lAIlüTBEHlCHTEN. BEU BSBERICRTEJN *v. Laatste Berichten, Gedachten. Allerlei. nu/a 4$y4 Ü0 De oudste bruigom, als een goede zoon, wilde ziju moeder niet verlaten en stelde dit als voor waarde bij zijn huwelijk. E-sn woordenwisseling ontstond hierover tusschen hem en zijn aanstaande die kortweg een samenwoning met haar schoon moeder weigerde; de zaak scheen haar zelfs zoo weinig aannemelijk toe, dat zij liever van het huwelijk afzag. Haar zuster was wanho pig over de ontknooping die de zaak te gemoet ging, en trachtte haar te overreden. Alles te ver geefs zij bleef bij haar besluit volharden. En reeds stond zij op om heen te gaan toen zij de andere - nog toeriep„Welnu, als gij het leven met een schoonmoeder zoo gemakkelijk vindt, dan sta ik mijn plaats af. Gij kunt dan bij haar wonen!" Dit antwoord maakte een eind aan alle woor denwisseling. Een chassé croisé der bruiden volgde onmiddellijk, evenals het opmaken der contrac ten voor de dubbele vereeniging. Beide bruigoms ruilden met haar die hun schoonzusters hadden moeten worden. Men verzekert ons, zegt de Abbeyillois, dat beide paren zeer tevreden zijn over den ruil. Vrijdag werden de bewoners te Ant werpen gewekt door een man, die op alle hoeken der straten den kreet liet weergalmen Aux armes De man had allerlei dwaze kleedingstukkeu aan en draafde steeds door, zonder op zijn vervolgers te letten. Toen men hem eindelijk bij den spoorweg gegrepen had, vertelde hij dat hij kolo nel bij de zouaven was en dat ieder oogenblik de Duitscbers konden binnenrukken. Hij was gezonden om ben tegen te houden en zou daar een milliard voor ontvangen. Terwijl de soldaten der wacht naar de zonderlinge verhalen van den man luisterden, kwam er een goederentrein aan rijden en voordat iemand het beletten kon. sprong hij op de rails met de woorden: „Daar zijn zij al, nu zal ik ze helpen." Met moeite kon men hem nog van de rails afkrijgen en naar het gasthuis vervoeren, waar het bleek dat de man krankzinnig was. In België is onlangs in de nabijheid van Luik een kolossale hoop of heuvel van allerlei afval uit een steenkolenmijn plotseling ingestort. Een aantal huizen zijn door deze vreemdsoortige lawine vernield; gelukkig waren de bewoners juist afwezig. Men heeft op verschillende plekken een verheffing van den bodem opgemerkt, wellicht door den druk, dien de zware massa op den onderliggenden grond uitoefende. Een onderzoek is ingesteld door het mijnbestuur. De slachtoffers hebben een proces tot schadevergoe ding ingesteld tegen de maatschappij, die den heuvel had opgeworpen. In een bierbrouwerij te Tourcoign is onlangs de vloer van een graanzolder, waarop 10,000 kilogr. gerst geborgen waren, ingezakt. Twee werklieden, die zich in het daaronder ge legen vertrek bevonden, werden onder dien graan- vloed bedolven. Men moest in een aangrenzend vertrek een gat maken om hen te bevrijden. De een was nagenoeg ongedeerd, de ander werd dood teruggevonden. Blijkens de Sydney Morning Herald van 28 Maart jl is de expeditie van den markies De "Ray, waarvan indertijd zoo veel sprake is geweest, totaal mislukt. De India was den 12den Eebruari met 800 man van Ray's landverhuizers uit Nieuw-Ierland in Noumea aangekomen. Toen die stoombooten in N.-lerland kwam, waren in deze kolonie, ten gevolge van het niet arriveeren van de genie uit Sydney geene levensmiddelen te bekomen. De passagiers weigerden aan land te gaan en de kolonisten, die daar reeds waren, wilden met geweld zich op de booten inschepen, ten einde mede naar Noumea te gaan. T)e ketels leden op de reis schade en de reis duurde daar door 20 dagen langer daff anders. De boot had dan ook geen water en geen voedsel meer aan boord toen zij te Noumea arriveerde. Hartver scheurend was dan ook de toestand van de 300 mannen, vrouwen en kinderenEr stierven reeds 11 ten gevolge van die ellende. De landverhuizers wil den het schip niet verlaten, uit vrees voor nog erger en wilden naar Barcelona teruggezonden worden. Als de Nieuw Caledonische autoriteit niet voor hun onderstand zorgt, zouden ze allen moeten omkomen. Een concert per telephoon heeft men onlangs met groot succes te Lemberg gegeven. In een lokaal der vier mijlen van daar gelegen stad Zolkiew, dat per telephoon met de concert zaal verbonden was, konden de verschillende mu ziekstukken, zang-, piston- en fluitsoli even goed als te Lemberg gehoord worden. Men had aan het einde der geleiding een koperen buis aan gebracht, die de toonen vrij gelijkmatig door het lokaal verspreidde. Ook te Brody, dat driemaal verder van Lemberg gelegen is, kon een aldaar gegeven concert zeer goed gehoord worden. De aanzienlijke opbrengst van die teleplioon-concerten Wordt tot liefdadige doeleinden besteed. Nog geen 40 jaar geleden werd, in En geland, de eerste telegraaflijn in werking gesteld. Thans bedraagt de lengte van alle lijnen over de geheele aarde jneer dan 1600 millioen meter, d. i. meer dan 40 maal de linieomtrek. Het aan tal telegraafkantoren is in dien tijd gestegen tot 40,000 die, jaarlijks 110, tot 120 mihoen tele grammen verzenden; 28,000 kantoren hiervan zijn in Europa, 10,000 in Amerika. Een 63 jarig rentenier, op den boule vard Rochechouart te Parijs, heeft Dinsdag-avond zijne echtgenoote, een dame van 57 jaar, in een vlaag van woede tengevolge van een woordenwis seling, den hals omgedraaid. De man had onmid dellijk na zijn daad hevig berouw en deelde zelf het gebeurde aan de politie mede. Jaren lang had het echtpaar samen vreedzaam geleefd. Men heeft dezer dagen kunnen lezen hoe de Keizer van Rusland op zijn landgoed te Catsehina slaapt: omringd door lijfwachten en ko- zakken.Een treffend tegenbeeld daarvan levert het verblijf van den Keizer van Óosteurijk op Sckön- hrunn. Toen bij een der feesten ter gelegenheid van het huwelijk het park voor het publiek was afgesloten, gelastte de Keizer zelf dat de hekken zouden worden geopend. „Ik wil heden onder mijne Weeners zijn," sprak hij. Misschien is het verhaal een vleierij geweest voor Keizer Erans Jozef, maar een feit is het, dat het volk toegang had of kreeg tot het park. Wat moet er nog gebeuren en hoe lang zal het nog moeten duren eer de Keizer van Rusland zeggen durft: „Ik wil heden onder mijne Russen zijn I Een A meri k aansche geëmancipeerde, Mevrouw Lockwood, die eenigen tijd geleden als advokaat bij het gerechtshof te Washington werd toegelaten, heeft een brief gericht aan President Garfield, waarin zij dingt naar den post van ge zant in Brazilië. Liefhebbers van militaire manoeuvres zullen iu September een eigenaardig schouwspel kunnen bijwonen, als wanneer namelijk een der nieuwe forten, om Parijs, naar alle regelen der krijgskunst zal worden aangevallen. DeEransche Societé des Gens de lettres heeft, naar een Fransch blad verhaalt, eigenlijk haar ontstaan aan Emile de Girardin te danken, en wel op de volgende wijs. Eens, in 1828, kwam Girardin bij Maurile Alhoy en zeide: „wij zullen een courant oprichten." „Dat is goed,,, was het antwoord, „hebt gij geld?" „Geen cent." Maar hoe zullen wij dan de redacteurs betalen?" „Die behoeven wij niet te betalen; ik heb ze hier in mijn zak." En hij baalde een arroot.e schaar en een doos met ouwels uit zijn zak. „Dat zijn de redacteurs! Wij knippen de geheele week belang rijke letterkundige artikels uit de andere cou ranten en laten die 's Zaterdags in ons weekblad verschijnen." Het denkbeeld scheen Alhoy niet verwerpelijk toe, en hij liet zich overhalen. De twee vrienden besloten terstond aan het werk te te gaan, en bet blad le Volear (de diet) te noemen. Drie maanden later bad le Voleur vijf tienduizend inteekenaren. Maar de bestolenen schreeuwden moord en brand en richtten om zich legen de nieuwe industrie te verdedigen, de Societé des gens de lettres op. Daar Amerrika ons zoovele win terstor- men zendt, is het niet m er dan billijk, zoo het ons nu en dan ook wat voorjaarswarmte doet toekomen. Doch het doe dit met mate. Point de gele! Thans gaat er, wat de Amerikanen een wove of heat, een golf van warmte noemen over de groote Republiek. Zaterdag stond de thermo meter in vele Oostelijke Staten op 90° Fahren heit, en in New-York vielen negen personen neer, door een zonnesteek getroffen. Een herbergier te Bolkens.cbwand bij Rottenburg in Wurtemburg wilde het vermogen van zijn overleden vrouw heimelijk achterhouden en had 3000 mark in Ohligatiën en 2000 mark in goud, in de kachel verstopt. Bij het opmaken van den inventaris liet de notaris vuur aanleggen in de bewuste kachel, terwijl de waard afwezig was en toen hij terugkwam vond de bedrieger zichzelven bedrogende obligatiën waren geheel verbrand en de goudstukken tot een vormelooze klomp gesmolten. Maandag-morgen heeft de dienst op de lijn Hillegom-Leideu van de Noord-Zuid- Hollandsche Stoomtramweg-Maatschappij een aan vang genomen. De rijtuigen waren met talrijke vlaggetjes versierd en de locomotief prijkte met een lauwerkrans. Yan vele huizen der dorpen, door welke de tram loopt, wapperde de nationale driekleur. Ten gevolge van het gure weder was het aantal reizigers nog niet groot. Vóór beginnen zich bezinnen, doet winnen. De laster bewijst ons steeds een dienst, om dat hij ons waarschuwt hem niet te verdienen. Toen Czaar Peter in het jaar 1717 te Parijs kwam, bezocht hij reeds op den eersten dag het graf van kardinaal Richelieu. Hij beschouwde met aandoening de zuil, die hier ter eere vau den overledene is opgericht en zeide ten laatste: „Groote man, ik had u de helft van mijne Staten willen geven, om van u te leeren, hoe ik de andere helft regeeren moet!" Het beste leven is tusschen armoede en rijkdom. Gelukkig zij, wier geweten zonder vrees verschijnen kan voor de rechtbank hunner her inneringen. Goed begin. Een jongman neemt plaats in een coupé van een spoorwagen en verlangt zeer met de tegenover hem zittende jonge dame een gesprek aan te knoopen. Tóen de trein reeds in volle beweging was vroeg hij zeer naïf: „Rijdt u ook raeê, mejuffrouw?" De onverbeterlijken. Bode. (terwijl hij eene inteekenlijst aanbiedt) Mag ik u beleefd verzoeken om eene kleine bijdrage voor de vereeniging tot verbetering van verwaarloosde kinderen. Dame. Hemel bewaar me! ik contribueer nu reeds ge durende twaalf jaren. Zijn die kinderen nu nog niet verbeterd? De tand destijds. Man.Wat scheelt er aan vrouwlief? Vrouiv. Ik heb een tand, die me pijn doet. Man. Als dat maar niet de tanu des tijds is vrouwtje. Gevat. Mevrouw, (troostend, met zalvende stem) Maar Betje huil nu toch zoo niet. 't was immers uw eigen wensch ons te verlaten. Betje. (snikkend) Ja, Mevrouw, da's waar, maar al heb ik het nog zoo slecht gehad, huilen doe ik altijd als ik weg ga. Bij het openen ontdekt hij al spoedig aan het slordige schrift dat de brief komt van zijn vriend en collega Klapper. De brief is werkelijk zoo ge schreven dat hij onmogelijk te lezen is. Hij legt hem ter zijde en richt tot zijn vriend het verzoek hem een leesbaren brief te zenden. De tweede brief kwam spoedig, doch de hieroglyphen zijn nog minder ontcijferbaar dan die ia den eersten. Andermaal verzoekt bij dringend om toezending van een leesbaren brief. Nauwelijks zijn er twee dagen verloopen, toen collega Klapper bij zijn vriend haastig binnentreedt met de woorden: „amice, ik moet je noodzakelijk over eene be langrijke quaestie spreken, ik heb er al twee malen over geschreven." „Ik heb je ook twee malen geantwoord." „Ja, maar ik kon je schrift niet lezen." „Nu, zoo is 't mij ook gegaan. Verslagen. Twee reizigers in brandkasten ontmoeten elkander in een hotel en prijzen om 't hardst hun artikel. „Mijn huis," sprak de eene, „fabriceert de beste brandkasten. Onlangs heeft men nog proeven genomen; men deed een haan in de kast en plaatste deze toen in een uitermate fel vuur. Toen dit was uitgebrand, opende men de kast en zie, daar kwam obze haan frisch en vroo- lijk uit zijne verblijfplaats en kraaide als of er niets gebeurd ware." „O, dat beteekent niets," hernam de concurrent. „In een onzer nieuwste brandkasten plaatste men onlangs eene kip. De kast werd gesloten er. toen in den hoogoven van de Leidsche grofsmederij gebracht. Toen wij na verloop van eenige uren de kast er uithaalden, was de pantsering half gesmolten, de kip echter" „tot poeder verbrand?" viel hem de de concurrent in de rede. „Neen, zij was bevroren." BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: S K Sijbrandi en S A J J van Aken; H N Serné en M P Overmeijer; W J Korten aar en A M W Adams; P Rijns dorp en B Versluijs; J Oifo en M Boss; P Prinsen en A M v. Ack r; W Luijken en C Woutering; WE Pardon en E S L lteemer. Getrouwd: J G Voorting en A C Goes; E W Rendier en M J van Waard; J H Öas- see en J Willemse; SM Paardebek en F Mondeis; II Kruiswijk en M Jansen; P van Duivenboden en H M Timmermans; H Rijs en M Snoeks; P v. <1. Spek en A M Balfoort; A da Munnik en J Fortgens; J P v, ,d. Horst en M A Steffens; J Germans en J van Brinkoru; D Negrijn en A J de Rooijen; J v. d. Pol en H S Zwaanswijk; M J v. Vreedeh en J M Versteeg. Bevallen: J Vollenkoven geb. Uiterwijk d. B v. d. Meer geb. v. Lierop z. II C Meijer geb. Bouwer z F J ten Brink geb. van Gas tel d. G A Jansen geb. Missink z. S Kram mer geb. Schell d. W B v. Raaphorst geb. Knape z. M H Hulsebosch geb Cremers z. J C Mostert geb. Kramer z. M v. El geb. van Duijn d. A M Horeman geb. Melchior z. AM v, d. Berk geb. Majoor z. G J Kuit geb. van Gend z. M van Geloven geb. Böhn d. J M Sevcrijnse geb. v. d. Sluis d. W 11 Lunenburg geb. v. Staveren z. M Stee man geb: Rothuijs z. A Jnrriens geb, Mens ff. «V E de Vos geb. de Vos z. G Bon geb. Eelder z. M W Hagebout geb. Homburg z. M Barend geb. Willemse z. MA v. d. Aa geb. Sikman d. M Vissers geb. Toeset z. E Vollemans geb. van Zanten z. MG Schrijver geb. llardenberg d. E M v. Roon geb. Groenendaal z. AM Rauzijn geb. Hen driks d. - M A E Brak.,nhof geb. Francois d. A J de Koek geb. Wanders z. Overleden: G Lutjenhuis 60 j. Wed. GRam Sehootersingel; J Westendorp 22 j. Gr. Hout straat; AC Vrijer 23 j. Koningstraat; J Beet 1 mn. d. Sehootersingel; D W Rook- maaker 44 j. Schagelstraat; J C E Heijbroek 81 j. Kerkstraat; Lucia Luiten 11 mn. d. Leliestraat; II N Hartwijk 15 j. z. Kouden- hórn;J D v. Genderen 63 j. Kruisweg; J C Dondersloot 62 j. Rievierviscbmarkt; W de Ameroon 5 mn. Begijnhof; K II v. Brederode 20 j. Gr. Markt; H 11 Medevoort 73 j. Zijlvveg; J Dedding 59 j. Wed. Draaijers K. Lakenstraat; AC Sunnotel 40 j. echtg. V. P C Kensen Spaarwoudeistraat; H de Lugt 33 j. Erankestraat; C H Jansen 33 j. echtg. van O Brauns Gierstraat; 11 v. Heijnsbergen 66 j. Oostvest; J v. Wijngaarden 14 mn. d. L. Ileerenvest. Oprechte huwelijks aanvraag. Een jonge man in eene stad van 200,000 zielen, zoekt eene levensgezellin met even zooveel guldens. Een calligraphische geschiedenis. Advo kaat Snapper ontvangt op zekeren dag een brief. HAABLEM, 16 Mei. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe-,awitteditof 9,60 a 10,40, rogge ƒ8.10 a 8.35, haver 4,10 a 4,75; gerat/ 5.— a 5—, duivenboonen 8,00 a 8,25; bruineb. bruin mosterdz. a—karwéizaad f—5 per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-,— ALKIfAAK, 13 Mei. Granen. Men besteedde voor tarwe ƒ10,— a 11,00, rogge ƒ8,— a 8,50, gerst a6,25 a 6,25, dito chev. 7,— a -,—haver ƒ425 f 4,90 paardenboonen 7,75 a 8,— bruine dito 10,— J13,— a, duiven dito -,—kanariezaad rood mosterdzaad ge?l dito a karwijzaadlO, va blauw maanzaad groene erwten ƒ15,a 22,grauwe dito 16,a 18,vale dito 15, 0,— a 15 Witte a— 16 Mei. Ter veemarkt werden veikocht 4 koeien van f 190 a 250 ,254 kalveren van f 40 a 130, 24 nuchtere dito van f 5 a 16, 8 schapen f 22 a -, 56 varkens f 48 -a 62 c. 5 magere 20 a 22 c. per kilo. 13 Mei. Aangevoerd 248 stapels kaas, wegende 53,114 kilo; de prijzen waren voor kleine f 42,00 commissie- fél,00, middelbare f 41,laagste f 15.00. ALKMAAB, 14 Mei. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 40 koeien 90 a 225, 48 nuchtere kalveren 3.— a 13, vette kalveren a 1071 schapen 22 a 32, varkens f a per kilo, 162 ma gere dito 22 a 38, 19 bokken 3 a 10, 4 paarden f200 a340,1596 lammeren f5 it 12. LONDEN16 Mei. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2600, Schapen en Lammeren 11,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/- Schapen en Lammeren 5/a 6/-, Kalveren 5/- a 6/2 Zwijnen 4/2 a 5/. SCHIEDAM, 17 Mei. Moutwijn, per ned. vat f 12,25, Jenever f 17,75, spoeling f 0,50 dito commissie f 0,50 HOORN, 14Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 3 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f-,6 heet. gerst 6,00, 2 heet. haver f 5,25 mosterdzaad f 20, a karwijzaad f 14,50 20 heet. boonen: heet bruine f 14,gele heet. paardeboonen f a heet. erwten 13,00 heet. groene 14,00 heet. grauwe 16,00 heet. witte 13,heet. aardappelen a alles per heet.; manden appelen a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 8 paarden van f 60 tot 200. veulens f a ,250 koeien van f150 tot 250, 60 kal veren van f 4 tot 13, 600 schapen van 15 tot 32 1250 lammeren van 7 tot 15, 70 varkens van f 17 a 27 13 zeugen van 30 tot 60, 300 biggen van 6 tot 10,90 bokken f 0.60 a7,75 geiten ƒ,90 a 8,50 ROTTERDAM, 17 Mei. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paard, 1515 runderen 146 vette- en graskalveren 111 nuchtere kalveren, 364 scha pen of lammeren, 244 varkens, 259 biggen, 1 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van hedea waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 85 c. 2de qual. 66 c., 3de qual. 48 e.; kalveren 1ste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager iu prijs. De aanvoer van weivarkens was lieden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Yoor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 162/8 ton, 138/16 tonnen, 6210 stukken a '/3 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 58, 2e qualit. f 52, 3de qual. f 48. AMSTERDAM, 16 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 747 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit f 0,70 per kilo; melk- en kalfkoeien, f 140 a 260, 1 graskalf a 99 nuchtere kalfk 4 a 8, 647 schapen eu lammeren 27 a 6 vette varkeus 50 a 58 c.; beiden per kilo- 37 biggen 9 a 15; - paarden a LEIDEN14 Mei. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 10 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer- 9 a f9,50, 14 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.10 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier- f 7,25 a 7,75, 12 heet. haver, zware- 5,a 5.50, lichte- f 4.25 a 4.50; 3 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 4 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per '/4 vat lste qual. ƒ58.a 61.2de qual. f41.a 52. PURMEREND, 17 Mei. Kaas: aangevoerd 214 stapels prijs der kleiue kaas f 4250, middelbare 36,Boter 1 ,15 a 1.25per kilo. Runderen: aangevoerd 895 stuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeienVette kalveren aaDvoer 195 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug;' nuch tere dito: aanvoer 195 stuks, prijs f5 a 14 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 51 stuks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan- voer311 stuks, prijs f 10 a 15 per stuk met stuggen, handei. Biggen: aanvoerstuks, prijs f 8 a 12, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 2355 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Bieren ƒ325 a 3.50 per 100 stuk kopboter akippen eenden a c.kipeieren f 3,50 a 4 eendeneieren f3,70 per 100 stuks. Amsterdam 17 Mei 1881. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Sehuld2'/s Portugal. Rusland. Spanje Turkije. Egypte. Hongarije. Obl. Leeuiug 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 r, zilver (Jan.Juli)5 O'bl. bmten!. 1853/78 3 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 biuneul. 1250025000. 1 1000—5000 1 500—5000 2 Obl. Alg. Sehuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. OM. Vereen. Staten 1876. 4'/. 1871 5 Columbia. Ohligatiën4'/a Peru. Lcening 18'706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland, floll. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aaud. Boxtel Wezel Obl 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl. Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aaud. Jelez Grïasi Obl Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschensk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W.' Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 S Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stad Antwerpen 1874 3 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 u 1864ti Rusland. 18645 1866. 5 Geldkoers, prolongatie 3'/s pet. 5% 3 5 3 5 5 5 div. genotee- de koers 65'/8 "8'/l6 103 943/4 79«/i. 84 66'/- 66'/s 535/s 97'/s 76'/s 921/s 23 "/'6 141/s 21 "/is 2116/ie 40'/4 14'/1S 16 98 LOl'Vie 223/8 18'5/16 121'/, 138 125 713/4 150 149'/3 26'/3 76 52'/s 1253/4 543/4 S8'/3 62 SOVs 72'/8 72 67 141 50'/. 140'/4 1075/s V 102 9ï'/3 96s'4 104'/4 H2'/s 1503/4 136'/, 134'/3 KONSTANTINOPEL, 17 Mei. Men ver zekert dat de Porte lieeft besloten, den B.ey van Tunis af te zetten, wegens zijne onderteekeniug van bet tractaat - met Frankrijk. LONDEN, 17 Mei. Iu bet Lagerhuis, bij bet debat over de tweede lezing van de Iersche Landbill, verklaarde Gladstone dat, indien de Bill verworpen werd, de Regeeriug, die baar lot daarmede samen knoopt, zou moeten aftreden. Doch als de conservatieven dan aan bet bewind kwamen, zouden zij een nog veel verder reikend ontwerp moeten indienen. Billijke amen dementen zou de Regeering aauuemen; doch bet karakter der Bill kan zij niet ver anderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3