd, die door haar min of meer verdacht waren, eu werd telkens nauwkeurig opgelet of de bijbel ook draaide. Tot drie malen meenden zij werkelijk den bijbel ondgr den sleutel te zien ronddraaien. Er was dus geen twijfel meer, de heksen waren gevonden!! Wij schrijven 1881. Een lieve zoon. Te Vlissingen werd door de politie aangehouden zekere li. A., een oude bekende der justitie, die het bed, dat door menschlievende lieden aan zijn moeder ten gebruike was afgestaan, heeft weggenomen en verkocht. In elk echt vrouwenhart ligt een vonk van hemelsck vuur, die in het heldere daglicht van voorspoed sluimert, maar opflikkert en ontgloeit en straalt als de donkere uren van tegenspoed gekomen zijn. Onrechtvaardig goed is een vonk in de kleerkast. Wij gewennen ons spoedig aan de goede eigenschappen onzer vrienden, zelden aan hunne gebreken. Hee meer ezels eene natie bezit, hoe meer stokslagen zij ontvangt- Van alle mogelijke zaken zijn er twee schijnbaar de geringste en toch de grootste: waarheid en ootmoed. Zwaar werk kan nooit bepaald gemakkelijk ge maakt worden; maar men kan het veel verlichten door er een stelselmatig plan bij te volgen. Als men geregeld en zonder opgewondenheid werkt, is 't verbazend hoeveel men kan volbren gen. Dan zullen kracht en gezondheid er niet onder lijden. Als gij werkt, wijd er u dan geheel aan. Wees met uw geest bij al wat gij doet. Beproef niet te werken en te spelen tegelijk Het was eene wijze opmerking van den te vroeg gestorven Kirke White, dat hij ondervonden heeft, wanneer hij zijne gansche aandacht op het droogste stu dieboek vestigde, dat het weldra belangwekkend werd en hij er hoe langer hoe meer zoo in ver diept geraakte, dat hij ongemerkt de eene blad zijde na de andere omsloeg. Ingespannen denken is niet vermoeiend, als het maar niet te lang duurt, zoodat in zekeren zin wie het hardst werkt zijne taak het gemakkelijkst volbrengt. Hij heeft ook veel meer tijd tot rust en ontspanning. Werk alleen, vrij van stoornis, als ge kunt, met een bedaard en opgeruimd gemoed, en al is uw werk zwaar, het zal u licht vallen. Kritieke vraag. Oom. Toen ik gisteren bij onzen buurman te visite was riep zijn papegaai onophoudelijk: „ga weg, spitsboef, ga weg!" Kareltje. En is u toen heengegaan, oom? Superlatief der mogelijkheid. Eerste gym- nastikus. Kunt ge hoog springen? Tweede dito. Dat zal waar zijnik spring zoo hoog, dat ik me in den tijd dien ik in de lucht doorbreng, letterlijk verveel. Prettig vooruitzicht. Burgemeester (den Minister in de portretzaal van het stadhuis rond leidende). Dit is de eerezaal- Eenmaal zal ook Uwe Excellentie hier worden opgehangen. De bescheiden bedelaar. Een almoes als 't u belieft. Heer. Nu niet, kom morgen. Bede laar. 't Is me onmogelijk in deze slechte tijden crediet te verleenen. Op de juiste plaats. Houdt gij van ge dichten? O zeker, Tollens Gedichten heb ik in mijn hoofd Vondels Gedichten in mijn hart. Ach, dan zal er voor mijn bescheiden poëtische proeven die ik u onlangs heb aangeboden geen plaatsje overblijven. Toch wel, die zitten me in de maag. Gebrek aan oprechtheid. Iemand kwam bij een vriend en zeide: „wees zoo goed en leen me tien gulden." Deze echter antwoordde: „als je oprecht waart geweest, had ik ze u mogelijk gegeven, thans is het mij onmogelijk, ik twijfel aan uwe oprechtheid." „Wat had ik dan moeten zeggen?" antwoordde de vriend. „Dat zal ik u verklaren, waart ge oprecht geweest, dan hadt ge moeten zeggen:" wees zoo dom en leen me tien gulden. Teedere inleiding. Vrouw (terwijl zij haren echtgenoot omhelst) mijn goede Arthur, mijn beste Arthur, mijnMan. Spaar die woorden vrouw, en geef u geen moeite voor de verdere inleiding, zeg maar onmiddellijk hoe hoog de rekening is van uwe modemaakster. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Hoog Eerw. Hoog Gel. Heer G. F. Brabbe, Kanunnik van het Kathedraal kapittel van Haarlem en regent van het Seminarie Hageveld, benoemd tot pastoor der parochie van O. L. V. visitatie te Schiedam. Haarlem, 27 April. De eerstvolgende paarden markten, benevens de daaraan verbonden leder- markt in deze gemeente zullen gehouden worden op Maandag 2 eu Dinsdag 3 Mei a. s. Zondag-avond te 9Va uur is op den Hol landseken Spoorweg nabij den Zijhveg alhier vree- selijk verminkt gevondeu het lijk van den spoor wegbeambte Willem Zijlstra, die vermoedelijk van een uit Rotterdam komenden goederentrein is gevallen, waarop hij als remmer dienst deed, en door dienzelfden trein overreden. De overledene laat een weduwe met 2 kinderen achter. Wij maken onze lezers atteut op de in dit nummer voorkomende advertentie van onze ge achte stadgenooten de heeren E. H. Krelage fy Zn. Beminnaars van natuurschoon zullen zeker de gele genheid niet laten voorbijgaan de prachtige kyacin- tenpronkbakken van genoemde firma te gaan bewonderen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J J Wagner en E M Schouten; H J Meuks en M W Hetem; B H v Zijl cn J de Graaf; H E Loerakker en G Jore; HG Hades en M Kerk hof; H v. Gend en E M Coeree; J H Cassee eu J Willemse; J Bakker en A J de Haan; WC Soethout en A Olij; P J Framjois en J Neesseu;B Roelofs en C M Vos; S M Paardebek en F Mendels; H Jantz en A Vervoor; H v. Rossum en A Jantz; J H W v. Breugel en A v. d Berg. Getrouwd: C W A Ammerlaan en C M J Dielen; II W C Wiirkmaun en D S Wouters; LD C van Dobben en A C S Maitlant; G C Kok en JH M Jan sen; E de Wildt en M A P Heidoeldt; - J C Mar tin en W Swaanswijk; A Ombaseh en M Melishoek, C Kloos en G van Acker, AG Boeree en G Biunt. Bevallen: G Radenmaker geb. Schaap z. ME Blankenstein geb. v. Dijk z. F Smit geb. Schoruogel d. CPS Weller geb. v. Marten z. HE Hölzel geb. Snoek z. II Poldervaart geb. Zurendonk d. A v. Oeveren geb. de Jager z.CM Kortekaas geb. Ooster beek z- J I Moolenaar geb. ten Boscli I. M A Bles graaf geb. Jansen d. I H Mees geb. v. Beek 2d. H J v. Zalingen geb. Renout z. C H G Agsma geb. Flattel z H Morick geb. Homan z.L Akersloot geb. Merkwat. II M Beijnes geb. v. d. Heijden d. A Aafjes geb. v. d. Waag d. A Negrijn geb. Dekking d. J A Gde Vries geb Martens z. G de Kuster geb. Kolman d. A Giebels geb. Visser z.G J de Graaf gebv. Schooien z. Overleden: G Horeman 7 mn. d. L. Annastraat, C A Bosman 44 j. Burgwal, W C v. Gelder 37 j. echtg. v. H Zeeman, C Laadwerd 10 j. d. Vrouwen- steeg, A M M Sombroek 2 j. d. Jansweg, Een levenl. aaDgeg. kind van het mannelijk geslacht van W Klippers Jansstraat, CM Oosterbeek 30 j. eebtg. v. J J Kortekaas Wijde Geldel. pad, J L Roelofs 1 mn. z. L. Vlamingstraat, C J van Poolen 46 j. echtg. v. J H Visser Brouwersvaart, E M v. Alpen 4j. Krom me Elleboogsteeg, CM Iïekkeweerd 66 j. echtg. v. J Goeneweg ged. Oudegracht, AR Koene 54 j. L. Heereustraat, A Bekemeijer 60 j Wed P v. Baar Leidsche Vaart J v. Hoofd 47 j. Brouwersvaart, J M Veldhuizen 68 j. ged Raamgracht, W Zijlstra 31 j. Krom, A Bleeker 41 j. Turfsteeg; N F de Korte 4 mn. z. K. Lakenstraat, A Klinkenberg 19 dg. d. Heerenlaan. HAARLEM, 22 April. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe awitte dito f a— rogge a haver a gerst a dnivenboonen a bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 22 April. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ10,a 11,25, rogge a -gerst a5,50 a 6,25, dito chev. 7,a 7,10', haver '4,50 f 5,60 paardenboonen 6,65 a 8,25, bruine dito 11,50 14,00 a, duiven dito f kanariezaad 8,— rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad - a blauw maanzaad groene erwten 15,a 23,grauwe dito 15,a 18,vale dito 10,50 a 15,— Witte a— 25 April. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van f 200 a 260395 kalveren van f 40 a 130, 30 nuchtere dito van f5 a 14, 1 schapen f35 a-, 111 varkens f48 a 65 c. 13 magere 20 a 26 c. per kilo. 22 April. Aangevoerd 185 stapels kaas, wegende 37,323 kilo; de prijzen waren voor kleine f 42,50 commissie— f42,00, middelbare f 42,laagste f 12.50. ALKMAAR, 23 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 13 koeien 90 a 200, 54 nuchtere kalveren 2.50 a 14, vette kalveren a 806 schapen J 22 a 32, varkens f a per kilo, 74 ma gere dito 20 a 29, 9 bokken 4 a 9, - paarden f a 26 lammeren f6 a 12. LOKDEN, 25 April. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2800, Schapen en Lammeren 11,000, Kalveren 100. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/2 Schapen en Lammeren 5/a 6/Kalveren 5/- a 6/4 Zwijnen 4/2 a 5/. SCHIEDAM, 26 April. Moutwijn, per ned. vat f 12,75, Jenever f 18,25, spoeling f 1,00 dito commissie f 1,— HOORN, 23 April. Óp de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 5 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f-,21 heet. gerst 6,75,. 8 heet. haver f 4,75 mosterdzaad f 20, a karwijzaad f 14,50 37 heet. boonen: heet bruine f 13,gele heet. paardeboonen f 8,50 a 5 heet. erwten heet. groene 14,50 heet. grauwe 15, heet. witte 12„— heet. aardappelen 4,— a alles per heet.; manden appelen a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 5 paarden van f 70 tot 180. veulens f a - koeien van f tot 60 kal veren van 5 tot 15, schapen van tot 600 lammeren van 22 tot 30, 55 varkens van f 15 a 25 5 zeugen van 30 tot 50, 170 biggen van 6 tot 10,bokken f a geiten f -,a -, 18April. De kalveren, heden aangevoerd, bleven on verkocht daar er waarschijnlijk door liet Paaschfeest geene koopers waren. ROTTERDAM.26 April. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 1626 runderen 275 vette- en graskalveren 201 nuchtere kalveren, 71 scha pen of lammeren, 305 varkens, 293 biggen, 2 bokken en geiten, 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 86 c. 2de qnal. 68 c., 3de qual. 50 c.; kalveren 1ste qual. 115 en 2de qual. 110 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 58 tot 59 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 155/8 ton, 167/16 tonnen, 2832 stukken a 1/s kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 58, 2e qualit. f 52, 3de qual. f 48. LEIDEN, 23 April. Aan de markt van heden waien de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 13 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer- 9 a f9,50, 14 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.10 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier- f7,25 a 7,75, 15 heet. haver, zware- 5,a 5.50, lichte- ƒ4.25 a 4.50; 7 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 8 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per l/4 vat lste qual*. ƒ48.a 52.2de qual. f38.a 42. PURMEREND, 26 April. Kaas: aangevoerd 197 stapels, prijs der kleine kaas f middelbare Boter fa.per kilo. Runderenaangevoerdstuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien - Vette kalveren aanvoer stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoerstuks, prijs f4 a 15 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f 18 a 30 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoerstuks, prijs f 8 a 12, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a -.— per 100 stuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren 3,50 a 4 eendeneieren f3,70 per 100 stuks. Amsterdam 26 April 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/. 4 Hongarije. Obl. Leeuing 1867.5 Goud leening5 Italië. Obl. Pnusel. Leen. 1860/61. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 ,1 zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Coinp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. 'buiteni. 2004800 1 200—1200. 2 binnen!, f 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkye. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a n i, 1869 6 Egypte. Obl. Leeniug 1876 5 N.-Amerika. OM. Vereen. Staten 1876. 4'/s n a u 1871 5 Columbia. Obligatien41/» Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl. 41/, V n a 1875 5°/q Italië. Zuid-Ital. Spoorvv. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Knrsk Cbark Obl. _/'1000. 5 Morsebansk Sysran Aand. 5 Riaacbk Wiasma 5 Bumeuie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. - N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN Nederland. Loten Amsterdam f 100 3 Rotterdam. Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staats! 18544 18605 1864 Rusland. 5 18665 Geldkoers, prolongatie 5 pet. genoteer de koers 653/s 787e 1023/s 927, 81 82 653/s 665/i6 527, 973/4 7874 937. 433/16 2174 2074 387s 13?/, 157s 967s llM/a ton/s 44", 219/i6 1715/ie 11974 1367, 121 70 148 149 263/4 76 527i6 1277» 55 SS»/i6 62 847s 727m 727m 67 136 467» 1357, 106 10974 1017, 95 977: 1033/4 1127m 1507, 1377a 1333/4 LONDEN, 26 April. Zondag keeft in ket graafschap Cal way weder een agrarische moord plaats gehad. Nortkcote zal heden-avond een pleidooi voeren tegen het toelaten van Bradlaugh als parlements - lid, ingeval deze niet eene verklaring aflegt, die de bestaande moeilijkheid uit den weg ruimt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3