MARKTBERICHTEN. HEÜËtiBËmÖÏÏTËE Voor geest en hart. Lof en waardeering. Allerlei. katten vrij vriendschappelijke betrekkingen be staan. „Wanneer gij, zoo verbaalt bij, een bond op vriendschappelijken poot met een kat ziet leven, let dan op dat de hond in den regel een oude hond is, die meer of minder aan rkuma- thiek lijdt." Op de vraag waarom, antwoordde bij: „Telkenmale als de bond de kat lekt, en zijn poot op teedere wijze over haar rug strijkt, onthaalt hij zich op een kuur van elcctriseering, daar, gelijk men weet, de huid van een kat sterk electrisch is; de kat is dus voor den bond geen vriendin, maar een geneesmiddel." Zekere vruchtk weeker in Georgia, Joe Beasley genaamd, moet het gelukt zijn citroen- geurige watermeloenen men zou ze limoen-meloe nen kunnen noemen te kweeken door een insnede in den steel van de meloen te maken en een citroen er op vast te binden. Als die vrueht- kweeker nu maar niet al te ver gaat met zijne proefnemingen en eindelijk eene vruchtsoort voort brengt, die de geuren van al de andere, welke de tijd meebrengt, in zich vereenigt, zoodat een gastronoom, tot zijn schrik, een half dozijn scho tels in een samengepakt ziet, bij voorbeeld een raap-kool-wortel-uiengeurige-aardappel. Ook de duiven, wier zachtaardigheid tot een spreekwoord is geworden, dragen dien roem niet meer onbetwist. In de Duitsche bla den wordt een geval verhaald van duiven, die grooten moordlust aan den dag legden. Een duivenhouder, die. in den laatsten tijd ook post duiven van Cairo hield, merkte onlangs op, dat er alle dagen in zijn duivenhok een doode muis lag, en kon zich niet verklaren hoe die daar kwam. Om dat te onderzoeken ging hij eens 's morgens vroeg in het hok, schudde vlak bij een opening tusschen de planken een hoopje gierst neer en bleef toen buiten door een reet staan kijken. Het duurde niet lang of'er kwamen vier muizen, die met graagte van het voeder begonnen te eten. Toen zij daarmede een poosje bezig waren, schoten plotseling de Egyptische postduiven als roofvogels op hen toe. Twee vatten post voor de opening, terwijl drie anderen als aanvallers te werk gingen. De muizen liepen angstig heen en weer, tot eindelijk een, door den scherpen snavel van een der duiven op den kop getroffen, bedwelmd nederviel. Toen vielen, zoowel de'4wachters als de vervolgers op het arme dier aan, en hadden het binnen weinige oogenblikken afgemaakt. Bij onderzoek bleek de doode muis vijf of zes vrij diepe wonden te hebben. De conducteurs van den New-York- schen Centraal-spoorweg klagen bitter, dat hun door de directie te veel werk is opgedragen, zooals zij beweren, uit bezuiniging van geld en tijd. De Utica Herald drijft den spot met het tegen woordige stelsel, door te zeggen dat er plan be staat om het eten van de spoorwegbeambten in kardoezen te pakken en het zoo in de open mon den van hongerige conducteurs en anderen te schieten als zij de restauratiekamers voorbijsnorren. Een der candidatenbij de jongste Fransche verkiezitigeu zou voor zijn kiezers het woord voeren. Hij beklom de tribune en begon: „Mijne heeren." Maar verder hoorde men niets, want de man had een zwak orgaan, en alleen zij die in zijn nabijheid waren konden iets ver staan van wat hij zeide. Daar riep op eens iemand met een stentorstem: „Het verwondert mij volstrekt niet, dat iemand met zoo'n zwakke stem de mijne zou willen hebben!" En onder luid gelach van al de aanwezigen verliet de candidaat de tribune. Volgens gerucht zou de Noord-Hol- landsche Stoomtramweg-Maatschappij voornemens zijn spoedig over te gaan tot het aanleggen van de lijn HeemstedeAalsmeer, langs Hoofddorp. In eenige Russische legercorpsen worden proeven gënottien met houden, die gedres seerd worden om de schildwachten op post bij te staan. Met vijf verschillende rassen worden proe ven genomen, doch de wolfhond van het Ural- gebergte schijnt de best geschikte. De hond wordt o. a. er op afgericht, op een gegeven tee- ken in een bepaalde richting te gaan. Bij zijn terugkeer moet hij door een rustige of onrustige houding de aanwezigheid van den vijand aan duiden. Elke hond heeft zijn nummer en een ondoordringbaren halsband, die des noods brieven kan bevatten. Elk regiment zal zijn koppel hon den hebben. Sedert eenige weken heerscht een verstikkende hitte, die de bronnen heeft doen opdrogen en het verblijf in de stad ondragelijk maakt. Twee maanden lang reeds is aan de lucht geen wolkje te bespeuren. Geen droppel hemel water is gevallen. Dit alles gebeurt te Athene. Te Hoofddorp is een kind van onge veer 4 jaren, naar men meent door een rukwind, in een sloot geraakt en verdronken. Uit Napels wordt het merk waard ige geval bericht, dat een geheele gemeenteraad, die van Rocca Spinaretti, gevangen genomen is, met uitzondering van slechts twee leden. De heeren van het stadsbestuur hadden zich schuldig ge maakt aan knoeierijen met bosschen die aan de gemeente toebehoorden. De burgemeester is tot tien jaren en de overige raadsleden zijn mede tot meer en of minder zware tuchthuisstraf ver oordeeld. Voor eenigen tijd is medegedeeld dat strengere bepalingen gemaakt zijn omtrent het dragen van wapenen door militairen buitea dienst. Die bepalingen zijn in het Ree. Mil. opgenomen, maar daarbij wordt tevens te kennen gegeven, dat zij niet van toepassing zijn op onderofficieren of korporaals, „vermits een militair, ten aanzien van wien de vrees bestaat dat hij zijne wapenen zal misbruiken, ongeschikt moet worden geacht tot het bekleeden van een graad." Een akelig incident is voorgevallen op de zitting van den vrederechter van Molen beek Saint Jean. In een zaak betreffende het uiten van scheldwoorden vroeg de advocaat van den aanklager een uitstel van acht dagen; op dal oogenblik trad een der omstanders tot den vrede lichter toe en zeide: „uitstel is onnoodig, mijn- beerde rechter; de cliënt van mijnheer den ad vocaat is zooeven aan het station van Laeken door een trein in tweeën gesneden." Bij onder zoek werd het feit geconstateerd. Een Parijsch reporter leverde aanzijn courant de volgende nota in van de kostendoor hem, tijdens de verkiezingen, gemaakt: rijtuigen 10 fr.diners 20 fr.telegrammen 40 fr., fooien aan verschillende presidenten van kiesverga- derinqen om inlichtingen te bekomen 8 fr.to taal 78 fr. Hoewel onze Hollandsche dienstbo den het reeds ver in coquetterie hebben gebracht en er steeds op uit zijn om de dames in klee ding na te apen, hebben zij het nog niet zoo ver gebracht als de keukenprinses die dezer da gen te Dusseldorf in zijde en fluweel gekleed en per as hare diensten kwam aanbieden. De heer des huizes, die niet dacht dat zulk een dame om de vacante betrekking zou komen, liet haar in het salon, en vroeg wat zij verlangde. Niet wei nig verwonderd stond hij te kijken, toen hij hooide dat „mevrouw" om de plaats als keuken meid kwam solliciteeren. Met een „ieder zijn smaak" stond de dame op, toen zij vernam dat mijnheer zulke dames niet kon plaatsen, stapte zij gracieus in het rijtuig en gaf den koetsier een ander adres op, waar zij wilde beproeven of men zulke deftige dienstboden wel kon plaatsen. Een twaalftal Dajakkers op Noord- Borneo op het gebied van Sarawak zijn aan het koppensnellen geweest. Zij schijnen op reis te zijn gegaan om gutta-percha te zoeken bij een anderen stam, en hadden voor dezen zekeren ar beid verricht als schatting voor het verlof om de getah te bezoeken; doch daarna wilde men hun het verlof niet geven. Zij hebben alstoen een vijftal vrouwen en kinderen gedood. Achternage zet, is een van hen in handen hunner vervolgers gevallen. De anderen ontkwamen met achterla ting van al hun bagage, ook van de afgeslagen koppen. Later heeft een expeditie onder Euro- peesche aanvoering hun kampongs verwoest. Te Parijs zijn tien reusachtige kroko dillen aangekomen, een geschenk van een Fransche dame in Neder-Egypte aan den heer Paul Bert. De krokodillen hebben de lengte van omstreeks 37, meter. Zij waren opgesloten in drie kisten, elk 4 meter lang en 2.80 meter breed, en voor zien van eene kuip met een zekere hoeveelheid water. Alleen het vervoer van Toulon naar Parijs heeft 4000 fr. gekost. Men denkt dat Paul Bert een paar dier dieren zal gebruiken voor de vivi sectie en de andere zal afstaan aan den Jar din des Plantes. Men heeft den krokodillen sedert hun vertrek uit Egypte geen voedsel toegediend. Men heeft in de kuipen enkel wat waterplanten geworpen. Yolgens de Zutph. Ct. loopt te Zutphen het gerucht dat in het kamp der manoeuvree- rende troepen door zes artilleristen op majoor Van Dijk is geschoten. Twee der daders, zegt het gerucht, zijn in bewaring genomen, bij wie nog scherpe patronen zijn gevonden. De majoor moet ongedeerd zijn. De liedertafel Kunst en Vriendschap te Amsterdam is voornemens den 22n October a. s in het Paleis voor Volksvlijt een nationalen wed strijd te houden voor quartetzang. Aan alle Ne- derlandsche zangvereenigingen zal daartoe eene uitnoodiging worden gericht. Te Blackwater bij Dimerick, in Ier land, ziet men thans op een groote pachthoeve een aantal landheeren uit den omtrek bezig met het inhalen van den oogst. De hoeve was „ge boycot;" geen arbeider durft er werken, en daar het werk toch gedaan moest worden, zijn de eigenaar en zijn vrienden, die zich daartoe aan boden, zeiven aan het werk gegaan, onder be scherming van de politie. Eene afschuwelijke misdaad heeft dezer dagen te Monthyon, in het departement der Seine en Marne plaats gehad. Een ellende ling van vijftien en een halfjaar, Decamp genaamd, heeft een meisje van ruim acht jaar, Julia Du- mont, verworgd, na haar eerst veel andere pij nen te hebben doen ondergaan. Ten einde de aandacht van zijne misdaad af te wenden en de dorpelingen bijeen te lokken op een en hetzelfde punt, zoodat hij zijn slachtoffer zou kunnen weg voeren zonder gezien te worden, stak hij eene schuur in brand. Hij wierp toen het lijkje in een secreetput. De moordenaar werd nog den zelfden nacht aangehouden en bekende zijne misdaad. Hij heeft ook nog bekend, dat hij vroeger reeds tweemaal brand had gesticht. Uit het onderzoek der genees'ueeren blijkt, dat er geen twijfel kan bestaan aangaande de dubbele misdaad. Edelmoedige menschen beoordeelen edelmoedig en zien meer op hoofdzaken dan op bijzaken. Verkeer slijpt den geest, maar vergroot hem niet. Van alle gezondheidsleer zal die der ziel wel de belangrijkste, maar tevens ook de moeie- lijkste zijn. Wie hier de natuur niet te gemoet komt, bederft haar geheel, want al wat niet versterkt ontzenuwt, en al wat gezondheid niet bestendigt wekt ongesteldheden. Niets is onverschillig bij deze zoo zorgvolle opkweeking; het minste verkeerde zaadje, gevallen in den ver- borgensten hoek van het land, schiet haastig op en wordt groot en verslikt den goeden oogst. Schroom niet uwe vrienden te prijzen als zij het verdienen. De meeste menschen houden van vleitaal, maar er zijn er ook, die verlangen gewaar deerd te worden. Het doet hun geen genoegen te hooren dat zij een mooien koop hebben ge daan; dat zij iets fraais gemaakt hebben; dat hunne woorden welsprekend, hunne geschriften uitgewerkt en kernachtig zijn; dat iedereen veel van hen houdt en dat niemand zoo braaf en zoo algemeen geacht is als zij. Zulke lof is hun niet aangenaam, en walgt bun misschien. Maar zij hooren gaarne van iemand, die op recht is en een goed oordeel heeft, dat zij bewijzen van smaak hebben gegeven in hetgeen zij uitge kozen of ontworpen hebben; dat zij verstandig en gepast gesproken hebben, dat men kan zien dat zij meenen wat zij zeggen; dat hun fijn ge voel en hunne edele bedoelingen gebleken zijn uit alles wat zij beproefd of gedaan hebben; dat zij met volharding een schoon ideaal trachten te bereiken. Wilt gij menschen van de gewone soort be hagen, spreek dan woorden van lof zooveel als gij naar waarheid doen kunt. Maar wilt gij de weinige eikldenkenden streelen, dan moet gij hun karakter en hun bestaan op prijs stellen, en dienovereenkomstig spreken. Zij hechten minder aan lof dan aan waardeering. De nieuwe mode. Vrouw. Ik heb nog slechts mijne handschoenen wan te trekken, kan ben ik gereed. Man. Bedoel je die met de tien knoop jes? Dan ga ik in dien tijd nog een paar brieven schrijven. Een goedkoop buitenverblijf. Emma. Gaat ge dit jaar nog buiten wonen? Lina. Zeker wij gaan opnieuw naar het heerlijke „Welgele gen;" 't is daar zeer goedkoop. Verheel je Em ma, Mama liet zich verleden jaar vier tanden trekken en dat kostte daar slechts vijftig cents. Gebrek aan tijd. Rechter, 't Is thans voor de zestiende maal dat ge, beschuldigd van dief stal, voor 't gerecht verschijnt. Beschuldigde. Dat is mijn schuld niet, mijnheer de rechter, want voor ik den tijd heb mij te verbeteren, stopt de politie mij weer in de doos. Nieuwe collecte. Eerste gast. Drommels daar hebben ze mijn nieuwe jas gestolen. Tweede gast. Mijneheeren laat ons eene collecte doen, voor den armenkleermaker. 't Beste bewijs. Vrouw. Nu zeggen ze, man. lief, dat het vleesch van ons geslacht varken niet gezond is, trichinen zouden er in zijn en wij mo gen het niet eten. Man. Weet je wat, laten wij morgen aan den schoolmeester een paar carbonaden zenden. Schaden ze hem niet, dan kunnen ook wij het vleesch wel eten. Sympathie. Bankier IllusiusZiet gij, waarde vriend, zoo gaat het als men eene uitstekende vrouw trouwt, wij leven zooals de dichter zegt „twee zielen er, een gedachte." Ik heb u thans over hare persoon gesproken, let nu eens op of zij in ditzelfde oogenblik ook niet overmij gesproken heeft. (Zich tot zijne vrouw wendende die in gesprek is met hare vriendin.) Waarover hebt gij zooeven ge sproken, Amalia Echtgenoote. Over den kalfskop a la tortue van gisteren-avond, beste man. Slechte troost. Dokter. Maar beste vriend, je hebt toch niets meer op deze wereld te hopen, ge zijt gansch alleen, denk toch als ge sterft, dat ge dan ook spoedig met uwe vrouw vereenigd wordt. Zieke. Ja dokter, maar dat is het juist, wat me zoo benauwd maakt. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 31 Aug. De dief L. Rompal hier iu hechtenis, had, om den diefstal van de koe hij den slachter Houtman met meer zekerheid of gemakkelijker te kunnen uit voeren, eenige uren te voren den waak hond in den stal vergiftigd. Ook heeft hij bij die gelegenheid een paardendeken me degenomen, die hij een koopman in beslag is genomeD. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: H J Zimmer en L J Bosman; P J J Grootendorst en D J Chalmers Hoijnck van Papen- drecht; S van Breemen en E Anderson; H de Vree en A Schepers; W G Cramer en C M Heerens; C Kastercum en A de Boer; J A v. d. Berg en P Av.' d. AaL J Timmers en A H Miezenbeek; D Stolk en M Damstra. Getrouwd: P G Heems en A A Scheiberling; "W Schutte en M E Franssen; JE Koeijers en J P Prin sen; A Bekker en A M A Hagedoorn; J F v. d. Meijden en A Faase; M Mica en M E v. Heulen; W L Groenewoud en IJ v. d. Meulen; J H Visser en M V. d. Meijden; E de Jong en W v. Bakel. Bevallen: W Kernekamp geb. Russ z. J van Tiel geb. Amelung z. EC Hetem geb. Moet d. J Bol ler geb. v. Velzen d. G de Haan geb. v. Duuren z. C M Martens geb. Nobels d A M Beere geb. Hark- nians z. S van "Wel geb. Paap d. C Lobman geb. v. Emmerik z. W L Boogaart geb. Keurvorst d. M Vreenegoor geb. Janssen d. J Smits geb. Boeré d. M v. d. Nouwland geb. Vermeulen z. C H M Kooij geb. Mulder z. J Vergers geb. Snoek z. H Bosse geb. v. d. Vossen z. CC Sala geb. Romp d. P C Altboff geb. v. Gaaien d. E v. d. Kodde geb. van Wees d. A B Eden geb. Sprengers d. A v. d. Sluis geb. v. Ginkel d. AH Kruijer geb. Koppen z. J S I Erkelens geb. v. d. Ven z. A Zwart geb. v. d. Vijgb d. V L Rethaan Macaré geb. van Bijnkevshoek v. d. Koog d. A Hessels geb. de Bie d. A J Meare geb. Geerlings d. A J Berthole'e geb. v. d. Hoogen d. E Scboonderbeek geb. Hoevenaars z. C Hoog kamer geb. Henneman z. Overleden: S Velleman 5 mn. z. Spaarnw. straat; P de Vries 71 j. KI. Houtweg; P Scbarloo 20 j. Kin derhuisstraat; CM Peper 58 j. Rozenlaantje; J de Haan 1 dg. z. Papent. vest; SP Janssen van den Doormalen 5 mn. d. Heerensingel; W yan Straten 1 mn. z. Plantage. HAARLEM, 29 Augustus. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwea witte dito f 10,60 a 13,25, rogge 7.50 a 8.25, haver 4,a 4,75; gerst/5.75 a 6. dnivenboonen 7,90 a 8,bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad fa per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f - ALKMAAR26 Augustus. Granen. Men besteedde voor tarwe 11,50 a 12,50, rogge 8,75 a 9,37, gerst a f 6,— a 6,50, dito cbev. 6,50 a 7,02, haver /4, f 5,paardenboonen a bruine dito 10, a, duiven dito f -,kanariezaa d rood mosterdzaad ,geel dito a karwijzaad 13,50 f 14,15 a blauw maanzaad f groene erwten f 14,— a grauwe dito f a vale dit. -,a Witte a 26 Aug. Aangevoerd 481 stapels kaas, wegende 97,394 kilo; de prijzen waren voor kleine f 35,50 commissie- f37,50, middelbare f 38,00, laagste 120.00. 29 Aug. Ter veemarkt werden veikocht 4 koeien van f 220 a 250 133 kalveren van f 35 a 100,18 nuchtere dito van f 7 a 16, 1007 schapen l 20 a 42, 83 varkens f 56 a 62 c. 35 magere 18 a 26 c. per kilo. ALKMAAR, 27 Aug. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt29 koeien/120 a 230, 8 nuchtere kalveren10.a 18, vette kalveren a 143 schapen J 12 a 29, varkens f a per kilo, 113 ma gere dito 18 a 32, 4 bokken 4 a 10, 1 paarden 120 a 40 lammeren f 9 a 16. LONDEN, 29 Ang. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3600, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/1, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/2 a 5/-. LEIDEN27 Aug. Aan de markt van beden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt9 beet tarwe winter- 12,50 a 13,00, zomer- 11 a f 11,50, 11 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50, f 8.10 heet. gerst zomer- 6.00 a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 12 beet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. dnivenboonen 8,50 a 9.25, 4 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was beden per vat 1ste qual. /64.a 68.—, 2de qual. ƒ58.— a 62.—. SCHIEDAM, 30 Aug. Moutwijn, per ned. vat 15,Jenevar f 20,50, spoeling f -,80 dito commissie f ,80 HOORN, 27 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aavoeren d. granen als volgt: - beet. tarwe f 13,- heet. rogge f-,14 heet. gerst 6,14 heet. haver f 5,mosterdzaad f 21,50 a karwijzaad f 14,3/s - heet. boonen: beet bruine f 11,gele beet. paardeboonen f -,— a heet. erwten fheet. groene heet. grauwe heet. witte 600 heet. aardappelen 2,50 a 3,00 alles per heet.; 400 manden appelen 1.50 a 2.— kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 35 paarden van f 65 tot 300. veulens f a 8 koeien van f 120 tot 200, 12 kal veren van 10 tot 24, 90 schapen van 22 tot 30 lammeren van tot 140 varkens van f 15 5 25 9 zeugen van 25 tot 50, 410 biggen van 6 tot 10,bokken f -.a-,geiten f -,a -. 26 Augustus. Aangevoerd 1060 schapen van f 25 tot f 37 5 varkens van 50 tot 56 c. per kilo. AMSTERDAM, 29 Augustus. Ter veemarkt waren aangevoerd 656 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,76, dito 3de qualiteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 270, 8 graskalv. 16 a 24; 39 nuchtere kalfk 8 al 2, 101 schapen en lammeren 28 a 18, 292 vette varkens 52 a 59 c.; beiden per kilo. 9 biggen 7 a 12; 2 paarden a PURMEREND, 30 Aug. Kaasaangevoerd 356 stapeh, prijs der kleine kaas f 37,50 middelbare 35, ROTTERDAM, 30 Aug. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 1720 runderen 227 vette- en graskalveren 7 nuchtere kalveren. 1252 scha pen of lammeren, 253 varkens, 152 biggen, 2 bokken en geiten, 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 88, 2de qual. 68 c., 3de qual. 48 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 90 c., allcB per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was beden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 97/8 ton, 92/16 tonnen, 2506 stukken a kilo. De prijzen der botei waren beden als volgt lste f 64, 2e qualit. f 60, 3de qnal. f 56. Amsterdam 30 Augustus 1881. Prijzen der onderstaande effecten genoleer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2!/, 67u/is 8 ii n ii 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 Gondleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. E Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 a zilver (Jan.Juli). 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje Obl. buitenl. 200—4800 1 200—1200. 2 binnenl./12500—25000. 1 1000—50001 600—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 h a 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/. 1877 4 Columbia. Obligatien4'/j Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl, Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/j 1875 5«/o Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Cbark Obl. 1000. 5 Momhansk Syaran Aand. 5 Riascbk Wiasma 6 Rumenie. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENIN GEN Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam. 0 Gemeente Crediet. a Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18646 1866g Geldkoers, prolongatie 4'/, pet. 827„ 1023/4 95'/, 831/4 86i/z 65'Vis 66'/a 53 987/s 787, 93 27'/it 443/. 257/8 2513/jj «'/is 16*/ie 15'/, 99l/s 112>/4 115 35 193/s 15'/. 119 149 116 72'A 144 1521/j 257, 537. 132 577. 88 62 921/z 72 71"/i. 56 136 437!, 1333/4 105 1097a 105 96 971/4 105i/j H2i/s 1521/z 1461/, 144 LAATSTE BERICHT. BERLIJN, 30 Aug. De Reichs-Anzeiger meldt dat Leden de oorkonde, gedagteekend 29 Augustus, houdende erkenning van den Bisschop Korum van Trier door de regee- ring, door den minister van eeredienst aan den Bisschop overhandigd is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3