MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Gedachten. Correspondentie. den ge leeds vernietigd, in de meening, dat die nooit meer noodig zou zijn. Deze gevaarlijke gewoonte komt hun thans duur te staan, want het gemeen tebestuur van Marum eischt, ook al kan men door quitantie bewijzen dat de belasting van 1880 is voldaan, dat de aanslag over 1879 nog eens wordt betaald. Uit Uithuizermeeden schrijft men, d.d. 13 Juni: Gisteren werden de predikant der christelijke gereformeerde gemeente alhier en de zijnen door 't geschrei van een zeer jeugdig kind, dat vermoedelijk ergens buitenshuis en in de nabijheid der pastorie was neergelegd, uit hunne nachtrust opgewekt. Bij het gehouden onderzoek bleek dan ook, dat het vermoeden waarheid be vatte en dat een kind zooals later moet ge bleken zijn omstreeks 13 weken oud op de stoep van den predikant te vondeling was gelegd. Door de goede zorg van dien heer is het dadelijk in het gezin van een ander opgenomen en wordt daar tot dusver liefderijk verzorgd en verpleegd, Intusschen heeft zich de justitie de zaak aange trokken en is de vermoedelijke ontaarde moeder, eene dienstmeid van zooals men zegt zeer ongunstige reputatie, onder geleide der politie, voor den burgemeester gebracht, ten einde een voorloopig verhoor te ondergaan. Een Londensch metselaar, Richard Crocs, werd eergisteren tot eene boete van f 13.50 veroordeeld, omdat hij, terwijl hij lijdende was aan pokken, zich moedwillig op de straat begeven had tot groot gevaar voor hemzelven en (wat erger was) voor anderen. Een eigenaardige storing in een tele graafdraad heeft tijdens de tegenwoordige Tune sische expeditie plaats gehad. Een telephoon was tusschen het station Loukel-Arba en het station Medjez-el-Bab in gereedheid gebracht. Plotseling hield de telegraafdraad op te werken; eerst werd deze storing aan de vijandelijkheid der inboorlingen toegeschreven, doch eindelijk, toen de telegrafist, door ruiters geëscorteerd, op verkenning was uitgegaan, vond men een groote slang om den draad en den paal gewikkeld. Thans bleek het nut van de telephonische geleiding; want nu de telegrafische gemeenschap verbroken was, kon men echter door middel van de telephoon gemeenschap onderhouden. Door de politieagenten te Londen zijn gearresteerd twee mannen en eene vrouw, die in 't bezit waren van tien pakjes diamanten, afkom stig van den diefstal bij Victor Sturbel in de Rue des Pripiers te Brussel. In een Vlaamseh dorp had dezer da gen de inwijding van een openbaar gebouw plaats en verscheidene staatsambtenaren waren gekomen om die plechtigheid bij te wonen. De burgemeester ontving de heeren aan het hoofd van het gemeen tebestuur en verwelkomde hen met een deftige toespraak Maar nauwelijks had hij het laatste woord er uit gebracht, of hij zette zijn hoed naast zich op den grond en begon hard in de handen te klappen, terwijl hij luidkeels: „bravo! bravo!" riep. De ambtenaren hadden tegenover dezen redenaar, die zelf het sein gaf tot opge togen toejuichingen, wel eenige moeite om den gepasten ernst te bewaren. Onlangs is in het Zwitsersche dorp Muottathal een wedstrijd gehouden in het blazen op den alphoorn, uigaande van de Zwitsersche Al penclub, die dit instrument, dat zoo liefelijk door het gebergte weerklinkt, weer algemeen in gebruik tracht te brengen. De zeven deelne mers voldeden allen zoo goed, dat zij hun in strumenten, welke zij in Maart in gebruik ge kregen hadden, tot loon mochten behouden. Bo vendien werd nog aan de meest uitblinkenden een onderscheiding uitgereikt. Een Duitsch blad verhaalt het vol gende vogeldrama, dat een burger te Budweis tegen den muur van zijn huis heeft zien afspe len. Daar was een zwaluwnest dat reeds gerui- men tijd geleden door een musschenpaar tot woning gekozen werd en waar het wijfje op haar eieren zat te broeien. Voor een paar dagen zag men plotseling een troep zwaluwen gedurig om het nest heenvliegen, terwijl twee der vogels op het nest, ter weerszijden van de opening, post gevat hadden. De zwaluwen vlogen nu af en aan, en begonnen de opening met stroo, klei en andere stoffen dicht te stoppen, terwijl de beide schild wachten oppasten, dat de misdadige musch niet ontsnapte uit het nest dat zij onrechtmatig in bezit genomen had, en haar telkens met vleugelslagen er in terugdreven. Na een uur on- ongeveer was de wraakoefening afgeloopen en de musch geheel ingemetseld, waarna de zwaluwen vroolijk tjilpend wegvlogen. Van wege de Amerikaansche regee ring is een uitvoerig bericht openbaar gemaakt, waarin getracht wordt de ongegrondheid van de bezwaren tegen het Amerikaansche varkensvleesch aan te toonen. Men late zich er niet door in slaap wiegen. Duitschland gaf reeds tal van trichine in Amerikaansche ham, en immers in ons eigen land is hetzelfde waargenomen. Verleden week zijn te Aigle, in het Zwitsersche kanton Waadtland, de twee moorde naars tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld die in het najaar 1880 de weduwe Burnier en haar kleinzoon bij Sépey en kort daarop een veehandelaar op den Gemmi vermoord hadden. Zij waren met het geroofde gevlucht, een hunner naar Amerika, de andere naar het kanton Wal lis. Laatstgenoemde werd hier spoedig in hechte nis genomen, de andere door de Regeering der Vereenigde-Staten uitgeleverd. Zij moeten nu nog te Bern wegens den moord op den Gemmi te rechtstaan. Op den Vesuvius, dicht bij het obser vatorium, zal een hotel gebouwd worden van alle gemakken voorzien en bestemd om zieken of door de warmte uitgeputte personen in staat te stellen eenigen tijd boven in de koele, zuivere berglucht door te brengen. Ter aanbeveling van een candidaat voor den gemeenteraad in een dorp in Groningen Werd aldaar Zaterdag 11, naar de P. G. C. meldt het volgende strooibiljet rondgezonden (woordelijk en letterlijk met de leesteekens over genomen). "Hij die mensch isHij die weet de Rijkdom die „ons bloed zuigd, van dezelfde stof „is als de bedelaar; ofschoon zij vermeenen, „de voeten op ons te mogen afveegen. Hie die „Recht; waarheid, en Rechtvaardigheid liefheeft „brenge zijn stem voor Lid van de Gemeente raad uit, op B. H. K. D. Kof „Kslijter (In sterke dranken nl.). Die „een ieder gaarne ten dienste is en een waar „voorstander der Burgerij. Een treurig ongeval heeft zich teKas- sel voorgedaan. Een pachter van het jachtrecht in het bosch had reeds dagen lang op een wild hert geloerd, dat zich nu en dan vertoonde. Deze week was hij weer op den uitkijk en hoorde geritsel in een dichtbegroeid boschje; hij zag er een bruin lichaam en dacht niet anders of daar was zijn hert; fluks legde hij aan en schoot Doch dichtbij gekomen, vond hij er een arme vrouw, moeder van zes kinderen, die in haar bloed baadde en weldra ook den geest gaf. Hij had zich door het bruine kleed der vrouw, die hout gesprokkeld had, laten mislei den. Troosteloos gaf hij zelf van zijn onwilligen doodslag kennis aan de justitie. In Erankrijk en in Engeland heeft men in den laatsten tijd beproefd voor boorden, man chetten enz., in plaats van linnen of papier, gom elastiek te gebruiken. Men is er in geslaagd die kleedingstukken zoo fijn te vervaardigen, dat men op het oog geen onderscheid ziet met sterk gesteven linnen. Het groote voordeel boven papier is dat men. na het eerste gebruik, het goed niet behoeft af te danken, maar dat men het, door even met een nat sponsje af te wasschen, binnen een paar minuten weer e 'en schoon heeft alsof het nieuw was. De ondervinding zal moeten leeren of dit gomelastiek-linnengoed des zomers aangenaam in het dragen is. Ge durende den winter voldoet het in elk geval uitstekend. Te Parijs betaalt men voor manchet ten fr. 2.80 per stuk en voor een halsboord fr. 1.50. Hoezeer men zich, ook 'szomers, in acht moet nemen voor tocht in spoorwegrijtui gen bleek dezer dagen op nieuw. Pen man te Eilenburg had hard geloopen om den trein naar Leipzig nog te halen en ging, zoo bezweet als hij was, voor een open raampje van den waggon zitten wat af te koelen. Spoedig echter gevoelde hij een stekende pijn in de oogen, en te Leipzig aangekomen, moest hij terstond de hulp van een geneesheer inroepen, die slechts weinig hoop kon geven op het behoud van zijn gezicht. Te Benr.ekom had gisteren een 50jarig timmerman (huisvader) het ongeluk, terwijl hij in een boom zat om een tak er uit te zagen, er uit te vallen; hij kwam zoodanig op de steenen terecht, dat hij aanstonds een lijk was. Thanskan met zekerheid worden ge meld, dat ook het gedeelte Hillegom-Haarlem van de Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg maatschappij weldra in gebruik zal worden ge nomen, daar al de bestaande moeielijkheden nu zijn opgeheven. Den 28n of 29n van deze maand zal de opening plaats hebben. In de laatste twintig jaren zijn delos- prijzen, door roovers voor hun gevangenen geëischt, aanmerkelijk hooger geworden. Een Engelsch heer, die in 1853 door roovers gevangen genomen werd, kwam voor 400 weer vrij. In 1867 moesteen ander reeds 1500 betalen. In 1880 vroeg men voor kolonel Synge 6000 en thans moest, zoo als men weet, voor den Heer Suter aan den be- ruchten Nico 15,000 behaald worden. Zou men daaruit het verblijdend verschijnsel mogen afleiden, dat de waarde van het leven nu zooveel hooger geschat wordt dan vroeger? Dezer dagen werd uit het Museum van den Louvre te Parijs, een schilderij gestolen, dat van groote waarde is. Alle nasporingen waren vruchteloos gebleven, tot Maandag-middag een commissionnair bij een der conservators van het Museum een pakket bracht, dat later bleek het gestolene schilderstuk te bevatten. Volgens eenige gegevens meent men op het spoor van den dief te zijn. Er is sprake van een jeugdigen liefhebber van schilderijen die, na de daad ge pleegd te hebben, zoowel uit berouw als op aan drang zijner familie, het stuk teruggezonden had. Prits Kopernick, de vermaarde hard- looper, zal eerlang een voetreisje van Berlijn naar Weenen ondernemen, dat hij in vier dagen denkt te volbrengen. De hartstochten doen de paleizen des ver stands dikwijls ineenstorten. Ook de beleefdheid is een kunst; het is gemakkelijker er meê te spotten dan haar aan te leeren. Een echt aristocraat grijpt soms gretig de gelegenheid aan om eens nederbuigend te zijn, want daardoor gevoelt hij, hoe hoog hij staat. Een der grootste hinderpalen van het le vensgeluk is, dat wij ons geluk zoeken in on mogelijke zaken en ons ongeluk zien in onver mijdelijke omstandigheden. De roos heeft geen doornen voor de ver- standigen, die zich met het genieten van haar kleuren en geuren vergenoegen, zonder haar te willen plukken. A11 e r 1 ei. Modern. Gravin. Waarom wilt ge nu eigenlijk mijn dienst verlaten, Bertha? Dienstmaagd. Me vrouw de gravin heeft zwart haar en een don keren tint, en, om niet ondankbaar te schijnen, moet ik de afgelegde kleeren, die Mevrouw mij schenkt, ook dragen. Nu, dacht ik, zou 't toch beter zijn, ais ik een dienst zocht bij eene dame, die, als ik, blond is en mijn tint meer nabij komt. Overdenking. Student (die reeds op den derden dag der maand geen geld heeft). De laatste 28 dagen van elke maand zijn toch altijd de slechtste. Een scepticus. Een Leipziger bankier, die er voor bekend staat, dat hij nog ai eens met spek schiet, zat onlangs met een vriend gezellig te praten, en het gesprek liep over dividenden, premiën, coupons en dergelijke zaken. „Voor hoeveel denk je," vroeg de Münchhausen van de beurs, die tegenover zijn vriend gaarne met zijne inkomsten pronkte, „dat ik verleden jaar wel aan coupons heb geknipt?" De vriend zweeg nadenkend. „Welnu," ging de bankier voort, „sla er maar eens een slag in; hoeveel zou je wel gelooven?" „Niet de helft," was het lako- nisch antwoord. Een anekdote van Carlyle. Carlyle had eenige nachten niet kunnen slapen door het ver schrikkelijk geweld, dat een Cochiu-China haan in een naburigen tuin maakte, en beklaagde zich daarover bij de eigenares van dien nachtelijken rustverstoorder. De vrouw vond dat Carlyle niet veel reden tot klagen had, want de haan kraaide maar drie- of viermaal in een nacht. „Dit is het juist vrouw," zeide de ongelukkige geleerde, „gij weet niet wat ik lijd terwijl ik wacht totdat hij weer kraait." Voorzichtig geuite opinie. Zeg eens Jacob, hier heb ik twee kostbare steenen, ge moest ze eens schatten en mij zeggen hoeveel ze waard zijn. Jacob bezag de steenen en gaf ze terug, zeggende: „Hadt ge mij maar één steen getoond, dan zou ik u geantwoord hebben: hij is niets waard, maar nu ge er mij twee toont, zeg ik: de eene is zooveel waard als de andera." Altijd bescheiden. Een beleefd Pranschman sprak tot een Eugelschmar.: „Inderdaad, wanneer ik geen Pranschman was, zou ik wenschen En- gelschman te zijn." „En ik," antwoordde de En- gelschman, „ik zou als ik geen Engelschman was, wenschen er een te zijn." Al te vriendelijk. Een jongen was uitge zonden om geld op te halen. Toen hij al zijne kwitantiën onbetaald weer meebracht, zeide hij: „De menschen houden dan al bizonder veel van me. Zij zijn er zoo op gesteld mij te zien, dat ieder, bij wien ik geweest ben, zei dat ik nog eens terug moest komen." STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 18 Juni. Z. D. H. d& Bisschop van Haarlem is van morgen, 19 dezer, af, gedurende de geheele volgende week afwezig om het H. Vormsel in het Dekenaat Gouda toe te dienen. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. Zitting van 16 Juni 1881. 1. J F huisvrouw J R. te Haarlemmermeer, moedw. mish. 3 dagen cell. gev. straf c. e. 2. D S te Purmerende, laster 3 dagen cell. gev. straf. c. e. 3. 1. A IJ. 2. J Z. 3. G B. 4. K O. allen te Zaandijk, opzettelijke verbreking van afsluiting de le en 4e bekl. ieder 3 dagen geV. straf, de 2e en 3e bekl. ieder 2 dagen gev. straf en allen soli dair in de kosten. 4. F S. te Beverwijk, diefstal op den openbaren weg, 15 dagen cell. gev. staf. c. e. 5. H K. te Haarlem, (gedet.) diefstal, 9 maanden cell. gev. straf, c. e. 5. A R. te Amsterdam, vroeger te Purmerende, mis bruik van vertrouwen, 3 maanden cell. gev. straff 12,50 boete of een dag subs. cell. gev. straf. c. e. met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. 7. J B. zonder woon plaats (gedet.) bedelarij, 15 dagen gev. straf c. e. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 8. L D. van O. zonder woonplaats (gedet.) bedelarij, eene maand gev. straf c. e. 9. A A. zonder woonplaats (gedet.) landlooperij 3 maanden gev. straf c. e, met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 10. J A F te Haarlem, moedw. mish .en opzettelijke verbreking van afsluiting, 15 dagen cell. gev. straf, f 25 boete of 2 dag subs. cell. gev. straf. c. e. 11. C R. te Edam laster, f 16 boete of 3 dagen subs. gev. straf. c. e. De Arrondissements Rechtbank alhier heeft de navolgende regeling der vacantie in dit jaar vastgesteld: 7 en 21 Juli 4 en 18 Augustus, zitting voor correctioneele zaken. 12 en 26 Juli, 9 en 23 Augustus, zitting voor burger lijke en handelszaken en zoo noodig voor strafzaken. Aan vang der terechtzittingen 's voormiddags te 10 uur. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Een leeuwhondje met bruine ooren. Eenige portemon— naie's met en zonder geld. Een geëmailleerde oorbel. Een vergulde penning van den Gymmastiekboud. Een zilveren teeken waarop de letters B. A. K. O. Een bovenstuk van een bloedkralen oorbel. Een pleten kousenband. Een zak doek. Een kinderlaars. Een kinderschoentje. Een stoffen laars. Een tulen muts. Een Engelsch boek. Een school boekje. Een kinderzak. Eeu breikous. Een duimstok. Een kammetje in étui. Een scharnier. Eenige losse sleutels, sleutels aan ringen en een ichroefsleutel. Alles op straat gevonden. Te bevragen bij den Heer J. v. d. Laan, Lange Bo gaardstraat, een haanbij den heer Smits, Essenplein No. 24 H., een gouden horlogesleutel. In de tramwagens achter gelaten: Een potloodhouder. Twaalfde uitvoering in den Hout, op Zondag 19 Juni 1881, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Marsch, Curth. 2. Ouv.Grisar 3. Walzer, Labitzky4. Potp. d'opera^, Af/arA S.Fant. Mac beth, Verdi. 6. Une corbeille de fleursRodolph. 7. Polka Treimbach. N. N. te K. Als ons een bericht ter plaatsing in onze courant wordt toegezonden, dienen we ten minste te weten van wien deze mededeeling tot ons komt. Welken waarborg bezitten we anders dat zy waar is? de Red. HAARLEM, 15 Juni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 23 koeien, verkocht 20 voor f 110 a 230; 1 stierverkocht voor f 1 a - vaarzen, verkocht - voor fa - pinken, verkocht - voor f a - graskalvereu verk. voor f a ,38 nuchtere kalveren, verk. voor f 6 a 12, 179 schapen, verk. 179 voor f 17 a 42, 287 lammeren, verkocht 204 voor f 7 a 14, 19 biggen ver kocht 9 voor f 15 a 25; 1 varkens, verkocht voor 24 a c. per kilo, 2 paard tot f 100 a 200. Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 125 stapels kaas, 15023 stuks, wegende 30410 kilo, hoog ste prijs f 33.50, middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 15 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 202 vette kalveren, lstequal. 90, 2dequal. 75, per kilo, 5 graskalf fa 99 nuchtere kalveren, f 5 a 11; - schapen en lammeren f a 113 vette varkens 50 a 55 c. per kilo. LONDEN, 16 Juni. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 500, Schapen en Lammeren 9,000, Kalveren 100, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/9 a 5/- Schapen en Lammeren 5/- a 6/-, Kalveren 4/8 a 6/4 Zwijnen 4/2 a 5/-. LEIDEN17 Juni. Op de heden aihier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 4 paarden 75 a 115 20 stieren 45 a 170, ossen fa 150 melkkoeien f 140 a f 260, 20 kalveren dito f 150 a 270, 148 vare dito f 95 a 190, 82 vette dito f 147 310,18 graskalveren 28 a 56, f68 vette 36 a 75, a 70 a 85; 83 nuchtere dito 4, a 11, 620 vette schapen. 22 a 34,00; 494 weide dito 16 a 22, 2630 lammeren, 5S magere varkens f 22 a 42, 160 biggen f 7,— a 14,— GOUDA, 16 Juni. Kaas f 31 a 33,50 le qual. fa 2e qual. f 26 a 30 zwaare hooger in prijs aangevoerd 150 partijen. Handel buitengewoon vlug. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.30 a 1.40 der weiboter f 110 a 1.20 per kilo. Handel zeer vlug. SCHIEDAM, 17 Juni. Moutwijn, per ned. val f 1225 jenever 17,75 Amsterd. proef f 19,Spoeling f 1,50 dito commissie/1,40. HOORN, 16 Juni. Ter waag gewogen 273 stapels kaas wegende, 73102 kilo; hoogste prijs per 50 kilo l' oor kleine, 36, en voor hooikaas f commissie middelbare, f Amsterdam 17 Juni 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/j V ff 8 ff 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buitenl. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/694 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 t, ff 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/j 1871 5 Obligatien41/» Leening 18706 18725 Aand. Nationale Bank divid. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/i 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 ------ 5 8 5 5 5 5 5 div Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. Columbia. Peru. Oostenrijk. Nederland. Rumenie. Amerika. Italië. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 Rotterdam Gemeente Crediet. Stad Antwerpen 1874 Staatsl. 1854 1860 1864 1864 1866 genoteer de koers 66"/.. 70"/., IO41/4 957, 8374 86 Va 66»/s 667. SS»/, 977s 751/s 927a 25 4474 237., Belgie. Oostenrijk Rusland. Geldkoers, prolongatie 3 pet. 417. 157.. 177, 9874 1137, 101"/,, 397, 217, 187, 121 152 126 737, 148 159 26 76 537, 1337, 55 8774 62 907>. 717e 717, 73 139 4674 1397, 10878 111 102 96 97 1067, 114 1497/a 13674 133 LONDEN, 17 Juni. In het Lagerhuis deelde Dilke mede, dat de consul te Tunis in last heeft te handelen als tot dusverre en wanneer hem wordt aangezegd door Roustan met de ambtenaren teverkeeren, moet hij dit doen, maar over deze quaestie wordt nog steeds met Frankrijk gecorres pondeerd. ALGIERS, 17 Juni. Kolonel Malleret ontmoette de opstandelingen den 15den bij Sidi-Khalifa, maar zij ontweken hem en vluchtten Daar Chaïd, waar 't hun gelukte, ofschoon Malleret hen vervolgde, den Chott over te steken en zoo in de woestjjn te on tsnappen. ROME, 17 Juni. Van de wet tot her vorming van het kiesrecht zij n 37 artikelen aangenomen. Massari kondigde eene inter pellatie aan over het plan, dat Frankrijk, naar men zegt, heeft om bij Assab een haven in te richten. BRUSSEL, 17 Juni. De Kamer heeft met 62 tegen 51 stemmen het wetsontwerp aangenomen tot wijziging der voorwaar den tot naturalisatie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3