BINNENLAND. liem verlaugde veranderingen afgewezen, dan zal hij de regeeriug nederleggen. In de Italiaansche Kamer heeft de Heer Massari de Regeeriug geïnterpelleerd wegens het bezetten van Bizerta (Tunis) door de Pranschen. Cairoli antwoordde met de herhaling van Frankrijk's belofte, dat het niet zou annexeeren, wat zeker zeide hij, wel het geval zou wezen, wanneer Bizerta bezet bleef. De Maria Pia is af gezonden ter eventueele bescherming van onderdanen. Wat reeds in den laatsten tijd her haaldelijk werd voorspeld, is thans geschied. Het DeeDsehe Folkething is namelijk ont houden wegens gebrek aan overeenstem ming met de Regeering omtrent de be grooting.» Reeds den 24sten a. s. zullen de nieuwe verkiezingen plaats hebben, en de nieuwe vertegenwoordiging zal den 27sten a. s. bijeenkomen. Men schrijft uit Straatsburg, dat de gevechten tusscheu de Duitsehers en Elzassers dagelijks in getal en in hevig heid toenemen. Nog Dinsdag had dergelijk gevecht te Neudorf plaats; burgers en sol daten werden handgemeen. Toen de pa trouille aankwam namen de vechtenden de vlucht, terwijl vier gekwetsten op den grond in hun bloed lagen te baden. De heer Kayser, lid der socialistische partij in den Rijksdag, dezer dagen naar Breslau gegaan zijnde om zijne moeder te bezoeken, is kort na zijne aankomst aldaar gearresteerd. Bij het visiteeren van zijn koffer werden een aantal brochures en bla den gevonden en in beslag genomen. GEMENGD NIEUWS. Schooten, 10 Mei. Zondag 11. vierde de parocliie van den H. Bavo alhier een zeldzaam feest. De Zeer Eerw. heer A. F. Schuurkamp was gedurende vijf-en-twintig jaren Pastoor dier gemeente. Overal, van gemeente- enhizondere gebouwen, wapperde de vaderlandsche driekleur; met dank bare vreugde op het gelaat en in feestgewaad getooid kwa men van alle zijden gemeentenaren en vrienden van den Jubilaris naar het rijk en smaakvol versierd Kerkgebouw, om in vereeniging met den beminden herder het H. Offer van dankbaarheid aan God op te dragen. De WelEerw. lieeren Kapelaans van Hooff en Rengs, kinderen der Pa rochie, assisteerden als Diaken en Subdiaken bij het plech tig Misoffer, terwijl de Hoog Eerw. heer Vicarius van Haarlems Bisdom, de Hoog Eerw. heer Deken van Haar lem, de Zeer Eerw. heeren, Pastoor Schoonderbeek van Oveiveen, Pastoor van Born van Amsterdam en secretaris Graaf als bizondere vrienden van den Zeer Eerw. Feeste ling, in het Priesterkoor aan de plechtigheid deelnamen. Na het Evangelie trad de Hoog Eerw. heer Deken van den Akker als feestredenaar op. Met eene juistheid en klaarheid zooals van dien redenaar verwacht kan woiden schetste Zijn Hoog Eerw. naar aanleiding van Joan XV 16 de hooge beteekenis van het herdersambt in de Katho lieke Kerk. Onnoodig te vermelden dat de schoone en leer zame rede een diepen indruk maakte op de gemeentenaren zoowel als op den Jubilaris zeiven. Ook het zangkoor kweet zich op zeer verdienstelijke wijze van zijne niet ge makkelijke taak. Na de plechtige Hoogmis bood het oudste lid van het Kerkbestuur, de WelEd. heer ter Burg, het even smaakvol als degelijk geschenk der gemeente den beminden Hei der aan. De hartelijke woorden, waarmede dit geschiedde, zoowel als het kostbaar en doelmatig ge- scheuk zelf, zijn duidelijke bewijzen hoezeer de gemeen tenaren hunnen herder beminnen en hoezeer zij het vele goede op prijs stellen, dat op geestelijk en stoffelijk ge bied door Pastoor Schuuïkamp gedurende die 25 jaren in Schooten's parochie is gesticht. Niet wei nig werd de feest vreugde nog verhoogd, toen ook Zijne Doorluchtige Hoog waardigheid de Bisschop van Haarlem den Jubilaris per soonlijk kwam gelukwenscheu. Een was aller wensch, een v ooi zeker ook aller bede: moge het dierbaar en gezegend leven van Pastoor Schuur- kamp noch vele jaren voor Schooten gespaard blijven. 's Gravenhage, 10 Mei. Een achtjarig knaapje dat gisteren-ochtend zijn rader, werkzaam aan het kanaal bij de Sumatrastraat koffie voor het ontbijt had gebracht, viel al spelende in het water. Een schipper vischte den drenkeling op en bracht hem aan wal. Hoewel de knaap toen nog leefde, was hij reeds overleden, eer men de ou derlijke woning had bereikt. Groningen, 10 Mei. Alhier is een bijna 79jarige man van een ladder gevallen; hij werd zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij eenige uren daarna aan de gevolgen bezweek. Dordrecht, 10 Mei. Dezer dagen heeft een kindje van ongeveer twee jaar onvoorziens eene flesch met loog onder zijn bereik gekregen en van den inhoud eene zekere hoeveelheid gedronken. Het is aan de gevolgen overleden. Leer, 10 Mei. Eergisteren zond een vader zijn driejarig zoontje oin jenever te halen. Het kind dronk onderweg de flesch ledig, viel op straat bewusteloos neer en was spoedig dood. Amsterdam, 10 Mei. Eergisteren-middag viel alhier een veelbelovende timmermansjongen, oud 12 jaren, op het Droogbak van den steiger van een daar in aanbouw zijnde huis. Hij was spoedig een lijk. Veghel, 10 Mei. Zaterdag-middag werden alhier zwaar geboeid binnengebracht vier welge stelde landbouwers uit St. Oedenrode, verdacht van baldadigheden gepleegd te hebben, die laatst genoemde plaats zoolang in onrust hebben ge bracht. Veenhuizen, 10 Mei. Een verpleegde in het 3de gesticht alhier heeft zich Vrijdag schuldig gemaakt aan een moordaanslag op een ziekenop passer. Het mes, een soort van dolk, dat op der. hals was gericht, trof den oppasser aan de kin. In den loop der vorige week is een ander verpleegde ontvlucht. Utrecht, 10 Mei. In de synagoge op den Springweg alhier is heden-nacht ingebroken; de dief viel van de trappen, hetgeen werd gehoord, en er toe leidde, dat hij op heeterdaad betrapt en aan de politie overgeleverd werd. Arnhem, 10 Mei. Alhier heeft een man zijne vrouw dusdanig met een stok mishandeld, om dat zij beschonken was, dat zij aan voor- en achterhoofd zwaar verwond werd, en geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Te Mii 1 h ei m a/d R ij n kwam onlangs eene oude vrouw op liet belastingkantoor teu einde kennis te geven dat zij voortaan vrij van de honden-belasting zou zijn. Om de waarheid van hare aangifte feitelijk te bewijzen, opende zij een handkorfje en liet de huid van haren lie veling zien, daarbij de woorden voegende /ziedaar het bewijs, ik heb hem voor Paschen geslacht." Sedert geruimen tijd werd door de Engelsche politie een man vervolgd die niet minder dan dertien vrouwen heeft en in Engeland, Schotland, Ierland, Duitschland, Italië, Spanje, Portugal, Denemarken, Rusland en Zwitserland bigamie pleegde. Zij had onlangs ontdekt dat de langgezochte misdadiger, Smith genaamd, zich te Parijs bevond, en zond, in overleg met de politie aldaar, een paar energieke agenten naar die stad om te trachten hem in handen te krijgen. Een van die agenten, die als beeldjes koopman vermomd door de straten zwierf, ont dekte eindelijk den man dien hij zocht, en was, na allerlei slim overleg en vele toebereidselen op het punt hem in handen te krijgen, toen het bleek dat Smith met zijn veertiende vrouw op de vlucht was gegaan door de achterdeur van het huis, juist toen de dertiende echtgeuoote door de voordeur de politieagenten binnenliet. Men heeft alles in het werk gesteld om hem te ach terhalen, maar tot nog toe te vergeefs. Bij de Eransche Regeering moet plan bestaan, in plaats van de tegenwoordige kopermunt, geldstukken van nikkel in te voeren. Om ze ge makkelijk van de zilveren geldstukken te onder scheiden, zou men ze niet rond maar achthoekig maken. Een te Nieuw-York verblijfhoudend Spanjaard, Ramon Verea, moet eene rekenma chine hebben uitgedacht, waarmede men niet alleen optellen en aftrekken, maar ook vermenigvuldigen en deelen kan, met een nauwkeurigheid, welke niets te wenschen overlaat en twintigmaal sneller dan de beste rekenaar. Alleen is het vermogen der machine niet onbeperkt. Vermenigvuldig en deeltal mogen uit niet meer dan 9, vermenigvul diger en deeler uit niet meer dan 6 cijlers be staan. Het werktuig bestaat uit tien ronde, loodrecht geplaatste schijven, op welker rand de cijfers 0 tot 9 zijn aangebracht en welke zoodanig geplaatst worden, dat het te vermenigvuldigen of te declen getal op de bovenzijde gevormd worde. Daarop stelt men twee van het werktuig deel uitmakende genummerde radertjes in dier voege, dat zij den vermenigvuldiger of deeler vertoonen, draait voorts een met elk cijfer van deze laatste getallen conrespondeerend krukje om en ziet op eene schijf de gezochte uitkomst voor zich Te Maastricht moest écu milicien in ontvangst worden genomen, die voor de Marine was aangewezen. En daartoe kwamen uit Amster dam over een kapitein en een korporaal der mariuiers Te Straatsburg legden op een gege ven oogenblik al de officieren van de brandweer, bij wijze van antiregeeringsgezinde manifestatie, hun mandaat ntêr. Een echter, de heer Karstner, bleef aan zijn roeping getrouw, en werd chef. Hij ontving evenwel een dreigbrief, waarin hem de dood werd gezworen, voor het geval hij niet te rugtrad gelijk de anderen. Sedert dien dag hoorde men niets meer van de zaak, totdat op eenmaal ook de heer Kastner terugweek. Geen wonder trouwens, daar hij ook ten doode bleef gedoemd. De leerlingen van het B li n d en-i n s t i- tuut te Milaan zullen in den loop dezer maand naar Londen gaan om daar twee concerten te geven. De Keizer van Rusland heeft een bezoek ge kregen van den Perzischen gezant, die hem na mens den Shall hulde kwam bieden en hem een zwaard bracht met een gevest, dat met diaman ten is bezaaid en een ring met turkozen. Beide geschenken worden geschat op eene waarde van 400,000 roebels. Geen wonder dat de gezant ver rukt is over de ontvangst, die hem te beurt viel; wie zou tegenover den brenger van zoo'n cadeautje niet vriendelijk wezen Onlangs is het gelukt van de prachtige en zoo vergankelijke ijsbloemen, of, zooals zij meestal genoemd worder., bloemen op de glazen, gi bruik te maken, om er door middel van de galvauo- plastiek stoffen mede te bedrukken; dat wil zeg gen; ze, na de vereischte retouches, op drukrol- len over te brengen en zoo die fraaie arabesken op stoften af te drukken. Als men bedenkt, welk eene oneindige verscheidenheid er naarmate van de temperatuur en den aard der dampen, waar door zij ontstaan, in die ijsbloemen voorkomt dan moet de belangrijkheid dezer uitvinding tor- stond in 't oog vallen. Niets nieuws onder de zon. Weêr wordt dit woord van den Prediker bevestigd, wat betreft de in den laatsten tijd zooveel besproken licht gevende verf. Er moet namelijk, volgens een Cliineesch Encyclopedist, reeds ongeveer 900 jaar geleden, eene merkwaardige schilderij, oorspron kelijk het eigendom van zekeren Sir Nogh, in het bezit van den Chineeschen Keizer Tui Tsung geweest zijn. Die schilderij stelde een os voor, en de merkwaardigheid er van was, dat die os, heette het, eiken ochtend het doek verliet om te gaan grazen, en geregeld eiken avond terugkwam. De Keizer was, natuurlijk, nieuwsgierig naar dien os op die schilderij, en riep naar Oostersch gebruik, al de wijze mannen bijeen om hun uit legging te vragen, die zij zooals van zeil spreekt niet konden geven. Eindelijk kwam er een oud Buddhistisch priester, die het raadsel oploste. Hij zeide, dat de Japanners de kunst verstonden van uit eene zekere soort van oester eene licht gevende substantie te trekken, en dat als die met verf vermengd was, het geschilderde overdag onzichtbaar was en alleen 's avonds te zien kwam. De Eransche académicien Legouvé fungeerde onlangs als peet bij een kinderdoop ergens in een provincie-stad. Op het oogenblik dat de kleine staatsburger op de mairie zou inge schreven worden vroeg hem de ambtenaar: „Uw naam?" Legouvé." „Werkkring?" „Let teren." „Middel van bestaan?" „De pen". „Zeer wel," en de schrijver noteerde in het registerMs getuige was aanwezig de heer Legouvé, boekdrukker en koopman in pennen te Parijs. Uit een droevige statistiek, onlangs te Londen openbaar gemaakt, blijkt, dat in 1 880 101 personen in de Engelsche hoofdstad van honger gestorven zijn: daarvan waren 55 van het mannelijke 46 van het vrouwelijke geslacht. De leeftijd der ongelukkige slachtoffers is zeer ver schillend. Vijftien slechts waren jonger dan één jaar en 15 boven de zestig. Er is een man onder die zich heeft laten verhongeren met goudstukken in de hand, en een vrouw, die van honger gestor ven is omdat haar man, terwijl zij ziek was, geen geneesmiddelen en voedsel voor haar wilde klaar maken. In vroeger jaren kwamen talrijke gevallen voor van menschen die van honger ge storven waren, omdat zij zich niet wilden verne deren hulp te vragen. Slechts vijf gevallen van dien aard waren in 1880 te vermelden. Een der slachtoffers was een kind van tien maanden, waarvoor de moeder hulp weigerde, die deswege door de rechtbank wegens moord veroordeeld werd. TeParijs worden thans cannes acoustiques verkocht, waarvan dooven slechts den knop tegen het oor behoeven te behouden om b. v. in de opera goed te kunnen hoeren. Het dragen van te nauwe halskragen is reeds dikwijls door doktoren aangewezen, als oorzaak van oogontstekingen. De beroemde oogarts, professor Dr. Förster, te Breslau, heeft kort ge leden nogmaals zijne ervaringen op dit punt mee- degedeeld, waaruit blijkt, dat zich gedurende zijne praktijk ruim 300 gevallen hebben voorgedaan, waarvan te nauwe halskragen do eenige oorzaak waren Macl. Allen's t/IIair Restorer". De verkoop van deze Engelsche haarverf, die door vele dames wordt aangewend, is te Leipzig van regeerings- wege verboden. Bij een chemisch onderzoek bleek, dat dit middel zooveel loodwit bevatte, dat het bij aanhoudend gebruik zeer licht een loodvergil'tigiug kan veroorzaken. In de Berlijnsche bladen leest men de volgende klassieke advertentie: „Onze dienstmeid Augusta wilde gisteren haar om slagdoek vaststeken, doch kon geen speld vinden. Eluks nam zij het penseel met vischlijm, bestreek den doek en zie deze zit als vastgenageld. Wan neer thans Augusta wil uitgaan steekt zij haar hoofd maar door den doek en klaar is zij. Zoo nuttig is de vischlijm, te bekomen bij enz. enz. Te Straatsburg pro m o veer d e o n 1 a n gs de Japanner Hanichi Muraka tot doctor in de natuui wetenschappen, met een dissertatie Ueber das galvanische Verhalten der Kohle. Uit het levensbericht voor dit proefschrift blijkt, dat Mu raka in 1853 te Tottori in Japan geboren is en in zijn vaderland vooreerst Japansche en Okiueesche literatuur, later de Duitscbe taal en in deze taal zich op de vakken, die aan de polytechnische scholen worden gedoceerd, heeft toegelegd: ma thesis, physica en chemie. Sedert 1878 studeerde hij aan de Universiteit te Straatsburg. Joseph Vernet, de bekende Eransche zee- en landschapsschilder, die in het jaar 1789 overleed, bevond zich op zekeren avond in een groot, aanzienlijk gezelschap ten huize van den markies Angevilliers, waar hij met welgevallen het vroeg ontluikend schilderstalent van zijn vijf jarig zoontje Charles prees. Ieder dacht natuurlijk, dat deze loftuiging overdreven was, en schr ef haar gr lotandeels toe aan vaderlijken trots en liefde! Joseph Vernet, die zich hierdoor een weinig gekrenkt gevoelde, en de ongeloovigen van de waarheid wilde overtuigen, verwijdert zich uit de zaal en geeft aan een bediende het bevel, om den kleinen Charles te gaan halen. Na eenigen tijd treedt de vader met zijn zoontje binnen en ver zoekt nu den gasten om zelf het talent van het kind op de proef te stellen; men geeft het papier en potlood, en nu dringen allen op hem toe, om getuige te ziju van de vuurproef van een toekom stig genie. De kleine Charles, die van zijn vader de reden van dit opontbod heeft vernomen, neemt het potlood in de hand en begint een paard te teekenen. Hoe verder zijn werk vordert, des te meer loftuitingen ontvangt hij van de om standers; doch allen maken de opmerking, dat hij te laag begonnen is en er op het papier geen ruimte genoeg overblijft om de pooten van het paard voluit te teekenen. Deze opmerking was zeer gegrond; doch de kleine laat zich hierdoor niet uit het veld slaan, teekent bedaard verder, schetst eerst het lijf en begint daarop met de pooten. Nadat hij ze halverwege voltooid heelt, vult hij, zonder een woord te zeggen, de overige ruimte op het papier aan met een paar doel treffende streepen, welke aanduiden, dat het paard in 't vvater staat. Groot wa3 natuurlijk de ver bazing der toeschouwers, die niet wisten, wat zij het meest moesten bewonderen, de ervarenheid in het teekenen of den genialen inval van dit kind, dat later een der meest beroemde dier-, oorlog- en genreschilders werd. Als bizonderheid deelt men mede,dat bij een ingezetene te Wageningen eene duit een kippenei heeft uitgebroed. Dettig wandelt de duif met haar kieken rond, tot dat 's avonds de eigenaar haar met haar jong ia het hok sluit. Hoegevaarlijkhet is, eenoog waarin kalk is gekomen, met water uit te waschen, heefteen metselaar te Bergen op-Zoom ondervonden, die daaraan het totaal verlies van een oog te wijleü heeft. Kalk uit het oog verwijdert men het best door het te wrijven met sla-olie. Een der Indische olifanten, die de Prins van Wales onlangs aan den Zoölogischen Tuin te Berliju ten geschenke gegeven heel't, heelt zijn oppasser onverwachts een stoot gegeven met een zijner slagtanden in de linker borst, zoo he vig, dat de tand in den rug weder te voorschijn kwam. De olifant liet zich door de toesnellende andere oppassers zonder verzet naar zijr. stal geleiden. Het leveu van den gekwetste schijnt geen gevaar te loopen. Te Apenradein Noord-Slees wijk heeft zich een merkwaardig natuurverschijnsel voorge daan. Men was bezig met het boren naar water, I toen op eens een hevig bruisen en borrelen ge hoord werd en door de ijzeren buis, die in het 177 voet diepe boorgat stond, een menigte kleine steenen, klei en zand met groote kracht huizen- hoog boven den grond werden geslingerd. Daarop volgde onder fluiten en bruisen een uitstrooming van aangenaam riekend gas, dat meteen lucifer aangestoken kon worden en hoogvlammend door brandde, totdat het door den weldra weer op- spuitenden vloed van zand en steenen werd uit- gebluscht. Later brandde het weer met een vlam die ver in den omtrek zichtbaar was; 's nachts ging het weer uit; maar den volgenden dag werd het weer aangestoken, en volgens de laatste be richten brandt het nog steeds voort. Het verschijn sel heeft daar groot opzien verwekt en vele belangstellenden natuurlijk naar die plaats gelokt. Hoe lang de gasstroom zal aanhouden en of de eigenaar van den grond een praktisch gebruik er van zou kunnen maken, zal uit een nader on derzoek moeten blijken. Zulke uitstroomingen van brandbaar gas zijn in de oliestreken van Amerika niets ongewoons en kwamen zelfs ook reeds een maal in Sleeswijk-Ilolstein voor. Het gas ontstaat door omzetting van organische stoffen en is dus niet van vulcanischen oorsprong. Waar het ver schijnsel zich voordoet wordt meestal petroleum gevonden. De grond van Apenrade is, zooals meu weet, zeer laag gelegen en was in overoude tijden een deel van den bodem der zee. Eenige jaren geleden had een soortgelijk verschijnsel te Delft plaats, ofschoon daar slechts gas en vvater werden uitgeworpen. Gaandeweg verminderde dit echter en hield eindelijk geheel op. Petroleum is er niet gevonden. Te Va ux-le s-Mo u r o n, i n de Eransche Ardennen, kwam den lsten dezer zekere Benard, een jongmeusch van 26 jaar, die vruchteloos om de hand der negentienjarige Marie Deleau aan zoek had gedaan, terwijl er dienst was in de kerk, trad bedaard toe, waar bet meisje met an deren geknield lag en loste uit een revolver twee schoten op haar, zoodat zij dood nederstortte. Na zich zelveu met het wapen een wonde te heb ben toegebracht, vluchtte hij, door de gemeente achtervolgd, de kerk uit en sprong in de kom van eene naburige fontein. Men haalde hem ech ter op hel drooge en sleepte hem naar de gevan genis van Vonziers. Het is een zonderlinge wereld, vol neigingen om terug te keeren tot hetgeen bestaan heeft en voor het nieuwe moest wijken. We zien het bijv. aan de oorlogschepen. De houten schepen van vroeger moesten wijken voor gepantserde schepen; de wedstrijd tusscken geschut en pant sering maakte steeds zwaarder kleeding, steeds logger en onhandelbaarder gevaarten noodig, en nu men meer en meer inziet dat dit niet vol te houden is, gaan reeds stemmen op om eenvou dig terug te keeren tot de onbeschermde houten schepen van vroeger. In denzclfden geest, maar in een tegenovergestelde richting, gaat men nu waar schijnlijk het krijgsvolk te lande behandelen. De geschiedenis leert ons, dat het gebruik van vuur wapenen, de ijzeren wapenrustingen deed ver vallen. Toch is men nu weer op het denkbeeld gekomen, dat een ijzeren bedekking van borst en longen wel dienstig kon zijn om de soldaten tegen de geweerkogels te beschermen. Als het plan uitgevoerd wordt, heeft men natuurlijk niets haastigers te doen dan geweren uit te vinden van zoo krachtig kaliber dat de ijzeren plaat evenmin beschermt als een blad papier, en na nog een paar proefnemingen over en weer, waarbij de soldaat eeuerzijds met een monsterbedekking uitgedost wordt en anderzijds een monstergeweer te dragen heeft, keert men stellig weer tot den onbedekten toestand, misschien wel tot den man- nelijken worstelstrijd van weleer,terug. Voor- loopig echter staat men nog aan het begin van de proefnemingen. Een voormalig artillerie-officier te Leipzig heeft een model van een metalen plaat laten vervaardigen, gemaakt van het best Engelsch staal, V/i millimeter dik, 35 centimeter breed, 25 c.M. hoog, 1.075 kilogr. zwaar en aan de binnenzijde met wol bekleed. Men heeft dezer dagen in de schietbaan te Leipzig de proef ge nomen met deze plaat, die daartoe aan een houten schijf bevestigd was. Twee bekwame schutters schoten er naar op 175 meter afstands. Van de 11 schoten troffen er 8. Een kogel raakte den rand, brak er een stuk metaal uit, en kaatste terug. Twee kogels raakten dezelfde plaats, en terwijl de eene slechts een deuk achterliet, ging de andere door en door. Een vierde kogel brak een stuk uit den ondersten rand. De kogel die er door gedrongen was, vond men plat gedrukt tusscheu de voering en de houten schijf terug. De andere kogels maakten alleen deuken in het staal. Daar de eerste proef voorloopig voldaan heeft, zal men de plaat nog eenigszins verbeteren en daarna haar weerstandsvermogen aan een proef onderwerpen. Indemijn te Marcidelle (Henegou wen), waar voor eenigen tijd eene ontploffing plaats vo. d, heeft men thans, bij de werken tot herstel van de luchtverversching, een paard gevonden dat in betrekkelijken welstand verkeerde en daar acht-en-twiutig dagen ingesloten was geweest, liet had zich al dien tijd in het leven gehouden door het afknagen van hout. Bij den Rijkstelegraaf schijnt me" tegenwoordig .moeite te hebben, om het noodig aantal klerken te verkrijgen. De vorige maand 19 er een examen voor klerken geweest. Ongeveer zestig sollicitanten waren verschenen; daarvan vol deden echter slechts 16. Spoedig bemerkte m®11 echter, dat dit aautal niet voldoende was, om de open plaatsen te voorzien. In plaats van ®eö

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 2