MAUETBERICHTEY BEU1ISBER1CHTEN. tij Gedachten. Allerlei. dat ge- 1850 en op de slagvelden in 1864, 1866 en 1870. Een onderofficier droeg de eereteekens waarmee de keizei en de keizerin haar gedurende haar leven vereerd hadden. Gedurende de zes laatste jaren van haar leven verzorgde zuster Alexia de zieken in het gasthuis van Paderborn. De welbekende zwemmer Matthew Webb heeft verleden Zaterdag te Londen een wedstrijd gehouden, op een afstand van 16 mijlen voor 100 pond sterling. Zijn tegenstander W. Beckwith gaf hem 2 mijlen vooruit. De 3trijd had plaats bij het Westminster Aquarium, en werd door Webb gewonnen met een verschil van 3U mijl. De bewoners van sommige plaatsen in België hebben in de laatste dagen nog eens een naproefje van den winter 'gehad. Op vele plaatsen heeft het zwaar gesneeuwdop sommige plaatsen waren de kinderen reeds weder aan het aleedjerijden. De spoorweg naar Luik was geheel wit van de sneeuw, waardoor enkele treinen eene belangrijke vertraging ondervonden. Op het terrein van den Oosterspoor weg te Amsterdam is eergisteren een man door een trein overreden, hetgeen den dood ten ge volge had. De vitriool heeft als moordwerktuig ook zijn intrede te Londen gedaan. Het eerste slachtoffer van dit wraakmiddel is een officier van justitie, die, toen hij in een koffiehuis zat, een hoeveelheid van dat vocht in het aangezicht kreeg. Het slachtoffer werd met vreeselijk ver minkt gelaat naar het gasthuis vervoerd en over leed eenige uren later onder hevige pijnen. De dader van dezen aanslag heeft men niet kunnen ontdekken. Men vermoedt echter dat de dochter van den eigenaar van het koffiehuis de dadercs is; wat haar echter hiertoe bewogen heeft, is onbekend. Een jeugdig tïmme[rman te Amster dam, had eergisteren-morgen het ongeluk van de vijfde verdieping van een huis te vallen, met het droevig gevolg dat hij weldra bezweek. DeRumeenscheingenieurTrajanTheo- dorexo heeft eene nieuwe torpedo- of onderzee- sche boot uitgevonden, die twaalf uren achtereen onder water kan manoeuvreeren. Stijgen en dalen geschiedt zonder geraas, en kan of zeer snel of uiterst langzaam geschieden. De ex-Keizerin Eugénie heeft dezer dagen haar testament gemaakt en daarbij de helft van haar vermogen gelegateerd aan haar neef, den Hertog van Alba, en haar nicht, evenals bovengenoemde een kind der Hertogin van Alba; de andere helft zou zijn toegedacht aan de Her togin De Monchy. De beroemde luchtreiziger Eugène Godard is in gezelschap van den heer Cromme- lin Zaterdag-avond te 11 uur te Berlijn opge stegen in een geïllumineerden luchtballon en wel te midden van een hevig onweer. Ter hoogte van omstreeks veertig meter gekomen ontstak Godard Bengaalsch vuur, een gewaagde manoeuvre, die evenwel een prachtig schouwspel opleverde. On gelukkig heeft men sinds dien tijd niets van den ballon of de luchtreizigers vernomen. In de vorige week traden te Horst twee paren in het huwelijksbootje, waarvan het zonderlinge is, dat het eene paar te zamen 140 jaar, terwijl het andere slechts 36 jaar telde, al dus een verschil van ruim eene eeuw. Een liefhebber van statistiek vraagt opgave van het volgendeHet aantal treinen, die gemiddeld dagelijks te laat aankomen. Percentsgewijze het aantal waggons van een trein, die volgepropt en die, welke leêg meerijden. Het aantal huzaren, die per jaar met een briefje van ontslag worden weggezonden en dadelijk de grens der gemeente weer overschrijden. Het aantal kiezers, die bij de verkiezingen rustig t'huis blijven (in duizendtallen). Het totaal bedrag der gelukkigen die gedecoreerd worden, zonder ooit iets bizonders verricht te hebben. Bij benadering het aantal inbraken, waarvan de daders der politie onbekend blijven. Een huis houdelijke begrooting van het aantal losloopende gekken. Eene herhaalde waarschuwing voor sigarenbons achten wij niet overbodig. Eergiste ren trachtte een net gekleed jongmensch in een sigarenwinkel te Rotterdam een bon van 25 si garen voor een bankbiljet te doen doorgaan. Op de aanmerking van den winkelier zeide het heertje, slechts een grap te hebben willen uithalen. Te gelijk liet hij eene portefeuille, met dusdanige bons gevuld, zien. Een ieder zij op zijne hoede. Te Amsterdam wordt een caroussel verwacht bestaande uit scheepjes, die in beweging gebracht, schommelen als het ranke bootje op de golven. Bij het openen van een der bruggen aan het Westerhoofd te Amsterdam zat dezer dagen een kruier rustig op zijn wagen, beladen met eenige kisten, te wachten tot de brug weder ge sloten zoude zijn. Terwijl hij zoo zat, kantelde een der kisten, met het ongelukkig gevolg dat de man er afviel en met het hoofd tegen het trottoir terecht kwam, hetgeen oogenblikkelijk zijn dood tengevolge had. Het Engelsche parlementslid Sheri dan werd indertijd veroordeeld, wegens beleedi- ging der Britsche Kamer aangedaan, om geknield amende honorable te doen. Opstaande sloeg bij het stof van zijne knieën, en sprak luide, maar bedaard; ;/Ik heb nog nooit zoo'n smerige kamer gezien." In betrekkelijk korten tijd hebben bij Ossendrecht zeven of acht aanrandingen plaats ge had. De laatste in de vorige week voorgevallen, is van zeer enstigeu aard. Een gehuwde vrouw, hij Ossendrecht wonende, was naar Putten ge weest om voor haren man geld wegens geleverde houtwaren te ontvangen. Zij had het geld in eene zakdoek geknoopt, en 'net was bijna zonsondergang toen zij op een kleinen afstand van hare woning op een eenzaam binnenpad onverwachts dooreen man, onder het uitroepen: „uw geld of de dood!", bij de keel werd gegrepen. Na haar in een droge sloot te gebben geworpen, doorzocht hij hare zakken en ontroofde haar het geld, waarna hij haar bovendien op ergerlijke wijze mishandelde en vervolgens op den loop ging. Alle pogingen om hem op te sporen zijn tot heden zonder gevolg gebleven. Ook New-York krijgt een spoor weglijn onder den grond. De spoed van den trein zal 40 mijlen per uur moeten zijn. De waggons worden door electrisch licht verlicht, en er zullen prak tisch slechts twee klassen wezen. Het geraas zal voorkomen worden door het leggen van asphalt onder de rails. De Hongaarsche le e uwen-d ood e r s: Prins Von Lichtenstein, Graaf Easterhazy en Graaf Palfy, zijn te Weenen terug van Abyssiniëwaar zij eenigen tijd zijn gaan jagen. Die stoute jagers doodden samen 11 leeuwen, 7 panters, 9 rivier- paarden 1 crocodil. Van een anderen kant velden zij 150 antilopen en meer dan 300 ander stuks wild. Een Zaterdag uit IJmuiden vertrok ken Engelsch schip keerde terug om geneeskun dige hulp te halen voor een Engelsch passagier, die zwaar verwond was geraakt, naar men ver moedt door zelfmoord. De verwonde is Zondag in het Gasthuis overleden. De politie onderzoekt deze zaak. Eergisteren was de sergt.majoor vuurwer ker De B. te Utrecht werkzaam met dynamiet, toen een ontploffing plaat3 had, waardoor hem de hand verbrijzeld werd, terwijl hij aan het aangezicht ook gewond werd. Hij is onmiddellijk naar het Rijks hospitaal gebracht. Te Groningen is de arbeider Jacob Staffers onder een klomp vallende aarde van den vestingwal geraakt. Hoewel hij nog levend er onder uit werd weggehaald, overleed hij toch kort daarna. Hij laat eene weduwe en 5 kinderen na. De man, die een paar dagen geleden op noodlottige wijze onder een in beweging zijnden trein van de Luik-Maasstrichter maatschappij geraakte, bevindt zich naar omstandigheden uit stekend goed. Door vijf dokters is hem hel been. dat even onder de knie totaal vermorzeld was, boven dat gewricht afgezet. Hij heeft na die smartelijke operatie goed geslapen, tevens ook ge zonden eetlust. Hij is vol moed in zijn ongeluk. In het hospitaal ontving hij uit naam van den direc teur-gérant van genoemde maatschappij, den heer Clermont, de toezegging dat hij niet beducht behoefde te zijn over zijne toekomst, daar de maatschappij hem na zijne genezing in dienst zal houden en intusschen zorg zal dragen voor zijne vrouw en kinderen. De man verdient ten volle die belangstelling; hij was steeds een ijverig beambte. Gisteren is voor het eerst op de lijn Vijverberg-Badhuis van de Haagsche tramway- maatschappij het stuiver-sectie-stelsel ingevoerd en wel van Vijverberg tot Anna Paulownastraat; van Anna Paulownastraat tot Hotel Promenade van Hotel Promenade tot de kerk te Scheve- ningen, en van de kerk tot het Badhuis. Wat dienstboden besparen kunnen.In een dorp in Lotharingen verliet eene dienstmeid na 13 jarigen dienst het huis van hen, bij wie zij haar brood gevonden had. Op den dag des afscheids overhandigde men haar aan spaarpen ningen de som van 1600 fr. In een ander dorp, gelegen in Elzas-Hanau, telde een 26-jarig meisje aan haren bruidegom op den dag waarop zij aan- teekenden 2000 fr. voor; zij had dit bedrag als dienstbode bij boeren in het dorp, waar zij het levenslicht aanschouwd had, langzamerhand be spaard. Waar zijn de vlechtsters van strooien hoe den, de stopsters van wollen kousen, de werksters in fabrieken te vinden, die na 10 of 13-jarigen arbeid zoo'n spaarduit bezitten? Men verliest te veel uit het oog, hoezeer men zich zelf door sparen verheffen kan. De weduwe Hamoir, wier echtgenoot indertijd als ingenieur met den Belgischen train éclair mede ging en bij de ontsporing het leven verloor, stelde een eisch tot schadevergoeding van driehonderdduizend franks tegen den Staat. Hoewel zij dit bedrag niet geheel zal ontvangen, zal haar eisch toch gedeeltelijk worden ingewilligd, daar de Regeering zich bereid heeft verklaard een schikking met de weduwe aan te gaan. Op het Bosschen hoofd onder Hoeven (Noord-Brabant) is uit een met water gevulden mestput het lijkje opgehaald van een ruim vier jarig kind, dat met andere kinderen zich daar be vond en al spelende in den put schijnt geraakt te zijn. De drukker-uitgever van de Rijnbode,ie, Arnhem, komt op tegen het bericht, dat de redac teur van dat blad „zich inlaat met het onbe voegd uitoefenen der geneeskunst." Liefde die van haar eigendomsrecht geen af stand weet te doen, wanneer het geluk van den dierbare dit vraagt, is niets anders dan zelf zucht. Men vindt er dikwerf een zekere vreugde in, zijn ongeluk grooter te doen schijnen dan het werkelijk is. Dan eerst is de vriendschap waar, wanneer de beide partijen, zonder een woord te spreken, toch in staat zijn zich te verheugen over hun samenzijn. Een vriend moet de zwakheden van zijn vriend verdragen. Het is zeer smartelijk, afgewezen en berispt te worden, waar men met open hart den ander liefdevol naderde. Vleiend. Een jong predikant bezocht met zijn vrouw de gemeente, waar zijn vader vroeger ge staan had. Des Zondags preekte hij, en na de godsdienstoefening zeide een der ouderlingen, die met de vrouw van den predikant sprak: „Uw man heeft over denzelfden tekst gepreekt, dien zijn vader had toen hij de laatste maal hier op den kansel stond." „Zoo zei de dame, „ik hoop toch niet dat het dezelfde preek was?" „O neen," antwoordde de ouderling, in alle oprecht heid; "zijn vader was een buitengewoon knap man." Openhartige uitspraak Dochter, geheel verschrikt naar huis komende"Ach lieve papa, daar heeft mij zooeven een hond gebetenik ge loof dat hij dol was." "En ik geloof het ook," antwoordde papa bedaard, "want wie naar u hapt, moet wel dol zijn." Een vergelijking, Een boer kwam op het raadhuis. Eenige jongelieden noodigden hem uit te gaan zitten ofschoon er geen stoel of bank was. "Het is hier evenals in eene schuur," sprak de boer, „geen stoel of bank maar vlegels ge noeg." Verwantschap. Een man zeide tot zijne vrouw, die hem gedurig lastig viel met te zeggen, dat zij spoedig zou sterven, „nu, daar gij toch met alle geweld sterven wilt, geef mij dan trouwen riep de „Neen," nauw in uwe familie". ten minste toch goeden raad, wien ik zal, wanneer gij dood zijt." Vertoornd vrouw: „des duivels grootmoeder!" hervatte de man koeltjes, „die is te Geen haast. Maar haast je dan wat, zeide een kort aangebonden heer tot zijn vrouw, die nooit haast had men wacht op je. Als men op mij wacht; antwoordde de vrouw, is er im mers geen haast bij. Wachtte men niet, dar. wa re het iets anders. Openhartigheid. Een heer, die een zijner kennissen bezocht, zeide tot diens dochtertje „Hoe vaart ge, beste meid?" -- „Heel wel, dank u." „Nu, kleine, moet gij mij ook vragen hoe ik het maak." „Maar dat verlang ik niet te weten," was het naïeve antwoord. Een nieuwe manier om iemand te erge ren. Een daglooner, die 's middags slechts droge aardappelen gegeten had, ging na dit schraal diner vlijtig met een lucifer in zijn mond voor het raam staan. Waarom doet gij dat? vroeg zijn vrouw. Wel, was het antwoord, dat doe ik om mijn buurman te ergeren, want die denkt-, nu ik met een lucifer in mijn mond bezig ben, natuurlijk dat ik vleesch gegeten heb. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 15 Juni. Zaterdag-avond 11. vierden de werkende leden van de Mannenzangvereeniging Crescendoin een huishoudelijke bijeenkomst, het vijfjarig bestaan dezer vereeniging. Bii deze gele genheid ontving de heer N. H. Andriessen, de talentvolle directeur van Crescendo, een sierlijk gouden remontoir-horloge, dat hem als een bewijs van achting, erkentelijkheid en waardeering, onder een hartelijke toe spraak door den president, den heer ILSavrij, namens de werkende leden werd aange boden. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der S. G., zijn ingekomen 989 biljetten, waarvan 35 van onwaarde. De heer Mr. C. J. Mirandolle verkreeg 731 stemmen op den heer S. Baron van Heem stra waren 180 stemmen vereenigd. Eerst- noemde heer is dus gekozen. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: L de Breuken E F de Waal Malefijt; C Roeland en G Nieste. Getrouwd: P Bijnsdorp en B Versluijs; H v. Eeuwijk en K. Stipdonk; F C K Beilschinidt en A Dam; H Borrenberg en G v. Uden; - C Junge en A Zuurendouk; J P de Klerk en G Zoet; - II U Har mans en C Andrea H v. Duijn en M G v. d. Lee. Bevallen: W Toepoel geb. Veldhuizen z. M Andrea geb. Craijl d. J M Kooij geb. Kappelhof z. M Gnellet geb. v. Franken z. F Baraclx geb. Kolk z. J W Laert geb. Herzoo z. AM Collee geb. Meerts z. M E Wernik geb. Martines d. Cv. Eeden geb Zijlstra; E Fork geb. de Graaf z. B Slager geb. v. Gelder d. J C M v. Groningen geb. Brummelaar z. E de Wilde geb. v. Duin d. M Cats geb. Meijer z. SF J v. Nierop geb. v. Bilderbeek z. M F Formanoij en Ragetli z. M H A Heiligers geb. Janzen z. J v. Velthuij- sen geb. v. Aken z. C Wernik geb. Blij z. AM Jansen geb. Hulman d. W H Groeneveld geb. v. d. Colk d. G Kolkmeijer v. d. Stad d. N Verdel geb. Kottman Handgraaf z. B Huizer geb. Marcus z. J Zantvoort geb. Poldervaart z. H M C Vos geb. Sam- mels z. S Willemse geb. v. d. Pieterman z. Overleden: Een levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van D Bavelaar Ripperdasteeg; M G Kloos 3 mn. d. Nieuwe Raamstraat; P Rikken Pieper 76 j. Spaarwouder straat; P Ph. v. Kampen 7 mn. z. ged. Kraaijenhorster gracht: W M B de Rens 2 mil. d. Schooter8ingel; J W Freeke 30 j. echtg. v. A v. d. Linden Warmoesstraat; J M Krammer 1 ma. d. Rivier- vischmarkt; MC Lammerse 16 mn. z. Oudeweg; B Aussum 41 j. Gasthuisvest; GAC Poortman7 j. d. Zijlstraat; C Steenken 14 dg. d. Ramperlaan. HAABLEM, 13 Juni. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe -,a witte ditof 10,-a 10,35, rogge ƒ8.20 a 8.30, haver 4,a 4,65; gerstJ' 5.2() a 6.25 duivenboonen 8,35 a 7,80; bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 10 Juni. Granen. Men besteedde voor tarwe f a rogge a -,gerst a -,a -,dito chev. f -,a haver f -,paardenboonen a -,bruine dito fa, duiven dito -,kanariezaad f rood mosterdzaad f geel dito f a karwijzaad f a blauw maanzaad f groene erwten f a grauwe dito f a vale dito a Witte a— 13 Juni. Ter veemarkt werden verkocht - koeien van f a 322 kalveren van f 30 a 105, 15 nuchtere dito van f4 a 16, 129 schapen f 28 5 32, 114 varkens f44 a 58 c. 23 magere 19 a 21 c. per kilo. 10 Juni. Aangevoerd419 stapels kaas, wegende 93,893 kilo; de prijzen waren voor kleine f 34,00 commisaie- f33,50, middelbare f 34,laagste f 15.00. ALKMAAR, 11 Juni. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt32 koeien 200 a 260, 32 nuchtere kalveren 8.a 17, vette kalveren a 381 schapen J 23 a 34, varkens f a per kilo, 118 ma gere dito 21 a 34, 9 bokken 4 a 10, 9 paarden f150 a 600, 140 lammeren f6 a 10.— LONDEN13 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3800, Schapen en Lammeren 14,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 a 5/- Schapen en Lammeren 5/2 a 6/2, Kalveren 4/8 a 6/4 Zwijnen 4/2 a 5/2. SCHIEDAM, 14 Juni. Moutwijn, per ned. vat f 12,Jenever f 17,50, spoeling f -,90 dito commissie f0,80 HOORN, 11 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 4 heet. tarwe f 11,00, - heet. rogge f-,8 heet. gerst 6,6 heet. haver f 4,75 mosterdzaad f 20, a karwijzaad f 14,5/, 4 heet. boonen: heet bruine f 15,50 gele f f heet. paardeboonen f a 7 heet. erwten f heet. groene 14,heet. grauwe f 16,25 heet. witte J' 12,50, 10 heet. aardappelen f 16, a 20 alles per heet.; manden appelen f a kilo De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 10 paarden' van f 70 tot 190. venlens f a ,116 koeien van f140 tot 225, 20 kal veren van 7 tot 20, 350 schapen van 23 tot 34 60 lammeren van 10 tot 16, 65 varkens van f 17 a 26 4 zeugen van 35 tot 60, 245 biggen van 6 tot 12,30 bokken f 0.80 a 7,25geiten f 1,a 8. ROTTERDAM, 14 Juni. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: paard, 1347 runderen 274 vette- en graskalveren 81 nuchtere kalveren, 788 scha pen of lammeren, 234 varkens, 161 biggen, 4 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen 1ste qualiteit 88 c. 2de qual. 70 c., 3de qual. 50 c.; kalveren 1ste qual. 110 en 2de qual. 90 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 152/8 ton, 117/16 tonnen, 2674 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt 1ste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f 50. LEIDEN, 11 Juui. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt11 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer- 9 a f 9,50, 10 heet. rogge winter- ƒ8,50 a 9,zomer- 7.50 f 8.9 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier- f 7,25 a 7,75, 12 heet. haver, zware- f 5,a 5.50, lichte- ƒ4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25, 6 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per '/4 vat 1ste qual. ƒ36 a 60.2de qual. f50.a 54. AMSTERDAM, 13 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 694 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit f 0,86, dito 2de qualiteit 0,80, dito 3de qualiteit 0,72 per kilo; melk- en kalfkoeien f 140 a 260, 1 graskalf a 73 nuchter kalfk t a 11,schapen en lammeren 28 a 7 vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo- 27 biggen 6 a 12; - paarden a PURMEREND, 14 Juni. Kaasaangevoerd 408 stapels prijs der kleine kaas f33,middelbare f Boter 1,20 a 1.30 per kilo. Runderen: aangevoerd 397 stuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 174 stuks, prijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 116 stuks, prijs f6 a 21 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 73 stuks, prijs 48 57 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 20 stuks, prijs f 16 a 23 per stuk met stuggen, handei.Biggenaanvoer 196 stuks, prijs f 6 a 10, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 1093 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f - a per 100 stuk kopboter fakippen f eenden a c.kipeieren f -,a eendeneieren f-,per 100 stuks. Amsterdam 14 Juni 1881. Prijzen der onderstaande effecten genoteer pCt. de koera Nederland. Certif. Werk. Schuld2y2 66'/8 u u u 8 *93/4 n ti a 4 104y4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 n I, zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten]. 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 u binnenl. f 1250025000. 1 a 1000—50001 500—5000 - 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii a t n 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/* 1871 5 Columbia. Obligatien4!/2 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank dirid. Nederland. Holl. lJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aaud. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4l/. tt ii n 1875 5°/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl3 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .3 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. 1000. 5 Mor8cbansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma v 5 Rumenie. Aandeel en Spwdiv. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aaud. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 llOVa Rotterdam3 102 Gemeente Crediet. 3 96 Belgie. Stad Antwerpen 1374 3 97 Oostenrijk. Staatsl. 18544 1067s w 18605 113V2 w 18 641483/4 Rusland. u 18645 13S 18665 13274 Geldkoers, prolongatie 37a Pct- LAATSTE BERICHTEJU PARIJS, 14 Juni. De Kamer besloot met 446 tegen 20 stemmen over te gaan tot de artikelsgewijze behandeling van het wetsontwerp tot vermindering van den militairen diensttijd. De zitting werd ge schorst. ROME, 14 Juui. De Kamer heeft met 314 tegen 89 stemmen verworpen de amen dementen van Portis en anderen, strek kende om tot het kiesrecht alle Italianen toe te laten die in het genot zijn van hunne burgerlijke rechten en de meerder jarigheid bereikt hebben. 95'/- 83 86'/. 655/8 65'/2 533A 973A 75 "/16 925/s 24'7i« 23'/4 23 40V„ 15'/I6 177x6 983/„ 113'/, 101'/8 39'A 22'/s 135/16 120'/» 150 126 77 'Is 149 158'/» 26 76 53'A 1303/s 55 90'/g 62 893A 71'A 71'/- 73 140 48 141'/2 109

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3