>!ARKTBFJUCHTE\r BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Rust. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Haarlem. 5 Oct. Bij de gehouden aanbesteding voor het leveren der fourages voor de alhier in garnizoen liggende cava lerie gedurende het tijdvak van 1 Nov. 1881 tot eu met 31 Oct. 1882, was de minste inschrijver de heer R. A. M. Grippeling alhier en wel voor f 10,60 de 100 kg. haver, f 59, de 1000 kg. hooi en f 48 de 1000 kg. stroo. De levering is aan genoemden heer gegund. genwoordig zijn er op die fokkerij tusschen de twintig en dertig duizend stuks, en over drie of vier jaar zal hun getal zeker moeilijk te bere kenen zijn. Hunne voeding kost omstreeks vier shilling per dozijn in het jaar, en zij worden in New-York verkocht voor vijftig tot zeventig shillings per dozijn. Maandag-avond iseen personentrein van de Holl. IJzeren Spoorweg Maatsch. nabij Rotterdam gederailleerd, bij welk ongeval helaas 2 personen werden gedood en 7 gekwetst. Plicht verzuim van een der ambtenaren der genoemde Maatschappij schijnt de oorzaak te zijn van dit vreeselijk ongeluk. In 1 87 8 waren er hier te lande ge middeld ongeveer 5 geneeskundigen op iedere 10000-tal inwoners, afwisselend van 2 in Lim burg tot 6.5 in Zuid-Holland en in Utrecht. Het volstrekte getal wisselde af van 31 in Drente tot 495 in Zuid-Holland, maar het was in tien jaren tijds afgenomen met ruim 350 beoefenaren der geneeskunde, hoofdzakelijk omdat het aantal plattelands-en stedelijke heelmeesters sterk ver mindert, terwijl er alleen eenige toeneming is van doctoren met algemeene bevoegdheid. Tot het vak der geneeskunde behooren in ons land nog 61 tandmeesters, 715 vroedvrouwen, 711 apothekers en 125 drogisten. Tweelingzusters, woonachtig op het Weduwenhof te Amsterdam, genoten dezer dagen het voorrecht haar tachtigsten verjaardag te be leven. Beiden mogen zich nog in het genot van gezonde vtrmogens verheugen. Figaro weet betreffende den dezerda- gen te Parijs overleden clown Auriol het volgen de voorval te verhalen, dat dezen indertijd te St-Petersburg is overkomen. Op zekeren avond zou Auriol in een particulier huis zijn kunsten vertoonen, en moest, om daar te komen, de Ne- wa over haar grootste breedte passeeren. Het was midden in den winter. Auriol had zich te huis in zijn clowns-costuum gekleed, daarover zijn pels aangetrokken, met overschoenen en pelsmuts. Hij huurde een slede en begaf zich op wegdoch midden op het ijs hield de isvoschik (koetsier) plotseling stil, om in de nachtelijke eenzaamheid het kleine en schijnbaar zoo zwakke manneke, dat hij moest vervoeren, te berooven en mis schien wel tedooden. Auriol, over zulk eene vreemde pantomime niet op zijn gemak, komt op een ge lukkigen inval. Zich snel van zijn bovenkleeren ontdoende en uit de slede springende, voert hij, potsierlijk uitgedost en zoo buigzaam als een panter, voor de oogen van den verschrikten koet sier de zonderlingste sprongen en halsbrekende buitelingen uit. „De duivel roept de isvoschik meer dood dan levend, en valt met het aange zicht op het ijs. Auriol pakt zijn kleederen bij elkander, springt in de slede en bereikt nog juist op tijd de plaats zijner bestemming. Den volgenden dag werd de koetsier dood op het ijs gevonden. De Koningvan België heefteenepr ij s- vraag uitgeschreven en daaraan den vorstelijken prijs van 35,000 franks verbonden voor het beste plan om groote steden van goed en goedkoop drinkwater te voorzien. De mededingers moeten hunne geschriften voor 1 Jan. 1882 inleveren bij den Minister van Biunenlandsche Zaken. Vreem delingen zijn hierbij van de mededinging uitge sloten. In de veenkolonie Appelscha zijn 72 personen, die patent hebben als tapper van ster ken drank. Dat is ongeveer één tapper op de 25 personen, de zuigelingen meegeteld. In het wedden zijn de Engelschen de baas! De trein houdt stil. Uit een rijtuig le klas treedt Lord Y. met een velocipède bij zich. Fluks springt hij er op en rijdt als een pijl uit een boog naar het postkantoor van het plaatsje. Binnen 3 of 5 minuten, de tijd dat de trein op houdt, is hij terug, stapt weer in en herhaalt deze zonderlinge' handelwijze aan ieder station der baan. De rede 's Avonds in de club te Londen komen er .even zooveel brieven aan als er haltes op de route waren, die Lord Y, dien morgen had afgelegd. Onze Mylord had gewed de minuten van oponthoud zich ten nutte te maken om eigenhandig op ieder postkantoor een briefin de bus te werpen. Gelukkig voor de spoorwegmaatschappij dat de trein overal op tijd aankwam en vertrok, anders was zoo'n Engelschman in staat de maatschappij een proces aan te doen. Dit zou de goede zijde zijn, indien de Engelsche Lord de moeite wilde doen het kanaal over te steken om zijn vlugheid op onze lijnen t be proeven! Hoe belangrijkde verzending van visch door de Duitsche posterijen in de laatste jaren is toegenomen kan uit de volgende cijfers van 1880 blijken. Er werden toen nl. per post 715.160 pakketten met visch en 918,370 kruis band-voorwerpen verzonden. De postwissels voor vischverzendingen waren 415,716 in getal en be droegen te zamen 3,897,550 Mark. liet interes santste cijfer is dat van 14,169 pakketten, die niet aan de geadresseerden bezorgd konden wor den en derhalve door de postadministratie werden verkocht, terwijl 3562 pakketten aan de afzen ders teruggingen. De inhoud zal echter inmiddels wel niet aan smakelijkheid hebben gewonnen 1 Door den Hongaarschen Ministervan Landbouw is te Pest een „monsterwijnkelder" ingericht, die onder toezicht van den minis- terieelen commissaris van wijnbouw staat. Het doel van dien kelder is, volgens een officieele circulaire, den Hongaarschen wijnfabrikanteu ge legenheid te geven om hun waar ten toon te stellen, zoodat binnen-en buitenlandsche kooplie den zich kunnen vergewissen van de hoedanig heid, hoeveelheid en prijs der voornaamste wijnen die in voorraad zijn. Daardoor zal de betrekking tusschen kooper en verkooper gemakkelijk gemaakt en eerstgenoemde tevens beschermd worden te gen het winstbejag van niet altijd even nauwge zette makelaars. Onder den eigenaardiger: titel„Paris Mensonge" zal onder redactie van Alexandre Weill een blad verschijnen, „telkens wanneer ik een logen heb tegen te spreken en een waarheid mede te deelen" zegt hij. Het blad zal 10 cen times kosten, geen abonnement geven en geen advertenties of reclames opnemen. Ook op den spoorweg tusschen Rot terdam en Dordrecht is het voorgekomen dat eene brug niet „opgezet" was toen er eer. trein over reed. Fr ontstond een schok, gelukkig zonder verder gevolg doordat de trein langzaam reed. Duitsche reizigers loopen thans ons land af met teekeningen van zinken doodkisten en doen hunne aanbiedingen tot levering dier kisten op de eerste plaats aan bezorgers var. begrafenissen. Een Engelschman is het Kanaal over gestoken om te trachten de duif te koopen, welke den eersten prijs te Lissabon behaald heeft. Het is hem gelukt; voor 1100 franks deed de heer F. de Vester te Charleroi afstand van zijn eigendom. De Heer Prot, ondernemer van publieke vermakelijkheden te Amsterdam kocht in 1879 een stuk grond» in de Plantage, grenzende aan de huizen van de heeren N. H. v. V., F. J. W. H. S. en P. G. Door het gerucht dat daarop een zomerthéater zou worden gebouwd minder aangenaam verrast, gingen deze heeren eene over eenkomst aan die in de haast en slechts met podlood gesteld werd en waarbij de Heer G. zich verbond den grond te trachten te koopen en dien mot een servituut le belasten, krachtens hetwelk nimmer een soortgelijke inrichting daarop mocht worden gebouwd: daarentegen verbonden zich de Heer S. om f 10,000, de Heer v. V. f5000 aan den Heer G. te betalen. De Heer G. volvoerde zijn last met succes en vroeg nu de genoemde sommen. De heer v. V. weigerde op grond dat hij zich verplicht rekende te moeten betalen, wanneer de Heer G. verlies had geleden bij den wederverkoop van den grond, hetgeen niet het geval was geweest. De Heer G. meende in ieder geval recht op de bepaalde som te hebben, en van daar de procedure. De arrondissements rechtbank stelde den Heer v. V. in het gelijk en de zaak werd nu, in hooger beroep voor het gerechtshof alhier behandeld. Het Hof, uitspraak doende, heeft het vonnis der rechtbank vernietigd en zich vereenigd met de opvatting van den Heer G. en den Heer v. V. alsnog tot voldoening der som veroordeeld. Het schijnt thans te blijken, dat Prins Frederik geen notarieel testament nagelaten heeft, doch dat er een eigenhandig geschreven uiterste wilsbeschikking is, waarvan de bepalingen door de erfgenamen als verbindend worden beschouwd. De pi ins had het bestaan van dit stuk, en de plaats waar het geborgen was, medegedeeld aan zijn hofmaarschalk, graaf van Limburg Stirum, die ook met de zelfstandige regeling der nala tenschap werd belast ten gevolge waarvan de graaf als executeur-testamentair erkend is. De bepa lingen van dezen uitersten wil betreffen hoofdza kelijk zijne bedienden, waarvan de oudsten pen sioen krijgen en de jongeren eene som gelds, terwijl ook liefdadige en andere instellingen zijn bedacht. Dat de Koning of Prins Alexander eenig legaat hebben ontvangen, is onjuist, en de veronderstellingen omtrent de grootheid van de nalatenschap zijn zonder grond. Het is nog niet mogelijk, van al de bezittingen van den Prins eene taxatie te maken, waartoe maanden gevorderd worden; een jaar zal zelfs wel verloopen met het opmaken van den geheelen inventaris. De Prins van Wied voerde reeds het beheer over de goederen in Neuland gelegen, terwijl Prins Frederik nog leefde. Hij die aan zijne kinderen zijn eigen gebreken vertelt, die zijne kinderen bestraft voor hetgeen hij zelve dagelijks doet, die beveelt zonder erop te letten of hij gehoorzaamd wordt, die dreigt zonder te straffen, verliest de achting zijner telgen. Alleen getrouwe, met toewijding bewezen diensten van den eeuen, en dankbare erkenning en ruiterlijke waardeering van den anderen kant, kunnen werkgevers eu arbeiders zoo nauw ver binden, dat zij gevoelen hoe onafscheidelijk hunne wederzijdsche belangen zijn. „Economie" is eeu woord, dat maar al te zeer misbruikt wordt. De meesten vatten het op als synoniem met geid opsparen, alsof economie in zekeren zin niets anders was dan vrekkig of gierig zijn. Maar het woord ir de ware betee- kenis is de kunst van huishouden, het verstandig overleg, waarbij we onzen tijd, onze gezondheid en kracht zoo besteden, dat wij er de beste uikomsten van mogen verwachten. De tijd dien men aan de verpleging van het lichaam besteedt is geenszins verloren. Ook als het gevoederd wordt en zich uitrust, bewijst het paard diensten aan zijn meester Ook het lichaam heeft van tijd tot tijd behoefte aan rust, ten einde den arbeid met vernieuwden moed en lust te kunnen hervatten. De boog die altijd gespan nen is verslapt of breekt. Lichaam en ziel ver langen naar rust. Wie te veel doet, doet niets. De gloed van den ijver moet beteugeld worden, opdat hij niet uitdoove. Te veel olie in de lamp dooft het licht. Ook in onze werkzaamheden moeten wij zooveel mogelijk den gulden midden weg bewandelen. Het bezoek. Overste van Bommelen had bij dagorder aan zijne ondergeschikte officieren ten strengste verboden zich in burgerkleeding op straat te vertoonen. Zijn adjudant, luitenant van Peu teren, stoorde zich echter niet aan het uitdruk kelijk bevel van zijn chef. Op zekeren dag name lijk, maakte hij, uitgedost in een keurig fantaisie- pakje, eene wandeling in de garnizoensstad. Het verraderlijke toeval speelde hem parten. Eensklaps ontmoet hij zijn gestrengen chef. Aan ontwijken viel niet te denken. Hij nam dus zijne toevlucht tot eene list, nadert den overste en zegt met het leukste gezicht, zonder blikken of blozen „Overste zou u de goedheid willen hebben mij te zeggen waar de luitenant-adjudant van Peuteren woont, ik ben zijn broeder." „Hoogstraat no. 127," sprak de overste en ging zijns weegs. Des ande ren daags verschijnt de luitenant, als naar ge woonte, op het morgen-rapport, nog innig ver heugd over het welslagen van zijn list var. den vorigen dag. Na afloop der werkzaamheden wendt de overste zich tot den luitenant-adjudant en zegt: „Hoor eens, mijnheer van Peuteren, als mijnheer uw broeder u nogmaals komt bezoeken, dan krijgt ge van mij 30 dagen arrest, begrepen?" Oorzaak en gevolg- Als men een neger om een paar vleeschkleurige handschoenen zendt, wat brengt hij dan? -9}j,vmz uovd u»g Individueele beschouwing. Berggids. In de geheele streek treft men geen schooner ge zicht. Van dit punt uit kunnen de dames en heeren 32 bierhuizen zien. Raadsel. Waarom zingt de zwaan voor zijn dood? •WIK/ UiBllïZ .193111 )91U pOOp uC\t VU C}1( fVpiilQ Daltonisme. Rechter. Rampzalige, hoe kwam je er toe dit nieuwe 2'/j cent-stuk voor een goud tientje uit te geven Beschuldigde, 't Geschiedde zonder opzet, mijnheer de rechter; ik lijd vreese lijk aan kleurenblindheid. Flegmatiek. Bediende. Mijnheer, ik heb een kleine ontdekking gedaan. Patroon (vroolijk). Wel dan feliciteer ik je. Een tweede Amerika zeker. Bediende. Pardon, pardon. De fabriek staat in brand! Miinchhausen in Canada. Een Gasconjer was aan het vertellen. „Neen maar, zoo koud als het in Canada kan wezen zeide hij daar hebt ge geen denkbeeld van. Ik ben daar onlangs op reis, er komt mij een beer tegen. Schielijk haal ik mijn pistool voor den dag, doe er kruit in en daar heb ik mijne kogels ver lorenWat te doen? Fluks besloten, spuw ik in der. loop enrich tig; het vocht was in een oogwenk bevroren, ik haal den haan over, brand los en de beer tuimelt in de sneeuw." Zaterdag-nacht 11. is een 23-jarig werkman in beschonken toestand alhier in de Nieuwegracht geloopen en verdronken. LI. Zaterdag-avond heeft een hevige vechtpartij plaats gehad in eene tapperij in de Jansstraat alhier, tusschen ongeveer 30 huzaren, infanteristen en burgers, waar bij enkele zijn verwond geraakt, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Ook de politiebeambten, die tusschen- beiden kwamen, werden mishandeld. Twee der belhamels werden in arrest genomen. In de tapperij werden verscheidene glazen vernield en bij een broodbakker, naast de kroeg woonachtig, drie glasruiten stuk ge slagen. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: J van Gelder en A M Smits; P J Kernekamp en J M Smink; J Ivens en E C Klijné. Getrouwd: Mr. II J van Heijst en Jonkvr. C L van Styrum; W le Noble en C J de Vries; B Lerette en H Vermeij; J J Jonker en G van Santé; J Sehulte en C G Oldenberger; H Lijcklama en C C Kennik; J Kroon van Diest en C H Sebil; J H Nieman en J Scbreuders; J W Serné en M J T Koppen. Bevallen: S van Liemt geb. Althoff z. E Kuijt geb. Waalcwijn d. AC Born geb. Merz d. G Kui per geb. Heemskerk d. E Rasen geb. v. Eoozenbeek z. AC Wragge geb. Wijkhuizen z. MA Soorbeek geb. de Nijs z. N Dweelaard geb. Veldstra d. C W van Blankensteijn geb. Littooij d. E Vergers geb. Walter d. A H v. d. Meer geb. Smit d. A Baruch geb. Arps z. C Heijuerman geb. Scheelings d. J M v. d. Veldt geb. Smit z. IJ H v. d. W al geb. Noort d. ME v. Schoonhoven geb. Helle z. CE Verkerk geb. Wiesman d. C G Uitendaal geb. Kuij- pers d. M Mulder geb. Kamp d. Overleden: A C C de Koe 7 mn. d. Hondeusteeg; G J v. d. Boogaard 25 j. Leidsche vaart; P Wapstra 51 j. Damstraat; J L Sparreboom 7 mn. z. Ged. Kraaijenh. Gracht; - J Balt 23 j. Schootersingel; L Ruifrok 9 mn. z. Rozensteeg; J M Rijbroek 9 mn. d. Vrouwensteeg; M H Olijdam 77 j. Minnebroeder- steeg. 13,50 a blauw maanzaad 16, groene erwten 10,a 18,grauwe dito a 18,vale dit. 0,50 a 17 Witte a— 30 Sept. Aangevoerd 577 stapels kaaswegende 126,212 kilo; de prijzen waren voor kleine f 37,50 commissie- 35,middelbare f 36,50, laagste f22. 3 Oct. Ter veemarkt werden veikocbt 14 koeien van f180 a 280, 86 kalveren van f 40 a 120, 11 nuchtere dito van f 10 a 18, 1372 schapen f 21 a 36, 68 varkens f 52 a 62 c. 25 magere 18 a 22 c. per kilo. ALKMAAR, 1 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt23 koeien 90 a 210, 14 nuchtere kalveien 10.a 17, vette kalveren a 431 schapen J 12 a 33, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 94 ma gere dito ƒ6 a 10, 4 bokken 4 a 9, 11 paarden 70 a 400, lammeren f a .LONDEN3 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3200, Schapen en Lammeren 9,000, Kalveren 200. Zwijnen Prijzen: Beste Runderen 4/- a 5/8 Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/8 Zwijnen 4/6 a 5/2. LEIDEN, 1 Oct. Aan de markt van heden waien de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 11 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50, 9 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50, f 8.10 heet. gerst zomer- 6.— a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 11 heet. haver, zware- 5,a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 6 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per 1vat 1ste qnal. ƒ69.a 73.2de qual. f63.— a 67.—. SCHIEDAM, 4 Oct. Moutwijn, per ned. vat fl5,75, Jenever f 21,25, spoeling f 1,10 dito commissie fl,10 HOORN, V Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren d. granen al? volgt: 7 heet. tarwe f 11,25, 1 heet. rogge f7,00, 29 heet. gerst 6,33 heet. haver f 5,00 mosterdzaad f 20,75 a karwijzaad f 14,67 heet. boonen: heet bruine f 12,50 gele heet. paardeboonen f -,a 38 heet. erwten 14,50 fheet. groene ƒ13,00 heet. grauwe 18, heel. witte 550 heet. aardappelen 2,50 a 3, alles per heet.; 1400 manden appelen 1.50 a 2.kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 40 paarden van f 70 tot 250. veulens f a 30 koeien vaa f 100 tot 180, 10 kal veren van 16 tot 23, 350 schapen van J 24 tot 34 100 lammeren van 15 tot 20, 79 varkens van 16 a 25 7 zeuger van 25 tot 55, 410 biggen van f6. 10,—; bokken f -.a-,geiten f -,a tot- AMSTERDAM, 3 October. Ter veemarkt waren aangevoerd 448 runderenvan welke de prijzen waren lste qualiteit 0,84, dito 2de qualiteit 0,76, dito 3de qualiteit ƒ0,70 per kilo;melk- en kalfkoeien f 140 a 260, - graskalv. a 8 nuchtere kalfk 8 a 14, 8 schapen en lammeren a vette varkens a -c.; heiden per kilo. biggen - a paarden a PURMEREND, 4 Oct. Kaas: aangevoerd 450 stapels prijs der kleine kaas f 37,middelbare 34, ROTTERDAM, 4 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: 2 paard, 1670 runderen 427 vette- en graskalveren 5 nuchtere kalveren, 898 scha pen of lammeren, 222 varkens, 237 biggen, 2 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 85 c. 2de qual. 68 c., 3de qual. 47 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 95 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van wei varkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 57 tot 58 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 ton, 74/16 tonnen, 2570 stukken a 1/2 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 72, 2e qualit. f 68, 3de qual. f 64 Amsterdam 4 October 1881. Prijzen der onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/, u 8 v n n 4 Hongarije. Obl. Leening 18676 Goud leening5 Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (Mei—Nor.)6 zilver (Jan.Juli) 5 Portugal. Obl. buitenl. 1853/78 8 Rusland, bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69. 4 1877 Arast. L 20-100 5 Spanje. Obl. buitenl. 2001800 1 200—1200. 2 binnenl. f 1250025000. 1 1000—50001 500—5000 2 Turkije. Obl. Alg. Schuld 1865 5 ii a 1869 6 Egypte. Obl. Leening 1876 6 N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 41/: nu a 1877 4 Columbia. Obligatien4 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bauk dirid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aand M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl41/, 1875 5"/, Italië. Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rusland. Gr. Spw. Maatsch. Aand. 5 Baltiache Spw. Aand. .8 Jelez Griaai Obl5 Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. ƒ1000. 5 Morachnnsk Syaran Aand. 5 Riaschk Wiasma 5 Rumenie. Aandeelen Spw. di Amerika. Chicago N. W. Ccrt. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kaunas Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam 100 S Rotterdam3 Gemeente Crediet. 8 Belgie. Stad Antwerpen 1874 8 Oostenrijk. Staatsl. 18544 18605 1864 Rusland. 1864J 1866. 6 Geldkoers, prolongatie 4 pet. genoteer de koers. 67'/, 797/ls 102'/, 95'/, 82'/, 87'/, 65 V, 66'/i, 527/, 98'/, 79'/. 93 27 475/, 25'/, 253/a 44'/, 14 17 957/„ 11»/, 1153/, 363/, 19 153/s 119»/, 144'/, 117'/, 73»/, 147 152 V, 22'/, 53'/, 133'/, 88'/, 62 92?/, 71'/, 71'/, 61 135'/, 447/,, 133'/, 106 109»/, 102'/, 96'/, 97'/, 106'/, 112'/, 148'/, 1467/, 142'/, HAARLEM, 3 October. Ter graanmarkt van heden gedaan: roode tarwe 11,25 a 11,50; wittedito f 8,a 12,87 rogge ƒ7.40 a 8.haver 4,50 a 4,75; gerst 5.a 7.10 duivenboonen 8,a 8,25; bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad f a per kilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f -, ALKMAAR30 September. Granen. Men besteedde voor tarwe f 9,00 a 12,rogge 8,50 a 9,25, gerst 5,50 a 6,—, dito chev. 6,50 a 7,50, haver ƒ3,50 a f4,75, paardenboonen 7,a-,bruine dito J 10,50 a 11,25, duiven dito kanariezaad f rood mosterdzaad 21,geel dito 15 a karwijzaad 13, LONDEN, 4 October. Aau den Standard wordt uit Durban geseind, dat de berichten uit Pretoria ongunstig luiden. Het verzet tegen de overeenkomst is hevig. De oppo santen gebruiken bedreigingen en de toe stand is kritiek. ADEN, 4 October. In de laatste acht dagen heeft zich hier geen geval van cho lera voorgedaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3