MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Voor geest en hart. Besmetting. Allerlei. premie-leeningen. Een werkman, die naar Amsterdam was gekomen om werk te zoeken en in het bezit was van een effect ter waarde van f 1000 en comp- tanten voor een som van f 50, koos tot nachtelijke rustplaats de Prins Hendrikkade. Al zijn waarde werd hem in den slaap ontroofd. Te Brussel wordt druk een avontuur besproken, dat aan een bekenden koopman in antiquiteiten daar ter stede overkomen is. Sedert eenige weken ontving hij drukke bezoeken van een elegant gekleed heer, die het voorkomen en den tongval van een Engelsch gentleman had. Deze deed herhaaldelijk vrij belangrijke inkoopen en sprak over de oude kunst als een kenner. Zater dag jl. trad de gentleman het magazijn binnen en begon verschillende voorwerpen te onderzoeken In dien lusschentijd kwam een fatsoenlijk gekleed man een oud schilderij aanbieden en zich tot den koopman wendende zeide hij: „Wilt gij dit schil derij koopen; ik zal het u voor weinig afstaan; want ik ben om geld verlegen." De koopman vroeg naar den prijs, die 4000 fr. was, terwijl hem het schilderij gelaten werd om het op zijn gemak te kunnen onderzoeken. De ander vertrok en tiu noodigde de koopman den Er.gelschman uit, het schilderij te bezichtigen. Deze bleef wel een half uur lang als verbluft het stuk beschouwen en, als uit een slaap ontwakende bood hij den koop man 5 000 fr. Bijna op hetzelfde oogenblik keerde de eigenaar terug en nu nam de koopman hem ter zijde en kocht het schilderij voor 3 800 fr. De Engclschman nam nu een bankbiljet van 500 fr. uit zijn portefeuille en verzocht den koopman, het resteerende aan zijn woning te komen afhalen, waar hij reeds verschillende voorwerpen bezorgd had. Twee uren later vervoegde zich de koopman aan de woning van den Engelschman; doch deze bleek naar Engeland vertrokken te zijn. Het schilderij bleek bij onderzoek geen 5 fr. waard te zijn. De Familiebodeweekblad onder redactie van „Melati van Java," geeft de volgende aardige aanduiding van verschillende soorten van lezers De sponsen, die alles slikken wat men hun voorzet en het weer teruggeven in den zelfden staat, maar troebeler; de zandloopers, die niets onthouden en alleen lezen om den tijd te dooden; de filtreer— machines, die niets dan onreinheden bewaren; de wanmolens, die het goede koorn van de bolsters afscheiden, het goede behouden en het slechte wegwerpen. Men maakt ons opmerkzaam op het feit, dat tot het schoonmaken van flesschen (zie ons n° van Zondag) bij voorkeur zaagsel van eikenhout moet worden gebruikt, aangezien dit scherp is, en dat zachtere houtsoorten voor dit doel ten eenemale ongeschikt zijn. Als curiositeit kunnen wij mededee- len dat Maandag 11. op den Bömerplatz te Bonn eene gerechtelijke verkooping van doodkisten heeft plaats gehad. Volgens besluit der vertegenwoor diging van den Staat Mississippi moeten voor taan alle ongehuwde mannen boven de 25 jaar een belasting betalen van 3 dollars. Als men door dien maatregel de huwelijken wil bevorderen, zal men waarschijnlijk het beoogde doel wel niet bereiken. Of wie zal er trouwen om vrijdom te bekomen van een belasting van drie rijksdaal dersp BI ij kens een onlangs uitgevoerde scheikundige ontleding, bleken verschillende gom elastieken kinderspeelgoederen een zeer belangrijke hoeveelheid ziuk-oxyd te bevatten. Daar dit hoogst schadelijk voor de gezondheid is en o. a. bij een kind vergiftigingsverschijnselen opgewekt heeft, waarschuwen wij er bij deze voor, te meer daar de garantie der fabrikanten: dat de voorwerpen Zood-vrij zijn, volstrekt niet uitsluit gelijk in bovenstaand geval dat zij andere schadelijke stoffen bevatten. Duitsche geneesheeren waarschuwer, uitdrukkelijk tegen het gebruik van oude watten, die in ziekenkamers enz. dienst gedaan hebben, later teruggevonden, o. a. in gewatteerde dekens, welke, daar zij onmiddellijk nut het lichaam in aanraking zijn, de ziektestoffen kunnen over planten. Zaterdag-middag kwamen drie mili ciens te Bleiswijk in vroolijke stemming met ver lof huiswaarts. Kort bij het dorp gekomen wilde een hunner een sigaar aansteken. Daar zij niet goed trok, blies hij het vuur een weinig aan. Eensklaps ontplofte de sigaar, waarin een zooge naamde voetzoeker verborgen was, en brandde hem hevig in het gelaat en de oogen, zoodat hij vreeselijk pijn leed. Gisteren heeft de burgemees ter hem naar zijn garnizoen doen terugbrengen. Hoogstwaarschijnlijk zal het ééne oog geheel on bruikbaar blijven. De man was geheel onbewust, dat hij een zoo gevaarlijke sigaar bezat, en ver moedt haar bij vergissing van den wiukelier te hebben ontvangen. De rechtbank te Freiburg in Baden heeft dezer dagen W. Lehmann te Mundingen, bij wien men 10 vaten van een uit water, spiri tus, gist, suiker en een infusie van uitgeperste druiven samengesteld brouwsel had gevonden, tot 2% maand gevangenisstraf en 200 mark boete. De gebroeders Weill, van Salzburg, die zich be zig houden uit een mengsel water, suiker, wijn steenzuur en alcohol wijn te maken, bekwamen voor deze scheikundige werkzaamheid ieder 2 maanden gevangenisstraf en 300 m. boete. Het Landgericht te Frankenthal heeft 2 wijnhande laars ieder tot 14 dagen gevangenisstraf en 1900 m. boete veroordeeld, wegens vervalsehing in wijn. In Dresden zijn vier kooplieden tot 50, 40 en 10 mark boete, wegens het verkoopen van kunst-rum. Niet ver van Saint-Just sprongen twee misdadigers, waarvan een tot levenslange, de ander tot twintigjarige gevangenschap was ver oordeeld, uit den in volle vaart zijnden trein hoewel er gendarmes in den waggon zaten. Totnogtoe heeft men ze niet in handen kunnen krijgen. In een oud boek leest men na eene beschrijving van het Simmendal (in Zwitserland): Dat is het Simmendal; nog altijd is het meer dan schoonmaar hoe schoon moet het niet eenmaal geweest zijn toen een Siinmendaler aan den in gang den duivel ontmoette, die, de tranen uit zijne oogen wisschende, en haastig uitliep, en op de vraag waarom hij weende ten antwoord gaf „dat hij het schoone dal uit moest want daar kon men geen duivel zijn". Op een der pol i t ieb u re elen te Parijs kwam verleden week een dame verklaren dat haar aan het Ooster-spoorweg-station een prach tige ring met edelgesteenten, een rijkgevulde portemonnaie en een lot in de Algerijnsche wel dadigheidsloterij ontstolen was. Wat zij echter het meest betreurde, was het verlies van het laatste, omdat zij zeker wistdat op het nummer, dat ze niet onthouden had, door den dief de hoofdprijs van vijfhonderdduizend franken zou getrokken worden. De Baad der gemeente Hemelumer Oldephaert en Noordwolde heeft besloten, van ieder die gebruik maakt van den telefoon, een port te heffen van 10 cents voor elk bericht dat verzonden en van 5 eents voor elk bericht dat ontvangen wordt. De burgemeester achtte deze soort van belastingheffing in strijd met de wet. Dronken als een zwijn, zegt de volks uitdrukking. Er schijnt dar. ook werkelijk eenig verband tusschen varkens en jenever te zijn, waut wij vinden vermeld dat een eenvoudig mid del om tusschen die dieren, als zij niet rustig willen samenwonen, harmonie te brengen, daarin bestaat, dat men ze insmere met jenever. Een Nieberter landbouwer heeft die ontdekkirg ge daan. Dezer dagen aten drie dames te Calais champignons die ze zeiven hadden geplukt. Plot selings werden alle drie ernstig ongesteld. Een geneesheer, die dadelijk ontboden werd, verklaarde dat er een vergiftiging door het gebruiken van dat gewas had plaats gehad. Niettegenstaande alle pogingen bezweek de moeder reeds den vol genden dag, terwijl de dochters in bedenkelijken toestand verkeeren. De Standaard dringt er op aan, dat in de nieuwe Schutterij-wet het artikel worde opge nomen, dat verbiedt, op Zondag tot oefeningen te dwingen. Billijk en juist, naar ons dunkt, nu dergelijke bepaling niet overbodig bleek te zijn. Een eigenaardige klok staat in een der zalen van de gemeentelijke boekerij te Kouaan. Het is namelijk een uurwerk dat 14 maanden (H eenigdagen loopt, zonder dat het opgewon den behoeft te worden. Die klok werd vervaar digd in 1782, ten minste dat jaartal staat onder op de wijzerplaat gegraveerd. Zij is dus bijna een eeuw oud. Die klok, die het juiste uur en den dag der maand aanwijst, is een zeer fraai stuk. Zij heeft een verzilverde wijzerplaat en fijn be werkte wijzers. Eerst kon zij slechts 12 maanden loopen zonder opgewonden te worden, maar in 1816 heeft men, door een doelmatige verandering, haar werktijd met twee maanden weten te verlengen. Het merkwaardige uurwerk werd in 1838 door de stad Kouaan gekocht. Het bleef toen een tijdlang stilstaan, maar werd later hersteld en loopt nu zeer nauwkeurig. Toen onlangs de klok kenmaker het opwond bleek het, dat de klok in een geheel jaar nauwelijks één minuut naliep, en die kleine onregelmatigheid meent men nog te moeten toeschrijven aan de dreuning van den vloer waarop zij staat. Opmerkelijk is het dat de klok zoo lang loopt met een eenvoudig ge wicht van 12 pond. De maker, een burger van Rouaan, Grenier genaamd, heeft indertijd een be schrijving van zijn kunstig uurwerk uitgegeven, die in de biblioteek bewaard wordt. Toen ik, zegt Mgr. Dupanloop na veel studie en na veel ondervinding mij de vraag stelde, wat de fondamenten der opvoeding zijn, antwoordde mij eene ernstige overweging: het gezag en de eerbied. Had niet ieder onzer den godsdienst van het paradijs deze oneindige berusting en toe wijding van het hart in het geloof en in de liefde voor God, zoo als zij eigen zijn aan de ziel van het kind in hare reine onschuld? Ach, dat dit kinderlijk gelooven, beminnen en bidden toch eeuwig had blijver, bestaan! Hoe zalig waren we met God en kinderlijken zin in het hart Hoe diep beklagen we hen, die nimmer kinderen waren vol onschuld, liefde en gebed! Geeft het geluk ons vroolijkheid, het on geluk daarentegen geeft ons wijsheid en ten slotte schenkt de wijsheid ons toch weer vroolijkheid. 'f Is zonderling, niemand wil alleen slecht zijn. Als een onzer lichaamsdeelen ziek is, dan trekt het alle bedorven sappen naar zich toe en zoo verbreidt zich met klimmende snelheid het kwaad spoedig door het gansche lijf. Besmetting is de pest voor elk genootschap; haar onverschillig te laten voortwoekeren, ware wreedheid. Men moet het aangetaste deel verwijderen, om te voorkomen dat het zijn buurman aansteekt, onmerkbaar tot het hart dringt en zoo het gansche lichaam aan doodsgevaar blootstelt. Ook voor hem, die er geen acht op wil slaan, zijn slechte voorbeelden hoogst schadelijk. Zelfs met den zachtsten ademtocht, ademen wij den pestwalm in, al koesteren we er geen vrees voor. Slechts de verste verwijdering beschermt ons voor het kwaad. De Hemel ontdeed zich van de afvallige en gelen en de Apostelen verstieten den verrader Judas. Voor beiden is het echter geen schande, de onwaardigen verwijderd te hebben. Door het kwade te verwijderen, verkrijgt men het dubbele goede; het kwaad is verminderd en het goede is hersteld. Een Matthias weegt tegen den val van Judas rijkelijk op. Een gemoedelijke conversatie. Een land man gaat met zijn zoon naar de stad. Zij wan delen zwijgend de een achter den andere. Slechts eenmaal toen zij een graanveld passeeren laat de vader zijne stem hooren „die gerst staat mooi!" Zwijgend loopen zij gedurende vier volle uren, tot ze eindelijk de plaats hunner bestemming naderen. Juist voor de poort der stad passeeren zij wederom een graanveld en thans is het de zoon die zijn hart lucht geeft in de woorden: „die tarwe ook!" Lastige formaliteiten. Een reiziger komt laat in den avond, zeer vermoeid, in een hotel te A. De kellner presenteert hem de nachtlijst. Knorrig, omdat men hem met dergelijke forma liteiten nog lastig valt, schrijft hij inde rubriek: Komt? „van Groningen." Gaat? „Naar bed." De zondenbok. Commensaal. Juffrouw mag ik u vriendelijk verzoeken mij een paar solide stoelen op mijne kamer te geven. Zie eens wat er nu weder gebeurd is. Nauwelijks heb ik op dezen stoel plaats genomen of hij breekt in dui zend stukken. Ongelukkiglijk heb ik mijn pijp in den mond en door den val schiet mij de steel tot in den hals. Huisvrouw. Dacht ik het niet, ik heb 't u al duizendmaal gezegd, ge moest u dat verwenschte rooken wat afwennen. Een voorbeeldig burgervader. De burge meester van Kwabbenhoven is zoo zeer op de reputatie zijner gemeente gesteld, dat hij den gauschen dag de straten rondloopt om de vreem delingen te doen gelooven dat Kwabbenhoven veel inwoners heeft. Slecht verbeterd. Bij gelegenheid eener be grafenis gebruikte een der woordvoerders in zijne grafrede zulk een potsierlijke terminologie, dat een der omstanders onwillekeurig moest lachen. Onmiddellijk echter komt hem het onwelvoeg lijke zijner handelwijze voor den geest en fluks, lacht hij over iets anders. Hoogere physica. Professor B. (in zijne lezing over hoogere phvsica). Mijueheeren, stelt u eens voor een draad, stelt u dien voor onein dig dun, zoo dun ais maar eenigszins mogelijk is. Zijt ge daarmee gereed? Welnu stelt u dien draad dan nog iets dunner voor en ge zult een flauw idéé hebben van de afmeting die de draad moet hebben om er de volgende proef mede te nemen. Heroïsme. A. Gisteren-avond was het bier in de kneip slecht, zoo miserabel dat men het niet kon drii ken. B. Zoo, en wat hebt ge toen gedaan? A. We hebben het toch maar ge dronken. KERKNIEUWS. Z. D. H. Mgr. 1'. M. Snickers, Bisschop vau Haarlem, heeft den Zeer Eerw. Heer J. J. Graaf, Secretaris van het Bisdom, benoemd tot Deken en Pastoor van Ouder kerk a/d Anistel. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 21 Sept. Maandag-middag zijn weder twee huzaren, alhier in garni zoen, wegens voortdurend wangedrag weg gejaagd. Gisteren is door de Politie alhier aangehouden eene 25 jarige dienstbode die zich aan diefstal van een aantal goederen ten nadeele harer meesteres had schuldig gemaakt. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: D Lodder en A F Homburg; F van Honschoten en A C v. Geueegen; J J Jonker en G van Santé; J Schulte en C G Oldenberger; H Lijcklama en C C Keunik; J Kroon van Diest en C H Sebil; J W Serné en M J T Koppen. Getrouwd: A A B Richter en H M Willemse; B P van Harreveld en S C Weller; H Poen tn A S van Dokkum; N Buurman en M Schouten; J L Lares en A van Heems; IJ Groenendaal en J C Tib- boel; HG Lindeman en J P Wijnders. Bevallen: A G Jonker geb. v. Aalst z. M Dondorp geb. Agtsteribbe d. M de Vriendt geb. Schaar z. E M Heijkoop geb. Frijn d. A Abbink geb. van der Molen d. MA Farber geb. Westendorp MSwart geb. Weeler d. JE Walker geb. Hetteriks d. C L C D.orman geb. Beijnen d. M W v. d. Steur geb. Kloppert z. A Brico geb. Schaken d. AC Slin- gerlaud geb. Kraak z. G Kraak geb. Noordijk z. M J Reudler geb. v. Waard d. C G Verpoorten geb. Krooswijk z, C Vermeulen geb. Overakker d. H Pellemans geb. van Houten d. J M B Heintzberger geb. Duijn z. JA Traksel geb. Diemei d. H Ari geb. v. Mil J M v. Vreeden geb. Versteeg d. M Holterman geb. Fraij z. L Kalfsvel geb. Zahn d. C Beksvoort geb. Rikkinga z. G M E Dreijer geb. Scheelings d. AG Gijsbertse geb. v. Huizen d. D W Willekes Macdonald geb. v. Drongelen d. Overleden: M Apetz 3 mn. d. KL Heiligland; H v. d. Velden 55 j. Jansweg; MP Dijkmans 2 mn. d. Kinderhuisvest; J Steenman 10 mn. z. Z. B. Spaarne; - J W Martens 4 mn. z. Doelstraat; J Dirks 6 mn. z. Oraujeboomslaan; H Eijkel 15 mn. z. Omvalspoort; H I Vinckers Smedestraat; M Rekman 56 j. wed. J A Blom Gasthuisvest; AT Bitter 5 mn. d. Luiten- steeg; M E de Lngt 2 j. d, Ged. Void. Gracht; G Biesbrouck 1 mn. z. de Haasstraat; W H P M Strengers 17 dg. d. Nieuwe Groenmarkt; L M P v. d. Aar 3 mn. z. Oranjeboomslaan; A J Brouwer 15 j. d. Wijde Geldel. pad; C W Kraak 16 mn. d. L. Poel laan; W J Schoonderbeek 21 dg. z. Hondensteeg; H de Beer 58 j. echtg. van P de Jong Koningstraat. HAARLEM, 19 September. Ter graanmarkt van heden gedaanroode tarwe 11,00 A 11,25; witte dito f 10 a 13,25 rogge 7.75 a 8.00, haver 4,a 4,50; gerst f 5.75 a 6. duiveuboonen a 8,15; bruineb. f bruin mosterdz. akarweizaad fa per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f ALKMAAR, 19 September. Granen. Men besteedde voor tarwe 9,50 a 12,50, rogge 8,50 a 9,25, gerst a5,a 6,00, dito chev. 6,50 a 7,25, haver ƒ3,50 f 5,paardenboonen a -,bruine dito 10, fa, duiven dito f -,—kanariezaa d f rood mosterdzaad f 21,geel dito 13 a karwijzaad 13, f 13,75 a blauw maanzaad f 16, groene erwten 9,50 a 20,grauwe dito f 17,a vale dit. 18, -,a Witte a 17 Sept. Aangevoerd 500 stapels kaaswegende 107,339 kilo; de prijzen waren voor kleine f 39,00 commissie— f37,50, middelbare f 37,00, laagste 120.00. 19 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 10 koeien van f 160 a 280, 83 kalveren van f 40 a 120,14 nuchtere dito van f 7 a 18, 398 schapen f 21 a 32, 97 varkens f 54®a 63 c. 38 magere 18 a 26 c. per kilo. ALKMAAR, 17 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt34 koeien 90 a 210, 16 nuchtere kalveren 10.a 21, vette (^kalveren a 309 schapen J 9 a 25, varkens f a per kilo, 103 ma gere dito 18 a 27, ,5 bokken 4 a 10, 5 paarden 60 a 120, lammeren f a HONDEN19 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 2500, Schapen en Lammeren 8,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/8 Schapen en Lammeren 5/2 a 7/-, Kalveren 4/8 a_5/9 Zwijnen 4/4 a 5/-. LEIDEN17 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 12 heet tarwe winter- f 12,50 a 13,00, zomer- 11 a f 11,50, 10 heet. rogge winter- f 8,50 a 9,— zomer- 7 50, f 8.9 heet. gerst zomer- 7.50 a 8.00, chevalier f 7,25 a 7,75, 12 heet. haver, zware- f 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 5 heet. duivenboonen f 8,50 a 9.25, 5 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. f 67.a 71.2de qual. f61.a 65. SCHIEDAM, 20 Sept. Moutwijn, per ned. vat 17,Jenever f 22,50, spoeling f 1,dito commissie fl, HOORN, 17 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 2 heet. tarwe f 11,- heet. rogge f-,36 heet. gerst 6,48 heet. haver f 5,50 mosterdzaad f 22,a karwijzaad f 14,54 heet. boonen: heet bruine f 12,gele f f heet. paardeboonen f a 32 heet. erwten f 14, fheet. groene fheet. grauwe heet. witte 500 heet. aardappelen f 2,60 a 3,00 alles per heet.; 1000 manden appelen f 1.50 a 2.50 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 35 paarden vau f 60 tot 300. veulens f a 12 koeien van f 100 tot 180, 16 kal veren van 11 tot 26, 250 schapen van 24 tot 50 lammeren van 14 tot 17. 113 varkens van f 1 a 25 7 zeugeD van 30 tot 55, 300 biggen van 6 t 9,bokken f -.a -,geiten f -,a -. AMSTBRDAM, 19 September. Ter veemarkt w aangevoerd 641 runderen, van welke de prijzen w lste qualiteit 0,82, dito 2de quatiteit 0,76, 3de qnaliteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoe f 140 a 270, 7 graskalv. 18 a 26; 49 nuch kalfk f 6 a 12, 121 schapen en lammeren 27 a 332 vette varkens 52 a 59 c.; beiden per kilo. 15 big 6 a 12; paarden a PORMEREND, 20 Sept. Kaasaangevoerd 366 stapt prijs der kleine kaas f 35,00 middelbare f ,-Boter 1,35 a 1.50 por kilo. Runderen: aangevoerd 343 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoer 79 stuksprijs 70 a 90 c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 80 stuks, prijs fl4a 29 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 91 stuks, prijs 52 60 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 90 stuks, prijs f 16 a 30 per stuk met stnggen, handel. Biggenaanvoer 198 stuks, prijs f 7 a 10, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 2217 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a f per 100 stuk kopboter fa kippen f eenden a c.kipeieren f 4,50 a 5, eendeneieren f 4,per 100 stuks. ROTTERD AM, 20 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en beden aangevoerd: paard, 13 68 runderen 246 vette- en graskalveren 6 nuchtere kalveren. 1628 scha pen of lammeren, 215 varkens, 238 biggen, 2 bokken en geiten, 1 ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 83 e. 2de qual. 66 c., 3de qual. 47 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 99/8 ton, 76/16 tonnen, 2524 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68, 2e qualit. f 64, 3de qual. f 60. Amsterdam 20 September 1881. Prijzen der onderstaande effecten geuoteer pCt. de koers Nederland. Certif. Werk. Schuld2% 67% 8 4 Hongarije. Obl. Leening 18675 i 5 6 S 8 Goudleening Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.) zilver (Jan.Juli) Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 Rusland, bij Hope Comp. Oude Rusieu. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binneul. 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N -Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/. 1877 4 Columbia. Obligatien4% Peru. Leening 1870. 6 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiscbe Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. yiOOO. 5 Morschansk Sysran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spw. div. Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texai Obl. Cert. 7 Nederland. Loten Amsterdam f 100 8 Rotterdam8 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 18645 18665 Geldkoers, prolongatie 4% pet. Italië. Rusland 81% 1027/, 95% 82% 65%, 66Vie 52»/i. 99 78% 92% 26%, *6% 24u/is 24V, 41% 16 15% 96% 112% 115 85% 18%, 15>%, 119% 188'/, 116'/, 73% 147 152 53»/.. 133 54*/,. 88% 62 91% 71% 71%. 56 188% 45 184% 105'/. 109% 103% 96% 96% 104% 112 149 147% 143% LAATSTE BERICHTEN. Longbranoh, 20 Sept. Al de zaken in de Unie zijn heden geschorst tengevolge van het overlijden van den President. Heden namiddag had de lijkschouwing plaats Parijs, 20 Sept. Gisteren-avond omstreeks half tien. had er op den spoorweg bij Dóle een botsing plaats tus schen twee treinen; 29 reizigers zijn gekwetst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3