MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Gedachten. De ware macht der vrouw Allerlei. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM als zijn gast te mogen begroeten. "Reeds was de disch gedekt en Holberg op 't punt van zijn plichten als gastheer waar te nemen toen er in de omgeving des konings twijfel begon te ontstaan °f de etiquette het wel veroorloofde, dat een man als Holberg, die niet tot den hoogen adel be koorde, met den koning te zamen aan eene tafel mocht dineeren. Deze twijfel werd na een ernstig debat voor gegrond verklaard en de dienstdoende kamerheer gaf den gastheer te kennen dat hij onmo gelijk met den koning aan dezelfde tafel mocht aanzitten. Terwijl nu het gansche hof op kosten van Holberg smulde, moest de gastheer in een zijkamer alleen eten, maar de etiquette was gered Het Instituut van de Broeders der christelijke scholen in België, zal aan prinses Stefanie een prachtig geïllustreerd adres, in mid- deneeuwsche stijl uitgevoerd, aanbieden. Kunst kenners roemen het als een meesterstuk, dat het miniatuurschilderwerk der middeneeuwen evenaart, zoo niet overtreft. De blikslager D. te Allenstein, die ten vorigen jare met eene som van 2000 Mark baar geld naar Amerika vertrok, is thans van alles ontbloot, daarvan teruggekeerd; hij geeft treurige verhalen van den toestand, waaiin de landver huizers in Amerika zich zouden bevinden. De gemeente Haaksbergen (O ve rijs el) werd dezer dagen bezocht door een troep Zigeu ners, die met hunne paarden, een beer en een nap/ bedelend het dorp doortrokken. De beer scheen door het groote aantal toeschouwers wat verschrikt te zijn, en in plaats van te dansen wierp hij zich op zijn geleider, die slechts met groote moeite uit de klaauwen van zijn aanrander kon bevrijd worden, waarbij zijne kleederen duch tig werden gehavend. Des avonds werden de Zigeuners door de politie naar de Pruisische grenzen gebracht. Men hoopt in het vervolg van dergelijke bezoekers verschoond te blijven. Een bewoner van Mouthiers (Frank rijk) heeft een nest met vijf jonge wolven gevon den en de aardige diertjes onder zijn arm mede naar zijn woning genomen. Donderdag-morgen 11. had onder Zu rich, provincie Friesland, een allerdroevigst onge luk plaats. Een polderscheepje, liggende aan den zeedijk aldaar, raakte door een onbekende oorzaak in brand, met het onlukkig gevolg, dat van het daarin wonende gezin een kind, oud p. m. 9 jaren verbrandde en 2 anderen, 5 en 3 jaar, hoogst ernstig gewond werden. De moeder heeft, terwijl ze hare kleinen trachtte te redden, zware brand wonden ontvangen, zoodat zij misschien voor altijd haar gezicht moet missen, terwijl een der ge wonde kinderen, naar uit goede bron wordt ver nomen, stervende is. Een Amcrikaansch blad, de Cincinnati Com mercial geelt de volgende lijst van „oude vrien den" van President Garfield, die zich nu, om het eeu of ander postje, bescheidenlijk bij hem in herinnering brengen. Niet minder dan 1960 menschen beweren met Garfield schoolgegaan te hebben; 329 beroemen zich er op, dat de groote man ah kind bij hen op school gezeten heeft; 430 hebben hem goeden raad gegeven en 742 hem in zijn jeugd geld geleend; 82 maker, aan spraak op de verdiensten var hem voor verdrin ken bewaard te hebben; 13 hebben hem eens uit een put gehaald; 140 hebben hem paarden ge leend; 8300 herinneren zich dat zij hem als knaap gekend hebben; 7329 beweren voorspeld te hebben dat hij eens President der Vereenigde Staten zou worden; er hebben zich 22 kapiteins van kanaalbooten aangemeld onder wie hij gewerkt heeft; 932 personen hebben met hem samenge werkt aan de Stoomboot-Maatschappij; 850 dag bladredacteurs maken aanspraak op de eer van hem het eerst candidaat gesteld te hebben, ter wijl 64 verklaren, dat zij aanbevelingen, van zijn caudidatuur geschreven hebben, die echter wegens plaatsgebrek bleven liggen. De lijst loopt tot bet laatst van Maart, maar gedurig komen nieuwe namen onder de verschillende rubrieken. De op gaven van het blad zijn zeker wel een weinig overdreven, maar een waarheid is het, dat het aantal dergelijke sollicitanten buiten verhouding staat tot dat der te-begeven posten, en dat voor elk ambt zich minstens 20 „oude vrienden" van den nieuwen President aanmelden. Een arme bloemenverkoopsterteLon- den vond onlangs een vrouw op straat die met baar kind in uitersten nood verkeerde, en nam de ongelukkige mede naar haar woning om met baar te deelen wat zij had. Tot loon voor die goedheid maakte de vrouw van de afwezigheid barer weldoenster misbruik om haar te bestelen, lam alles mede wat de kamer bevatte maar liet baar kind achter. Zij werd echter gevat en is thans tot drie maanden tuchthuisstraf veroordeeld Zij kwam er nog genadig at. In Japan worden rij, die zich aan dergelijke diefstallen schuldig ttaaken, heel anders gestraft. Wie een arme be steelt wordt daar geheel ontkleed met de haren z°o vastgesnoerd aan een op zijn schouders gelegd stuk hout, waaraan ook zijn armen zijn vastge bonden, dat hoever hij het hoofd ook achterover krigt, de haren hem bijna uitgetrokken worden. Volgens eene mededeeling in de Echo 2°n de levensloop van Lady Beaconsfield al niet tninder ongewoon geweest zijn dan die van haren öan. Zij was de dochter van een gepensionneerd kapitein in het leger, Evans, en moet in hare Jeugd den kost verdiend hebben als modemaak ster te Exeter, totdat hare schoonheid haar de hand veroveren deed van een rijk oud heer, Le wis, die echter spoedig stierf en haar een zeer aanzienlijk vermogen naliet. Dit fortuin, gevoegd pij de overige bekoorlijkheden der weduwe, was Juist iets voor den jongen Benjamin Disraeli. Hij kwam, zag en overwon. Te Charleroi is een werkman in hechtenis ge nomen, die sedert October 11. drie kinderen ver toren had en verdacht wordt van hen alle drie te hebben vergiftigd. Evenals in het circus te Amsterdam, vertoon de dezer dagen ook te Moscou in het circus Tanti een gedresseerd varken zijn kunsten. Twee rijke jonge Bussen, die misschien naijverig waren op de schranderheid van het dier, besloten het dier terug te brengen tot de sfeer waarin het naar hun inzien behoorde, en het op te eten. Zij knoopten onderhandelingen aan met Tanti, die voor het geleerde varken f 2400 vroeg. De jonge lieden betaalden die som zonder af te dingen het varken werd geslacht, gebraden en door hen aan hun gasten vooigediend als cochon rêti a la Tanti. Zoo was de overwinning van het stof over den geest volkomen. Een winkelier in de buurtvan Erfurt had reeds sedert jaren een aantal briefkaarten liggen, waarop hij onderscheidene bestellingen aan allerlei fabrikanten geschreven had, die hij bij nader inzien niet uitgevoerd wilde zien. Op zekeren dag kwam het denkbeeld bij hem op, die ongebruikte beschreven brief kaarten te Erfurt aan het postkantoor tegen nieuwe in te ruilen, en tot zijne vreugde had men aan het postkan toor daartegen niet het minste bezwaar. De vreugde van den winkelier zou echter van korten duur zijn. De directeur van het postkantoor legde de oude briefkaarten in een loket, ten einde zich te kunnen verantwoorden bij zijne verreke ning met de hoofddirectie, maar ongelukkig zag een ijverig commies, die niets van de zaak wist, dat pakje liggen en meende, dat het bij de laatste verzending vergeten was. Fluks werden ze door hem gestempeld en naar alle windstre ken verzonden. De niets kwaads vermoedende winkelier ontving een paar dagen later allerlei bezendingen, altemaal waren, die hij jaren geleden eens had willen bestellen, maar thans allerminst verlangde. Gelukkig waren niet alle fabrikanten zeer vlug in het verzenden geweest, zoodat hij nog tijd had aan velen tegenbevel te zenden. Maar het grootste deel zijner ingeruilde briefkaar ten moest daaraan worden opgeofferd. In den stroom des overvloeds is reeds menigeen helaas jammerlijk verdronken. De duur der ziekte richt zich dikwerf naar de diepte der beurs. 't Is niet noodig hoog te staan in de we reld, als men maar vast staat. Een verstandig man zwijgt dikwijls in 't gezelschap van zotten, gelijk een rijk man een aalmoes weigert aan den bedelaar. Hij heeft geen geld bij zich. Men is altijd jong als men vol hoop een nieuw leven begint. De invloed van eene zachtmoedige vrouw op hare omgeving is bijna grenzeloos. Vrienden ko men in de ure van droefheid en ziekte bij haar hulp en troost zoeken. De zachte aanraking van hare teedere hand alleen heeft eene wonderdadi ge uitwerking op het koortsige kind; eenige woorden van hare lippen in het oor eener treu rende zuster vermogen veel om den last der droefheid, die haar slachtoffer nederbuigt, te ver lichten. Onder den druk van beslommeringen en wrevelig gestemd jegeus de wereld in 't algemeen, komt de man van zijne zaken thuismaar als hij zijne gazellige huiskamer binnentreedt en het haardvuur helder ziet vlammen en zijn vrouw hem met een lieven, vriendelijken glimlach begroet, zwicht hij oogenblikkelijk voor de verzachtende invloeden, die een heelende balsem zijn voor zijn gewonden geest, afgemat van den strijd met de harde werkelijkheden des levens. De ruwe school jongen, woedend over de plagerijen van zijne makkers, komt zijn troost zoeken in den glim lach zijner moeder; voor al zijn verdriet vindt het kind eene haven van rust aan de borst zij ner moederen zoo zou men het eene voorbeeld na het andere kunnen opnoemen van den invloed, dien eene zachtmoedige vrouw in het maatschappelijk leven heeft op allen, met wie zij in aanraking komt. Schoonheid is eene niets beteekenende macht bij de hare vergeleken. Dievenphilosophie. „Het betere is de vijand van het goede," zei de dief, stal een nieuwen hoed en liet zijn ouden liggen. Hier hebt ge een recept, dat zal ongeveer zestien stuivers in de apotheek kosten. Vrouw. Dokter, dat is te kras, heeft u niet iets dat goedkooper is. Dokter. Nu, vraag dan in de apotheek vooreen dubbeltje opodeldoc, dat is ook goed. Yrouw. Maar dokter ik bezit geen dubbeltje. Dokter. Zoo, nu weet je wat, neem dan je hand en wrijf daar mee op den verstuikten voet heen en weer, dat kost niemendal en 't helpt even goed. Verheven logica. Zeg mij, met wien gij omgaat en ik zal u zeggen hoe hij heet. Een onderzoek in loco. Een rechter wilde zelf eens onderzoeken, of de tredmolen een zware straf was. Hij trad bet rad in en begon te trap pen, binnen de minuut was hij het moede. Hij riep, dat hij er uit moest. „Met uw verlof," riep de cipier, „dat kan niet; het rad staat maar elke 20 minuten stil!" De zvveetende rechter moest zijn tijd uit trappen. Een probaat middel. Een dronkaard ver zaakte na een Hinken roe9 het drinken van ster ken drank. Toen men hem naar de oorzaak van dien plotselingen ommekeer vroeg, antwoordde hij, griezelend: In mijn laatste roes heb ik mijn schoonmoeder dubbel gezien. Doorslaand bewijs. Verdediger, (tot de be stolenen). Werd de gansche kast door de inbre kers geledigd? Getuige. Neen, eenig zilvergeld liet men liggen. Verdediger, (tot de gezworenen). Dat bewijst, mijne heeren, dat mijn cliënt niet schuldig is aan de hem ten laste gelegde misdaad; 't is van algemeen bekendheid dat hij in der gelijke gevallen nooit iets laat liggen. Steeds goedkooper. Dokter, mijn man heeft zich den voet verstuikt, nu wilde ik gaarne een geneesmiddel hebben, maar niet te duur. Dokter. Goed bediend. Tooneelspeler. (als Bichard III) Een paard, een paard mijn koninkrijk voor een paard! Stem uit den ^engelenbak"Kan je 't met een ezel ook doen? Tooneelspeler. Zeker, kom maar beueden. KERKNIEUWS. Z. I). H. Mgr. P. M. SnickersBisschop van Haarlem heeft benoemd: tot professor aan het Seminarie te War mond, in plaats van den Zeereerw. Hooggel. heer H. J. J. Prenger, den Weleerw. heer J H. Adamsrector van het Liefdegesticht op „Duinzigt", te Oegstgeest. Z. D. H. Mgr. J. A. Paredis, Bisschop van Roermond, heeft benoemd: tot pastoor te Heel, den Eerw. heer C. Cremerstot dusver rector van O. L. Vr. Munsterkerk te Roermoud, en tot rector van de O. L. Vr. Munsterk. te Roermond, den Eerw. heer W. Not er mansthans kapelaan aan de kathedrale kerk aldaar. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 4 Mei. Op de Maandag 11. alhier gehouden paardenmarkt werden aan gevoerd 285 paarden, waaronder eeu dertig tal ponies, die van f 100 tot f 800 opbrach ten. De handel was matig, hoewel buiten- landsche kooplieden de markt bezochten. Eergisteren is een 21jarige huzaar van het 2de regiment ordonnance-eskadron, hier in garnizoen, wegens voortdurend wan gedrag mee eeu briefje van ontslag uit den dienst verwijderd. Ondertrouwd: E W Reudler eu M J v. Waard L F Keijser en H C Lodden; J Oolgaardt en M E Zoclier; H Kruiswijk en M Jausen; P v. Duiveu- bode en H M Timmermans; H Rijs en M Snoeks; P v. d. Spek en A M Balfoort; A de Munnink en J Fortgens; J P v. d. Horst en M A Steffers. J Ger mans en J v. Brinkman; D Negrijn en A J de Rooijer; S Zonneveld en J C Luikel; J v. d. Pol en H S Zwaans- wijk. Getrouwd: R F Smit en O E A v. Zanten; G H C Sarlet en F L W Roosdorp; J v. Opzeeland ME Kenselaar; W C Pos en G H Bijleveld; J Kooiman en J W Brouwer; D Baas en B Lingerak; H J Serné en A Veenstra; K Bosman en J V Lem J B Pollé en S F Rooijers; J v. Distel FJ Kroese; J G Warmer cn J E Terol, A v. Rumpt en M Schippers, F de Nijs en A M v. Hout, G J Stouten en A Kwak man, J F van Wel en A C Blokdijk, A Mulder en F Srating. Bevallen: M P Arnama geb. Blomsma z. JE Vork geb. Reinders z. R Cornelissen geb. Meijer zC H de Korte geb. Sikman z. M Fakkel geb. Henning d. MM v. Tongeren geb. Mes. d. C Steffers geb. Bronkhorst d. J M Mudde gob. v. Veen d. J M Stevens geb. Handgraaf z. W Geurten geb. Spurwer d. N Scbaafsma geb. Faber d. A J Martens geb. Serné _z. A v. Alphen geb. de Boer z. A Comaita geb. Zegelaar d. M v. d. Ham geb. Klinkert d. F Kopman geb. Roos d. M C Koning geb. Meuks d. K P v. d. Bogaard geb. Oomen z. J C Kemper geb. Hobijn d. J M Krom hout geb. v. Loevesijn, z. M Schouten geb. Lok d. L M Dammiaans geb. Janssen, d. H Kaazenlrood geb. Meijer z. Overleden: M Mulder 3 mn. d. Raamsteeg, W v. Opijnen 58 j. Nieuwelandje, M A Koot 1 mn. d. Turfmarkt, J C Antonisse 1 mn. z. Drappenierstraat, A M Steenhart 77 j. Wed. H Kiel ged. Oudegracht, Een levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van J S Frank Smedestraat, L Nijssen 53 j. Ilagelstraat, A Inpijn 39 j. echtg. v. J v. d. Bel Tuchthuistraat, J Rustige 29 j. echtg. v F Machielse L. Lakenstraat, G A Wiegant 14 j. z. Gr. Houtstraat, J W v. Zalin gen 5 dg. Olieslagerslaan, C J Wilkes 84 j Wed. M v. Weelde Gr. Houtstraat, Cv. Alfen 29 j. echtg. v. D F Romp Schoutjeslaan, P Willems 82 j. Gierstraat, J Verbeek 83 j. Wed. C Haas L. Begijnestraat, H C Verbeek 1 mn. d, donkere Spaarne. ARRQND. BECHTBANK TE HAARLEM. Zitting van 28 April 1881. 1. P D B te Leiden, (gedet.) bedelarij, 1 maand gev. straf c. e., met last tot opzending naar een bedelaarsge sticht. 2. N H W zonder woonplaats, (gedet.) bedelarij 2 maanden gev. straf c. e. met last als voren. 3. H W B zonder woonplaats (gedet.) bedelarij, 3 maanden gev* straf c. e. met last als voren. 4. H I W te Haarlem, niet aangeven en vervoer van besmet vee, 5 boeten van f 25 of 3 dagen subs. gev. straf, voor elke boete c. e* 5. J. Th. K. te Haarlem, moedw. mish. en geweldpleging tegen een bed. beambte in functie, 7 dagen cell, gev* straf c. e. 6. H S de V. te Aalsmeer, moedw. mish* f 3 boete of een dag subs. gev. straf es e. 7. R H te' Wormerveer moedw. mish. en hel. bed. beambte in functie, 5 dagen cell. gev. straf., f 8 boete of 1 dag sub. cell gev. straf c. e., met vrijspraak van het meedere ten laste gelegde. 8. G B te Zaandam, moedw. beschadiging van een ten algemeenen nutte opgericht voorwerp, 3 dagen cell. gev. straf c. e. 9. T G te Zaandam, gequ alificeerde diefstal, gepleegd met oord. des onderscheids, 1 maand cell. gev. straf c. e. HAAELEM, 2 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaau: roode tarwe awitte dito f9,50 a 10.25 rogge S.a 8.20, haver 4,a 4,70; gerst 5.a 5,30, duivenboonen 7,50 a 8,25; bruineb. 10,50 bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 29 April. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ10,25 a 11,rogge -,a -,gerst a 5,75 a 6,25, dito chev. 7,a 7,40, haver ƒ4,25 f 5,25 paardenboonen 7,75 a 8,bruine dito ƒ11, 13,00 a, duiven dito kanariezaad rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad, 13,75 a blauw maanzaad groene erwten 15,a 22,grauwe dito 18,a 18,vale dito 1,-0,50 a 15 Witte a— 2 Mei. Ter veemarkt werden veikocht 2 koeien van f 220 a 375 kalveren van f 30 a 125, 31 nuchtere dito van f3 a 12, 2 schapen f 38 a -, 64 varkens f46 a 57 c. 10 magere 18 a 22 c. per kilo. 29 April. Aangevoerd. 278 stapels kaas wegende 56,416 kilo; de prijzen waren voor kleine f 43,00 commissie- f40,00, middelbare f 41,laagste f 18.00. ALKMAAR, 30 April. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 25 koeien/100 a 190, 58 nuchter e kalveren 2.50 a 12, vette "kalveren a 894 schapen 21 a 33, varkens f a per kilo, 140 ma gere dito 20 a 32, 11 bokken 4 a 10, - paarden f a 26 lammeren f 6 a 12. LONDEN, 2 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3000, Schapen en Lammeren 11,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/4 Schapen en Lammeren 5/a 5/9, Kalveren 5/- a 6/— Zwijnen 4/2 a 5/. SCHIEDAM, 3 Mei. Moutwijn, per ned. vat f 12,50, Jenever f 18,spoeling f 0,30 dito commissie f 0,40 HOORN, 30 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen eu aavoeren d. granen als volgt: 1 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f-,—9 heet. gerst 6,5 heet. haver f 5,mosterdzaad f 20, a karwijzaad f 14,50 12 heet. boonen: heet bruine f 15,gele heet. paardeboonen f 8,50 a 4 heet. erwten heet. groene 15,heet. grauwe 16, heet. witte heet. aardappelen a alles per heet.; manden appelen a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden van f 70 tot 190. veulens fa - koeien van f tot 60 kal veren van f 6 tot 14, 1200 schapen van 23 tot 34 300 lammeren van 7 tot 16, 40 varkens van f 17 5 28 4 zeugen van 40 tot 60, 200 biggen van 6 tot 10,50 bokken f 0.50 a 7,45. geiten f 1,a 8, 29 April. Op de groote voorjaarsveemarkt alhier werden heden aangevoerd ongeveer 2100 stuks, over het geheel van bijzonder beste qnal. Over 't algemeen was de handel stug. Ër werden zeer hooge prijzen voor kalf koeien besteed. ROTTERDAM, 3 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 2104 runderen 288 vette- en graskalveren 239 nuchtere kalveren240 scha pen of lammeren, 284 varkens, 214 biggen, 1 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 85 c. 2de qual. 76 c., 3de qnal. 64 c.; kalveren 1ste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 58 tot 59 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 153/8 ton, 160/16 tonnen, 2828 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 58, 2e qualit. f 52, 3de qual. f 46. AMSTERDAM, 2 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 894 runderenvan welke de prijzen waren lste qnaliteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit 70 per kilo; melk- en kalfkoeien, f 140 a 260, - graskalf f a 159 nuchtere kalfk ƒ38 6, 205 schapen en lammeren 28 a 18 vette varkens 52 a 60 c.; beiden per kilo- 7 biggen 10 a 14; - paarden a LEIDEN30 April. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 12 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer-9 a f9,50, 12 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.9 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier- f7,25 a 7,75, 16 heet. haver, zware-5,a 5.50, lichte- /4.2ö a 4.50; 8 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 7 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 7, vat lste qual. ƒ48.a 52.2de qual. f38.a 42. POEMEREND, 3 Mei. Kaasaangevoerd 161 stapels, prijs der kleine kaas f 43,middelbare Boter f,a.per kilo. Runderen: aangevoerdstuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoerstuks, prijs f4 a 15 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f 18 a 30 per stuk met stuggen, handel. Biggen: aanvoer stuks, prijs f 8 a 12, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Bieren a -.per 100 stuk kopboter a kippen -— eenden a c.kipeieren 3,50 a 4 eendeneieren f 3,70 per 100 stuks. Portugal Rusland. Spanje Turkije. Egypte. Amsterdam 3 Mei 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/s j 8 ti n n 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleeuing5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buiten). 1853/78 3 bij Hope Coinp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2001800 1 200—1200. 2 biuueul. 1250025000. 1 a a 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/- 1871 5 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. Uz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl. 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschsmsk Sysran Aand. Riascbk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Teias Obi. Cert. EREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers, prolongatie 5 pet. *7. 5<Vo 5 5 div. 3 3 3 4 5 genotee de koer 653/ie 78 102 94 817, 84'/s 66 »/16 66>3/18 58 97 76'Vis 927, 227s 437, 2D/n 205/s 39 147, 177, 97 1 H'/a L003/s 456/is 23 197. 1227» 136 121 70 149 1497, 26 76 527,6 1277, 547, 877. 62 90'7i6 717, 713/, 67 136", 473/s 137 1067s 1093/8 1013/, 95 977. 104 US3/, 15H/4 1377', 1331/, LONDEN, 3 Mei. De Admiraliteit out - ving bericht uit Montevideo dat d e Engel- sche corvet Doterel den 26 April in de Magellaan-straat in de lucht gesprongen is. De kommandant en tien anderen wer den gered.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3