MARKTBERICHTEN. BE U ESBEK1CHTEJV Voor geest en hart. Eenzaamheid. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 3 Augustus. Het stedelijk Museum vau schilderijen en oudheden op het Raadhuis, is in de afgeloopen maand door 552 betalende en door 748 niet beta lende personen bezocht. *7, nu/, Een gélukkig man! De heer C. A. De Looze te Zierikzee, die onlangs in de loterij der landbouwtentoonstelling te Goes den hoogsten Prijs, een span paarden, en in vorige jaren in de Haarlerasche paardenloterij den hoogsten prijs en verscheiden andere prijzen won, ontving een telegram, dat hij te Haarlem weder een paard had getrokken. Op de kusten der Shetlandsche eilan den heeft een hevige storm gewoed, waardoor verscheidene open visschersbooten, die op de vangst uit waren, vergingen. Men weet nog niet met zekerheid op te geven hoeveel verloren zijn gegaan. Maar elf booten, met 63 mannen en jongens, worden vermist. De verslagenheid is groot op de eilanden, waar verscheidene arme visschers- gezinnen van hun kostwinners zijn beroofd. Het Haagsche „Panorama" dat eergis teren geopend is, heeft natuurlijk op zijn Haagsch een Franschen naam: Panorama Maritime." Of men ook den naam van den schil der, Mesdag veranderen zal in „Gouteaujour?" Dan ware het geheel veronthollandscht en men bleef ten minste consequent. Ook de Burgemeest er van Mid de 1 burg heeft M. Welsch, uit Spiers, gelast, de kermis te verlaten met zijn ergernis gevend wassenbeel denspel, waarin lafereelen uit Jezus'leven worden vertoond. De Midd. Ct. erkent, dat de vertoo ning" noch uit een aesthetisch, noch uit een wetenschappelijk, noch zelfs uit een oogpunt van gewoon kermisvermaak eenige verdienste bezit", maar neemt toch de partij op voor den eigenaar, wien door het gemaakt "misbaar" schade is berokkend buiten zijn schuld." Wiens schuld is 'tdan zoo het de zijne niet is, dat M. Welsch op het aanstootelijk denkbeeld kwam, met pro- faneerende poppen Nederland te gaan afreizen? Gisteren-avond is te Vlissingen het uit zee komende Engelsche stoomschip Helios dwars in de bakboordszijde geloopen van de ter reede liggende Noordduitsche bark Lasker, kapt. Kalmena, met 't gevolg dat de bark onmiddellijk zonkde verdere opvarenden hadden juist tijd genoeg om op het stoomschip over te springen, met uitzondering van één matroos, die vermist wordt. De bark, geladen met stukgoederen, kwam van Antwerpen en was bestemd naar Iquique. Het stoomschip komt van New-Orleans en is bestemd naar Antwerpen. Te Dortmund is Hellwisch, fabrikant van een „levenselixer", in laatste instantie ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens den verkoop van zijn waardeloos product voor grof geld. Te Dresden wordt Netzlaff, die voor 12 mark een middeltje tegen de dronkenschap verkocht, dat een paar penningen waarde had, door het O. M, deswege vervolgd. Te Berlijn zal binnenkort eententoon stelling van rookbenoodigheden geopend worden; allerlei pijpen, tabaksdoozen enz. zullen er te zien zijn. De liefhebbers van rooken worden uit— genoodigd, gebruikte en doorgerookte pijpen en mondstukken naar de expositie te zenden, voor namelijk die, waaraan eenige historische waarde verbonden is. Ook barnsteenen mondstukken en meerschuimen koppen, die door hun qualiteit, kleur of vorm uitmunten, zullen in dank ont vangen worden. Maandag-avond ontstond er te Utrecht tusschen een soldaat en een burger twist, die sposdig ten einde liep. Eenigen tijd later verscheen de soldaat, ontdaan van zijne militaire kleeding en begeleid door zijn vader, voor de woning van den bedoelden burger in de Donker straat, en bracht dezen, die bedaard met zijr. gezin op de stoep zat, een steek met een mes toe, die na eenige oogenblikken den dood van den gekwetste ten gevolge had. De huzaar S., die zich te Deventer had schuldig gemaakt aan het vervalschen van 9 hem uit België toegezonden postwissels, door het ver- andere van deux in douze florins en 2 in 12, is door den krijgsraad te Leeuwarden wegens valsch- heid in authentiek geschrift, veroordeeld tot twee jaar cellulaire gevangenisstraf. Bij de jongste aardbeving te Lyon moet zich het merkwaardige geval voorgedaan hebben, dat een jonge dame, die langen tijd ge leden door een schrik de spraak en het gebruik harer ledematen verloren had, plotseling een zenuwschok kreeg en volkomen hersteld was. De No ord-Zuid-Hollandsche stoom- tramway-Maatschappij Haarlem Leiden ver voerde in de maand Juli 47,126 personen, met een opbrengst van f9311,26. Het goederenver voer, dat steeds toeneemt, is in deze opgave niet begrepen. Te Amsterdam heeft weer een ruiter van het le reg. huzaren, de rustige burgerij met zijn zijdgeweer in angst gebracht. De politie maakte hem onschadelijk. Het incident is voorbij, maar de quaestie blijft. Maandag 11. had te 's-rlage op den Zwarten weg het volgende ongeluk plaats: Een slachter, die een koe geleidde, kon het kwaad aardig beest niet bedwingen. Het brak los, en een andere slachter, die het wilde grijpen, ont ving een hoornsteek aan het hoofd en een slag van het beest in de rechterzijde. De ongelukkige werd naar het gasthuis vervoerd, waar hij gisteren nacht overleed. Zaterdag-avond ontstond op de Bees tenmarkt te Leiden, te midden der kermisdrukte, een groote opschudding, die menigeen schrik aan joeg en niet zonder reden. De Zoeloe-kaffer toch, die aldaar in een tent te zien is en die, naar nien zegt, vrij wild van aard is, was uit zijn verblijfplaats ontsnapt, in zijn wilde vlucht alles omverwerpende wat hem in den weg stond. Na tusschen tenten en kramen te zijn doorgerend, Werd hij echter door zijn talrijke vervolgers ge- grepen en gelukkig weder in de tent gebracht, Waar nu wel goede maatregelen zullen genomen zijn om hem meester te blijven. Dit voorval gaf natuurlijk aanleiding tot een grooten oploop; zelfs de poffertjeskramen aldaar liepen leêg en onder de nieuwsgierigen, die de kramen uitstormden, waren er, die zéé verlamd waren van den schrik, dat zij, naar een der bakkers verzekerde, verga ten het gebruikt gebak te betalen. Onder de ker misbezoekers waren er ook, die dachten aan een grootsche reclame. Het bekende landgoed Rozestein onder Velzen bij Haarlem, toebehoord hebbende aan wijlen jhr. Van der Poll, en dat heetie aange kocht te zijn voor de Koningin van Zweden, is, naar wij thans vernemen, aangekocht door de heeren Gebroeders Koster te Amsterdam en D. Bolle te Rotterdam, uitsluitend met het doel om gezamenlijk eene grootsche onderneming bij exploi tatie van boekwerken tot stand te brengen. Het bedoelde landgoed is groot 3 hectaren en 78 aren. Uit Melbourne wordt bericht, dat 3 persouen van de gestolen stoomboot India, later herdoopt in de Ferret, namelijk de eigenaar en de kapitein, wegens vervalsching der scheepspa pieren tot 7 jaar en de betaalmeester tot 3Vs jaar tuchthuisstraf veroordeeld zijn. In Frankrijk heeft een sterrekundige berekend, dat de ondergang der wereld op 28 Aug. a. s. moet plaats vinden. De uitgever van het vlugschrift, waarin dit wordt becijferd, zegt in de aanbeveling: „Ik verzoek beleefd, dat men dit boek van een beroemd Fransch gelëerde, niet verwarre met de prullen, die denzelfden titel voeren. De hooggeleerde sterrekundige wijst krach tig, ja onomstootelijk aan, dat het eind der we reld komt op 28 Aug. a. s. „Ik" en nu lette men op „lever slechts exemplaren tegen da delijke betaling. Doch al neemt men nu ook een partijtje der vlugschriften in commissie, men waagt er niets bij. Niet verkochte exemplaren neem ik tot het eind des jaars terug." Niet alleen bij ons, door geheelEuro- pa had men in de vorige dagen een schrikkelijke last van de warmte. In het dorp Altstetten, in 't Zwitsersche kanton St. Gallen, heeft de hitte aanleiding gegeven tot de oprichting van eene vereeniging, die den naam draagt van „de mannen in hemdsmouwen," en volgens wier statuten het den leden verboden is, in de maanden Juli en Augustus een jas of vest te dragen. Elegant vinden wij die statuten niet Hoogmoed kost meer geld dan honger, dorst en kou. Onze beschaving is dikwijls een ijdele kun stige schijn. De ware beschaving is iets heerlijks; maar de natuur, het aangeborene, door een goede opvoeding gekweekte gemoed is het eerste en gewichtigste en doet het gebrek aan beschaving gemakkelijk ontberen. Wie alles wil bevechten, kan nooit zijn zwaard opsteken. Een kraai, zooals zij geschapen is, komt mij altijd nog schooner voor, dan wanneer zij zich opschikt met pauwen- en fazantenveeren. In 't brood des arbeids ligt Gods zegen, En dit, dit eet men nimmer tegen. Ik geloof gaarne, dat hij, die gewoon is zich dagelijks onder eene menigte menschen te be wegen, en met velen in aanraking te komen, iets ondragelijk ledigs vinden zou in onze schaars betreden straat, en zich moeielijk zou kunnen gewennen, om maanden achtereen, dag aan dag dezelfde gezichten te zien, daar de winter geen vreemdelingen op het dorp brengt. Hij blijve, waar hij is. Maar gelooft gij wel, dat hetzelfde gevoel van eenzaamheid mij drukt, wanneer ik eenigen tijd door een woelige, volkrijke stad heen- zwerf? Het wordt me dan zoo eng, alsof ik van allen verlaten en alleen op de wereld woonde, daar niemand zich om mij bekommert; en ik gevoel mij eerst weder te huis, als ik de vrije natuur rondom mij en God's ruimen hemel boven mij zie. Wederzijdsche hulp. Maar korporaal, hoe is 't mogelijk dat gij van uw klein traktement zulk een dure tabak kunt rooken? Dat is stellig tabak van een gulden het pakje. Korporaal. Ja, ziet ge, ik rook geen dure tabak, ik koop pak jes van 20 cent, maar advocaat Rechtdoorzee rookt die dure tabak en van mijne dochter, die bij hem dient, krijg ik de leêge pakjes, daar doe ik mijn slechte tabak in, en dal geeft mij meer aanzien bij de soldaten mijner compagnie. Maar mijnheer Rechtdoorzee hoe is het moge lijk dat een man van uwen stand zulk een slechte tabak rookt? Dat is tabak van 20 cents het pakje. Adv. Rechtdoorzee. Ik rook tabak van een gulden per pakje, maar ziet ge, mijne vrouw ver oorlooft me niet dat ik dure tabak rook; nu brengt onze dienstmaagd mij de leege pakjes van haren vader en daar doe ik mijn goede tabak in. Men moet al wat doen om den huiselijken vrede te bewaren. Gemoedelijk. Slager. Mijnheer, uw hond heeft een versche worst van mij gestolen. Eigenaar van den hond. Zoo? dat is wel mo gelijk, mijn hond houdt veel van versche worst en ze bekomt hem altijd goed. Een profetische echtgenoote. 't Is onuit staanbaar met u te gaan wandelen. Voor elke bierknijp blijft ge staan. Maar, vrouwlief, ik blijf toch ook wel op plaatsen staan, waar geen bierknijp is.Hu, dan zullen ze er toch spoe dig een bouwen. Monoloog in de dierentaal. Ezel die ik ben om in de hondsdagen bij zulk een beren- hitte, met een dorst als een paard en een honger als een leeuw op zulk een zwijnenweg te wan delen. Beseheiden. Br. A. Gij zijt ook de ware collega, gij weet dat ik ziek ben en ge komt me niet eens bezoeken. Br. B. 't Spijt me zeer, doch waarlijk ik kon uwe nieuwe woning niet vinden. Br. A. Uitvluchten, ge hadt slechts naar den meest beroemden dokter der stad te vragen. Br. B. Dat heb ik gedaan, ik vroeg zulks aan een inwoner der stad en die bracht mij door stegen en straten ten slotte voor mijn eigen woning. Amerikaansche list. In verschillende steden van Amerika kan men tegenwoordig op de uit hangborden van koffiehuizen het volgende lezen: „Bier wordt hier om niet geschonken." Gaat men naar binnen en bestelt men een glas bier, dan moet men toch vijf cents betalen. De kas telein namelijk verklaart dat het inschenken gratis geschiedt, maar het bier moet betaald worden. Een goede raad. Een jonge man met kolos sale stemmiddelen begaafd, die echter moeilijk tot een besluit kon komen aan welk kunstvak hij zich zou wijden, vroeg den beroemden com ponist Cherubini om raad. „Zing me iets voor," zei de maestro. 't Jonge mensch zong dat de vensterruiten er van rammelden. „Nu, sprak de kunstenaar in spe, wat moet ik worden? „Omroeper," antwoordde Cherubini. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM Ondertrouwd: G v. d. Wielen en W H. v. Doorn; W Immers en F CBBos; J Bekkers en H Immers; F K v. d. Haak en J F H Freneker; II v. Kilsdonk en A Hendriks; F J J Kuijken en J Rademaker; L Schouten en M B de Vries; H W Heeremans en A C v. Brussel. Getrouwd: B J P Tkieman en C M A Wesselingh; G Hoogenink en A Pauw; J Duiverman en MC Ver meer, FA Jutten en W F Kraan; H v. Gastel en A C Timmer; JA Klinker en S P Tweehuizen; A F Koeleveld en A Dam; J F Koopman en E H Janssen; W Redeker en A M Stuurman; J van Duijn en C C Vissers; J Gosen en M de Mon. Bevallen: H W v. Gasteren geb. Hilders d. N Pirovauo geb. Sprik d. MM Verkoren geb. Brevee d. J C F Poortman geb. Waning z. HG Beaufort geb. Eijkhorn z. E Oudshoorn geh. Lasschuit d. H C v. Daalbergh geb. Kammerer d. J H Dietz geb. Scbeuders d. J Smit geb. Weidema; z— H v. Huizen geb. v. d. Bos d. C Stiphout geb. v. d. Klugt z. J C Becker geb. Klaasse z. J H Wijkhuizen geb. Boerkoel z. M Goede geb. Rees d. L Hoogerbeets geb. v. Breemen d. A E Wassenaar geb. v. d. Vossen z. J Biesbrouck geb. v. Dijk z. H C Otter geb. de Weert d. H C Plantje geb. Buk z. M J Schof fel- geb. Roosendaal. B G ter Horst geb. Niggebrugge z. Cv. Eijk geb. de Vries d. G M Bernard geb. de Groot. z. S Vester geb. Stuurman d. Al E Meerman geb. Bulters d. J v. Wijland geb. de Haan J Boeree geb. Vogelwede d. C J Christiaans geb. Snelderweert z. L C Duijns geb. Barthel d. AC Vasen geb. v. Steen z. G Kroon van Dist geb. Oomen J H Ferdinaudus geb. Lefeber d. E M Roekers geb. Juta. J C Horstin göb. Hildebrand. d. Overleden: Een levenl. aangeg. kind van het vrouwe lijk geslacht van P Serné Kenaustraat; F de Graaf 2 mn. z. L. Raamstraat; G M Oude Wesselink 32 j. echtg. van J. J. Beaufort Spekstraat; J v. Rodenrijs 78 j. wed. van T. Heemskerk Zoetestraat; G. v. Hon- schoten 55 j. L. Vlamingstraat; A Prosman 75 j wed. H Oudhof L. Margarethastraat; W Serné 13 mn. z. Gierstraat, C Willemsen 68 j. echtg. v. A Schornagel Burgwal, J Peperkoom 8 mn. z. Meesterlottelaan, M Piet 68 j. wed. H. Weijers Drossesstraat, R Hop mans 40 j. Schip Spaarne, H Henderiks 61 j. Kraaijen- horster gracht, J E v. Duin 10 mn. d. Popeling- straat, CM Bouwens 41 j. echtg. v. W. Willemsen Leliestraat, A Smit 2 j. z. Essenstraat, AT Hens- kes 5 mn. d. Anthoniestraat, E M Wiegman 69 j. wed. D C Stuivenberg L. Begijnestraat, J P Bijster 11 mn. d. Gasthuisstraat, J Balte 69 j. Zoetestraat. HAARLEM, 1 Augustus. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe a witte dito f 9,50 a 10,25, rogge ƒ-.a haver 4,a 4,55; gerst/ 5.25 a 6. duivenboonen 8,25 a -,bruineb. f bruin mosterdz. akarweizaad f 13.75 a 14,per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f - ALKMAAR, 29 Juli. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,50 a rogge 8,25 a -,gerst a5,25 a 5,50, dito chev. -,— a haver ƒ5,— f paardenboonen a bruine dito 11,- a, duiven dito -,kanariezaad 14,75 rood mosterdzaad geel dito a karwijzaad 13,25 14.a blauw maanzaad groene erwten 15,a grauwe dito a vale dito -,a Witte a 1 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 3 koeien van f 160 a 280, 231 kalveren van f 40 a 100, 6 nuchtere dito van f 7 a 15, 389 schapen f 20 a 32, 71 varkens f56 a 60 c. 26 magere 18 a 24 c. per kilo. 29 Juli. Aangevoerd 649 stapels kaaswegende 134,847 kilo; de prijzen waren voor kleine f 36,commissie— f33,middelbare f 33,00, laagste f 18.00. ALKMAAR, 30 Juli. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 13 koeien 90 a 250, 12 nuchtere kalveren f 11.— 5 19, vette kalveren a 48 schapen j 16 a 24, varkens f a per kilo, 62 ma gere dito 17 a 25, 4 bokken 4 a 9, - paarden a ,16 lammeren f6 a 16. LONDEN1 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 1900, Schapen en Lammeren 9,000, Kalveren 100. Zwijnen -, Prijzen: Beste Runderen 4/6 a 5/4 Schapen en Lammeren 5/6 a 6/4, Kalveren 4/8 a 5/9 Zwijnen 4/5 a 5/-. SCHIEDAM, 2 Aug. Moutwijn, per ned. vat 13,40, Jenever f 19,spoeling f -,60 dito commissie f-,50 HOORN, 30 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 2 heet. tarwe f 10,00, - heet. rogge f 19 heet. gerst 6,—, 1 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 20, karwijzaad f 14,- heet. boonen: heet' bruine f 12,00 gele f f heet. paardeboonen f -,a - heet. erwten f fheet. groene heet. grauwe 15, heel. witte 13,250 heet. aardappelen 2,50 a 3,20 alles per heet.; manden appelen a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 19 paarden van f 60 tot 225. veulens fa - koeien van f140 tot 200, 6 kal veren van f 15 tot 24, 65 schapen van 24 tot 32 lammeren van tot 38 varkens van f 14 520 3 zeugen van 30 tot 50, 115 biggen van 6 tot 9,bokken f 0.a -,geiten f -,a -. LEIDEN, 30 Juli. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt8 heet tarwe winter- f 10,a 10,50, zomer- 9 a f 9,50, 8 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,— zomer- 7.50, f 8.10 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier f 7,25 a 7,75, 11 heet. haver, zware- f 6,—. a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25, 5 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 1/4 vat 1ste qual. ƒ58.a 62.2de qual. f52.a 56. AMSTERDAM, 1 Augustus. Ter veemarkt waren aangevoerd 531 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,86, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 260, 6 graskalv. 12 a 30; 77 nuchter kalfk 5 a 11,133 schapen en lammeren 26 a 10 285 vette varkens 52 a 57 c.; beiden per kilo; 11 biggen 8 a 12; - paarden h PURMEREND, 2 Aug. Kaas: aangevoerd 314 stapels, prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare 26,'/2. Boter a per kilo. Runderenaangevoerdstuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a e. per kilo, handel vlug; nuch tere ditoaanvoer stuksprijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoerstuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen, handel. Biggenaanvoer stuksprijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per 100 stuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren 3,25 a 4,— eendeneieren f -,per 100 stuks. ROTTERDAM, 2 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 1554 runderen 249 vette- en graskalveren 4 nuchtere kalveren. 1436 scha pen of lammeren, 154 varkens, 142 biggen, 4 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 86 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 95 en 2de qual. 75 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 60 tot 61 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 129/8 ton, 96/16 tonnen, 2410 stukken a 1/3 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f 50. Amsterdam 2 Augustus 1881. Prij'zen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2l/j 3 o 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleeningi Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buiten). 1853/78 3 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 Portugal. Rusland. Spanje. 5 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876 it u 1871 Columbia. Obligatien41/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Knrsk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kanaas Texas Obl. Cert. PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 6% 3 5 8 5 5 5 5 5 div. S geaotee de koer 68 81 1049/u 953/4 84 877. Rotterdam3 Belgie. Gemeente Crediet. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18646 18665 Geldkoers, prolongatie 4 pet. 876/i6 533/s 9 8'/is 78*/, 937, 27»/, s 447, 257s 257,, 41 16"/,, 167, 987s 113 99 397, 227, 187is U9716 1497, 118 747, 145 1527, 537, 1337, 577, 88 62 91 Vis 727, 727, 60 1367, *27, 1387, IO67, 1027, 957, 977, 1047, n*7z 161 1**7, 1437, LAATSTE BERICHTEN. LONDEN, 2 Augustus. In het Lager huis verklaarde Hartington dat noch de inlij ving van het Akhal-gebied door Rusland, noch het naderen van die mogendheid tot de Afghaansche grens de Engelsche Regee ring onverschillig laat. De Regeering^ ia niet voornemens de inmenging van eenige mogendheid in de binnenlandsche of de buitenlandsche aangelegenheden van Afgha nistan toe te laten. In het Hoogerhuis werd na een lang durig debat de behandeling van de Iersche Landbill tot heden verdaagd. WASHINGTON, 1 Augustus. Garfield heelt goed geslapen en gaat steeds vooruit. De geneesheeren hebben besloten den kogel niet uit te snjjden zoolang hij den lijder niet hindert.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3