MARKTBERICHTEN. BE U1I8BËB1 (JHTEN Laatste Berichten, Voor geest en hart. Slofheid. Allerlei. Boekbeoordeeling. STEDELIJK NIEUWS Haarlem, 24 September. In de Woens dag 11. gehouden zitting van den gemeen teraad zijn twee adressen van rouwbeklag vastgesteld wegens het overlijden van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, een aan Z. M. den Koning en een aan mevrouw de Prinses van Wied. Woensdag 11. is alhier overleden de oud-inspecteur van den geneeskundigen dienst, dr. G. F. Pop. De gewone jaarlijksehe turfcollecte Woensdag 11. door het Roomsch-Katholiek Parochiaal Armbestuur alhier gehouden heeft opgebracht eene som van ƒ735.12. Door het Kantongerecht alhier zijn den 21sten dezer maand, weder 52 perso nen veroordeeld ter zake van het zich in het openbaar bevinden in kennelijken staat van dronkenschap. Op de tentoonstelling, aan het aard rijkskundig congres te Venetië verbonden, zijn Nederland en zijne koloniën bekroond met 7 lettres de distinction4 diploma s eerste, 1 tweede klasse, 3 medailles eerste, 3 tweede klasse, 4 eervolle vermeldingen. Bij de bekroning bleven als juryleden van mededinging uitgesloten de beeren Tei- xeira, Musscbeubroek en Kan. PARIJS, 23 September. Na eene ver gadering, beden namiddag ten huize van Louis Blanc door een aantal afgevaardig den gehouden, hebben vijf gedelegeerden, dezer vergadering zich naar bet ministerie van onderwijs begeven, waar de minister Jules Ferry bun de redenea ontvouwde, waarom de Regeering van meening is niet tot eene buitengewone samenroeping der Kamers te moeten besluiten. gebonden op den grond liggen. Nadat men hen bevrijd had verhaalden de eerwaarde vaders, dat ne roovers door een gang, die in het bosch uit kwam, ontvlucht waren. De mannen gingen on middellijk naar den kelder om te zoeken, maar toen zij na langdurige nasporingen niets van den gang konden ontdekken en een der monniken kwamen verzoeken, hun gids te zijn, waren de broeders nergens te vinden. Eindelijk vond men achter in een kleine kamer de acht lijken liggen der werkelijke bewoners van het klooster. Het bleek nu, dat de gewaande monniken de roovers geweest waren, die toen zij geen nitkomst meer zagen, de ongelukkigen gedood, de kleederen hunner slachtoffers aangetrokken en daarna elkander vastgebonden hadden. Terwijl de soldaten in de kelders aan het zoeken waren, maakten zij zich met den buit uit de voeten en waren, toen de misdaad ontdekt werd, reeds veilig ir. hun ontoegankelijken schuilhoek in hel bosch. Uit Dockum schrijft men ons: „Betreu renswaardig is het, dat bij de feestelijke gelegen heden ook altijd baldadigheid schijnt te moeten plaats hebben. Dit ondervond de laatste tram van Dinsdag ter hoogte van den Valom, alwaar het kermis is, en waar de rails langs een gedeelte geheel volgestopt waren met grint en steenen, waardoor de pot of bus, waarin de as loopt, met een hevigen schok brak. De passagiers konden hunne reis niet vervolgen en moesten wachten op een anderen tram, die van Yeenwouden gehaald moest worden. Ongelukken hebben niet plaats gehad. Dezer dagen zijn te Antwerpen 116 .Russische Joden scheepgegaan naar Amerika. Het Israëlietenbond betaalt hun overtocht, en voorziet in hun behoeften. Dit genootschap heeft reeds in Frankrijk en België aanmerkelijke sommen verzameld ter ondersteuning van de vervolgde Joden in Rusland, en nog onlangs van een oabe- kende de ruime, gift van 1,000,000 franks ont vangen. In dezen drukken congressen tijd zul len ook de tegenstanders der koepok-inenting te Keulen een congres houden, en wel van 9 tot 12 October. Men zal er verschillende maatregelen ter bestrijding der inenting bespreken, en o. a. ook onderhandelen over het oprichten van een eigen orgaan en het zenden van een adres aan den Rijkskanselier om afschaffing van de gedwongen vaccinatie. Naar men uit Bern bericht, iste Lu gano in het kanton Tessin een Italiaan gevat, wiens inhechtenisneming de overheid op het spoor gebracht van een samenzwering tegen het leven van den Koning van Italië. Onder de „ingezonden stukken" voor komende in het Nieuws v. d. Daglezen wij het volgende: Mynlieer de Redacteur! Vergun ons de volgende ervaring algemeen bekend te maken: Tengevolge van de aanbieding van het Sigaren magazijn „de Atlas," Osjessluis alhier, hebben wij eer. kistje sigaren a f 2.50 gekocht, hetwelk voorzien moest zijn van een bon, een der num mers dragende van de thans trekkende Staats loterij en recht gevende op een der geannonceerde cadeaux. Het kistje bevatte echter geen bon, waarop ons na reclame tot driemaal een losse bon ter hand werd gesteld, die telkenmale een nummer droeg, dat in de beide eerste klassen der staatsloterij uitgeloot was. Een ieder zii dus gewaarschuwd. B. v. Z. K. Amst. 21 Sept. 1881. Het Aquarium te Berlijn, heeft dezer dagen een bezending van 20 vliegende honden ontvangen. Deze merkwaardige zoogdieren hebben de grootte van een kleinen hond, een vosachti- gen kop en een sterk vlies tusschen de voor-en achterpooten. In een toestand van rust, hangt de vliegende hond aan zijn achterpooten en gebruikt ook in die houding zijn voedsel, dat uit fruit, wortelen, melk en zemelen bestaat. Het volksbij geloof beschouwde hen lang als „vampvrs„, die slapende menschen het bloed uitzogenmaar de vliegende hond is een echt Vegetariër, doet geen schepsel kwaad, en wordt spoedig zeer vertrou welijk jegens zijn bezoekers; zijn vleesch wordt in zijn vaderland (Afrika en Azië) als een lek kernij beschouwd, en moet evenzoo goed smaken als dat van patrijzen. Onlangs heeft op het gebied van hard draverij te Saratoga een merkwaardig geval plaats gehad. Het schijnt daar niet ongewoon te zijn om aan de paarden, even voor zij de renbaan binnenkomen, wijn en andere geestrijke dranken toe te dienen. Echter deed dezer dagen een kop koffie toegediend even voor het derde loo- pen, een paard, dat niet al te best in orde was, en bij zijn eerste loopen achtergebleven was, de beide laatste keeren de overwinning behalen. Een zeer vreemd geval van spraak belemmering heeft een Duitsche dokter onlangs ter kennis zijner vakgenooten gebracht. Hij had onder behandeling een kleermaker, die zich den avond van 30 Mei 11. gezond en wel naar beo begaf en 's morgens bij zijn ontwaken niet in staat was een woord te spreken, te verstaan of te schrijven. De man is 59 jaar en was ook nu nog volmaakt ge zond; hij verrichtte zijn werk als gewoonlijk; geen spoor van verlamming was bij hem te bespeuren. Zijn handwerk verstond hij nog, zijne omgeving ken de hij, maar al wat op taal of spraak betrek king had, was hem totaal ontschoten. Dit duurde drie weken, toen begon de man weer te spreken, eerst nog gedurig de woorden verwisselend, later schreef hij ook weer en thans is hij zijn taal weer vrij goed meester. Alleen het verstaan kost hem nog moeite. Hij hoort wel, doch begrijpt vaak de eenvoudigste woorden niet. Toen de dok ter hem bij voorbeeld eens vroeg„Wat is een schaar?" zag hij eerst den dokter toen zijne vrouw angstig aan. „Schaar?" zeide hij, „ja, schaar, schaar, dat woord heb ik nogal eens gehoord; schaar. Wat is nu toch een schaar?" Toen de dokter hem daarop een schaar toonde, zeide hij: „Ja, ziet ge dokter, is dat niet treurig dat ik zelfs een woord als „schaar" dat toch dagelijks bij mij voorkomt, niet meer begrijpen kan Ook andere woorden, zooals huis, tafel, hand, kind, begrijpt hij niet. Soms tracht men zijn geheugen op te frisschcn door hem de genoemde zaken te laten zien, ook beproeft hij zelf zich te hulp te komen door de gehoorde, maar niet begrepen woorden eenige malen te herhalen, doch dit helpt niet altijd. Wat. echter terstond helpt, is als hij de woorden zelf opschrijft; dikwijls weet hij de beteekenis reeds als hij de helft eerst op papier gezet heeft. In den plantentuin teKoningsbergen heeft men de tabak, die daar in geringe hoe veelheid en tot wetenschappelijke doeleinden ge kweekt werd, uit den grond moeten halen, omdat er tabaksbelasting voor gevorderd werd, en het be stuur de betaling daarvan weigerde! Op den spoorweg tusschen Crewe en Chester is onlangs een trein midden door een kudde schapen gestoomd die op de rails geraakt waren, en wegens een bocht in den weg te laat bemerkt werden om stil te houden. Er werden twee schapen gedood en de trein kreeg een hevi gen schok, maar ontspoorde niet. Koningin Victoria zal eerlang een zonderlinge deputatie ontvangen. Er is namelijk een gezantschap van Budha-priesters uit Indië op weg naar Engeland, om der Koningin te ver zoeken, haar onderdanen het slachten en eten van koeien te verbieden, die voor de Buddhisten heilige dieren zijn. Tegen het slachten van ossen hebben zij echter geen bezwaar, zoodat John Buil om hen niet van zijn roast-beef behoeft af te zien. Holloway, dd vermaarde Londer.sclie pillenfabrikant, moet in de laatste zes jaren een som van f 9,375,000 voor weldadige doeleinden gegeven hebben. Onlangs werd een jonge vrouw, die zich te Jamestown, in den Staat New-York, baadde, door een groote schildpad bij het ooi- gepakt, en alleen aan de tusschenkomst van eenige harer vriendinnen was het te danken dat zij niet verdronk. Men moest de schildpad haar kop afslaan en toen haar bek open maken om de jonge vrouw te bevrijden. Uw woord houden is vaak moeilijk. Maar nog veel moeilijker is het uw mond te houden. Alle arbeid, van welken aard ook, wordt het best volbracht door hen, die hun geheele aandacht op hun werk zetten. Zij vinden hunne belooning niet in de toejuiching van eene bewon derende menigte, maar in het slagen van hunne pogingen, in de voortreffelijkheid van hun werk, en in de nieuwe plannen, die zich in hun geest ontwikkelen en hen aansporen om r.og meer overwinningen te behalen. De hoogste wijsgeid is: levend te doen wat wij stervend zouden wenschen gedaan te hebben. Men kan het als een regel aannemen, dat sloffe menschen hoogst zelfzuchtig zijn. Eigen neiging gaat bij hen altijd boven het genoegen van an deren. Een slof menscli denkt allicht, dat hij door zijn gebrek geen grooter kwaad slicht dan dat hij een ander een oogenblikkelijken last of te leurstelling veroorzaakt. Maar dat is zoo niet. Als hij door zijne slofheid alleen maar de be schikkingen voor één dag van een enkel persoon in de war stuurt, mag hij van geluk spreken. Welke eene bittere teleurstelling kan het niet berokkenen, welk een ernstig verdriet, welk eene schade kan het niet tengevolge hebben, als een brief te laat op de post wordt bezorgd, als eene rekening niet op den beloofden tijd betaald wordt als eene afspraak niet gehouden, eene boodschap uitgesteld wordtStipte menschen zijn altijd te vertrouwen. Doe alles wat gij be loofd hebt te doen en wat billijkerwijze van u verlangd en verwacht wordt, zoo zeker, voor zoover het van u afhangt, als de zon op- en on dergaat, zoodat de harten van allen, met wie gij op eenigerlei wijze in betrekking staat, u, „gerust vertrouwen" kunnen; dan wordt gij steunpilaren in het huisgezin en in de maatschappij. Laat dus uw woord uw zegel zijn, en als gij zegt dat gij iets doen zult, doe het dan. De dokter weet alles. Drama in vier be drijven. (Het eerste bedrijf speelt in het voor huis van den dokter.) Anna (ademloos): Me vrouw compliment van procureur Epscheuten. Mijnheer laat vragen of dokter dadelijk wil komen. Echtgenoote van den dokter (deelnemend). Heeft Mevrouw Epscheuten weer migraine Anna. Neen, maar mijnheer de procureur heeft pijn in 't lijf. Echtg. v. d. dokter. Dan heeft hij zich stellig de maag bedorven. Anna. Zeker, hij heeft ook pijn in 't hoofd en 't prikkelt hem in de voeten als of er een hoop mieren ingekropen was. Echtg. v. d. dokter. Zoo, zoo, en wat heeft hij dezen middag gegeten? Anna. Vier vette varkenscarbo- naden en een schotel komkommersla. Echtg. v. d. dokter. Nu ik zal mijn man spoedig zenden. Tweede bedrijf, (speelt in dokter's studeerkamer). Manlief, ge moet onmiddellijk bij procureur Ep scheuten komen, zijn maag is van streek, hij heeft vier varkenscarbonaden en een schotel komkom mersla gegeten; ook heeft hij hoofdpijn en 't prik kelt hem in de voeten alsof er mieren in zaten. Dokter. Goed, ik ga onmiddellijk heen. Derde bedrijf, (in de kamer van den procureur). Dokter. Ja, waarde heer, als ge geen dieet houdt, sta ik voor niets in. Procureur. Maar dokter, ik heb nietsDokter. Ge hebt u de maag bedor ven, ik voel het aan uwen pols. Wat hebt ge gegeten? Procureur. Een..., dun mager soepie. Dokter. Wat? een dun mager soepie, onzin, gek heid, vet hebt ge gegeten, vleesch, varkensvleesch, vier varkenscarbonaden hebt ge gegeten. Uwe tdng, mijnheer de procureur! (deze laat de tong zien.) Dokter. De hemel beware me, ge hebt ook zuur genuttigd, ge hebt sla, ja zelfs komkommersla gegeten. Waar moet dat heen Ge hebt ook hoofd pijn en 't prikkelt u in de voeten als of er mieren in gehuisvest waren. Ge hebt uw verdiende loon, waarom volgt ge mijn raad niet? (hij neemt plaats en schrijft een recept. Vierde bedrijf. (Monoloog van den procureur Epscheuten) Zoo'n dokter weet toch waarlijk alles Precies gelijk. Principaal (woedend zijn horloge uit den zak halende, tot een te laat komen den bediende.) Meneer Krans, 't is tien minuten voor half tienBediende (evenzeer zijn horloge voor den dag halende). U is precies gelijk, me neer Beleefdheid, 't Is veel aardiger beleefd te zijn als iets ons niet bevalt, dan in drift op te stui ver.. Als een voorbeeld daarvan, kan het vol gende briefje dienen, dat een dame aan hare naaste buurvrouw schreef: „Mevrouw. Uwe talrijke kinderen, die nog al ondeugend schijnen te zijn, verdienen ongetwijfeld, dat gij hun zoo dikwijls een pak slaag geeft; maar aangezien ik zwak van zenuwen ben, schrijf ik u dezen om u te verzoeken of gij niet iets doen kunt om het geluid te dempen." Ne sutor supra erepidam. Een dokter was een dag uit jagen geweest en beklaagde zich, thuis gekomen, dat hij niets had gedood. Dat komt er al van als ge u niet bij uw zieken houdt, zei zijn vrouw zonder te weten wat ze zeide. Een gekweld onderwijzer. Een onderwijzer had, zooals meermalen geschied, honderd jongens in zijne klasse, „'t Verwondert me, zei onlangs iemand, hoe ge 't met die honderd bengels nog klaar speelt." „O, antwoordde de paedagoog, met die bengels gaat het uitstekend, maar die tweehonderd ouders, die er bij behooren, maken me het leven zoo zuur. Vrouwelijke scherpzinnigheid. Maar beste Suze, ik hoor dat uw echtgenoot ongelukkig ge speculeerd en schatten verloren heeft. Juist toen ik binnenkwam, verliet hij het huis, als hij maar geen zelfmStel je gerust, Betsy, hij heeft zoo even nog zijne snuifdoos op nieuw ge vuld. De invitatie. Mietje. Compliment van mama en of u morgen-avond wilt komen thee drinken. Mevrouw Spits. Zeg aan mama, Mietje, dat ik met 't grootste genoegen komen zal. Heeft mama soms nog iets anders gezegd? Mietje. Och neen. Ze zei alleen -ve moeten eindelijk eens in den zuren appel bijten Goede wijn behoeft geen krans, zegt het spreekwoord, en de Katholieke Illustratie behoeft evenmin een aanbeve ling. Zij beveelt zich genoeg aan om hetgeen zij haren duizenden lezers voor den geringen prijs vnn één cent per dag kan aanbieden. Tegen het gering bedrag van 30 ets per maand kan elk katholiek gezin zich een huis boek aanschaffen, dat lp. ons land nog door geen tweede overtroffen, en dat in elk huis, waar men goede lectuur op prijs stelt, onmisbaar is. In onzen tijd wil en moet ieder lezen; van den schoolknaap af tot den rijperen man toe, die na den arbeid van den dag zich door uitspanningslectuur verpoost, ieder wil lezen. Welnu in de Katholieke Illustratie vindt ieder iets van zijn gading; de boeiende ver halen en novellen bieden den beminnaars van roman tische lectuur eene altijd onderhoudende en gezonde leesstof; wie meer instructieve lectuur verlangt, vindt dien eisch bevredigd in de geïllustreerde geschiedenis van den dag, in de opstellen betreffende kunst, wetenschap, nijver heid enz., in de levensbeschrijvingen van beroemde per- soneu, in de geïllustreerde „kijkjes in Nederland," enz. enz. Kortom de Illustratie mag in geen enkel Nederlandsch gezin ontbreken. De Amstelbode is zijn tweeden jaargang inge treden en verschijnt thans in grooter formaat. Aan zijn inhoud is daardoor aanmerkelijke uitbreiding gegeven. Dat de qualiteit niet door de quantiteit zal lijden, daarvoor staat de uitstekende reputatie van zijn hooggeachten en ge- waardeerden redacteur ons ten volle borg. Wij wenschen onzen geesverwant van ganscher harte een voortdurend succes. KERKNIEUWS. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Hoogdeszelfs Secretaris den Zeer eerw. Heer J. Fit, Ka pelaan der parochie van O. L. V. Visitatie te Schiedam. ARROND. RECHTBANK TE HAARLEM Zitting van 22 September 1881. 1. 6, L. G. B. zonder woonplaats (gedetineerd); land- looperij eene maand gev. straf c. e. 2. F. A. B. te Zaan dam, hoon bij verstek f 8 boete «f 3 dagen subs. gev. straf c. e. 3. C. M. J. h/v Th. v. N. te Haarlem, hoon f 8 hoete of 2 dagen subs. gev. straf c. e. 4. S. P. te Broek in Waterland, geweldpleging tegen een bedienend beambte in functie een dag cell. gev. straf c. e. 5. B. S. te Koog a/d Zaan, moedvr. mish., bij verstek 15 dagen cell. gev. straf f 8 boete of een dag subs. gev. straf c. e. 6. C. M. N. te Haarlem, moedw. mish. f 20 boete of 5 dagen subs. gev. staf c. e. 7. H. M. te Haarlem, moedw. mish. 5 dagen cell. gev. straf c. e. Een-en-Dertigste uitvoering in den Hout, op Zondag 25 Sept. 1881, des middags van 24 uur, door het stedelijk muziekkorps onder directie van den heer M. H. MULLER. Programma. 1. Le cadet de Marine, Marsch, Genêe. 2. Ouv. la mnette de Portici, Auher. 3. Potp. die Fle- dermauss, Strauss. 4. Am schonen Rhein, Walzer, Strauss. 5. Potp. Freischiitz, Weler. 6 Hussarenritt. Schubert. 7. Polka militaire, Kühner. HAARLEM, 21 Sept. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prijzen als volgt: 31 koeien, verkocht 23 voor f 115 a 220; 3 stier; verkocht voor f 75 a 105, - vaarzen, verkocht - voor f a 4 pinken, verkocht - voor f 60 a 100; - graskalveren verk. voor f a ,12 nuchtere kalveren, verk. voor 10 a 20, 123 schapen, verk. 94 voor f 15 a 25 13 lammeren, verkocht voor f 9 a 15, - biggen ver kocht voor f a - varkens, verkocht voor a c. per kilo, - paard tot f a Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 100 stapels kaas, 12191 stuks, wegende 24803 kilo, hoog ste prijs f 37.middelbare prijs f per 50 kilo. AMSTERDAM, 21 Sept. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd:- runderen, 160 vette kalverenlste qual. 90, 2de qual. 75, per kilo, 18 graskalf ƒ16 a 28, 27 nuchtere kalveren, 6 a 12, - schapen en lammeren fa 118 vette varkens 52 a 58 c. per kilo. LONDEN, 22 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd runderen 400, Schapen en Lammeren 4,000, Kalveren 200, ZwijnenPrijzen: Beste Runderen 3/8 a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/6 Zwijnen 4/4 a 5/-. LEIDEN, 23 Sept. Op de heden aihier gehouden veemarkt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 5 paarden 90 a 185 64 stieren 46 a 178, ossen a 145 melkkoeien f 135 a f 245, 26 kalveren dito 150 a 272,108 vare dito f 90 a 190, 148 vette dito f 156 295, 110 graskalveren /13 a 42, 55 vette 40 a 80, a 65 a 80; 16 nuchtere dito 7,a 16, 730 vette schapen, 22 a 40,988 weide dito f 13,a 23,lammeren. 68 magere varkeus 18 a 34, 294 biggen f 5,00 a 11, SCHIEDAM, 22 Sept. Moutwijn, per ned. vat f 16, jenever 21,50 Amsterd. proef f 22,75; Spoeling f 0,70 dito commissie -,80. HOORN, 22 Sept. Ter waag gewogen 291 stapels kaas wegende, 79,191 kilo; hoogste prijs per 50 kilo f 38,oor kleine, 36,50 en voor hooikaas commissie f middelbare, f GOUDA, 22 Sept. Kaas f 32 a 36,le qual. fa2e qual. f 28 a 31 zwaare hooger in prijs aangevoerd 58 partijen. Handel buitengewoon ving Boter met tamelijken aanvoer; prijs der koeboterf 1.55 a 1.70 der weiboter f 1.35 a 1.55 per kilo. Handel zeer vlug. Amsterdam 22 September 1881. Prijzen der onderstaande effecten genotee pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld2'/, 67®/, Spanje. Turkije. Egypte. 8 II II II dl Hongarije. Obl. Leeuing 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pansel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Rusland, hij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binneul. f 12500—25000. 1 1000—50001 500—5000 2 Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/. 1877 4 Columbia. Olligatien4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. IndiBche Spw. Aandu Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4 1875 5% Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. f 1000. 5 Morschansk Sveran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Aandeelen Spw. div Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. 7 BREMIE-LEENIN GEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 3 Rotterdam8 Italië. Rusland. Rumenie. Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864 1866. 81'/s 1027/8 95®/, 82'/, 86 65i/i« 661/s 52»/,, 983/4 78'/, 93 26'/, *7Vs 25 i/3 251/s 4D/s 15»/4 14'A 943/4 112'/, US8/, 85®/, 18'/, 16',e H9'/« 146 117'/, 73 147 152 52»/,, 133 52'/, 88 62 9H/, 71'/, 703/4 56 138'/4 461/4 132'/, 105'/, 109 1023/4 96'/, 96'/, 105 112 148 146 142?/, Geldkoers, prolongatie 4'/, pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3