MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Laster. Allerlei. Boekbeoordeeling STEDELIJK NIEUWS- Haarlem, 14 Sept. Zaterdag-avond is hier aangehouden een soldaat van het koloniaal werfdepot te Harderwijk, die se dert eenige dagen voortvluchtig was. Toen hij gearresteerd werd, heeft hij nog getracht te ontkomen en is hij in de Leidsche-vaart gesprongen, waaruit hij na veel inspanning door een paar politie-agenten is gered. Hij is vervolgens aan het militaire gezag over" geleverd. premie-leenin gen. 26, 104 van 27, 102 van 28, 95 van 29, 82 van 30, 68 van 31, 61 van 32, 58 van 33, 57 van 34, 53 van 35, 50 van 35, 49 van 37, 48 van 38, 46 van 39, 46 van 40 jaren enz. Hieruit blijkt dat des Lebtns Mai toch eigenlijk twee maal bloeit, want een meisje dat op haar twintigste jaar in hare verwachtingen wordt teleurgesteld kan op haar 36ste dezelfde hoop nog koesteren als op haar 19e jaar. De grootste troost is bij deze statistiek dat de meeste huwelijken op 26 en 27 jarigen leeftijd gesloten worden. Misschien zullen er wel zijn die den hemel smeeken dien troost niet noodig te hebben. De arbeider P. Nanninga te Houwer zijl heeft eeDige zoogenaamde „komkommerappels" verbouwd, waarvan drie door hunne grootte en en zwaarte uitmunten. De zwaarste weegt lO'/s ki logram en de beide anderen te zamen meer dan 18 kilogram. Op één na de dikste is 101 centi meter lang en ruim 85 centimeter dik. Deze is zoo gaaf en mooi, dat men hem tot sieraad zou kun nen ophangen en bewaren. Naar de officiëele gegevens aantoo- nen, zijn bij de jongste boschbranden in Algiers 61 personen (15 mannen, 23 vrouwen en 23 kinderen) levend verbrand en een groot aantal zwaar gekwetst, waaronder 25 zeer gevaarlijk. Aan vee, koren en goederen werd voor een waarde van 200,000 fr. vernield. De eigenaars der bosch- gronden hadden hun schade nog niet opgegeven. Alleen aan domeingronden is in Beni Tonfount een oppervlakte van 20.000 hectaren afgebrand. Het Hbl herinnert, dat in 1 82 5 aan Z. K. H. Prins Frederik de Kroon van Grieken land is aangeboden, die echter werd geweigerd. Blijkens een onlangs bij het Fransche Departement van Oorlog opgemaakte statistiek, draagt bij de verschillende Europeesche legers de infanterist bij het leger te velde het hierna vol gende gewicht: de Russische soldaat ongeveer 32 Ned.pd., de Italiaan 30, de Franschman ruim 28, de Engelschman bijna 59, de Oostenrijk-Hon gaar bijna 26, de Zwitser 22, de Duitscher bijna 22 pd. Als een bewijs dat de asch, die voor heen als bemestingsmiddel zoo hoog stond aan geschreven, thans weinig afnemers vindt, dient dat bij de jl. Woensdag te Alten gehouden veiling van 3000 H.L. haardasch, slechts f 15 voor de massa werd geboden. Zondag-avond heeft er bij Elm, canton Clarus, eene bergstorting plaats gehad, door welke meer dan 30 huizeu bedolven en een 200 menschen omgekomen zijn. Er is toen alt ij d nog baasbovenbaas. Meende wellicht menigeen, dat 't al moeielijk ergens natter zou kunnen zijn dan in de ver streken zes zomerweken hier ter stede, men dwaalde; Arnhem is onze meesteres; daar is eergisteren-middag gedurende eeu half uur een regenbui gevallen zóó hevig, zóó geweldig, dat de straten blank stonden en de straatjongens op sommige plaatsen tot de knieën in het water waadden. De St. G othard-spoorweg is verleden week officieel geinspecteerd door een internationale commissie, die voor het eerst den ganschen tun nel door stoomde zonder uitstappen. Er moet echter nog veel werk aan gedaan worden, zoodat het wel December zal worden eer de mails gere geld per spoortrein door den tunnel worden be zorgd. Een curieus feit wordt voor waar uit St. Martin des Lais in het Dept. Allier gemeld. Op den dag der groote verkiezingen in Frankrijk kwam aldaar slechts één kiezer ter stembus op en 't stembiljet dat hij inleverde, bleek den vol genden dag nog van onwaarde te zijn. Dezer dagen is een Parij zer h uurkoe t- sier 's nachts te half een door twee mannen, die hij in zijn rijtuig opgenomen had, half verwurgd, ernstig verwond en van zijn geld en horloge be roofd. Eenige politie-agenten vonden hem bloedend in zijn rijtuig liggen. Den vorigen avond werden twee andere koetsiers door twee mannen, volgens de beschrijving dezelfden, op gelijke, wijze mis handeld en beroofd. De politie doet onderzoek. Zaterdag 11. omstreeks 1 uur is inde Nieuwevaart nabij Valkenburgergracht te Amster dam een schuitenvoerder door het uitschieten van zijn duwboom te water geraakt. Ofschoon onmid dellijk met dreggen en andere werktuigen naar den. man gevischt werd, is hij eerst een half uur later als lijk boven water gebracht. In sommige plaatsen in 'tbuitenland is het de gewoonte, dat de jongelui der stad bij het bekend worden eener verloving de bruid eene serenade brengen. Dit beviel een boer te Roul- lours niet erg, die zich zijn veel jongere dienst bode tot vrouw had uitverkoren. De man was jaloersch en zoodra de eerste tonen der muziek zich deden hooren, nam hij zijn geweer een schoot op de muzikanten, waarvan een doodelijk getrof fen werd. Van de verloving kwam natuurlijk niets; de bruid stond den driftigen boer gaarne af aan de justitie. Tc Alpnacht hebben drie Duitsche reizigers een landgenoot, met wien zij op reis kennis maakten, bewelmd gemaakt door iets in zijn bier te doen, en hem vervolgens bestolen. Toen de ongelukkige wakker werd, waren zijn nieuwe vrienden met 3000 mark, die hij bij zich had, verdwenen. De politie stelt alles in het werk om de dieven in handen te krijgen. Omtrent de ontploffing van h et kru it- magazijn te Mazatian (Mexico) bericht men na der: „De ontplofte hoeveelheid kruit was 150 pond. Den eersten dag haalde men 30 lijken on der het puin weg en elk der volgende dagen 4 of 5, maar weldra verbood de overheid het ver der zoeken naar de slachtoffers, daar dit als een zeer gevaarlijk werk beschouwd werd. Waarschijn lijk is de eerste opgave van 75 slachtoffers juist geweest. Al de glasruiten in de stad zijn ge broken.,, Bij eene re ch t szitti ng i n Ark ansas, w e- gens aanranding, werden een knuppel, een steen, een ijzeren stang, een bijl, een mes en een jacht geweer te voorschijn gebracht, als „de werktui gen, waarmede de daad gepleegd was." Ook werd aan getoond, dat de aangerande zich verdedigd had met een revolver, een zeis, een hooivork, een handzaag, een dorschvlegel en een haak. De ge zworenen verklaarden dat zij ieder wel vijf shil lings hadden willen geven om dat gevecht te In vele koopsteden wordt helaas niet gevraagd of iemand een goed geweten en goede beginselen bezit, maar of hij crediet heeft. Wij zouden ons vaak voor onze schoone daden schamen, als de wereld onze drijfveeren zag. Niet zonder grond wordt aan de luiheid eene kracht toegeschreven, want zij verschaft on tevredenheid en verveling. Gelukkig hij, die aan 't verledene niet slaafs gehecht is, met het tegenwoordige tevreden en voor de toekomst niet angstvallig bezorgd is. Een overijld genomen besluit vertraagt ge woonlijk de zaak, die men wil bespoedigen. Tegen laster bestaat er geen betere verdediging dan te zwijgen en den lasteraar geen verdediging waard te achten, 't Was slechts een vliegend woord, geen doodende bliksemslag; zoudt ge u daarover kwaad maken Als ge het wapen van uwen vijand stomp maakt, zult gij hem even goed overwinnen, als of ge het verbrijzeld hadt. Een verstandig zwijgen is een schild, waarop de slag terugkaatst zonder te verwonden. En de over winning met het schild is zekerder dan met het zwaard, 't Zal den lasteraar innig leed doen, omdat hij zich veracht gevoelt, als ge op zijn lastertaal geen acht slaat. Zwijg dus, doe alsof ge den slag niet hebt gevoeld. Zoo wordt uw benijder in zijne verwachtingen teleurgesteld, hij zal er vree- selijk onder lijden en zelf het leed moeten dragen dat hij u meende toe te brengen; hij is dubbel ongelnkkig, omdat hij Zelf getroffen is en gij on gedeerd zijt gebleven. Dan toont ge groot heid van geest te bezitten als ge u verheft boven de lastertaal uwer benijders en belagers. Dan toont ge waarlijk mensch, man van karakter te zijn wanneer gij de leugentaal met zwijgen beant woordt. Word dus niet toornig als booze tongen u belasteren; het gekwaak der kikvorschen im mers schaadt niet aan den glans der maan. Tegenwoordigheid van geest. Eerste vage bond. Drommels daar komt de veldwachter, wat moeten we nu doen Tweede vagebond Stil blijven staan dan houdt hij ons voor vogelverschrikkers. Instampen. RepetitorMaar vriendlief, hoe kom je te druipen? Ik had had het er zoo goed ingestampt. Student. Ja, zie je, dat is juist de zaak. Het zat er zoo vast in, dat ik er niets uit kon krijgen. Onderscheiding. A. Zeg, waarom loop je Zondags met een rok aan en een hoogen hoed op? B. Des Zondags moet men zich toch van het plebs onderscheiden. A. Ja? En waardoor onder scheidt ge u dan in de week van het plebs? Goede raad. Twee vrouwen zijn zoo druk in discours, terwijl ze in de wachtkamer op den trein wachten, dat deze aankomt en vertrekt, zonder dat zij er iets van bespeuren. Wat moeten we doen? vroegen ze den portier, dien zij het ongeval verhaalden. Niet meer je tijd verpraten, als de volgende trein komtwas het antwoord. Het eerewoord. Fransen. Heb je gehoord dat Salomon fout is en je hebt borg voor hem gesproken? Levi. Neen, da's niet waar. 'k Heb beloofd dat ik hem helpen zou; dat is alles. Fransen. Dus 't staat niet zwart op wit? Levi. De hemel beware me; 'k heb enkel mijn eerewoord maar gegeven 1 Voor de rechtbank. President. En het Hof veroordeelt u tot levenslange gevangenisstraf. Beklaagde. Levenslang? Dat houd ik niet uit! Ongemotiveerde klachten. Onderofficier der week. Kapitein, de manschap klaagt in den laatsten tijd weer erg over de rations vleesch: er worden zooveel beenen bij 't vleesch gegeven. Kapitein. Loop daar de maan met dat eeuwig durend klagen: beenen! Ik heb beenen, jij hebt beenen, die kerels hebben beenen, meen jullie nou dat de os geen beenen heeft? RECHTSZAKEN. Naar aanleiding van een diefstal bij H. O, onder Ruinen, is gisteren te Eethen gevat zekere Jan Broersma, de 2e kameraad van J. Pouwels, zoodat thans het beruchte driemanschap in ver zekerde bewaring is. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van den graanhandelaar van Baarle, te Breda, door het gerechtshof te 's Gravenhage, gelijk indertijd gemeld is, veroordeeld wegens poging tot omkoopen van een openbaar ambte naar. Bij onze uitgevers verscheen dezer dagen eene brochure getiteld: Eenige beschouioi?igen betreffende het Corps Officieren van Administratie bij de Kon. Ned. Marine. In korte doch flinke bewoordingen, vrij van overdrijving, geeft de zaakkundige auteur zijne ideeën omtrent den toestand van een corps dat tot dusver zeer stiefmoederlijk wordt behandeld en dat, onbegrijpelijker wijze, nog niet heeft mogen deelen in de vele "Verbeteringen die successie velijk in de laatste jaren bij de verschillende corpsen onzer zeemacht zijn ingevoerd. Met volle recht wraakt hij de weinige zorg die de Begeering besteedt aan de op leiding der officieren van administratie en fiscalen in den zeekrijgsraad. Terwijl aan de vorming van de officieren van andere Marine-corpsen, zelfs aan de opleiding van onder officieren, schatten gelds worden besteed, volgt men ten aanzien der administrateurs nog steeds den ouden sleur. Waarlijk, met het oog op de nonchalance die ten aanzien der opleiding bij dezen tak van dienst, zelfs voor den oningewijde, is waar te nemen, zou men bijna geneigd zijn het als een wonder te beschouwen als er één bruik baar administrateur en fiscaal voor den dag komt. De zoo vaak erkende bekwaamheid onzer Officieren van Adm. is dan ook geenszins te danken aan de opleiding die zij aan boord ontvingen. Hun wilskracht, ijver en volharding waren oorzaak dat zij bereikten wat geëischt wordt, maar niet werd voorbereid. De toestand van heden echter geeft geen zekerheid voor dien in de toekomst. De vorming van officieren van Adm. mag niet aan het toeval worden overgelaten. Tot herstel van grieven en onrechtvaardigheden (wij zullen de zaak bij haren waren naam noemen) geeft de geachte auteur o. a. de volgende middelen, nl.: verbeterde opleiding der aspirant-administrateurs, gewijzigde forma tie van het corps, rangverhooging, reorganisatie der trac- tementen en het brengen van het corps Off. v. Adrp. onder een chef, die uit het corps zelve voortkomt, zooals dit bij de overige takken van dienst het geval is. De auteur is van meening dat de bestaande toestand onhoudbaar is. Wij beamen zijn bewering ten volle en twijfelen geenszins of het gevoel van billijkheid van den tegenwoordigen Minister van Marine zal in deze spreken en recht doen geschieden aan een corps, dat reeds te lang miskend en vei waar! oosd is en dat toch door zijne vele belangrijke en gewichtige diensten op betere waardeering mag aanspraak maken. Donderdag-avond 11. herdacht de Maria Elisabeth-Vereenigiug voor arme en O O behoeftige kerken, in de kapel van het R. K. Weeshuis alhier, op plechtige wijze haar 25 jarig bestaan. De zeer eerw. Rector C. Zandvliet, hield bij deze gele genheid een toespraak waarin hij op tref fende en overtuigende wijze den edelen en heerlijken werkkring der genoemde vereeni- in het licht stelde. Na de plechtigheid in de kapel, bleven de leden nog geruimen tijd bijeen en waren zij in de gelegenheid zich in de verschillende zalen van het Ge sticht te overtuigen hoe dankbaar door Weezen en Ouden van dagen van het ont haal werd gebruik gemaakt, dat hun door de werkende en bijdragende leden was aan geboden. Wij wenschen de Vereeniging hartelijk geluk met haar zilveren jubel feest en hopen dat zij ouder de leiding van hare ijverige presidente, Mevrouw Travaglino-Hemelrijk, steeds in bloei mo ge toenemen, tot steun nog van menigen hulpbehoevenden tempel Gods. De keurig bewerkte bidstoel en de fijne altaar-dwaal bij deze gelegenheid aan de nog arme kapel van het Weeshuis geschon ken, zullen zeer zeker aldaar de gehouden feestviering in erkentelijk aandenken doen bewaren. - Gisteren-ochtend te 6 uur vertrok van hier een extra trein met ongeveer 400 bedevaartgangers naar Kevelaar. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: D Naar en A Grijsaard; J H Nie- man en J Schreuders; H Franse en W H Boon; W J Alderliesten en E ten Cate; J H Schiltman en S J van Honschoten; D Bouwer en E H Groene- veld; H J van Heijst en Jonkvr. C L van Styrum. Getrouwd: H J Zimmer en L J Bosman; P J J Grootendorst en D I Chalmers Hoynck van Papendrecht; I B d. Waals en C M Bosman; JA Lepper en J P Zoet; S van Breemen en E Anderson; W G Cramer en C M Heerens; H de Vree en A Schepers; C Kastercum en A de Boer; J A v. d. Berg en P A V. d. Aa; L J Timmers en A H Miezenbeek; D Stolk en M Damstra. Bevallen: A M H IJzerdraat gebBuckmann z. H P Souwer geb. Stoutenbeek d. M H de Ridder geb. Hoetkamp z. G Surendonk geb. de Bleyker d. C M Slebe geb. Hendriks d. CM Möller geb. Bouw meester z. MM Benraadt geb. Schmits z H de Boer geb. Groot z. M Timmerman geb. Helder d. A M Hendriks geb. Brasem z. A Teeuwen geb. Roest z. GE Negrijn geb. de Wilde z. J H Pilu geb. Oldenburg z. W M Krouwels geb. Verbeek z. G J Timmer geb. v. d. Laarschot d. G Kluft geb. Har- tel z. W H v. Dantzig geb. Hoogerbeets d. E M Janssen geb. v. Beek d. A Westrik geb. Volkers d. H M Boot geb. Donker d. E E M van Alphen geb. Sormani d. A E v. Lunenburg geb. Tijmann z. J J v. Broekhuizen geb. Vis»er d. A v. d. Vossen geb. Swaanswijk z. K Mok geb. Brandon d. C Leising geb. Smits z. CM Schrijers geb. Coule z. AL Nieuwenhuizen geb. Mieras d. G Dorrepaal geb. Toe poel z. HG Keizer geb. Eilippo d. G Kollaart geb. Bierenbroodspot z. JE Vlinkenvlengel geb. Bekker d. Overleden: H J Koch 2 j. d. Koksteeg; Een als levenl. aangeg. kind van het vrouwel. geslacht van J H Schraders Lange Heerenvest; M Boogaard 18 mn. d. K. Heerenstraat; MC Serné 53 j. echtg. v. J D Smit Spaarne; J S Cassee 43 j. echtg. van D. Ploeg Van Marumstraat; P J v. d. Vossen 9 mn. z. L. Heeren vest; CF Huss 71 j. Ged. Oude Gracht. HAARLEM, 12 September. Ter graanmarkt van beden gedaanroode tarwe 11,50 a 13,20; witte ditof 10 a 13,- rogge 7.50 a 8.50, haver 4,a 4,60; gers.tJ 5.75 a 6.25 dnivenboonen -,a 8,15; bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad fa per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f -,— ALKMAAR9 September. Granen. Men besteedde voor tarwe 9,a 12,50, rogge 8,50 a 9,40, gerst a 5,a 6,00, dito cbev. f 6,25 a 7,25, haver ƒ3,75 f 4,75 paardenboonen a bruine dito f fa, duiven dito f kanariezaad f rood mosterdzaad f 21, geel dito ƒ11 a karwijzaad 13, 13,50 a blanw maanzaad f 16, groene erwten f 10,12 a grauwe dito 13,a vale dit. 17, a Witte a— 9 Sept. Aangevoerd 515 stapels kaaswegende 110,331 kilo; de prijzen waren voor kleine f 38,00 commissie- f38,00, middelbare f 38,00, laagste f 22.00. 12 Sept. Ter veemarkt werden vei kocht 5 koeien van f 160 a 260 118 kalveren van f 35 a 105,10 nuchtere dito van f 7 a 17, 915 schapen f 23 a 39, 56 varkens f 54 a 65 c. 40 magere 16 a 22 c. per kilo. ALKMAAR, 10 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt34 koeien 90 a 220, 14 nuchtere kalveren 10.a 21, vette kalveren f a 164 schapen J 9 a 24, varkens f a per kilo, 124 ma gere dito 18 a 34, 5 bokken 4 a 8, 5 paarden 70 a 120, lammeren f a LONDEN 12 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3300, Schapen en Lammeren 10,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 6/8, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/4 a 5/-. LEIDEN10 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 13 heet tarwe winter- f 12,50 a 13,00, zomer-11 a f 11,50, 11 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50, f 8.10 heet. gerst zomer- 6.00 a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 13 beet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 6 heet. duivenboonen 8,50 8 9.25, 7 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was beden per vat 1ste qual. ƒ67.a 71.2de qual. f61.a 65. SCHIEDAM, 13 Sept.; Moutwijn, per ned. vat 16,75, Jenever f 22,25, spoeling f -,80 dito commissie fl,00 HOORN, 10 Sept. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aavoeren d. graneu als volgt: 18 heet. tarwe f 12,2 heet. rogge f 8,50, 38 beet. gerst 6,25, 100 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 21,50 a karwijzaad f 14,2 heet. boonen: beet bruine f 16,gele beet. paardeboonen f -,a 14 heet. erwten 15,50 fheet. groene J 14,beet. grauwe heet. witte 500 heet. aardappelen 2,60 a 3,00 alles per heet.; 1000 manden appelen 1.50 a 2.50 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 25 paarden vau f 50 tot 250. veulens f a 8 koeien vaa f 100 tot 180, 6 kal veren van 16 tot 22, 50 schapen van J 24 tot 30 lammeren van tot 140 varkens van f 17 u25 9 zeugen van 30 tot 55, 230 biggen van 6 tot 10,bokken f -.a geiten f -,a -. AMSTERDAM, 12 September. Ter veemarkt waren aangevoerd 579 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,86, dito 2de qualiteit 0,78, dito 3de qualiteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoeieu f 140 a 260, 26 graskalv. 18 a 25; 59 nuchtere kalfk 6 a 12, 131 schapen en lammeren 29 a 19, 362 vette varkens 50 a 58 c.; beiden per kilo. 11 biggen 6 a 10; 2 paarden a PÜRMEREND, 13 Sept. Kaas: aangevoerd 315 stapels prijs der kleine kaas f 38,00 middelbare 32, ^ROTTERDAM, 10 Srpt. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 1663 runderen 241 vette- en graskalveren 12 nuchtere kalveren. 1347 scha pen ol lammeren, 182 varkens, 187 biggen, 2 bokken en geiten, ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 86 c. 2de qual. 78 c., 3de qnal. 65 c.; kalveren lste qual. 98 en 2de qual. 85 e., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 88/8 ton, 98/16 tonnen, 2502 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 66, 2e qualit. f 62, 3de qual. f 58. Amsterdam 13 September 1881. Prijzen der onderstaande effecten genoteeI pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, 67%, 3 81% 102% 95Vs 82V, ?5% 66 52% 991/4 78i/, 92»/, 26'/» 44 V, 24'/, 241/, 41% 16% 151/, 98% 112% 115 35% 18% 151/4 1191/4 148V, 1161/, 741/4 146 152 241/4 53 133 56 88 62 91% 71 71 136 42'/, 1331%, 106'/!, 1091/, 102% 961/4 97% 1041%, 112 147V, q48 1457, Portugal Rusland. Spanje. Hongarije. Obl. Leening 18675 Goudleening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Obl. buiten]. 1853/78 8 bij Hope Comp. Oude Russeu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 12500—25000. 1 1000—5000 1 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 it a it 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/, 1877 4 Columbia. Obligatien4% Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Italië. Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand8 Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aandjj Kursk Chark Obl. ƒ1000. Morschansk Sysrau Aand. Riaschk Wiasma Rumenle. Aandeelen Spw. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam3 Gemeente Crediet. 3 Belgie. Stal Antwerpen 1S74 J Oostenrijk. Staatsl. 18544 1860E 1864 Rusland. u 1864t 1866 Geldkoers, prolongatie 5 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3