IHAItKTBEMCHTEX. BEURSBERICHTEN, Voor geest en hart. Allerlei. lm/, *7: - De milicien, wien onlangs door een onder-officier in de Maliebaan te 's-Hage een slomp in den rug werd toegebracht, is aan de gevolgen daarvan overleden. De ongelukkige over leed aan een zware bloedspuwing. De sergeant is in arrest. Een jeugdig Berlijnscli barbier was Zondag-avond „aan den rol geraakt" on na vele omzwervingen, zonder zelf recht goed te weten hoe, in een herberg op een dorpje in den om trek terecht gekomen. Hier wekte de stedeling, door zijne sierlijke en ongedwongen houding, zoodanig de ijverzucht der mannelijke dorpsjeugd op, dat het niet lang duurde of hij werd een voudig de deur uitgesmeten en vervolgens door een veldwachter, die hem onder den blooten hemel in bewusteloozen toestand vond liggen, in de doos gestopt. Wie beschrijft nu den schrik van onzen armen „Figaro," toen hij bij het eerste bleeke morgenlicht, een weinig uit zijn roes ontwaakt, een lijk op het stroo naast zich uitgestrekt vond. Door den ontzettender gil op merkzaam gemaakt, waarschuwde een bezemma ker, die in de nabijheid van de gevangenis al vroeg in de weer was, de ijverige politie die zich nu gelukkig eensklaps herinnerde dat in dezelfde cel drie dagen geleden het lijk van een zelfmoordenaar door haar gedeponeerd was. Toen men de deur opende, vond men den armen jonkman tengevolge van zijn vreeselijke ontmoeting in zulk een ellendigen toestand in een hoek nedergehurkt, dat zijn leven zoowel als zijn verstand beide groot gevaar loopen. Te Amsterdam beslaat het voornemen om een nieuwe stoomvaart-onderneming op Java op te richten, meer bepaald met het oog op het goederen-vervoer. Aanvankelijk zal men vier stoomschepen in de vaart brengen. Te Oirschot is een 4jarig knaapje, dat voor de deur der ouders speelde, onder een kar geraakt, waarbij het hoofdje door een der raderen als het ware werd verbrijzeld. Te Brussel, in de zeer volkrijke wijk tusscheu de rues du Chène en de Bavière, heeft een ontzettende brand gewoed, waarbij twee kin deren zijn omgekomen. De oorzaak is aller zon derlingst en allertreurigst tevens. De muren en de meubelen waren met petroleum bestreken tot uitroeiing van dieren. Door de groote hitte, nog vermeerderd door een in het vertrek brandenden kachel, heeft er zelfontbranding plaats gehad. In de Haagsche bladen wordt er op gewezen, dat zich tegenwoordig in de Helmer straat een echo bevindt die 20 maal een geluid hoorbaar terugkaatst. Vrijdag namiddag had in denabijheid van de Vierhuizen (gemeente Oldebroek) een treurige gebeurtenis piaats. Het 6 jarige zoontje van A. J., van de school komende, liep met nog andere kinderen achter een hooiwagen, toen juist een andere wagen, beladen met koorn, passeeren moest. Men vermoedt dat het kind is gevallen want het geraakte, zonder dat de voerman het bemerkte, onder den met koorn bladen wagen, welke hem over de bórst ging. Kort daarna was het kind een lijk. Maandag-namiddag is te Leiden een kind van 8 maanden, dat in een stoeltje voor eene woning zat, daaruit gevallen, tengevolge waarvan het eene hersenschudding bekwam en eenige uren later overleed. Naar men in de Lumiere électrique leest, heeft men te New-York van de microphone ge bruik gemaakt om een misdadiger van zijne schuld te overtuigen. In den muur zijner cel was de toestel zoodanig aangebracht, dat hij er niets van bespeurde, waarna men hem in de gelegenheid stelde om zonder getuigen zijne bloedverwanten en vrienden te ontvangen. Al de met dezen gehouden gesprekken werden afgeluis terd en op die wijze belangrijke inlichtingen verkregen. Zaterdag-avond miste men te Vlis- singen het negenjarig zoontje van den Belgischen loods Van Outrijve, en toen de ouders een jon geren broeder ondervraagden, kwam de mededee- ling er uit, dat zijn broeder op den Nieuwer.dijk, zonder door iemand te zijn opgemerkt, in het water was gevallen. Na eenig zoeken vond men het lijk aan een paal geklemd. De Utrechtsche politie heeft het me chanisch wassenbeeldenspel van zekeren Grundorf, op de kermis aldaar aanwezig, waarin voorgesteld wordt het leven en lijden van Christus, van af de geboorte tot de opstanding en hemelvaart, doen sluiten en gelast dat de man zich dadelijk van de kermis moest verwijderen. De sergeant Houdtzagers, van het 6e regt. inf., te Breda, heeft het zoover gebracht, dat een zwaluw, indertijd bijna naakt op de bin nenplaats der kazerne gevonden en door hem opge kweekt, thans dagelijks zijn kamer uitvliegt, soms uren achtereen uitblijft en telkens wederkeert om haar voedsel te nemen. Het diertje is zelfs zóó niak dat het meermalen uit de lucht nederdaalt om zich op den schouder van den heer H. te plaatsen, wanneer deze zich achter de kazerne in de nabijheid van zijn kamer bevindt. Zaterdag is onder de gemeente Enge len een arbeider, die zich met anderen in een hooiberg had verscholen, door den bliksem ge dood; twee anderen werden gekwetst. Een ingezetene van Deventer had de zonderlinge gewoonte om, terwijl er in een naast zijne woning staande kerk dienst was, altijd te slaan op een trom, die hij zelf had vervaardigd. Op de aanmerking, dat hij daarmede den kerk dienst stoorde, antwoordde hij altijd: „in mijn huis mag ik doen wat ik wil." De rechtbank te ^utphen heeft thans anders beslist, op grond dat expresselijk de godsdienstoefening in een kerkgebouw te storen, men niet in het gebouw zelf behoeft te zijn, en dat men dit zelfs in zijne ®lgene woning kon doen, zooals ook met beklaagde het geval was. Hij werd derhalve tot een geld boete van f 20 veroordeeld. Men kan niet zelden de populariteit, die een man van invloed bezit, afmeten naar het aantal pijpekoppen, dat, met zijn beeltenis ver sierd, koopers heeft gevonden. Een volkomen juiste maatstaf leveren die pijpekoppen echter niet op. Zoo zijn met het portret vari Gambetta, den thans alvermogenden man in Frankrijk, 43,200 pijpen in de wereld gezonden. Van Thiers werden 57,600 koppen met zijn beeltenis voorzien, in Frankrijk verkocht. Lord Beaconsfield en de heer Gladstone hebben zamen op omstreeks 100,000 pijpekoppen geprijkt, ongeveer op evenveel als Getewayo, de koning der Zoeloes. Maar het grootst succes is behaald door den Shah van Perzië; hij is bijna twee jaar achtereen berookt en 192,000 pijpekoppen zijn van hem in den handel gekomen. Een vernuftig redenaar heeft uitgemaakt, dat men in Frankrijk omstreeks 96,000 fr. aan tabak moethebben uitgegeven,om hethootd van zijn Perzische majesteit zwart te rooken. Uit eene graphische statistiek in het N. v. d. D. blijkt, dat Noord-Brabant en Lim burg de bierdrinkende gewesten bij uitnemend heid zijn; er wordt daar hoofdzakelijk voor eigen comsumtie gefabriceerd. Maar Noord-Holland steekt hen naar de kroon, vooral door de groote fabrieken te Amsterdam. Merkwaardig is het, dat er in dit aan Cambrinus gewijd tijdvak in Friesland en Drente geen enkele brouwerij werk zaam is. Het onlangs afgebroken spookhuis achter den Dom to Utrecht heeft zijn wedergade in een der voorsteden van Boston. Ook daar staat een huis met dicht gespijkerde vensters en steeds gesloten deur; de reden der sluiting is echter eene andere dan die van het spookhuis. Het huis was gebouwd door een jonkman, die weldra in het huwelijk zou treden. Daar zijn kapitaal niet toereikend was, had hij geld opge nomen. De bruid wist dit en had daar in toe gestemd, daar de som langzamerhand van de overwinsten kon betaald worden. Den dag vóór het huwelijk kwam de bruid om met den brui degom het huis nog eens te bezichtigen. Daar gekomen, bood hij haar als huwelijksgeschenk den kwijtbrief der opgenomen som. Op hare verbazing vertelde hij haar hoe hij op een lot in de loterij den eersten prijs had getrokken, zoodat hij de geheele som in eens kon betalen. Veront waardigd keerde de bruid zich om en weigerde een huis te bewonen, dat door spelen in de loterij verkregen was. Bij het verlaten van het huis sloot de jonge man de deur en wierp den sleutel in het water, de ramen liet hij met planken dicht slaan. Geen van beiden is ooit getrouwd. Naar men zegt, zijn beiden nog in leven, en heeft zij hoewel zij arm en ziekelijk is, geen berouw over hare „plichtmatige" daad; de man is ongetrouwd en behoort tot de groote kooplieden van New-York. Een spoorweg-maatschappij in Zwit serland, welke in het afgeloopen jaar geen al te beste zaken maakte, heeft aan hare aandeelhou ders een hoogst zonderling dividend uitgekeerd, rd. een vrijbiljet van een reis op de lijn door de kantons Zurich, St. Gallen en Grauwbunder- land. De bevoorrechten zijn met deze uitkeering uithoofde de fiuanciëele bezwaren, welke het divi dend degenen, die er van genieten, na zich sleept niet erg in hun schik en zien in dat ze hun geld niet op de voordeeligste wijze geplaatst heb ben. Een taai geduld overwint vele hinderpalen. Wat doet het er toe, of ge een rood of een blauw lintje in uw knoopsgat draagt, als ge in het binnenste van uw hart gevoelt, dat gij een schurk, een oneerlijk, wraakzuchtig mensch zijt. Arbeid is een goede troost bij teleurstel lingen. Men sterft niet aan teleurstelling in eigen, aardsch geluk, als men de kracht heeft gevonden de zelftucht te dooden, maar dit is niet meer noodig te bewijzen; het is eene erkende waar heid; alleen die smart doodt het lichaam, zoo wel als de ziel, die de wanhoop wordt, waarin men den Heer niet meer zoekt en niet meer vindt. Gelukkig is het leven zoo rijk, dat het nimmer uitsluitend van ééne zijde op ons in werkt. Het heeft doornen voor iedere roos, maar ook rozen voor ieder kruis. Er zijn van die ver goedingen, waaraan we zoo onuitsprekelijk veel te danken hebben. Steeds comme il faut! Baron Aron van Leeuwenstein, een rijk geworden en tot den adel stand verheven parvenu, geeft een muzikale soiree. Deze zal door de viool-solo van een tot dit doel geëngageerde celebriteit worden opgeluisterd. De kunstenaar begeeft zich naar voren, om zijne voordracht te beginnen. Daar springt eensklaps de Baron vol schrik op, vliegt naar den verbaasden virtuoos toe en bijt ontsteld hem in het oor: „Hemelsche Vader, man, wat denk je wel! Als je wilt spelen in mijn salon, trek dan ten minste je handschoenen aan!" Eene ontboezeming. Een heertje uit de stad, zette zich bedaard bij een koornvela neder en keek lang naar de ijverig bezig zijnde maaiers en schovenbindsters. „Het moet toch iets aangenaams zijn, dat werk", riep hij ten slotte uit; „ik zou uren lang naar het arbeiden van die menschen kunnen zien ii t Uit schillers leven. Schiller ontving in zijn jeugd les op de harp. Een buur zijner ouders, die den knaap niet bijster genegen was, zeide eens tot hem: „Ei, ei, gij speelt als Koning David, maar niet zoo mooi." De kleine-groote Friedrich antwoordde koeltjes: „En gij praat als Koning Salomo, maar niet zoo verstandig." Een vermoeden. A. (tot B. iemand met een geprononceerd rooden neusU is zeker wel aan de Noordpool geweest. B., Ik? Hoe komt ge aan zoo'n dwaze viaag? A. Ja, ziet ge, ik dacht dat ge uwen neus aan 'tNoorderlicht hadt verbrand. Verlokkend. Jongen. Een pond ham, met trichinen asje blieft. Slager. Weerga'sche jongen, denk je dat ik vleesch met trichinen verkoop? scheer je weg of ik trap je de deur uit. Jongen. Ach toe, kijk eens of je niet zoo'n bonkie ham met trichinen hebt liggen, mijn baas heeft ge zegd: als je ham met trichinen brengt kunt ge ze zelf eten. Een practische huisvrouw. Man. Ik wil gaarne gelooven, vrouwlief, dat het uw doel is geweest mij een aangenamen avond te bereiden door het souper dat ge aan onze vrienden bij gelegenheid van mijn verjaardag hebt geoffreerd. Aangezien ik echter uw slecht financieel beleid in zake het huishoudgeld haarfijn ken, ware het mij toch aangenamer geweest, wanneer ge dit feest niet in het laatst der maand had doen plaats hebben, ge weet dat ik in dit tijdperk on gaarne een aanval op mijn kas zie gebeuren. Vrouw. Juist om u niet lastig te vallen, heb ik dit souper den 28sten gegeven, onze meid heeft nu weder goede fooien ontvangen en kan mij nu alles voorschieten. Ge ziet, beste man, ik ben lang zoo onpractisch niet als gij wel denkt. Een waarzegger. Rechter, (spottend tot iemand die van waarzeggerij aangeklaagd op de bank der beschuldigden zit.) Nu, vertel mij eens, daar ge de kunst van waarzeggen verstaat, of ik u vrij zal spreken of veroordeelen? Beschuldigde. Ge zult mij ongetwijfeld vrijspreken, mijnheer. President. Hoe komt ge tot dit besluit? Beschuldigde. Zeer eenvoudig. Ik heb zooveel vertrouwen in de hu maniteit van een hoog ambtenaar, dat ik niet gelooven kan, dat hij den spot zal drijven met een arm gevangene, als als hij niet reeds besloten had, hem vrij te spreken. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 20 Juli. Zaterdag 11. is een veertienjarige smidsjongen alhier, met de rechterhand tusschen de boormachine ge raakt die hem den pink heeft verbrijzeld, zoodat deze moest geamputeerd worden. Zondag-morgen is een werkman in een pakhuis in de Rozenstraat door het zolderluik gevallen, zoodat hij met gebro ken been naar het Gasthuis moest vervoerd worden. -Het bouwen van 70 arbeiderswoningen aan de Leidsche-vaart voor de Vereeniging »des Werkmans Vriend«, waarvan de aan besteding in de vorige week plaats had, is gegund aan den heer J. Verhorenaan nemer te Yoorschoten, voor ƒ83,645. Verleden Zaterdag heeft een metse laarsknecht alhier zich uit de voeten ge maakt met ongeveer f 100, die hij voor zijn baas had ontvangen. Des middags is hij reeds te Amsterdam in een verdacht huis aangehouden, waar hij een groot deel van het gestolene geld had verteerd. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G Hoogeiibirk en A Pauw; H van Gastel en A C Timmert; JA Klinker en S P Twee- huijzen; AF Koeleveld en A Dam; J F Koopman en E II Jansen; W Redeker en A M Stuurman; J van Duijn en C C Vissers; C de Jager en H Ek- hart J Gosem en M de Mon. G-etrouwd: J B Möller en E M Oude Wesselink; Dr. M C de Leeuw en A E Logeman; Jonhr. W J Clifford Kocq van Breugel en W C Roelofs; B de Fello en A P Malefijt; H J Lamme en F Swarthof. Bevallen: M Vastenrouw geb. Brouwer z. J v. Es geb v. Abs d. F Tibboel geb. Westerik 2d. GW Wolzak geb. v. d. Enden 2 z. J M de Bruin geb. Offenberg z. M Tidemau geb. de Vries d. S Mid deldorp geb. Balfoort d. AM Smit geb. Kruijzelberg d. P Dijksman geb. Serné d. E M v. Danzik geb. Scheffer z. F v. Dijk geb. Kleknenbroich z. J M S Weijers geb. Cornet d. E Bakker geb. Wornik d. A v. Leeuwen geb. Winkel d. C J M v. Wort geb. v. d. Berg d. C Karsen geb. Molenaar d. M W E J Lambert geb. Gribling d. C Dievenanse geb. v. Roode z. M C E v. Tinteren geb. Jebne d. N Hangjas geb. v. d. Werff z. E Fortgens geb. v. Seters d. F A K Leuven geb. Bom z. J H Kreek geb. Wijburg z. G Heins geb. v. d. Lande d. Overleden: M C Groos 18 mn. d. Z. B. Spaarne; J B ten Bosch 4 mn. z. Raamsteeg; A G v. d. Steur 16 j. Nieuwegracht; C Fonteijne 24 j. echtg. v. J U v. Norden Ripperdasteeg; A J de Lanoij 26 j. KI Houtstraat; AM E Verzijlbergh 15 mn. d. Wolstraat; A E de Haan Hugenholtz 5. j. d. Spaarne; L G Brink 2 mn. z. Koudenhorn; J N Bonger 18 j. Oude Groen markt; P Brussee 3 mn. z. Ged. Oudegracht; W de Ridder 1 mn. z. Hagestraat; J Hooghuis 22j.Nieuwe Raamstraat; J Schaar 49 j. Plantage; Een levenloos aangeg. kind van het mannelijk geslacht van N Rama kers Ged. Zijdgracht; A Smoleraars 6 mn. Amsterd. Vaart; Een levenloos aangeg. kind van het mannelijk geslacht van J H v. Zonneveld Drappenierstraat; A H v. d. Veldt 59 j. echtg. v. C F M v. d. Erf Brou wersvaart; M Grilles 4 mn. d. Spaarnw. straat; Een levenloos aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van B Moerman Ged. Oudegracht; C Waning 9 mn. z. Damsteegje. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM. Zitting van 12 Juli 1881. 1. P. A. zonder woonplaats (gedetineerd) Landlooperij, 15 dagen gev. straf. c. e. met last tot opzending naar een bedelaarsgesticht. 2. C. K. zonder woonplaats (gedetineerd) u. s. 15 dagen gev. straf c. e. met last alt> voren. 3. F. S. zonder woonplaats (gedetineerd), u. s. 3 dagen gev. straf, c. e. met last als voren. 4. Th. R. B. zonder woonplaats, (gedetineerd) u. s. 3 maanden gev. straf c. e. 5. D. E. zonder woonplaats (gedetineerd), u. 8. en diefstal 3 maan den gev. straf c. e. met last tot opzending naar een bede laarsgesticht. 6. P. K. te Amsterdam (gedetineerd) diefstal. 1 jaar gev. straf c. e. HAABLEM, 18 Juli. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe -,a witte ditof 10,40 a 10,60, rogge 8.a haver 4,10 a 4,50; gerst 5.20 a-. duivenboonen 8,20 a -,bruineb. f bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f -.a geel mosterdzaad a f-, ALKMAAR, 15 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe 9,25 a 10,75, rogge a -,gerst af 5,50 a dito chev. f a haver f f -,paardenboonen a bruine dito f 18,— fa, duiven dito kanariezaad f 14,75 rood mosterdzaad f ,geel dito a karwijzaad 14,75 f a blauw maanzaad f groene erwten f a grauwe dito f a vale dito f 14, a Witte f a— 18 Juli. Ter veemarkt werden verkocht 5 koeien van f 170 a 225286 kalveren van f 30 a 86, 12 nuchtere dito van f 8 a 16, 432 schapen f 20 a 34,143 varkens f48 a 54 c. 15 magere 14 a 18 c. per kilo. 15 Juli. Aangevoerd 723 stapels kaaswegende 159,059 kilo; de prijzen waren voor kleine f 37,00 commissie- f32,middelbare f 33,50, laagste f 18.00. ALKMAAR, 16 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 10 koeien 70 a 200, 12 nuchtere kalveren/ 6.a 17, vette kalveren A ,72 schapen J 13 a 27,varkens faper kilo, 47 ma gere dito 18 a 25, 2 bokken f 7 a -, 3 paarden 70 a 200, 82 lammeren f4 a 9.— LONDEN, 18 Juli. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 13,000, Kalveren 300. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/4 Schapen en Lammeren 5/- a 6/4, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/2 a 4/8. SCHIEDAM, 19 Juli. Moutwijn, per ned. vat 12,75, Jenever f 18,25, spoeling f -,30 dito commissie f-,30 HOORN, 16 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 5 heet. tarwe f 11,00, - heet. rogge f -,6 heet. gerst 6,25, 4 heet. haver f 4,75 mosterdzaad f 20, karwijzaad f 14,50 - heet. boonen: heet bruine f 13,00 gele f 1f heet. paardeboonen f -,a - heet. erwten f fheet. groene f heet. grauwe f 16, heel. witte 13,5Ó0 heet. aardappelen f 2,50 a 3 alles per heet.; manden appelen f a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 24 paarden van f 60 tot 250. veulens f a 7 koeien van f 140 tot 200, 10 kal veren van 7 tot 20, 25 schapen van J 24 tot 30 15 lammeren van f 13 tot 17, 30 varkens van f 16 526zeugen van tot 70 biggen van 7 tot 11,50;bokken f 0.a-,geiten f a -. LEIDEN, 16 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 9 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer- f 9 a f9,50, 11 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50, f 8.9 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier f 7,25 a 7,75, 11 heet. haver, zware- f 5,a 6.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 5 heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25, 5 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 7, vat 1ste qual. ƒ58.a 62.2de qual. f52.— a 56.—. AMSTERDAM, 18 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd 537 runderen, van welke de prijzen waren lste qnaliteit f 0,90, dito 2de qualiteit 0,84, dito 3de qualiteit 0,74 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 250, - graskalv. f a 75 nnchter kalfk f 6 a 10,236 schapen en lammeren 30 a 8 304 vette varkens 52 a 56 c.; beiden per kilo; 3 biggen f 6 a 12; paarden f a PURMEREND, 19 Juli. Kaas: aangevoerd 411 stapels, prijs der kleine kaas I 34,50 middelbare f Boter 1,40 a 1.60 per kilo. Runderen: aangevoerd 146 stuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudendgelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 146 stuks, prijs 60 a 80 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 82 stuks, prijs f 4 a 16 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 111 stuks, prijs 48 54 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 20 stuks, prijs f 14 a 22 per stuk met stnggen, handel.Biggenaanvoer 172 stuks, prijs f 6 a 9, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 943 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f per 100 «tuk kopboter fa kippen eenden a c.kipeieren f 3,25 a 4, eendeneieren f per 100 stuks. ROTTERDAM, 19 Juli. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1162 runderen 257 vette- en graskalveren 24 nuchtere kalveren, 1353 scha pen of lammeren, 216 varkens, 101 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 87 o. 2de qual. 70 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 62 tot 61 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 122/8 ton, 68/16 tonnen, 2466 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f 50. Amsterdam 19 Juli 1881. Prijzen der onderstaande effecten genoteer pLt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, 67V4 3 801/, 1051/v 951/. 88»/, 861/. 66V, 67V, 531/, 99 781/4 931/4 27»/,, 441/4 251/3 253/,s 411/, 16»/i6 lol/, 98 112'/, 99 Sg3/, 221/, 18 1201/,, 1501/, 118 743/4 145i/g 153 26 76 53'/s 181 567/s 88 62 907/. 73 73 137 431/3 1887, 107 1021/, 96 967, 106 1143/, 1507, 1393/, 1361/8 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 a a zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Oomp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2001800 1 200—1200. 2 binnenl. f 12500—25000. 1 5 1000—5000 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a u h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. u u n 1871 Columbia. Obligatien47, Peru. Leening 18706 18726 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Öbl47, 5% 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl8 Kiew-BreBt Aand6 Kursk Chark Obl. 1000. 5 Morschansk Sysrau Aard. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 8 Rotterdam Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 u 1864. Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 37, jpet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3