Toewijzing van de acties iVtAfliiTBERICllTEX, BEURSBERICHTEN. I Gedachten. Vrienden. Allerlei. S. Baron van HEEMSTRA. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. W: LAATSTE BERICHT. te par 1 js komen door wien of op welke wijze. De koopman A. Engers had in zijne bergplaats een menigte lompen enz, in voorraad, doch bespeurde';niet dat die voorraad minderde. Wel kwam het hem vreemd voor dat hij des morgens steeds het pak huis geopend vond, doch dit schreef hij toe aan de nalatigheid van hem, aan wien de berg plaats toebehoorde. Zondag-avond elf uur begaf' E. zich naar het pakhuis om nu eens te gaaD zien of de bergplaats al dan niet was afgesloten. Terwijl hij den sleutel in de deur stak, hoorde hij binnen eenig gedruisch, waarna hij oogen- blikkelijk de deur weer sloot. Door het roepen van E. kwam een zich in de omgeving van het pakhuis bevindende schipper opdagen, waarna zij oogenblikkelijk een onderzoek in de bergplaats deden, doch zonder iemand te vinden. De rijks veldwachter brig. tit. Bos werd met de zaak in kennis gestelddeze deed ook een onderzoek, doch zonder het gewenschte resultaat. In den vroegen morgen van Maandag werd door eene vrouw gezien, dat zekere J. T. De W. vijf balen lompen op een kar vervoerde. Zonder twijfel was deze dus de persoon die beschuldigd moest wor den de lompen uit de bergplaats te hebben ont vreemd. Bij nader onderzoek bleek dat er, buiten de genoemde vijf balen, reeds 14 balen waren gestolen, inhoudende overblijfselen van gebreide goederen, welke 14 balen een bedrag moes ten uitmaken van f 262, terwijl de 5 balen eene som daarstelden van f50. Voorts worden nog vermist 300 kilo oud zeil- en touwwerk, vertegenwoordigende eene som van f57. De dief moet zich door het dak toegang tot het gebouw hebben verschaft; in dat dak bevond zich een groot ijzeren raam. Een en ander heeft er toe geleid dat J. T. De W. gevankelijk is over gebracht naar 't huis van arrest. De gestolene goederen zijn door hem verkocht aan een ander te Winschoten wonenden koopman in lompen. IndeLindenstraatteAmsterdamheeft eergisteren-nacht een dronken man zich aan een lijntje uit een raam willen laten zakken; het touw brak en de dronkaard viel dood. Dezer dagen hebben t wee koo p v r ou wen te Parijs, beiden zekeren Marsouin tot man begeerende, elkander uitgedaagd en in tegenwoor digheid van den minnaar en een zijner vrienden een tweegevecht met messen gehouden. Eene van haar stortte al spoedig neder en werd, zwaar ir. de borst gewond, naar een gasthuis gevoerd. De andere werd met de twee getuigen in hechtenis genomen. Omtrent de „Dullert-stichting,, te Arnhem deelt men ons mede, dat het doel van den erflater is geweest om, zonder onderscheid van godsdienst, een jaarlijksche ondersteuning (voor sommigen levenslang) te doen toekomen aan hen, die door hun gedrag dit verdienen en voor wie het blijken mocht dat daaraan behoefte be staat. Als vereischten zijn daarbij aangegeven, dat men of Arnhemmer van geboorte moet zijn, of minstens 15 jaren te Arnhem moet hebben ge woond. Elke toelage bestaat uit minstens f 250, welk bedrag in sommige gevallen tot f 500 per jaar kan worden verhoogd, terwijl men berekent dat 250 a 300 personen daarvan kunnen ge nieten. Op tweeden Pinksterdag is 't ook in de Diemermeer kermisduizenden zijn dan min of meer beschonken; ditmaal moet zelfs een Am- sterdamsche Diaconie-weesjongen aan de gevol gen van drankmisbruik zijn overleden. De Nihilistische samenzwering, die onlangs te St. Petersburg ontdekt werd, had een gemeubileerde kamer op de avenue Sabathanski tot vergaderplaats. Een timmerman, die in de aangrenzende kamer woonde, hoorde iets van de beraadslagingen zijner buren en waarschuwde de politie. De hoofdcommissaris van politie, Bara- noff, beval nu de bewoonster van het huis een politiebeambte in haar woning te verbergen op een plaats waar hij alles hooren kon zonder ge zien te worden. De beambte verschool zich achter eenige meubelen in de kamer zelve waar de bij eenkomst zou plaats hebben, terwijl in de andere vertrekken een aantal gerechtsdienaars geplaatst werden, met bevel toe te snellen zoodra zij een schot hoorden. Zes uren lang heeft de beambte in zijn schuilhoek, in een zeer ongemakkelijke houding, doorgebracht, en de beraadslagingen der 21 Nihilisten aangehoord. Het besluit, waartoe zij kwamen, was, den Czaar dood te schieten, en vijf der samenzweerders werden met de uitvoe ring van dat vonnis belast. Toen dat bepaald was, sprong de beambte uit zijn schuilhoek te voorschijn, loste een schot, en onmiddellijk snel den van alle kanten gerechtsdienaars toe, die al de vergaderden in hechtenis namen. Het zijn voor het meerendeel jongelieden van 17 jaar, leerlin gen van de latijnsche scholen. In vele woningen heeft men last van het rooken in de vertrekken en schoorsteenen, waarin door de eene of andere oorzaak valwin den kunnpn geraken. Aan boord van een der schepen van onze marine zagen wij dezer dagen daartegen een hoogst doeltreffend middel in prak tijk gebracht. Boven het dek, waarin de kachel pijp uitkomt, is die pijp verlengd en gedekt door een koperen deksel, waarvan men, desgevorderd, het bovenste kan oplichten. In de zijden van het deksel bevinden zich vijf vrij wijde buizen, Welke een scherpen hoek met den horizont ma ken. De kachels trekken best en de wind kan er onmogelijk insiaan, noch van boven in, noch in de zijbuizen. Wij twijfelen niet of door deze dek sels worden alle keukens etc. rookvrij gemaakt. Te Wachtum is bij het vergraven eener sloot eene aanzienlijke hoeveelheid geldstukken gevonden. Ofschoon aanvankelijk de aarde op het land was neergeworpen, kwam later bij het ver werken over de oppervlakte de schat te voorschijn, die bestaat uit een twintigtal zilverstukken van pl- m. de grootte van een rijksdaalder en drie goudstukken, die uit het laatst der 16de eeuw en vroeger zijn. De stukken hebben verschillenden vorm eu beeltenis; zij zijn achthoekig, vierhoekig ?n rond. De gelukkige vinder, Albert Hieling, 18 er mede naar Friesland vertrokken, waar hij een en ander op de voor hem voordeeligste wijze aan den man tracht te brengen. Bij Flensburg is Zondagmiddag een zeilboot met 18 menschen, die van een pleizier- tochtje terugkeerden, door een hevige windvlaag omgeslagen. Veertien der personen verdronken. De vier anderen bereikten met groote moeite zwemmende den oever, maar kwamen daar geheel uitgeput aan. Een hunner overleed den volgen den dag. In de Waal wordt veel bliek ge v a n gen, een gratige visch. De vangst, dagelijks eenige hectoliters bedragende, verschaft den visschers een aardige opbrengst. Het Nederla ndsch Panopticum te Amsterdam zal een Museum worden van beelden, groepen, tafereelen enz., aan land- en volkenkunde er. de grootste gebeurtenissen van den dag ont leend. De heer L. Roetemeijer, eigenaar van het welbekende café-restaurant in de Amstelstraat, is bereid voor bovengenoemd doel zijne perceelen aan eene Maatschappij over te doen. Het plan bestaat om op het ruime terrein (ongeveer 1300 vierk. meters) een fraai gebouw op te trekken. De bovenverdieping zullen als Museum worden ingericht; en niet alleen stellen de oprichters zich voor, hier eene galerij van beelden te vor men, oek historische en ethnografische groepen zoowel als voorwerpen op het gebied van kunst en wetenschap zullen daar worden bijeengebracht en door voortdurende toevoeging en verandering het geheel zoo boeiend mogelijk worden gemaakt. In de benedenverdieping blijft het beslaande ca fé restaurant gevestigd. Het kapitaal der Maat schappij wordt op een millioen gesteld. Voor de eerste maal zullen als bestuurders optreden de heeren mr. A. da Costa, jhr. J. Hartsen, Th. Sanders. II. J. F. de Waal en Martin Wolff. De aanstaande bloemententoonstelling in het Park, van 14 Juli, belooft goed te zul len worden. De afdeeling Amsterdam van de Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde wordt gesteund door bloemisten en liefhebbers en ook van alle andere afdeelingen. De zaal, de wintertuin en de groote tuin van het Park bieden een zeer schoone gelegenheid hiervoor aan. De leden van het Park, akook de leden der Maatschappij hebben ieder met eene dame gratis toegang. De boi derellen voor de inzending moeten ingeleverd zijn 26 Juni bij den lsten secretaris, den Heer Jac. P. R. Galesloot, te Amsterdam. De stralen van het aardsch geluk zijn kleur loos, even als die van 't licht, wanneer zij door niets gebroken worden. Mannen van vernuft zijn in gezelschap meestal stil en onhandig, even als het schitte rend luchtverschijnsel, dat, wanneer het op de aarde nedervalt, slechts een steen is. Ware smaak is eene voortreffelijke huis houdster: zij vermeit er zich in door kleine mid delen groote gevolgen te weeg te brengen De stroom des tijds gelijkt naar eene over strooming van den Indus. Wij zoeken naar het „te huis" van onze jeugd, het is verdwenen; naar de vrienden onzer jeugd, zij zijn verdwenen. De genoegens en rampen onzer jeugd, waar zijn zij gebleven? Weggespoeld, even als de legerplaats, die opgeslagen werd in de zandige bedding der rivier. Hetzelfde voorwerp uit drie verschillende standpunten gezien, uit het verleden, het te genwoordige en de toekomst, vertoont ons meermalen drie verschillende aangezichten; even als die uithangborden boven de winkeldeuren, welke als wij naderen een leeuwenkop, als wij er voor staan een meDschenhoofd, en als wij er voor bij zijn gegaan een ezelskop toonen. Voor vele vrienden komt eenmaal de tijd van onderlinge beproeving. De vriendschap door en met woorden gesloten, eischt eenmaal daden, en dan helaaskomt men in plaats van tot daden weêr tot woorden, maar van eene droevige be- teekenis; woorden als: „ik kan niet" die eigen lijk beteekenen: „ik wil niet"; „het spijt me ontzaglijk" wat zeggen wil: „de vriendschap heeft hare grenzen, voor velen heel enge"; „ik zou je raden dit of dat" hetgeen eene om zetting is van: „laat mij met rust en ga naar een ander." In het kort woorden, stop woor den; een velletje postpapier in het lek van een zeeschip. Goed getaxeerd. „Geliefde broeders," zeide Swift eens in eer.e preek, „er zijn drieërlei soorten van trots; trots op geboorte, trots op rijkdom, trots op talenten. Ik zal nu over den laatste niet spreken, daar niemand onder u met deze ondeugd behebt kan zijn." Protectie. De heer Smit. Maar Bernard, wat breng je me daar een kleine biefstuk. Kellner. Wees tevreden, mijnheer, ginds zit mijnheer van Schoffelen, die zou wat blij zijn als zijn biefstuk zoo groot was als de uwe. Katheder wij sheidProfessor. De uil is een vogel, die slechts des nachts aan 't daglicht komt. Een. slimme wetgeleerde. Voor eenigen tijd vroeg e en Duitsch tijdschrift schertsenderwijs aan zijne lezers: Is het een man geoorloofd, de zuster zijner weduwe ten huwelijk te nemen? 't Is ongeloofelijk bijna en toch waar, dat een Duitsch notaris daarop eene verhandeling ter be antwoording dezer vraag inzond, waarin hij het geheele corpus juris owerhoop haalde en de vraag met behulp daarvan van alle zijden toelichtte! In het nu laatst uitgekomen nommer van dat tijdschrift wordt de on tvangst van dit fraaie stuk bericht, en de schrijver uitgenoodigd om nu eens zijne krachten te beproeven aan dW beantwoording eener tweede vraag, namelijk of een onthoofd notaris eene in rechten geldige akte zoude kunnen opmaken, als men hem in plaats van het ontbre kende hoofd een rol akten op den romp geplaatst had. Schaduwbeeld uit het huiselijk leven. Dienstmaagd. Mevrouw toen ik bij u in dienst kwam, kon ik niets. Gij hebt veel zorg en moeite aan mij besteed en gij hebt mij alles geleerd. Nu kan ik koken, wasschen, strijken, in een woord alles wat een flinke dienstbode moet kennen en kunnen. Dat zal ik nooit vergeten en ik zal er u steeds dankbaar voor zijn. Mevrouw. Ik heb het met liefde gedaan, wees nu maar braaf en pas altijd goed op, dan ben ik zeer tevreden. Dienstmaagd, 't Doet mij genoegen dit van u te hooren, doch nu wilde ik u tevens verzoeken mij 25 gulden opslag te geven, Mevrouw; me dunkt eene dienstbode als ik, die zoo goed haar werk doet, kan onmogelijk voor zoo'n kleine huur bij u dienen blijven. Slim. „'t Is eene verschrikkelijke ziekte de cholera: Ik heb een vriend gehad, die is er twee maal door aangetast en hij is er ook aan gestorven." „Meent u den eersten of den tweeden keer?" vroeg zekere slimme vogel uit het gezelschap. Bedekte kritiek. Dancourt, schrijver van dramatische stukken, won somtijds bij zijn dochter Mimi, door schoonheid, bevalligheid en verstand beroemd geworden, haar gevoelen over zijn arbeid in. Wanneer Dancourt niet geslaagd was, was zijne vrouw vaak voor de uitwerking van zijn kwade luim beducht, en zijne vrienden namen hem dan doorgaans met zich naar den wijnkooper Cheret, voor wiens herberg de „Doedelzak" uit hing, om zijn verdriet met een glas Bordeaux weg te spoelen. Op zekeren dag, dat men een zijner drama's opvoerde, vroeg hij aan zijne doch ter: „Mimi, wat dunkt u er van?" „Ach, vader," hernam het geestige meisje, „gij zult van avond in den doedelzak gaan soupeeren." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 11 Juni. Van anti-revolution- naire zijde alhier, wordt de heer S. Baron van Heemstraburgemeester te Hillegom, candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Door de Burgerkiezers-vereeniging alhier, die door omstandigheden ditmaal geen eigen candidaat stelde, wordt deze can- didatuur ondersteund. Zij noodigt hare le den en geestverwanten uit, hunne stemmen op den gemelden candidaat te vereenigen. Wij gevoelen ons gedrongen, om van onze zijde, al ware het slechts bij wijze van protest tegenover het drijven der liberalen, den candidaat der anti-revolution- nairen dringend aan te bevelen. Wij ver zoeken derhalve de Katholieke Kiezers hunne stemmen op 14 Juni a. s. uit te brengen op den heer Burgemeester te Hillegom. Dinsdag 7 Juni 11. was het vijfjaren geleden dat de Mannenzangvereeniging Crescendo alhier werd opgericht. In eene heden avond te houden huishoudelijke bij eenkomst, zal dit feit door de werkende leden feestelijk worden herdacht. Naar men verneemt is alhier een gasthuis in aanbouw voor epileptici; het gaat geheel uit van particuliere liefdadig heid. Zitting van 9 Juni 1881. W van E te Haarlemmermeer, beleediging van een bedienend beambte in functie, f 16 boete of 5 dagen subs, gev. straf c e. 2. H O te Wormerveer, moedw. mish. f 25 boete of 5 dagen subs. gev. straf c. e. 3. J R te Haarlemmermeer, moedw. mish. 7 dagen cell. gev. straf, met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde c. e. 4. P van der W te Velzeu, feit en straf als voren. 5. J P P te Haarlem, moedw. mish. eene maand cell. gev. straf, f 8 boete of een dag subs. cell. gev. straf c. e. 6. J Z. D B. en F M allen te Beemster, opzettelijke verbre king van afsluiting en moedwillig toebrengen van ichade aan een anders roerend goed, de le f 5,50, de 2e f8, de 3e f 5,50 en f 8 boete of subs. gev. straf voor twee dagen voor iedere boete van f 5.50 en van 3 dagen voor iedere boete van f 8, met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde c. e. 7. kV L te Haarlem, (gedetineerd), Bedriegelijke oplichterij 183 dagen cell. gev. straf c. e. 8. N K. en J K. beiden te Beverwijk, diefstal, de le negen maanden de 2e 183 dagen cell. gev. straf en soli dair in de kosten. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een gouden broche met haarwerk. Een bloedkoraal armbandje (defect). Een gouden ring gemerkt M. W. v. J. Een kinderschoentje. Een zweep. Een slagersmes. Drie almanakken. Een schaartje. Een pantoffel. Twee hand schoenen. Een oorbel (handje). Een koperen tabaksdoos. Een paternoster. Een boezelaar. Een zakdoek. Een koperen gewicht. Een knipmes. Eenige stukken geld. Een ladder. Een vaatje. Eenige losse sleutels. - Alles op straat gevonden. Te bevragen bij C Krnijdenberg, Hagelstraat No. 28, een sigarenkoker met gouden beslag. Bij vrouw Brussee, Breesteeg No. 19 rood, een gouden ring. Bij den brugwachter a. d. melkbrug een mand met flesschen. Bij winkelier van der Most van Spijk, eene portemonnaie met geld. In de tramwagens achter gelaten: Een parasol. Een wandelstok. Een sigarenpijp. Een paar lapjes en een blanco biiefkaart. Tiende uitvoering in den Hout, op Zondag 12 Juni 1881, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Marsch, Gartner 2. Ouv. une fete Venitienne, Patrie. 3. Walzer, o schoner Mai, Strauss. 4. Potp. la fille du reg. Donizetti, arr. Muller. 5 Ouv. la renaissance, Nihoul. 6. Polonaise, Humblet7. Potp. a Bohémienne, Balfe. Sociëteit „Trouw moet blijken." Harmonie-concert op Zondag 12 Juni a. s. des avonds van 710 uur door het stedelijk muziekkorps. Programma. 1. Marsch, Muller. 2. Ouv. Rosamunde, Schubert. 3. Walzer, Kunstlerleben, Strauss. 4. Polonaise, Solo v. tenorhoorn, Ducker. 5. Herinn. an Mendelssohn. 6. Hnngar. Lnstsp. Ouv. Keler Bela. 7. Paraphrase d. Loreleij, Nesvadba. 8. Die Deutschen vor Paris. FrenJder. 9. Cavalerie-taptoe, Strating. HAARLEM, 8 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als vtlgt: 19 koeien, verkocht 16 voor f 110 a 220; - stierverkocht voor f a - vaarzen, verkocht - voor fa - pinken, verkocht - voor f a - graskalveren verk. voor f a ,34 nuchtere kalveren, verk. voor 6 a 10, 289 schapen, verk. 289 voor f 15 a 40, 298 lammeren, verkocht 298 voor f 6 a 10, 14 biggen ver kocht 7 voor f 14 a 25; varkens, verkocht voor a c. per 1/2 kilo, 2 paard tot f 130 a 200. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 102 stapels kaas, 11446 stuks, wegende 22344 kilo, hoog ste prijs f 33.middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 8 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 158 vette kalveren, lste qual. ƒ110, 2de qual. 90, per kilo, - graskalf a 43 nuchtere kalveren, 8 a 12; - schapen en lammeren a 140 vette varkens 52 a 56 c. per kilo. LONDEN, 9 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 800, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 100, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 3/9 a 5/- Schapen en Lammeren 5/4 a 6/6, Kalveren 4/8 a 6/4 Zwijnen 4/2 a 5/-. LEIDEN, 10 Juni. Op de heden aihier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 4 paarden 90 a 165 16 stieren 46 a 138, ossen fa 132 melkkoeien f 140 a f 263, 25 kalveren dito 150 a 270, 124 vare dito f 94 a 192, 52 vette dito i 146 318,10 graskalveren 26 a 55, 80 vette 35 a 70, a 70 a 85; 106 nuchtere dito 4, a 13, 720 vette schapen. 23 a 86,50; 597 weide dito 17 a 24, 6367 lammeren, 65 magere varkens f 22 a 40, 144 biggen f 7.a 13,— GOUDA, 9 Juni. Kaas f 30 a 33,le qual. fa 2e qual. f 25 a 29 zwaare hooger in prijs aangevoerd 211 partijen. Handel buitengewoon vlug. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 a 1.40 der weiboter f 110 a 1.20 per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 10 Juni. Moutwijn, per ned. vat f 12 jenever 17,50 Amsterd. proef f 18,75; Spoeling -,60 dito commissie/1,80. HOORN, 9 Juni. Ter waag gewogen 250 stapels kaas wegende, 65586 kilo; hoogste prijs per 50 kilo i oor kleine, 34,50en voor hooikaas 34,commissie f 250 middelbare, f Amsterdam 10 Juni 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Sch uld21/. tt n 4 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 a zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 3 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amat. L 20-100 5 Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binneul. f 1250025000. 1 Portugal. Rusland Spanje. 5 1000—5000 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 1871 Columbia. Obligatien4'/s Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank .divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aandu M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. Vork Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aaud Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Stad Antwerpen 1874 3 Belgio. Oostenrijk. Staatsl. 1854. 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 4 5 6 pet. genot* er de koerg 66'/., 79s/s 1047, 94 827, 867. 657,5 6513/i6 537, 973/, 76 927, 247e 44>7„ 237s 231/,6 407, 14'3/,s 17 98 113 lOH/s 397/s 217. 18 121 1463/, 126 777a 149 158 27 76 537„ 1317, 54'/a 867s 62 91 717s 717s 73 1397, 4878 U17s 1097, 1107s 102 96 97 107 1137s 1483/, 138 134 PABIJS, 10 Juni. De scrutin de liste is ge vallen. Het conflict tusschen Senaat en Kamer is dus een feit. Men zegt dat reeds drie ministers hun ontslag hebben ingediend. Men spreekt ook van het ontslag van Gambetta, als voorzitter der Kamer. MEDEDEELINGEN os 10 Cent per regel. DER De inschrijvers voor 1 tot 20 acties zullen worden aangenomen voor het geheele bedrag hunner inschrijving. Die voor 20 tot 40 zullen 20 acties ontvan gen. Aar. die voor meer dan 40 hebben ingeschre ven zal 50 0/0 hunner inschrijving worden toe gewezen. De inschrijvers hebben het bedrag hunner tweede storting per aangeteekenden brief te zen den aan den Hr. Jules JALUZOT te Parijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3