MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Voor geest en hart. Vriendelijkheid. Allerlei. Men schrijft ait Grave van 7 Augus tus: Jansen, de beruchte inbreker en brandbrie- venschrijver aan den burgemeester te Beers, houdt op het oogenblik alle gemoederen in spanning. 100 gulden is er uitgeloofd aan diegenen, die hem in handen der politie weten te brengen. Dit gaf reeds aanleiding tot verschillende vergissingen. Gisteren echter bevonden zich in pen herberg op den grooten weg naar Mill gewoonlijk station Halfweg geheeten vier personen uit deze ge meente, en een persoon die aan de kasteleines verdacht voorkwam en op Jansen geleek. Zij zond haar zoon dadelijk naar Grave, ten einde de maréchaussees te waarschuwen. Genoemde persoon bestelde koffie, eieren en brood. Kort daarop trad de brievenbesteller Gerritsma, van de gemeente Escharen binnen, die een gesprek met hem aanknoopte, waarin deze mededeelde dat hij een verver uit 's-Hertogenbosch was en naar Nijmegen ging om werk te zoeken. Hij verliet dadelijk daarop het huis. De brievenbe steller, gevolgd door de andere vier personen, snelde hem na en had het geluk of liever het ongeluk hem te grijpen met de woorden: «Jansen, als je naar Nijmegen moet, ga je verkeerd." De man rukt los, haalde een revolver te voorschijn en vuurde twee schoten op Gerritsma af, die een schampschot aan het been en een in de lies ontving en nederstortte. Toen de andere perso nen Jansen wilden volgen, keerde deze zich om en dreigde iedereen neer te schieten, die hem Wilde aanraken. Deze personen, bevreesd het lot van Gerritsma te ondergaan, deinsden af, waardoor Jansen de gelegenheid had zich te verwijderen. Toen dus de maréchaussees kwamen, was de vogel gevlogen. Daarna is heden nacht te Beers in een boerenwoning ingebroken. De dief had zich door het dak een weg gebaand. De vrouw des huizes, gerucht hoorende, riep haar man en knecht, waarop de inbreker, zijn plan verijdeld ziende, met luide stem riep: «Als jelui buiten durft komen, schiet ik jelui dood!" Denkelijk is Jansen, wel vermoedende dat men hem in de omstreken van Esc aren en Mill zocht, te Beers opnieuw zijn geluk gaan beproeven. De wonden van den brievenbesteller zijn niet gevaarlijk. Als curiositeituitdenlaatstgevoerden verkiezingsstrijd in het kanton Dockum deelt de Pr. Fr. Ct. mede, dat in de gemeente O. een ingezeten vol verbazing over zijn eigen grootheid uitriep: is 't net mal; léze en skriuwe kin ik net; hwent nei skoale ha'k net gieu, en nou stelle se my ««kondaat"" as lid fen 'e ried Dit Raadslid in spe, dat lezen noch schrijven kan en toch een der uitverkorenen was, bracht 't werke lijk nog tot herstemming, gelukkig niet verder. De firma C. Nedervecn, B oe kh ande- laren-Boekbiuders te 's-Hertogenbosch, zullen op de tentoonstelling van hulpmiddelen voor den boekhandel te Amsterdam, o. a. een boek expo- seeren, waarvan de band alleen een waarde van f 5000 vertegenwoordigt. De geheele inzending van deze firma heeft eene waarde van meer dan f30.000 en zal o. a. bevatten banden in ouden stijl en mozaïek bindwerk. Een bericht uit Washington luidt als volgtUit een korte sluimering ontwakend vroeg de president Garfield den overste Rockwell«I's het waar, dat in de Katholieke kerken voor mij gebeden wordt?" «Dat is waar", antwoordde de overste, «men bidt in het geheele land voor u, zoowel in de Katholieke als Protestantsche ker ken". «Geschiedde het uit eigen beweging van de zijde der Katholieken op bevel van Z. Em. kardinaal Mac Closkey," vroeg hij verder. «Het geschiedde," was het antwoord, «zoo wel uit ei gen beweging als op voorschrift. Er werd voor u gebeden nog voor dat de geestelijkheid aanschrij ving van den kardinaal ontvangen had." De pre sident hield een oogenblik stil; daarna zeide hij: «Goed, wanneer ik weder beter ben, zal ik dit op een of andere wijze erkennen." Volgen een Zwitsersch vakblad be staat in Amerika een lilliput-spoorweg, namelijk die welke Bredford met Noord-Billerica in Mas sachusetts verbindt. Het is zeker de smalste spoorweg die bestaat, want hij heeft een spoor- wijdte van slechts 25 centimeters, De lengte der baan bedraagt 14 kilometer, met 11 bruggen, waaronder een van meer dan 30 meter lengte. Het rollend materieel, dat natuurlijk dwergachtig is, is echter volkomen geproportioneerd. De rij tuigen kunnen 30 passagiers bevatten en zijn zeer comfortable ingericht. Het gewicht van een waggon bedraagt 47» ton, dat der locomotief 8 ton. De gewone snelheid bedraagt 32 kilometer per uur, dus sneller dan de posttreinen op de hoofdbanen. De Koningin van Denemarken was, zoo wordt in een der te Berlijn verschijnende dagbla den beweerd, gedurende haar jongste verblijf te Gmunden, ijvering in de weer om, op verzoek van Koningin Victoria, Prinses Erederik van Ha nover, die met den baron Pawel-Rammingen huw de, te verzoenen met haar familie. De genoemde Prinses lijdt, na den dood van haar eenig kind, zeer aan melancholie en nu wilden haar En- geUche bloedverwanten haar den troost der verzoening met haar familie verzekeren. Ko ningin Marie van Hanover was bereid toe te geven, doch de Hertog van Cumberland, het tegenwoordig hoofd der familie, was onverbidde lijk. Hij oordeelde, dat een onttroond Vorsten geslacht nog meer op 't aangaan van een huwe lijk geheel overeenkomstig stand en positie moet letten, dan wanneer een Vorsten-familie zich nog m den luister des gezags verheugt. Velen oordee- len, dat de Hertog zijn theorie op zich zelve Riet geheel verwerpelijk in 't gegeven geval wel wat ver drijft en dat hij, de eischcn der convenance handhavende, de wet der liefde die boven alles behoort te staan jammerlijk toiskent. Te Parijs heeft men bij het ontgraven voor het nieuwe postkantoor een uitstekend be waarden tand van een mammouth gevonden. De om zijn langdurig vasten bekende A-mei icaan Tanner is, naar men verzekert, aan de gevolgen zijner proefneming overleden. Er is geen gekscheren met den Ge meenteraad van Nijeveen. De ontvanger dier ge meente verzocht onlangs aan Gedep. Staten van Drente om verhooging van zijn tractement. Ge deputeerden zonden dat verzoek aan den Gemeen teraad. Dit lichaam besloot daarop den ontvan ger te ontslaan. Door de Noord-Zuid hollandsch e- Stoomtramweg-Maatschappijwerden jl.Zondag 4100 reizigers vervoerd. De boa constrictor, die te Nurtingen uit de menagerie onsnapte en de bewoners der stad dagen lang in groote ongerustheid hield, is thans eindelijk in een schuur teruggevonden en in verze kerde bewaring gebracht. Goud en zilver zijn een zeer nuttig deel van den rijkdom, maar zij zijn de rijkdom zelf niet, gelijk men het wel eens veronderstelt. Vlijt overmeestert wat macht alleen niet vermeesteren kan. Een vriendelijk woord bluscht den toorn uit evenals water het Yuur, en door den mal- schen regen der welwillendheid wordt zelfs de woestijn vruchtbaar Elke daad van vriendelijkheid is eene machtsbetooning, die ons rijk aan vriendschap en welwillendheid maakt. Een vriendelijk woord doet het hart zoo goed, en een woord van geestdrift klinkt zoo opwekkend en spoort ons aan in den dikwerf zwaren strijd, en een woord van troost vindt zoo licht den weg tot ons gemoed, waar het als een weldaad ontvangen wordt en een nieuw leven wekt. Er is een vriendelijkheid, die het hart uit wil ons te gemoet, die het voorhoofd effen strijkt, en het oog wijd opent, die als een blij morgen rood om de wangen zweeft en in een gullen lach ons toestroomt, terwijl zij spreekt in onvoor bedachte woorden, die vrij en gemakkelijk de reis van het hart tot het hart afleggen. Maar er is ook eene andere vriendelijkheid, die alleen uit het hoofd en niet uit het hart voorkomt, die de vrucht is van den wil, van het overleg om vriendelijk te zijn of te schijnen. Regelmatig en afgepast haalt zij de gordijnen van het voorhoofd op en glinstert in de schuwe oogen. Het schijnt haar eetiige moeite te kosten, de strakke trekken tot een half pijnlijken, half medelijdenden lach te verwringenen in honig zoete, slepende woorden wordt ons minzaamheid en liefde als met de el toegemeten, of bij het pond verkocht, of liever als een aalmoes toe gereikt. Practisch voorstel, Kastelein, (tegen een gast die reeds geruimen tijd vergeefsche moeite aanwendt om een klein stuk sigaar aan te steken en voor dit doel reeds de twintigste lucifer nut teloos gebruikt heeft). Zeg, mijnheer van Klin kenberg, als u weer hier komt, wees dan zoo goed een doosje lucifers meê te brengen, een sigaar kunt ge dan van mij wel krijgen. De eerste viool. Parvenu. Wat speelt ge, als ik vragen mag. Muziekmeester. Duetten van Macfeder. Ik speel de eerste en mijnheer uw zoon de tweede viool. Parvenu. Met uw verlof, als ik mijn zoon zulk een kostbare opvoeding laat geven, dan moet hij ook overal de eerste viool spelen. Het advies. Gij hebt geen bepaalde ziekte, maar ge moet u toch in het algemeen in acht ne men. Gij moet wal aan gymnastiek doen en 's morgens en 's avonds een uur wandelen. Wacht u voor hitte en koude, voor zonneschijn en stof, regen en vochtigheid". «Dus", herneemt de patient droogjes, «dan zal ik maar uitgaan, als't in 't geheel geen weer is". Een merkwaardige advertentie. In een blad van Denver las men: «Te koop: een vierde aandeel in een droom, die driemaal ach tereen 6 groote goudmijnen deed aanwijzen!" Terechtgewezen. Op een der heete Juli-dage.n trokken de studenten te Leipzig op het college bij een der professoren hun jassen uit. De professor scheen het niet te merken, maar aan het eind van het college zeide hij: «Het is waar, mijn- heeren, dat het vandaag zeer warm is, en ik had ook gaarne mijn jas uitgedaan, maar ik deed het niet uit achting voor mijn toehoorders." De be schaamde studenten applaudisseerden luide op deze welverdiende terechtwijzing. Gevat! Dat was de Eransche tooneelspeler Vivier onlangs tijdens de opvoering van «Michael Strogoff". Toen hij namelijk, op zijn ezel zittend, den monoloog van Blonat reciteerde, begon een der toeschouwers op de galerij luide meê te pra ten en allerlei aan- en opmerkingen te maken. En niettegenstaande de diepe verontwaardiging ook Van het publiek over deze ongehoorde ma nier van stoornis wekken, vertoonde zich geen vertegenwoordiger der politie, die den verwaten babbelaar, daar in de hoogte gezeten, het zwijgen oplegde. Plotseling geeft Vivier zijn langoor een zachten tik op den kop en zegt: «Allons, allons, tu n'est pas le seul ici". Een stormachtige bij valsuiting van het publiek loonde den tooneel- speler voor zijn uitnemend gevatten inval. En de zoo eigenaardig op zijn plaats gezette rustver stoorder zweeg. Arbeid. «Wat is uw middel van bestaan?" vraagt de rechter. «Ik arbeid, Uedel Acht bare". «Waaraan?" «Dat is mij hetzelfde". «Houdt gij van arbeid?" «Onbegrijpelijk veel". «En zijt gij geschikt voor arbeid?" «Voor allen arbeid, hoegenaamd ook". «Welnu, dan veroordeel ik u tot twee maanden dwang arbeid". STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 10 Aug. Door de politie al hier is eene 17jarige dienstbode aange houden, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een aantal goederen ten nadeele van hare meesteres, bij wie zij eerst sedert twee dagen in dienst was. Het ge- stolene, dat zij reeds naar de ouderlijke woning had overgebracht, is aldaar in be slag genomen. Dinsdag-nacht is ingebroken in de de villa van den heer C. Prinsin het Frederikspark alhier. Verscheidene kamers zijn door den dief of de dieven doorsnuf feld en verschillende zilveren en andere voorwerpen, alsmede kleedingstukken, ont vreemd. Men heeft zich vermoedelijk door een raam, dat ongesloten was, toegang weten te verschaffen. ARROro. RECHTBANK TE HAABLEM. Zitting van 9 Augustus 1881. 1 S H te Zaandam, beleedigir.g van een bedie nend beambte in functie f 8 boete of 3 dagen subs. gev. straf c. e. 2 C K te Haarlemmermeer, opzettelijke verbreking van afsluiting 6 dagen cell. gev. straf c. e. 3 T O h/v C M te Oostzaan, moedw. mish. f 10 boete of 3 dagen subs. gev. 4 J C h/v C II G B h/v W v E beiden te Haar lemmermeer, moedw. mish. ieder f 3 boete of 1 dag subs. gev. straf en ieder in de helft dei kos ten. 5 W v E te Haarlemmermeer, moedw. mish. 7 dagen cell. gev. c. e. 6 A V en P V beiden te Zaandam, moedw. mish, de le, 2 boeten elk van f3 de 2e f 1 boete of 1 dag subs. gev. straf voor iedere boete en solidair in de kosten. 7 M P te Beverwijk, (gedet.) diefstal, 1 jaar cell. gev. straf e. e. met vrijspraak aan het meerdere hem ten laste gelegde. 8 J M P E B zonder woonplaats (gedet.) landlooperij, 3 maanden gev. c. e. 2 K M zonder woonplaats (gedet.) u. s. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM Ondertrouwd: A Toeset en T Toorenburg; J Zomerdijk en A C Kuenen; J H v. Oijen en S H Burman; P G Heems en A A Scheiber- ling; J P Rustige en A J Visser; JA v. d. Steilen en H Scheelings; W Jansen en J G Eekhout; J Stokking en C Naar; W J Michon en H P Cuyon; AL Rooijers en P G de Laat; E de Jorg en W v. Bakel; W Schutte eu M E Franssen. Getrouwd: J C Bierings en J E W Giesker; G H Kersten en J v. Velthuijzen; C de Jager en H Ekhart; D Steenmeijer en G J Luij- ken; J v. Wienen en H J Stevenhagen; J M Creemers en M J Breuring; D Zonne veld er. A E Vork. Geboorten: A Niemöller geb. Damiaans z. A M Hansen geb. v. Diepenbeek z. S Har- desmeets geb. Kollerie d. M H Prillevitz geb. Vogelzang d. - HC Dekker geb. Muller z. D Wragge geb. de Boer d. A Dekker geb. v. Gasteren z. M Trollgeb.de Kleijn z. S M Janse geb. Eden d. J W A v. Zonneveld geb. Voetelink d, M Klabou geb. Knevel z. G v. Alphen geb. Rijbroek cl. AC Betlem geb. Holsmuller z. M E v. Bockhooven geb. v. Bilderbeek d. M J B G Bosse geb Geijer z. M L Kraai geb. Karssen d. MG Hommes geb. v. Uden z. AS Riiter geb. Schreuer d. M v. Riemsdijk geb. Nederkoorn z. E v. d. Linden geb. Ti oost d. C E M de Boer geb. Leggers z. AM Philippo geb. Boeré z. G Bouman geb. Schrama z. C J Horeman geb. Luikel z. J W Ake geb. Eschweiler d. A Schornagel geb. v. d. Vlerk d. AC Bruinier geb. Vossen, d. A W H Kok geb. Loos z. S van Os geb. Brandeis z. Overleden: J v. Beek 64 j. Ged. Oude gracht; J v. Houten 20 j. Ossenhoofdsteeg; H P Vester 11 mn. z. Luitesteeg; E II Ber nard 9 uur z. Kraaijenh. gr.J Waning 4 mn. z. Patientiestraat; A Arps 17 j. z. L. Laken straat; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwelijk geslacht van C G Schlegelmilch Park laan;C P L Lucas 5 mn. z. Schootersingel; J M Knol 4 mn. d. Scheepm. dijk; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van II Ploeg K. Veerstraat; H v. d. Laan de Vries 48 j. Asterstraat;M J Hartogh 4 mn. d. Brouwersvaart; G Smit 9 mu. z. L. Vla mingstraat; G Kolderie 5 mn. d. Krom; G R Bastiaans 25 j. Kinderhuisstraat; W M van Looij lmn. d. Boeresteeg; Een als levenl. aangeg. kind var, het mannelijk geslacht van E Rozeboom K. Houtstraat; W Teeuwen 67 j. Zuiderstraat; E Schornagel 1 mn. d. Klaver straat; C Saeijs 6 mn. z. Zieke; M G S Godefrooi 4 mn. d. Rozenstraat;Een als levenl, aarigeg. kind van het vrouwel. geslacht van G Best Breesteeg; A E v. d. Gragt 34j.echtg. van G Best Breesteeg; K Klabou 12 uren z. Leliestraat; SE Snellens 4 mn. d. L. Hee- renvest; J H J van Hoof 3 ran d. Brouwers vaart; G Negrijn 5 mn. z. Gasthuisvest, M Bouman 56 j. wed. J van Beek Ged. Oude Gracht. HAABLEM, 8 Augustus. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarweawitte dito f9,75 a 10,50, rogge 7.90 a 8.50, haver 4,a 4,50; gerst/ 5.a 5.25 duivenboonen 8,10 a -,brnineb. f bruin mosterdz. akarweizaad f 13.25 a 13,50 per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f - ALKMAAR5 Augustus. Granen. Men besteedde voor tarwe 10,50 a rogge 8,— a gerst a 5,40 a 5,50, dito chev. 7,a haver ƒ5, paardenboonen J a -,bruine dito a, duiven dito -,kanariezaad 14,75 rood mosterdzaad f,geel dito a karwijzaad 12,75 13,75 a blauw maanzaad groene erwten 16,a grauwe dito a vale dit. a Witte a 8 Aug. Ter veemarkt werden verkocht 4 koeien van f 210 a 270196 kalveren van f 35 a 105,11 nuchtere dito van f 10 a 17, 305 schapen f 22 a 32, 106 varkens f 50 a 61 c. 20 magere 18 a 26 c. per kilo. 5 Aug. Aangevoerd 560 stapels kaaswegende 114,511 kilo; de prijzen waren voor kleine f 36,commissie- f34,middelbare f 36,00, laagste f 18.00. ALKMAAR, 6 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt: 11 koeien 90 a 180, 17 nuchtere kalveren f 7.a 19, vette kalveren f a ,86 schapen J 16 a 31, varkens f a per kilo, 111 ma gere dito 17 a 35, 4 bokken 4 a 8, 2 paarden 70 a 23 lammeren f8 a 13. LONDEN, 8 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2300, Schapen en Lammeren 10,000, Kalveren 100. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/4 a 5/6 Schapen en Lammeren 5/- a 6/6, Kalveren 4/8 a 5/6 Zwijnen 4/2 a 4/9. t SCHIEDAM, 8 Aug. Moutwijn, per ned. va 13,75, Jenever f 19,25, spoeling f -,60 dito commissie fl,00 HOORN, 6 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: 2 heet. arwe f 11,- heet. rogge f-,13 heet. gerst 6,50, heet. haver f -,mosterdzaad f 20 i, karwijzaad f 13, 75 3 heet. boonen: heet bruine f 31,gele heet. paardeboonen f -,a ,4 heet. erwten f heet. groene heet. grauwe 14, heet. witte 500 heet. aardappelen 2,40 a 3, alles per heet.; 26 manden appelen f 4.a kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 20 paarden van f 50 tot 200. veulens fa - koeien van f tot 10 kal veren van f 15 tot 24, 50 schapen van 23 tot 30 25 lammeren van f 15 tot 18, 70 varkens van f 15 5 23 zeugen van tot 210 biggen van 6 tot 9,bokken f -.a-,geiten f -,a -. 5 Augustus. Aangevoerd 425 schapen vau f 23 tot f 33 5 varkens van 48 tot 54 c. per kilo. LEIDEN, 6 Aug. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 11 heet tarwe winter- 10,a 10,50, zomer- S i f9,50, 0 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7-50, f 8.12 heet. gerst zomer- 5.50 a 6.00, chevalier f 7,25 a 7,75, 12 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 3 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. ƒ58.— a 62.2de qual. f52.a 56.—. AMSTERDAM, 8 Augustus. Ter veemarkt waren aangevoerd 619 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,77, dito 3de qualiteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 260, 8 graskalv. 12 a 20; 56 nuchtere kalfk ƒ5 a 11,113 schapen en lammeren 27 a 11, 348 vette varkens 50 a 55 c.; beiden per kilo. 3 biggen ƒ9 A 13; - paarden a PURMEREND, 9 Aug. Kaasaangevoerd 365 stapels, prijs der kleine kaas f 36,50 middelbare 27,'/». Boter a per kilo. Runderenaangevoerdstuk vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer stuksprijs a c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer stuks, prijs f a per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer stuks, prijs c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer stuks, prijs f a per stuk met stuggen, handel. Biggenaanvoer stuksprijs f a per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: san ge voerd stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per 100 stuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren -,a eendeneieren f-,per 100 stuks. ROTTERDAM, 9 Aug. Op de veemarkt waren gisteren ea heden aangevoerd: 1 paard, 1325 runderen 252 vette- en graskalveren 10 nuchtere kalveren, 972 scha pen of lammeren, 193 varkens, 127 biggen, 1 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 86 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 95 en 2de qual. 75 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 125/8 ton, 89/16 tonnen, 2538 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 60, 2e qualit. f 56, 3de qual. f 50. Amsterdam 9 Augustus 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 rt zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buiten). 1853/78 3 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binneul. f 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 a n h 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 6 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4' 1871 5 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5% Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sjsran Aand. Riaschk Wiasma - Rumeaie. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam f 100 u Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. n statl Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 18645 18665 5 5 div. 3 3 3 3 4 5 Geldkoers, prolongatie 3 pet. genoteer de koers. 68>/s 82Vs 1043/, 97 85 86'/» 66'/» 677,s 53'/,s 99 78>V„ 93»/,« 277s "U/l. 25"/18 25'/, 4D/S 177,8 167, 98'/» 113 99 39'/,, 22 17'/4 118'/, 146 118 73'/, 145 152'/, 26 537a 138>/3 57'/, 88'/, 62 91'/» 723/, 72'/, 60 1363/, 43'/, 136'/, 1067, 1117. 102'/, 96 97'/, 105'/, 113'/, 1527, 145 143

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3