MARKTBERICHTE BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht, Voor geest en hart. De eenzaamheid Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. St. PETERSBURG, 19 Augustus. Heden werden de ratificaties van het met China aangaande Kuldscha gesloten verdrag uit- de commissaris van politie hem met een revolver dreigde, gaf hij de politie gelegenheid hem te arresteeren. In een asphaltmijn niet ver van Han nover is een mijngang ingestort, waardoor zes arbeiders bedolven werden. Men ging teistond aan het werk om de ongelukkigen te bevrijden, maar eerst na een uur of vijf gelukte het her. van onder het puin te voorschijn te brengen. Vijf waren geheel verpletterd, maar de zesde was volkomen ongedeerd. De asphaltblokken waren langs een ladder, waarachter hij werkte afgegleden, en hadden zoo een beschuttend afdak voor hem gevormd. Zekere H. v. W., een kleermakers knecht, die te Delft gescheiden van zijne vrouw leefde, had Zondag avond een herberg bezocht en zich aan den sterkeudrank niet onbetuigd ge laten. Op den terugtocht moet hij, door de duis ternis misleid, in de Kastanjewatering zijn ge raakt; althans zijn lijk is gisteren aldaar gevonden en naar de gemeente Hof van Delft overge bracht. De kapitein van den Noordduitschen Lloydsteamer Donau, de heer R. Bussius, heeft aan The Times het volgend schrijven gericht: «Ik ontmoette op mijn laatste reis van New- York naar Southampton op 74V2 gr. Noorder breedte en 36 gr. Westerlengte een kleine zeilboot, met twee mannen daarin. In de meening dat het lieden waren die zich in nood bevonden, liet ik alle zeilen bijzetten en van koers veranderen, om hulp te verleenen aan de schipbreukelingen. Men kan zich mijn verrassing denken toen ik de boot had bereikt en bespeurde dat ik door twee sport-lievende Amerikanen een geheel uur was opgehouden, iets dat voor een post-en passagiers boot zeer onaangenaam is. Deze dolle proefnemin gen van waaghalzen om den Atlautischen Oceaan in kleine booten over te steken, komen in den laatsten tijd herhaaldelijk voor, en de scheepsree- ders moesten maatregelen nemen, om zoo moge lijk voor het vervolg dergelijke proeven te ver hinderen. Ieder scheepskapitein is zedelijk ver plicht, wanneer hij midden in zee of op de hoogte der kusten een kleiue boot waarneemt, daarop aan te houden, om te zien of men ook in nood verkeert. Te vreezen is het dat scheeps kapiteins, wanneer zij eens op dergelijke wijze voor den gek zijn gehouden, op gevallen, waarin werkelijk levensgevaar bestaat, geen acht zullen slaan, zoolang deze zee-vageoondeu voortgaan den Oceaan over te steken." Dinsdag avond heeft op de rivier voor Dordrecht een treurig ongeval plaats ge had. Vier visschers, werkzaam aan de zalmvissoherij de Goede Trouw, gelegen op de Nieuwe Merwe- de, waren in den namiddag met een open aakje, geladen met hout, van daar vertrokken om zich naar 's-Gravendeel te begeven. Omstreeks 8 of 8l/s ure in den avond met hun vaartuig op de Oude Maas voor die stad gekomen, besloten drie der opvarenden, daar het roeien door den vloed zeer moeilijk ging, het vaartuig aan den kant vast te maken en het invallen van de eb af te wachten, om de reis te vervolgen. Zij ontdekten toen echter, dat hun makker, die het roer be stuurd had, niet meer aanwezig was, terwijl de helmstok ontbrak. Vermoedelijk is hij overboord gevallen en verdronken. De verongelukte was een oppassend 17jarig jongeling, woonachtig te 'sGra- vendeel. Nog kort geleden heerschte in alle Poolsche schouwburgen het volgende gebruik. Na het einde van het laatste bedrijf werden alle uit gangen door de politie gesloten. Het scherm werd nogmaals opgehaald en op het tooueel kwamen alsdan alle acteurs en actrices, de eerste in zwart, de laatste in wit balcostuum. Zij plaatsten zich vervolgens rondom de buste van den keizer die op het tooneel was gezet en maakten daarvoor eene eerbiedige buiging. Het orkest speelde Rus sische volksgezangen en het publiek moest opstaan en door buigingen van zijn onvrijwillig patriotisme getuigenis geven. Eerst nadat deze plechtigheid plaats had gevonden en de waakzame oogen der politie zich overtuigd hadden dat allen, zonder uitzondering, daaraan hadden deelgenomen werden de deuren geopend en was het auditorium vrij. Uit Amerika hebben eenigeEranschen een bezending kikvorschen ontboden, driemaal grooter van lichaam dan de gewone Europeesche soorten. Daardoor hoopt men het ras dier kwa kende diertjes te veredelen, ten gerieve der gas tronomen, voor wie ragout van kikkerboutjes tot de eerste lekkernijen behoort. Wij hebben onlangs melding gemaakt van de merkwaardige proeven, door den beroem den Parijschen hoogleeraar Pasteur genomen, om door inenting de verspreiding van besmettelijke ziekten onder het vee te voorkomen. Wij vinden thans gemeld dat in de omstreken van Parijs, 20,000 schapen en een groot aantal runderen en paarden zijn ingeënt. Voor bizonderheden omtrent deze gewichtige zaak verwijzen wij naar het album der natuur, waar dr. D. Lubach in de Juli-afle- vering van dit jaar het onderwerp behandeld heeft. Een bizonder belang hebben de resultaten van Pasteur in den laatsten tijd nog verkregen in verband met onderzoekingen op last van het En- gelsche gouvernement gedaan ten opzichte van een eigenaardige ziekte (pestbuilen, anthrax.) onder de werklieden in de zoogenaamde woldistricten. Deze wordt n.l. door de wol uit Azië er. Zuid- Rusland overgebracht en is gebleken een gewij zigde vorm te zijn van de zoo gevreesde pestziekten, die daar zoowel onder menschen en dieren ende misch en nu en dan epidemisch heerscht. Een diefstal onlangs in een kermis kraam te Curgheme Saint-Gilles gepleegd, be hoort zeker wel tot de brutaalste feiten van dien aard. De dief heeft nl. des nachts uit het slaap vertrekje van den eigenaar, van onder het hoofd kussen waarop deze lag te rusten, de daar vei- lig nedergelegde geldswaarden en kostbaarheden gestolen, beuevens het horloge uit het vest van den beroofde. Deze bleef rustig doorslapen. Zondagavond kwamen te Boxtel twee boerenjongens elkander tegen. De een begeleidde twee meisjes dit scheen den andere te hinderen. Het kwam tot een uitdaging, met bepaling om nog dien avond op een afgesproken plaats en tijd af te rekenen; en werkelijk de vechtersbazen waren ten strijde aanwezig. S. moet aan T. verscheidene sneden met een mes aan hoofd en arm hebben toegebracht. Nauwelijks was het strijdtooneel geëindigd, of de brigadier der maréchaussee Mackay had den dader opge spoord en in handen. Hij is gevankelijk naar 's-Bosch gevoerd. Een buitenlan dsch blad meldt, dat in Thuringeu en Saksen kaas gemaakt wordt van aardappelen, en wel op de volgende wijze. Een tamelijk groote hoeveelheid goede aardappelen (witte hebben de voorkeur) worden in een ketel gekookt, en na van de schil ontdaan te zijn tot pap gestampt. Op vijf pond van deze pap wordt één pond dikke of zure melk gedaan met de noodige hoeveelheid zout. Het geheel wordt dan goed doorkneed, het mengsel gedekt en drie a vier dagen weggeborgen, waarna het opnieuw ge kneed wordt en den vorm krijgt van kaas; het wordt alsdan in manden geplaatst, opdat het overbodige vocht kan wegloopen. Dan worden de kazen, 11a in de zon gedroogd te zijn, in groote vaten geplaatst, waar ze 15 dagen blijven liggen. Hoe ouder de kaas, zooveel te beter is de qualiteit. Tevens heeft deze kaas dit voor, dat er geen wormen in komen, verscheiden jaren goed versch blijft, bij goede bewaring, en even smakelijk is als gewone kaas, terwijl zij na tuurlijk veel goedkooper is. Een Amerikaansch tijdschrift recommandeert een afdoend voorbehoedmiddel tegen do mot in kleeden, huisraad enz., en dat wel op grond van veeljarige ondervinding. Het middel is zoo een voudig dat iedereen het gemakkelijk kan beproe ven. Hier en daar een reepje asphaltpapier, zoo als gebruikt wordt tot dakbedekking, verjaagt de mot geheel. Het insect stoort zich niet aan tabak of cayennepeper en zelfs niet volkomen aan kamfer, maar voor asphaltpapier gaat het op de vlucht. Wil men dit middel toepassen, dan moet in het voorjaar, tegen midden April, hier en daar achter of onder stoelen, sopha's, behangsel enz. een reepje asphaltpapier worden aangebracht. Men kan zich, volgens het Amerikaansche tijdschrift, verzekerd houden, dal de vlinder de nabijheid daarvau zal schuwen en een andere plaats zal opzoeken om zijne eieren te leggen. Had den IJaag oudtijds een „appen- dance", die in den loop der 19e eeuw werd ver basterd tot Apendans, Zutphen heeft een straat, die van Openstrate eerst tot Openstart en daarna tot Apcnstert of Apenstaart werd verdoopt. Een ambtenaar op het zegel- en re gistratie-kantoor te Dublin, die sedert jaren valsch zegelpapier had uitgegeven en den Staat daardoor minstens 10,000 p. st. schade had berokkend, werd dezer dagen deswege tot 10 jaren tucht huisstraf veroordeeld. Daar alle van deze valsche zegels voorziene documenten niet geldig zijn, zal het Parlement een indemniteits-bill moeten uit vaardigen, om degenen, die in 't bezit zijn van dergelijke papieren, tegen schade te vrijwaren. De man genoot een onbeperkt vertrouwen van zijn superieuren, waardoor hij zijn bedrog zoo lang kon volhouden. De opbrengst van de spoorweglijn HaarlemZandvoort heeft in de maand Juli be dragen f 23,630,18, of f 89,14 per dagkilo meter. De jongen, die zich eergisteren avond vermaakte door op het viaduct buiten de Haarlemmerpoort te Amsterdam te klouteren, viel in het water en verdronk. Een Londensch advocaat, die met zijn vrouw op reis was gegaan, had zijn twee zoontjes, van zeven en vijfjaren, aan de zorg van de huishoud ster overgelaten. Om de kinderen het t'huisblijven zoo aangenaam mogelijk te maken, had mevrouw hun vooruit verteld, welke lekkernijen zij alle dagen zouden krijgen. Maar de huishoudster, die wel wat over wilde houden van het huishoud geld, stoordde zich niet aan het moederlijk pro gramma, en voedde de kinderen op echt Spar- taansche manier. Toen dit een poos geduurd had, nam de oudste der knapen een kloek besluit. Hij had zijn vader dikwijls hooren zeggen: „Die man houdt zijn belofte niet; ik moet hem aan klagen." Harriet hield ook haar belofte niet, dus zou bij haar aanklagen. Hij ging met zijn broertje naar de rechtbank, waar ieder de kinderen ver baasd aanzag, en zij eerst wel wat verlegen wa ren. Maar toen hij eindelijk bij den rechter ge komen was, en deze hem vroeg, wat hij ver langde, sprak de zevenjarige knaap flink weg: „Mijnheer, papa en mama zijn naar Parijs, om dat daar alleen wandelstokken met fluitjes te krijgen zijn en wij die noodig hebben. Mama heeft gezegd, dat Harriet ons alle dagen gelei, vleesch, pudding en eieren moest geven, en zoo veel vruchten als wij wilden; maar wij krijgen niets dan boterhammen en thee met weinig sui ker." Hier barstte de kleine beschuldiger, evenals zijn broertje, in tranen uit. De rechter liet de beide kinderen door een gerechtsdienaar naar huis brengen, en de huishoudster eens waarschuwen om de bevelen harer meesteres stipt op te vol gen, waaromtrent hij alle dagen bij de kinderen navraag zou laten doen. In de uitspanning „Roeilust" bij Den Haag heeft een 5 jarig knaapje, zoontje van den herbergier Yan S.uit een bakje met sterken drank, dat onder een kraan van een gevuld vat geplaatst was, zooveel gedronken, dat het be wusteloos neerviel en kort daarna overleed. Men schrijft ons uit d en Haag: H'et be richt der Midd. Ct.omtrent de aanwezigheid alhier van dr. Edward Nathan Ganz, blijkt betrekke lijk juist te zijn. Inderdaad bevindt zich die dr. Ganz hier ter stede; maar hij heeft aan de Re dactie van het Vad. verzekerd, dat het doel van zijn verblijf uitsluitend is, te Scheveningen de zeebaden te gebruiken en eenige volstrekte rust te genieten; Nederland ligt zegt hij geheel buiten het arbeidsveld der anarchisten, omdat het volk met den regeeringsvorm, dien het bezit, te vreden is. In het afgeloopen jaar kwamen inEn- geland meer personen ten gevolge van spoorweg ongelukken om, dan in 1879. Er werden namelijk gedood 1135 en gewond 3959, tegen 1032 en 3513 in 1879. „Englisch habe ich wohl geübt doch Hottentotsch nie getrieben," tot een vergelijking van de twee talen zien wij dus geen kans. Onze stamverwanten in Zuid-Afrika beweren echter, dat het Engelsch met die taal meer overeenkomst heeft dan het Hollandsch, hetwelk zij spreken, terwijl volgens de Engelschen deze laatste taal meer den naam van Hottentotsch verdient. Voor taalgeleerden moet dit een netelige quaestie zijn. waarin we ons niet zullen verdiepen; we bepalen ons de woorden mede te deelen, waarin de Zuid- Afrikaners hunne meening uitspreken. „Die En gelse en Engolsgezinde Afrikaners skel ons lands taal (Afrikaans) uit ver 'n „Hottentotstaal," waarmee hulle wil te kenne ge, dat dit 'n ver basterde mengselmoes is. Hulle het die woord „Hotteutots-taal" in die betekenis in die wereld gebreng, maar nie, ver Afrikaan soos hulle be doeling was nie mar ver die Engelse taal soos die mense nou al meer begin in te sien; want Engels is eintlik die ware verbasterde brabbel taal. In vergelyking met Engels is Afrikaans '11 suiwere taal. Dus, mense, onthou dit! Van nou af is „Hottentots-taal" en „Engels" ver Afrika name van gelyke betekenis." In groote Staten niet alleen, maar in uw woning, hoe klein ze ook ook wezen moge, kunt gij een groot staatsman zijn, Beschik nooit over uw geld, vóórdat gij 't hebt. Een vaste wil is een spaak in het wiel des noodlots. Stel nooit tot morgen uit wat ge heden doen kunt. Het geweten van de hedendaagsche wereld is evenals een nieuwe schoen; in het begin knelt hij loop er maar eenigen tijd meê, en hij wordt ruim en gemakkelijk. De ijdele menseh, zegt een Duitsch geleerde, is de eigenlijk eenzame. Hij heeft altijd een verlan gen om gezien, begrepen, erkend, bewonderd, be mind te worden. Ik zou daarover nu veel kunnen zeggen, want ik ben zelf eens ijdel geweest. Eerst in de werkelijke eenzaamheid heb ik de een zaamheid der ijdelheid overwonnen. Ja, het is een waar woord: „Wanneer ik alleen ben, ben ik het minst alleen," want wanneer men alleen is, kan men zich het best in het alzijn verdiepen. De eenzaamheid rijpt den menseh. Advertentie. In zeker blad stond onlangs de volgende aankondiging: Een jong menseh van aangenaam uiterlijk, goede manieren en eenig vermogen wenscht in het huwelijk te treden. LaDgs dezen meer en meer gebruikelijken weg zoekt hij een bezadigd en ervaren persoon, die hem dat uit het hoofd praat. Fatsoenlijk. Aan zekere juffrouw werd ge vraagd of haar echtgenoot werkelijk opzichter in een gevangenis was? Zeker antwoordde zij, maar, ziet u, in die gevangenis zijn alleen overtreders van hoogst fatsoenlijke familie. Afdoende oorzaak. Een niet zeer gemakke lijk echtgenoot die hevig door de jicht geplaagd werd, zei tot zijne vrouw: „ber. ik niet het ge duld zelf? Andere menschen die er aan lijden •verpen iemand, alles wat ze maar grijpen kunnen naar het hoofd." „Ja, schat, antwoordde de viouw dadelijk, „maar die zullen niet, zooals gij, de kwaal aan handen en voeten tegelijk heb ben." Terechtwijzing. Lodewijk XVIII gaf eens een groot diner en vroeg aan een gast die even oud was als hij zelf of zekere gerechten, die hij noemde, naar zijn smaak waren. Sire, antwoordde deze, ik let nooit op hetgeen ik eet.Daarin hebt gij groot ongelijk, zei de koning, op iederen leeftijd moet men letten op hetgeen men eet, en op den uwen vooral op hetgeen men zegt. Gelukkig. Hoe het hem ook ging of wat hij ook deed, altijd was R. var. geld ontbloot. Een zijner vrienden, die geduelleerd had, vertelde hem dat de kogel afgestuit was op zijn vestzakje, waar juist een rijksdaalder in had gezeten. Gelukkige kerel zei R. als ik in uwe plaats was geweest, was ik dood. Belofte. Iemand was voor 't eerst gaan ba den en dacht dat hij zou verdrinken. Onlsteld door 't gevaar, waarin hij meende verkeerd te hebben, beloofde hij ernstig niet meer te water te zullen gaan, voor hij goed had leeren zwem men. Onmogelijk. Dokter. Ja, mijnheer Meijer, naar mijne meening is uwe ziekte een begin van waterzucht. Meijer. Dat kan niet, dokter, want er is zeker in geen twintig jaren een droppel water over mijne lippen gekomen. Haarlem, 20 Aug. De alhier gehouden collecte van wege het locaal-comité Haarlem van de Unie „Eene school met den Bijbel" heeft opgebracht f 1011.285. Woensdag 11. is een werkman bij het heien van palen voor in aanbouw zijnde huizen aan de Zijlvest alhier, met de linkerhand tusschen het kamrad van de stoomlier geraakt, waarbij twee zijner vingers werden verpletterd. Commissariaat van politie te Haarlem. Aldaar zijn gedeponeerd de navolgende goederen die dagelijks, uitgezonderd Zondags, tusschen 12 en 2 uur door de eigenaars kunnen worden afgehaald. Eenige portemonnaie's met en zonder geld. Een beursje waarin eenig geld en vingerhoed. Een defecte parasol. Twee parapluie's. Een parapluie en wandelstok. Een mand gem. M. T. Een zakdoek. Een zwarte voile. Twee strengen raamkoord. Vier zakken met aardappelen. Een ijzeren moersleutel. Een paternoster. Eenige losse sleutels. Een wollen omslagdoek. Alles op straat gevonden. Vijf en twintigste uitvoering in den Hout, op Zondag 21 Aug. 1881, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1Prins Rudolph Marsch, Reisig. 2 Lustspiel Onv., Kéler Bèta. 3. Walzer, 0 schoner Mai, Strauss. 4. Fant. Ie pré aux clers, Donizetti. 5. Le réveil du lion, Kontsky. 6. a. Tiirk. Schaarwache, Michaelis. b. Heiml. Liebe, Resch. c. Jhger-Chor, Carl. 7. Potp. Fle- dermaus, Strauss. Sociëteit „Trouw moet blijken." Concert door bovengenoemd Muziekkorps op Zondag 21 Aug. des avonds van 71/a10 uur. Programma. 1. Marsch. Gartner. 2. Ouv. Bonsoir Mr. Pantalon, Grisar. 3. Fant. une corbeille de fleurs, Rodolghe4. Concert-Walzer, Kroll. 5. Erinnerungen an Verdi. 6. Ouv. Zampa, Herold. 7. Bouchard d'Avesnee, Miry. 8. Musik. Erinnerungen, Curth. HAAELEM, 17 Aug. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 16 koeien, verkocht 10 voor f 130 a 230; 1 stier; verkocht voorf 50 a 80, - vaarzen, verkocht - voor fa 6 pinken, verkocht - voor f 50 a 50; graskalveren verk. voor f a 15 nuchtere kalveren, verk. voor f 10 a 20, 102 schapen, verk. 82 voor f 17 a 30 42 lammeren, verkocht 26 voor f 9 a 13, 8 biggen ver kocht voor f 10 a 12; - varkens, verkocht voor a c. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 115 stapels kaas, 13283 stuks, wegende 25679 kilo, hoog ste prijs f 33.50, middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 17 Aug. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: - runderen, 153 vette kalveren, lste qua). 90, 2dequal. 70, per kilo, 10 graskalf/12 a 20 27 nuchtere kalveren, 8 a 13; - schapen en lammeren a 113 vette varkens 52 a 57 c. per kilo. LONDEN, 18 Aug. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 700, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 200, Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/8, Kalveren 4/9 a 5/9 Zwijnen 4/2 a 4/8. LEIDEN19 Aug. Op de heden aihier gehoudea veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: - paarden a 78 stieren 48 a 210, ossen fa 138 melkkoeien f 138 a f 250, 16 kalveren dito f 156 a 274,106 vare dito f 90 a 194, 78 vette dito i 150 310, 26 graskalveren /13 a 52, 73 vette 36 a 80, a 65 a 80; 18 nuchtere dito 6,a 15, 820 vette schapen, 22 a 38,00; 1228 weide dito 16,a 23,lammeren. 64 magere varkens 25 a 50, 270 biggen f 7,50 a 16,— SCHIEDAM, 19 Aug. Moutwijn, per ned. vat f 13,75 jenever 19,25 Amsterd. proef f 20,50; Spoeling f -,80 dito commissie/ -,90. HOORN, 18 Aug. Ter waag gewogen 307 stapels kaas wegende, 76,315 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 37,oor kleine, en voor hooikaas/commissie f middelbare, f GOUDA, 18 Aug. Kaas f a,00 le qual. fa2e qual. f a zwaare hooger in prijs aangevoerd partijen. Handel buitengewoon vlug. Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboter f 1.40 a 1.50 der weiboter f 115 a 1.30 per kilo. Handel zeer vlug. Amsterdam 19 Augustus 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/j u u u 8 1867. Hongarije. Obl. Leening Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) n a zilver (Jan.Juli). Obl. buitenl1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 1877 Amst. L 20-100 Obl. buitenl. 200—4800 200—1200. binnenl. 12500—25000. 1000—6000 600—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 a a 1869 Obl. Leening 1876 Portugal. Rusland. Spanje. Turkije. Egypte. N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Ezpl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/, 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rumenie. Amerika. Italië. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. /1000. Morschansk Sysran Aand. Riasohk Wiasma Aandeelen Spw Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENEN GEN Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam. Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatel. 1854 1860 1864 Rusland. 1884 1866. 5 8 5 5 5 5 5 div. Geldkoers, prolongatie 4 pet. genoteer de koers 68"/ie 83 IO31/4 9674 847< 87 661/4 67Vz« 53 3/8 991/s 791/s 937, 277e 45 257, 257is 4.17s 17 Vis 16'/, 981/4 II31/4 115 SS»/, 227x« 171/z II91/4 147 116 731/4 145 1521/, 251/4 531/, 1387/, 677.8 88'/, 62 91?/, 72V, 721/s 60 137 43'/4 1361/4 106 109'/, IO21/4 96'/, 97 105'/, II31/4 162'/, 148'/, 14611/1,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3