MAMfTBElUCHTEN'. BE LIRSBERKJHTEM Voor geest en hart. Kwade luim. Allerlei. Kunstnieuws. #67, Zekere Valcourt, bankier te Brussel, is op den loop. Hij laat een deficit van bijna een half millioen franks achter. Valcourt werd indertijd ridder van het legioen van eer, omdat hij door de Pruisische linies heen, Gambetta had weten te bereiken om hem Bazaines capitulatie te berichten. Een Eranschman, Ernest Menusier, heeft een middel uitgevonden waardoer de tele graaf kan toegepast worden op spoortreinen in vollen gang, ter voorkoming van ongelukken. Hij nam daarmede onlangs wegeslaagde proeven op de Parij9che tentoonstelling van electriciteit. Hij wil tus8chen de rails een telegraafdraad spannen, op de gewone wijze geisoleerd en 10 a 15 cen timeter boven den grond. He assen der waggons worden dan voorzien van een soort van rond draaiende metalen borstels, die over den draad loopen, en dezen in gestadige verbinding houden met de telegraaftoestellen welke zich in eiken waggon bevinden. Op die wijze kunnen treinen in volle vaart even goed berichten ontvangen en afzenden als vaste bureaux. Als een trein te laat is, kan hij terstond alle treinen, die voor of ach ter hem op dezelfde lijn loopen, daarvan verwit tigen, terwijl stationschefs en baanwachters, in geval van dreigende ongelukken, door even den draad in verbinding te brengen met een tele graaftoestel, alle onder weg zijnde treinen kunnen waarschuwen. Do kosten zouden ongeveer f 35,50 per kilometer bedragen. Te Ossendrecht en ook te Woens- drecht hebben zich weder Zigeuners vertoond, namelijk een bende bestaande uit 5 mannen en 4 vrouwen, met twee ezels, twee ossen en een beer. Door de rijkspolitie te Woensdrecht is de troep aangehouden en over de Belgische grenzen gebracht. Indien het van de letterzetters af hing zou de eerepost van raadslid een lastpost wordenIn een onzer bladen toch lezen we „Op de secretarie zijn ter inzage de raadsleden neder- gelegd enz."; of de schuldige r die hier achter wege bleef, de bedoelde heeren op die plaats de schrik om het hart heeft doen slaan kunnen wij niet zeggen. In een ander blad kwam Zater dag het volgende voorDe staatscourant is heden tengevolge van de begrafenis van Z K. H. Prins Frederik gisteren-avond niet verschenen. Eenige dagen geleden vond een con ducteur van de Parijsche tramway-maatschappij in een der wagens een brieventasch met 350,000 fr. Hij haastte zich deze aan den eigenaar, een schat rijk grondbezitter, terug te brengen en kreeg tot be looning 20 franks, welke hij nog moest deelen met den koetsier van de tramway. In welke steden van ons land naar verhouding de grootste effectenhandel, is, blijkt vrij duidelijk uit het verslag der telegrafie, waar aangegeven wordt hoeveel depêches, effecten be treffende, aan de verschillende kantoren zijn ont vangen en verzonden. Na Amsterdam, Botterdam en Den Haag, staat Groningen bovenaan op de lijst. Daar bedroeg het aantal effecten-depêches in 1880 ruim 7300 daarentegen in Arnhem b. v. nog geen 2500, in Utrecht 2500 enz. Trouwens in Groningen is in 't algemeen naar verhouding der bevolking het verkeer zeergroot. Haarlem noch Utrecht, Arnhem noch Leeuwar den kunnen in deze met haar wedijveren. In de Sennaar, tusschen den Tigris en den Euphraat, heeft men de loffelijke gewoonte om, wanneer de Koning niest, zich met een prikkelend voorwerp zoo lang aan het puntje van den neus te kittelen tot er een uitbarsting volgt geheel gelijk aan die van den koninklijken neus. Dit geluid, hetwelk allen in de aangrenzende kamers van het koninklijk vertrek moeten herha len, wordt in een oogenblik tot de troepen en de bewoners van den omtrek voortgeplant en weldra niest de gcheele stad, zoodat zelfs niemand over blijft om „we! bekomen 'tje" te wenschen. Als een staaltje hoe het er in som mige plaatsen van or.s land met de schutterij uitziet, wordt ons uit Leiden nog gemeld, dat daar het geheele jaar door geen geregelde schiet oefeningen worden gehouden. De schietbaan ligt onder Katwijk, een uur of anderhalf van de stad. Men heeft geen recht den schutters te gelasten daarheen te gaan en 't meerendeel bedankt er zuinig voor dat uit eigen beweging te doen. Van daar dat menige schutter er zelfs niet weet hoe een patroon in 't geweer wordt gelegd. Te Bordeaux heeft een schoenmaker een voet van een vrouw aan de justitie afge geven, die zijn hond ergens had opgescharreld en waaraan het dier op zijn gemak knabbelde. Een onderzoek wordt ingesteld van wie dat lichaams deel zou kunnen zijn. Uit de Bietlanden nabij de aanleg- steigers van de Suez-booten te Amsterdam, is Maandag-morgen het lijk opgehaald van een wel gekleed, doch onbekend manspersoon, die reeds in staat van ontbinding verkeerde. Uit Bourges (Frankrijk) wordt ge meld, dat de achtenswaardige pastoor van Jussy- le-Chaudrier sedert \ijf dagen uit zijne woning was verdwenen. Na lang zoeken heeft men zijn lijk gevonden, verborgen onder eenige bladeren. De ongelukkige was doodgeschoten. Tot dusver zijn de daders niet bekend. Gisteren-morgen heeft te Arnhem, de tweede algemeene vergadering plaats gehad van de Nederlandsche St. Gregoriusvereeniging tot bevordering van kerkelijke muziek. Het feest heeft volgens het vroeger door ons vermelde programma plaats gehad en werd vereerd door de tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. A. J, SchaepmanAartsbisschop van Utrecht en een groot getal Eerw. Heeren geestelijken, terwijl een koor van ruim 400 zangers de plechtigheid op luisterde. Vervolgens werd in een groote zaal van Musis Sacrum door de Eerw. Heeren M. A.J. LansL. de Sonnaviile, I. J. G. te Braake en C. H. Vermeulen over verschillende punten ter bevordering van den bloei der vereeniging het woord gevoerd, waarna een gemeenschappelijke maaitijd den feestdag besloot. Het noodlot geeft den mensch dikwijls de heelende zalf vroeger dan de wonden. Men spreekt veel van verlichting en men verlangt meer licht. Maar men hemel, wat helpt al dit licht als de menschen of geen oogen heb ben, of zij, die ze hebben, ze opzettelijk sluiten? Een enkel goed voornemen verfrischt het ziekbed van een verwoest leven. De bescheidenheid staat goed bij alle vrien den der deugd en is een licht en sieraad voor alle overigp deugden. De kwade luim is de grootste vijandin van onzen levenslust; zij is eene ziekelijke uiting van ons zenuwleven, lichaam of geest, of ook beide te gelijk kunnen er invloed op uitoefenen. Een verstandig mensch beschouwt elke kwade luim als datgene wat zij is als een werkelijk kwaad. Als wij er ons aan overgeven, zijn wij gebonden en leggen ons zeiven kluisters aan. Is het niet genoeg, dat we elkaar niet gelukkig kunnen maken? Moeten we elkaar ook nog van het ge noegen berooven, dat ieder hart zich vaak gunnen kan? En waar is de mensch, die in een slecht humeur is en daarbij braaf genoeg om het te verbergen, het alleen te dragen, zonder de vreugde om zich heen te verstoren Met de slechtste luim is het geheel als met de traagheid, want ze is eene soort van traagheid. Onze natuur helt er sterk toe over, en toch, als we maar eens de kracht hebben ons te vermanuen, dan gaat het werk ons frisch van de band eL in de bezigheid vinden we een waar genot. Kwade luim is het troetelkind van den booze. Niet tevreden onkruid onder het graan te zaaien, verblindt zij de oogen, zoodat zij de graankorrels uitroeit en het onkruid laat staan. O, treden we dan nimmer onze huiskamer binnen, zonder alle norschheid, vitzucht, knor righeid en kwaad humeur aan de deur te laten. Eene verzuchting. Man (op eene wande ling tot zijne vrouw)Zie eens vrouw, dat is die prachtige eik, waar ik u nu vijftien jaren gele den niet had moeten zien. Geketst. Koning Frederik II maakte op ze keren dag, in gezelschap van eenige generaals en den bekenden Quintus Gribus, dien toen den titel van hofraad droeg, een rijtoer door de omstreken van Berlijn. Onderweg ontmoetten zij een geestelijke die op flinke wijze op een fraaien schimmel zat. „Zie eens, Quintus, sprak de Koning spottend, „hoe deftig die pastoor te paard zit, ga hem mijn compliment eens maken." Quintus reed naar den geestelijke en zeide„hoe is 't mogelijk, heer pastoor, dat gij op zoo'n fraaien schimmel zit, terwijl uw Heer en Meester zich met een bescheiden ezel tevreden stelde? „Dat zou ook ik gaarne doen, „antwoordde de geestelijke, „maar sinds Zijne Majesteit alle ezels tot hofraad gepromoveerd heeft, zijn ze zeer zeldzaam geworden." Een kunststuk. A. Beste vriend, ik heb u eenige stukken lava uit Italië meêgebracht. B. Zoo, en waar hebt ge die gevonden? A. Die heb ik mij door den Vesuvius direct in mijn reistaschje laten spuwen. Bij een •weldadigheidsconcert. Hoeveel bedraagt de entree? Naar uw goedvinden. Hier hebt ge een dubbeltje Excuseer, mijn heer, 't goedvinden begint eerst bij een kwartje. Een gezondheidsmaatregel. Vrouw. Waar mag die ham toch gebleven zijn, die ik gisteren avond hier op tafel gezet heb? Man. Die heb ik opgegeten. Vrouw. De gansche ham? Man. Ja, dat was een gezondheidsmaatregel, ik heb altijd gehoord dat het erg ongezond is in een kamer te slapen waar eetwaren bewaard worden. Vooroefening. Rentenier van Schoffelen. Goeden morgen, mijnheer de rechter, hé wat doet ge daar. Rechter. Ja, ziet ge, mijnheer van Schoffelen, ik moet morgen voor de eerste maal eene terechtstelling bijworen en nu vang ik, om de noodige koelbloedigheid te verkrijgen, den ganschen dag vliegen en scheur ze de koppen af. Ook een genoegen. Ik kan waarlijk niet begrijpen hoe ge de visites van zoo'n vervelend mensch kunt afwachtenO, er is toch altijd nog een genoegen aan verbonden. Wat, gij vindt er zelfs genoegen in als hij komt? Neen, als hij gaat. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den Weleerw. heer C. Van der Jagt benoemd tot kapelaan te Velsen; den Weleerw. heer H. C. M. Puf kus tot kap. te Heilo; den Weleerw. heer J. L. H. Stams tot kap. te Voorburg; den Weleerw. heer C. A. Hammer tot kap. te Westwoud; den Weleerw. heer P. J. Buys tot kap. te Lisse; den Weleerw. heer W. J. M. Herscheit tot kap. van St. Jan den Dooper te Haarlemmermeer; den Weleerw. heer G. H. Holt tot kap. te Vlissingen; den Weleerw. heer P. Vromesteyn tot kap. te Volendam; den Weleerw. heer P. G. Wijtenburg tot kap. der O. L. V. Parochie te Schiedam; den Weleerw. heer C. H. L. Krul tot kap. der Parochie van de HH. Petrus en Paulus te Am sterdam; den Weleerw. heer G. H, II. J. Be Bruyn tot assistent in de Weeshuizen te Rotter dam; den Weleerw. heer C. J. Tholenaar tot assist, in het Gesticht der St. Josef's Gezellen- vereenigiug te Amsterdam, en den Weleerw. heer JL. Clarijs, op 15 Augustus 11. priester gewijd, tot assistent te Heinkenszand. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 28 Sept. Zondag-avond is een infanterist, alhier in garnizoen, ter wijl hij langs het Jaagpad van Spaarndam kwam, vermoedelijk door de duisternis in het Spaarne geloopen en verdronken. Zondag-middag heeft de werkman F. wonende aan den Burgwal, zich door een pistoolschot van het leven beroofd. Men vermoedt dat het ontslag uit den dienst bij zijn patroon, de aanleidende oorzaak is geweest tot deze wanhopige daad. Naar wij vernemen laat hij een weduwe en 5 kinderen in armoedige omstandigheden achter. De door de diakenen der Ned. Her vormde gemeente alhier gehouden turfcollecte heelt opgebracht de som van f 1128.82. De varkenmarkt zal dit jaar gehou den worden op Maandag 17, 24 en 31 Oct. en 7 Nov.de najaars-veemarkt op Woens dag 26 October a. s. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: G Bouwmeester en A E Tibboel; A G Brouwer en W A Waning; J Boeree en G Bool- man; H Handgraaf en J Alberts; J P Selraat en J G Mattiesing. Getrouwd: H Franse en W H Boon; A Heems kerk en J Kaarsgaren; W J Alderliesten en E ten Cate; J H Schiltman en S J van Honschoten; D Bouwer en E H Groeneveld; D Lodder en A F Hom burg; F van Honschoten en A C van Geneegen. Bevallen: W Snoek geb. Steenken d. C v. Veen geb. Oudshoorn d. M Hamers geb. v. d. Wel z. M L Rueter geb. Wijnman z. A Peters geb. van Es d. S J Lijdsman geb. Springveld z. E Swart geb. Dasberg d. M Terhorst geb. Daniels z A Nelis- sen geb. Huel d. A C v. Gastel geb. Timmers z. M Waning geb. Bouwer z. CP Hubbers geb. Diks z. A Metten geb. v. d. Hoek z. I C v. d Anker geb. v. Dinter z. AM Klijn geb. v. Galen z. A Bos geb. v. Bilderbeek d. I Nienkemper geb. Rich ters d. AM Rooij geb. de Smit z. C Hangjas geb. Bogaart d. E Rietman geb. Dernison z. N de Vries geb. Simons z. F M de Graaff geb. Hooger- werf z. J v. Poolen geb. Mutz d. S Gerritsen geb. Groeneveld d. D Weijers geb. Storm d. A G E Peereboom geb. Scheelings z. C Willemse geb. Klin- gers d. Overleden: D v. Soest 26 j. Zijlstraat; A v. Santé 96 j. Brouwersvaart; C A v. d. Nouwland 24 dg. z. Koksteeg; H Snoek 1 dg. d. de Witstraat; Dr. G F Pop Kruisweg; E J J Klein 7 mn. d. K. Laken straat; M J Tieskens 4 mn d. Heerenveat; C Lan- geveld 8 mn. d. Kin derhuis vest; G Jole 68 j. echtg. v. W Vredendaal Raaks; Een als levenl. aangeg. kind van het mannelijk geslacht van H Lijnzaad; Kraaijenh- gracht; W J Akersloot 2 j. z. Hagelstraat; AA Smit 6 mn. d. Bakkersloot; J B P Baale 3 j. d. Bar- teljorisstraat; A Knots 91 j. Wed. P v. Rijnswou Leidsche Vaart; E J v. d. Nieuwerhof 2 j. d. Nieuwe Groenmarkt; J Fokker 40 j. Burgwal. Zoo ooit iemand, op muzikaal terrein, dsor het vervul len van een nationalen plicht, zich verdienstelijk heeft gemaakt, dan is het zeker de heer Dan. de Langedie daardoor dan ook aanspraak heeft op algemeene dankbaar heid en waardeering. Immer» 't is deze eminente kunste naar, die het initiatief nam om de lang vergeten werken onzer geniale oud-Nederlandsche componisten aan de ver getelheid te ontrukken, door ze, met behulp van een klein doch élite corps, opnieuw ten uitvoer te brengen. Terecht begreep de heer de Langedat daar waar de vervaardigers van plastische kunstjuweelen dooreen dankbare natie hoog in eere gehouden worden, ook de scheppers van geniale toonwerken aanspraak hebben om bij het nageslacht in een lofwaardig en voortdurend aandenken te mogen blij ven. Wellicht is de onverzadigbare jacht naar het nieuwe, de oorzaak dat zoovele meesterstukken van oud-Nederl. toonkunstenaren der vergetelheid prijs gegeven worden. Dat is miskenning, verguizing van vaderlaudsche verdien sten. Nederland dat in de 14e tot en met de 16e eeuw de geboortegrond was van een verbazend groot aantal muzikale genieën, van mannen als Orlandus Lassius, Okenhèim, Josquino, Sweelinck, WanningGombert, Arkadelt, Gaudimel (de leermeester van Palestrina), Ne derland, dat in die eenwen een muzikale ontwikkeling ten toon spreidde, die geen laad ter wereld kan aanwijzen, Nederland, dat zijue musici zag vergoden aan bijna alle Europeesche hoven, Nederland, waarheen van heinde en verre vreemdelingen heenstroomden om er hunne muzikale opleiding te ontvangen of hunne eindstudiën te volbren gen, Nederland mag niet ontdaan worden van den glans en luister, waardoor het in vroegere eeuwen in 't beschaafd Europa, op muzikaal terrein, heerlijk schitterde. Eere derhalve aan den heer de Lange voor zijne be moeiingen ten opzichte der vaderlaudsche kunst; zijn streven om de meesterstukken onzer vaderen op nieuw tot hun recht te doen komen, verdient materiëelen en intellectueelen steun van allen die het goed meenen met de kunst in 't algemeen, met de vaderlandsche in 't bi zonder. Aan een uitgebreid veld ter bearbeiding zal het den heer de Lange niet ontbreken. Als we nagaan dat alleen Orlandus Lassius in zijn leven 1572 geestelijke liederen en nog 765 andere toonwerken heeft vervaardigd, dan meenen we dat er voor'shands wel geen gebrek zal zijn aan materiaal voor concerten, zooals wij, eenige dagen geleden, het genoegen hadden te hooren. Waar flinke krachten samenwerken is de goede uitslag verzekerd. De waarheid dier woorden ondervonden we Zaterdag jl. op het buitengewoon concert der Bach-ver eeniging in de St. Bavo kerk alhier. Met onverdeeld ge not hebben we dit concert bijgewoond, 't Was imposant. De gansche uitvoering droeg den stempel eener diepdoor dachte studie van de werken der oude toonkunstenaren. Koren en soli werden onberispelijk rein en fraai gezongen. Het motet: Amen dico vobis van Orlandus Lassius en het Agnus Dei van Obrecht brachten een machtigen indruk op ods te weeg, vooral het laatstgenoemde nummer.'t Was voor ons katholiek gemoed geestverheffend, langs de statige en indrukwekkende gewelven der St. Bavo, zij het ook onder andere omstandigheden dau die waaraan wij gewoon zijn, de heerlijke woorden te hooren weergalmen: Agnus Deiqui tollis peccata mundi, miserere nobis Eene uitgewerkte ontleding van dit concert te geven, laat ons bestek niet toe. Wij vatten onze beoordeeling samen in korte woorden en constateeren mitsdien dat deze uitvoering eene in alle opzichten uitmuntend ge slaagde was en geheel beantwoordde aan het beoogde doel om n.l. de meesterstukken van mannen van genie uit vroegeren tijd bekend en bemind te maken en deze oude kunstj uweelen aan de vergetelheid te ontrukken. Hulde aan den heer de Lange die voor zulk een edel doel het initiatief nam, hulde aan de dames Gips, Timmers Esser, Gripekoven en Eellman en de heeren Bruck, Rogmans, Messchaert, Spoel en Bastiaans, die er hunne gewaardeerde medewerking toe verleenden en ten slotte dank aan het Bestuur der Bach-vereeniging, dat ons in staat stelde de primeurs "an eene inderdaad grootsche onderneming op muzikaal gebied te genieten. HAABLEM, 26 September. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 11,50 a 12,75; wittedito f 9,60 a 13,— rogge ƒ7.50 a 8.haver 4,a 4,55; gerst/5.a 6. duivenboonen -,a 8,10; bruineb. f bruin mosterdz. akarweizaad fa per kilo, oliezaad -— kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-, ALKMAAR23 September. Granen. Men besteedde voor tarwe 8,50 a 12,rogge 8,50 a 9,25, gerst 5,25 a 6,dito chev. f 6,50 a 7,50, haver 3,50 a f4,75, paardenboonen f 7,a-,bruine dito 10,25 a ƒ11,duiven dito f -,kanariezaad rood mosterdzaad 21,geel dito 16 a karwijzasd 13, 13,75 a blauw maanzaad 17, groene erwten ƒ10,a 18,grauwe dito a 18,vale dit. 9,50 a 17 Witte a 23 Sept. Aangevoerd 544 stapels kaas, wegende 118,768 kilo; de prijzen waren voor kleine f 87,50 commiasie- 34,middelbare f 36,—, laagste 118. 26 Sept. Ter veemarkt werden verkocht 7 koeien van f220 a 260, 114 kalveren van f 40 a 115, 6 nuchtere dito van f 9 a 17, 1043 schapen f 21 a 38, 66 varkens f 54 a 64 c. 35 magere 16 a 22 c. per kilo. ALKMAAR, 24 Sept. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt35 koeien ƒ150 a 210,10 nuchtere kalveren 10.a 17, vette kalveren a 298 schapen 12 a 35, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 162 ma gere dito /Sa 12, 4 bokken 4 a 11, - paarden a lammeren f a - LONDEN26 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 300, Schapen en Lammeren 9,000, Kalveren 300. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/4 a 5/-. LEIDEN24 Sept. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 11 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer-11 a f 11,50, 9 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50, f 8.10 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 11 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- ƒ4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 6 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per vat 1ste qual. ƒ69.— a 73.—, 2de qual. f63.— a 67.—. SCHIEDAM, 27 Sept. Moutwijn, per ned. vat 16,JeDever f 21,50, spoeling f 0,90 dito commissie fl, HOORN, 24 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 12 heet. tarwe f 12,3 heet. rogge f7,50, 14 heet. gerst 6,25, 50 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 20,50 a karwijzaad f 14,12 heet. boonen: heet bruine f 13,50 gele heet. paardeboonen f -,a 47 heet. erwten 13, f— heet. groene 14,50 heet. grauwe 18, heet. witte 14,250 heet. aardappelen 2,60 a 3,20 alles per heet.; 1200 manden appelen 1.50 a 2.kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 40 paarden van f 60 tot 200. veulens f a 36 koeien van f 130 tot 200, 21 kal veren van 13 tot 26, 250 schapen van 23 tot 30 95 lammeren van 17 tot 20, 125 varkens van 16 a 25 7 zeugeD van 30 tot 50, 270 biggen van f 6. 10.bokken f -.a-,geiten f -,a tot- AMSTERDAM, 26 September. Ter veemarkt waren aangevoerd 660 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,82, dito 2de qualiteit 0,75, dito 3de qualiteit 0,70 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 270, 6 graskalv. 18 a 38; 36 nuchtere kalfk 8 a 14, 121 schapen en lammeren 28 a 18, 384 vette varkens 50 a 57 c.; beiden per kilo. 15 biggen 7 a 11; paarden a FURMEREND, 27 Sept. Kaas: aangevoerd 372 stapels prijs der kleine kaas f 35,middelbare Boter 1,35 a 1.45 per kilo. Runderen: aangevoerd 386 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aaDvoer 66 stuks, prijs 70 a 90c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 69 stuks, prijs f 10 a 28 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 62 stuks, prijs 52 62 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan roer 60 stuks, prijs f 18 a 32 per stuk met stuggen, handel.Biggenaanvoer 356 stuks, prijs f 7a 11, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 2958 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren a per 100 stuk kopboter a kippen eenden a c.; kipeieren 4,50 a 5, eendeneieren f4,per 100 stuks. ^ROTTERDAM, 27 Sept. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 1 paard, 1173 runderen 350 vette- en graskalveren 5 nuchtere kalveren. 1474 scha pen of lammeren, 332 varkens, 244 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 84 c. 2de qual. 76 c., 3de qnal. 65 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 85 c., schapen 85 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 59 tot 60 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 88/8 ton, 81/16 tonnen, 2498 stukken a kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 68, 2e qualit. f 62, 3de qual. f 58. Amsterdam 27 September 1881. Prijzen der onderstaande effecten genotee pCt. de koer Nederland. Certif. Werk. Schuld21/» 676/'s 8 s tr r 4 Hongarije. Okl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli)5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 3 Husland. bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Amst. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2004800 1 200—1200. 2 binnenl. 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 5 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 4'/j 1877 4 Columbia. Obligatien4'/, Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Eipl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel OblA'/i 1875 5»/, Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatscb. Aand. 5 Baltische Spw. Aand. .8 Jelez Griasi Obl5 Kiew-Brest Aand5 Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morschansk Sysran Aand. Riascbk Wiasma Rumenie. Aandeelen Spw Amerika. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PREMIE-LEENIN GEN Nederland. Loten Amsterdam 100 Rotterdam. p Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854 1860 1864 Rusland. 1864S 18665 Geldkoers, prolongatie 5 pet. 5 5 dir. 807/s 102s/« 95 V. 83 86 65'/» 667/u 52"/,, 987/8 79'/,» #3'/, 26»/,, 46'/, 25'/» 25 41'/, 159/.. 14'/» 93'/, 112'/» H5s/s 35 197/„ 16'/,, 119'/» 146 U7'/, 74 147 152 22'/, 52'/, 132'/, 53'/» 88 62 92'/» 71 70'/, 56 138 46'/» 134 105'/, 109 102'/» 96 105 112'/» 148 146 143 LAATSTE BERICHT. ROME, 27 Sept. Reeds hebben ongeveer 300 bisschoppen doen weten, dat zij aan wezig zullen zijn bij de canonisatie op 8 December vastgesteld, en bp de consisto ries, die daaraan zullen voorafgaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3