MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten. Voor geest en hart. Het geheim van sparen. Allerlei. *7. soorten van vischlijm voor gebruik in spijzen, voor het glanzen van behangselpapieren enz. voortreffelijk vet en oliën, alsmede albumine uit vischkuit. Ook is het hem gelukt uit de inge wanden der visschen, die men vroeger als bijna zonder waarde beschouwde, een zeer goede olie te maken voor het smeren van werktuigen. Zekere Charles P.. als kassier aan een bankiershuis in de wijk Vivienne te Parijs ver bonden is in hechtenis genomen wegens het verduisteren van gelden tot een bedrag van 120,000 franks. De man had een ongelooflijken arbeid aan het vervalschen zijner boeken ten koste gelegd. Er bestaat bij Nieuw Orleans een fa briek van Amerikaansche oudheden, die bestuurd wordt door een gewezen bediende van den ver maarden Barnum en waar verscheidene beeld houwers werkzaam zijn. Men laat steenblokken uit het noorden komen; deze worden naar „echte azteeksche modellen bewerkt, dan een week of vijf onder den grond gestopt, om daarna ver kocht te worden aan liefhebbers en museums. De eigenaar moet op die wijze een aardig ver mogen verworven hebben. Men schrijft ons uit Purmerend. De storm van jl. Vrijdag dreigde de ter gelegenheid van de najaarskermis opgeslagen kramen en ten ten met algeheele vernieling. Met inspanning van alle krachten werd het gevaar echter geluk kig afgewend. Alleen het theater van de weduwe Calp moest het ontgelden. Het daarop liggende zeil werd geheel aan flarden gescheurd. Den vol genden dag werd er ten behoeve van de eige nares, die toch wegens het ongunstige weer ge durende de kermisweek reeds slechte zaken ge maakt had, langs de huizen eer.e collecte gehou den, die f 80 opbracht Er werd katoen gekocht, eenige behoeftige weduwen werden belast met de taak om de stukken aan elkaaar te naaien en Zondag-ochtend kon men het nieuwe zeil aan de wed. Calp overhandigen, die het geschenk vol dankbaarheid aannam. De Amerikanen hebben den storm van den 15n voorspeld, maarreeds had de storm den telegraafdienst gestoord, zoodat het be richt als mosterd na den maaltijd kwam. De storm in Engeland heeft vooral aan de oostelijke en noordoostelijke kusten groote verwoestingen aangericht. Te Londen waren de windstooten zoo sterk en aanhoudend, dat men aan een Aziatische cycloon dacht. Door het om waaien van schoorsteenen, muren, boomen, heiningen enz. werd niet alleen aanzienlijke schade berok kend, maar verloren ook een aantal menschen het leven. De Theems geleek een onstuimige zee en wierp golven water over bruggen en schepen, terwijl op verscheiden punten de waterstand zoo laag was, dat de stoombootdienst gestaakt moest worden. In Old-Burlington-street wierp de or kaan een drankhuis onderst boven in verschei den wijken van de metropolis stortten geheele reeksen van nieuwe huizen in. Een droschki- koetsier werd door een reusachtige boom, door den wind geknakt, op de plaats gedood. Eene menigte huizen werden van hun dak beroofd en tal van menschen door de neerploffende dakpan nen en zinken platen gekwetst. The Times, die an ders 6 a 7 kolommen telegrammen heeft, zag er zonderling uit met nauwelijks een honderd regels onder die rubriek. Een enkele telegraafdraad werkte dan ook slechts tusschen Engeland, Schot land en Ierland. Onlangs is melding gemaakt, dat in sommige streken van Frankrijk de troepen hun eigen groenten verbouwen, en is op het wensche- lijke gewezen om dat hier te lande na te volgen. In Bergen-op-Zoom heeft dit reeds geruimen tijd plaats gevonden. De terreinen in de nabij heid van de nieuwe kazerne worden gebruikt tot het aankweeken van soepgroenten, enz. De Weener Maatschappij tot verhu ring van spoorwegwagens heeft al hare wagens onder de gunstigste voorwaarden aan binnen- en buitenlandsche spoorwegen verhuurd, zoodat zij aan de vele aanvragen, welke inkomen, voor het oogeublik geen gevolg meer kan geven. Ook zijn van eene dergelijke maatschappij te Pesth alle wagens in gebruik. Figaro klaagde dezer dagen, dat een brief aan den beroemden scheikundige Pasteur, waarvan het adres luidde Monsieur Pasteur a Paris, als onbestelbaar naar de plaats van afzen ding terugging. Dan maken onze posterijen het toch beter. Te Hansweert werd een briefkaart be steld met het volgende adres. Aan den heer Boch- gebrood Bakker te hansweert. Hansweert is wel Parijs niet, maar een roggebroodbakker is ook geen scheikundige var. naam. In de buurt van An goulème woont een dwerg die 15 jaar oud is, 18 kilogram weegt en 80 centimeter lang is. Hij is goed gebouwd; zijn ouders, welgestelde boeren, willen hem ten toonstellen. Dat de telefoondienst te Amsterdam ook wel eens tot vermakelijke vergissingen aan leiding geeft, bleek dezer dagen volgens het „L. D." toen iemand voor een aldaar vertoevende familie bij een koopman, die tot de abonné's behoorde, daarvan gebruik maakte om voor het diner in het hotel Mast drie plaatsen te bestellen. Toen de familie, Meerburg geheeten, aldaar r.u aan kwam, wist men er van de opdracht niets af. Bij onderzoek bleek echter dat er wèl met de tele foon was gesproken, doch dat men de lastgeving zóó had opgevat dat er voor" drie plaatsen voor Meerenberg" moest gezorgd worden. Daar dit natuurlijk minder tot den werkkring van het personeel van het hotel Mast be hoort, had een bediende met een bekend kort woord geantwoord, hetgeen door hem, die van den telefoon had gebruik gemaakt, wel was ver staan; doch dit als antwoord op zijn vraag niet begrijpende, had hij het niet aan zijn adres, maar aan dat van iemand anders aangemerkt, daar hij z. i. al lang genoeg was. In Massachusetts ve rsc hij n t een blad, dat gedrukt wordt op welriekend papier. De opstellers verzekeren hun best te zullen doen den inteekenaars een blad met afwisselde geuren te leveren, 't Is dus wel een blad met een luchtje er aan. Maandag a. s. zal het monsterschip de Great Eastern openbaar op de Beurs te Lon den worden verkocht. Dit schip was bestemd om tusschen Europa en Amerika te varen, maar op geen zijner reizen kon men zooveel passagiers en lading krijgen, dat de kosten werden gedekt. Het schip had machines van drieduizend paar denkracht en liep een snelheid van 15 knoopen in het uur. Het mat drie en twintig duizend ton en had een ekwipage van vierhonderd man. In het Café du Theatre op het Leid- sche Plein te Amsterdam heerschte Vrijdag-mid dag onsteltenis. Er scheen een schot gelost te zijn in de richting van het buffet. Er kwam een klein gaatje in een der ruiten, doch de kogel was niet terug te vinden. De politie doet on derzoek. Eenige studenten te Leiden zijn dit jaar bij 't ontgroenen zoo ver gegaan, dat een der slachtoffers uit het raam is gesprongen en zich ernstig heeft bezeerd. De politie te Lyon heeft eenpersoon aangehouden, die een nieuwe manier had ver zonnen om aan geld te komen. Gedurende 6 ja ren had hij 12 vrouwen tot zijn slachtoffers ge maakt. Hij trouwde haar, ontnam haar het geld en juweelen, verdween dan en veranderde van naam, om opnieuw een slachtoffer te zoeken. Van tijd tot tijd lichtte hij voor afwisseling eenige bankinstellingen voor een paar duizend doll. op. Zijn ware naam schijnt te zijn Arthur Merret, maar hij heeft zich ook doen doorgaan voor ge neraal Morton, Thomas Maurin, Lindsey enz. Het is een beschaafd man, die veel talent, maar niet minder behendigheid heeft. Hij schijnt 60 jaren oud te zijn en za! een reisje door verschil lende Staten doen, om voor verscheidene gerechts hoven te verschijnen. Gisteren-ochtend is de sneltrein van Parijs op Amsterdam tusschen Schaerbeek en Vil voorde uit het spoor geraakt. Volgens het bericht heeft de machinist bij dit ongeluk het leven verloren en lag de weg zoo versperd, dat er aan geen spoedige opruiming viel te denken. Naar wij vernemen, moet het Zat er dag nabij Schokland gezonken vaartuig een tjalkschip zijn, dat met 40,000 steenen was geladen. Vol gens gerucht zijn de schipper, diens vrouw en vier kinderen en de knecht allen verdronken. Uit Deventer schrijft men ons: Als een bewijs, dat zeer lage prijzen voor het rund- vleesch worden tegemoet gezien, kan dienen.dat de levering voor het militair hospitaal over 1882 is aanbesteed voor 55 cent per Ned. pd. Het leven van een deugdzame is een aanbe veling der deugd; deze behoeft slechts getoond te worden, en haar aanbeveling heeft plaats ge had. Emerson zegt: Ik wensch geen uitwen dige goederen, geen eerbewijzen, geen macht, geen gunst van menschen, daar zij geen wezenlijke winst aanbrengen. Ik begin de woorden van den heiligen Bernard te begrijpen; „Niemai.d kan mij kwaad doen dan ikzelf; wanneer ik werke lijk lijd, is het alleen mijn eigen schuld!" Ouderdom is eene zaak, die men hebben wil, als men ze nog niet heeft, en als men ze heeft niet hebben wil. Het is voortreffelijker te lieerschen in men schen dan over menschen; het laatste geschiedt door geweld, het andere door overtuiging der waarheid en betooning van liefde. Eene spaarzame vrouw aan het hoofd van een gezin is de beste spaarbank, waar dagelijks, op elk uur, inbrenggelden ontvangen worden zonder eenige administratiekosten. Het denkbeeld van sparen is aangenaam; en als de vrouwen er maar dadelijk van doordrongen waren, zouden zij het aankweeken en er aan hechten; en zoo zouden zij ongemerkt den grond leggen tot een waar borgfonds voor kwade dagen. De vrouw, die zelve hare huishouding bestiert, heeft ruimschoots ge legenheid om te sparen. De beste manier om dat goed te begrijpen is boek te houden van alle loopende uitgaven. Van de tien vrouwen is er mogelijk niet eene die een juist begrip heeft hoe veel de uitgaven voor haar en haar gezin zijn. Hetzij er jaarlijks duizend of tien duizend gulden wordt uitgegeven, altijd is er iets te sparen als er eene poging toe gedaan wordt. Als de huis vrouw maar eerst het voornemen daartoe opvat en er naar handelt, zal zij weten te besparen waar zij vroeger dacht dat het onmogelijk was. Dit is geen vrekkigheid, maar eene zedelijke ver plichting, die zoowel op de vrouwen als op de mannen rust. Altijd beleefd. Mijn pleidooi, zoo schreef een advokaat aan een zijner cliënten, heeft niet gebaat. Gij zijt veroordeeld, wegens bedrog en meineed, tot tien jaren tuchthuisstraf en verlies uwer burgerlijke rechten. Aanvaard intusschen de verzekering mijner innige hoogachting. Omdat een dokter altijd een innemend uiterlijk moet bezitten. B. Dat heb ik in den hoogsten graad. A. Gij met uw schapen-tronie! B. Ja. ik ben veearts. Bij 't bet tirailleurgevecht. Luitenant. Kerel, waarom blijf je daar staan als een vlaggestok, waarom zoek je geen dekking in 't kreupelhout? Soldaat. Omdat ik me een beetje oefenen wil in de doodsverachting. Ter gedachtenis. Waarom heb je daar een martelaarszuil opgericht? Daar heb ik mijne vrouw voor de eerste maal gezien. Te weinig en te veel. Een oude heer schenkt een bierglas vol brandewijn en over handigt het aan een bij hem werkenden houthak ker. Deze neemt het meesmuilend aan, spreekt de gewone dankformule met de spreuk,, zooveel druppels zoo veel jaren." Neen, sprak de oude heer, dat zou te veel zijn, laten we liever zeggen zoo veel slokken, „c oveel jaren. Dat is te weinig, hernam de houthakker, het glas aan den mond brengende en het spoedig ledig op tafel zettende, dan zou u van daag oer een jaar al dood zijn. Ook al iemand „van zaken". Onderwijzer. (bij de rekenles) Hoeveel paarden heeft je vader op stal Mozes Hersch? Mozes Hersch. Nah meester, jij koopt er toch geen. Een innemend uiterlijk. A. Hé ouwe schoolkameraad, verheugd je te ontmoeten, 't is tien jaren geleden dat wij elkaar gezien hebben. Wat ben je nu eigenlijk geworden? B. Ik ben arts. A. Arts? Nu neem me niet kwalijk, beste vriend, maar volgens mijn idee zult ge weinig succes in uwe praktijk hebben. B. Waarom? A Jeu de mots. „Dat is eene negligente omis- sie\ zei een heer tot zijn knecht, die de sjees had omvergereden „Dat zegt u wel, meneer!" antwoordde de knecht, om is ie, maar hoe krijgen wij em weer op?" STEDELIJK NIEUWS. Haarlem, 19 Oct. Door de politie alhier is weder een liuis ontdekt alwaar bij her haling militaire kleedingstokken werden verkocht. Een aantal goederen zijn aldaar in beslag genomen. De verkooper bevindt zich in arrest en tegen den opkooper is proces-verbaal opgemaakt. BTTBG. STAND DEB GEM. HAARLEM. Ondertrouwd: .T G van Eek en E v. d. Berg; F H Sohl en C W Schouten; F J Wijbenga en J Rauft; E A van Rozenheek en II E van Dijk; J Broekman cn M E Kruijer; A v. d. Lelij en C M Steijn; G W B Bruijna en J La Lau; G Vervooren en M Jantz; G II W van Zalicgen en F Palmer; P J Teunisse en G v. Bakel; J Surendonk en J v. Nim- wegen; W Oerlemans en J van Roosenbeek. Getrouwd: J van Gelder en A M Smits; G Schager en A Zwi»r; P J Kevnekamp en J M Smink; I Ivens en E C Klijné; H Handgraaf en J Alberts. Bevallen: J v. Maria geb. Peper z. C F A Hessels geb. Martin z. A Blommaert geb. Welboren z. S M Bremer geb. Rietman z. C Meijer geb. Smit d. A Persoon geb. van Bruggen d. P v. d: Veen geb. Steijl z. M C Mijuders geb. Castien d. B Piët geb. Tromp z. C G Voskuijl geb. Frensen z. E de Vries geb. Bolhuis d. J E Berg geb. Loerakker z, K Vlijmen geb. Kemper d. J Uilenburg geb. Aker sloot d. W van Hamelsveld geb. van Steen d. D Buurman geb. van Nimwegen z. A A Cramer geb. Stiphout d. M Kuijken geb. Sernee z. N Broek- meijer geb. Knoppers z. MP Heijdanus geb. Pollee d. AC Hermus geb. Sikman z. MCA Koehorst geb. v. Term z. A Harwijne geb. v. Cittert z. A G Mereus geb. Burck z. ME v. d. Veldt geb. Nieuwland z. B Gompertz geb. de Beer d. H T v. Duivenbode geb. Kales z. M D G Pardon geb. Wernik z. M Opdam geb. Vertregt z. Overleden: N v. Lunenburg 28 j. Bakenessergracht; N de Waal Malefijt 10 mn. d. Krom; F v. Musscher 52 j. Ridderstraat; N Jansen 58 j. Gastbuisvest; J de Laat 4 j. z. Anegang; H Baruch 11 dg. z. Ged. Volders Gracht; D Bodegraven 88 j wed. W H F Koopman Jansstraat; ME Traanberg 51 j. Gr. Hout straat; H C v. d. Meiden 49 j. eehtg. van J v. Dam Spaarnw. straat; E Rond 81 j. wed. H Huizen er Jans- strant; P J v. d. Noorda 50 j. Ripperdastraat, H J de Vries 3 mn. z. Lange Hofstraat, A Kruijer 31 j, KI. Houtstraat, OM Haver 50 j. K. Heerenstraat, J Vasen 2 mn. z. Z. B. Spaarne. HAARLEM, 17 October. Ter graanmarkt van beden gedaan: roode tarwe 10,90 awitte dito f 10, a 12,60 rogge 7-50 a 8.haver 4,20 a 4,80; gerst 5.a 6. duivenboonen 7,60 a 8,bruineb. bruin mosterdz. akarweizaad f a perkilo, oliezaad kanariezaad f a geel mosterdzaad a f-, ALKMAAR, 14 October. Granen. Men besteedde voor tarwe f 8,50 a 12,rogge f 8,25 a 9,gerst 4,— a 5,75, dito cbev. 6,50 a 7,haver 3,50 a f4,50, paardenboonen 7,25 a 7,50 bruine dito j .10,00 a J11,duiven dito f -,kanariezaad f rood mosterdzaad f 19,geel dito 15 a karwijzaad lg 00 13,25 a blauw maanzaad f 16, groene erwjen ƒ16,a 18,grauwe dito 15,a 18,vale ^it. 10 a 16 Witte f a 14 Oct. Aangevoerd 477 stapels kaaswegende 108,025 kilo; de prijzen waren voor kleine f 36,eommissie- 36,00, middelbare f 37,25 laagste f 22. 17 Oct. Ter veemarkt werden veikocht 9 koeien van f230 a 290, 108 kalveren van f 40 a 105, 8 nuchtere dito van f7 a 16, 1479 schapen f 20 a 36, 117 varkens f54 a 62 c. 17 magere 16 a 24 c. per kilo. ALKMAAR, 15 Oct. De aanvoer van vee en daarvoor bestede prijzen volgt23 koeien 90 a 210, 8 nuchtere kalveren 9.a 17, vette kalveren a 139 schapen J 11 a 28, 126 varkens f 16 a 27 per kilo, 48 ma gere dito 16 a 27, 5 bokken f 4 a 10, 2 paarden 30 a 80, lammeren f a LONDEN, 17 Oct. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 3700, Schapen en Lammeren 7,000, Kalveren 200. Zwijnen PrijzenBeste Runderen 4/- a 5/- Schapen en Lammeren 5/- a 7/-, Kalveren 4/8 a 5/g Zwijnen 4/4 a 5/-. LEIDEN, 15 Oct. Aan de markt van heden waren de aanvoeren en prijzen der granen als volgt: 6 heet tarwe winter- 12,a 13,zomer- 11 a f 11,50, 7 heet. rogge winter- 8,50 a 9,zomer- 7.50, f 8.10 heet. gerst zomer- 6.a 6.50, chevalier f 7,25 a 7,75, 10 heet. ver, zware- f 5,—. a 5.50 lichte- f 4.25 a 4.50; 4 heet. duivenboonen 8,50 a 9.25, 4 heet. paardenboonen 8 a 8,50, alles per hectoliter. De prijs der boter was heden per rat 1ste qnal. ƒ76.— a 82.—, 2de qual. f70.— a 72.—. SCHIEDAM, 18 Oct. Moutwijn, per ned. vat f15,25, Jenever f 20,75, spoeling f 2,20 dito commissie f2,10 HOORN, 15 Oct. Op de weekmarkt van beden waren de prijzen en aanvoeren d. granen als volgt: 11 heet. tarwe f 12,2 heet. rogge f 8,00, 5 beet. gerst 6,50, 12 heet. haver f 4,50 mosterdzaad f 21,a karwijzaad f 13,50 53 heet. boonen: heet bruine f 12,00 gele heet. paardeboonen f 7,— a 8 heet. erwten 16, fheet. groene ƒ14,00 heet. grauwe 17,- heet. witte 12,450 beet. aardappelen 2,40 a 3,50 alles per heet.; 800 manden appelen 1.50 a 2.50 kilo, De aanvoer van vee en de daarvoor betaalde prijzen waren als volgt: 25 paarden van f 60 tot 250. - veulens fa koeien van f tot 6 kal veren van 14 tot 24, 200 schapen van j 23 tot 34 70 lammeren van 16 tot 22, 65 varkens van 15 u 25zeugeD van tot 190 biggen van f6.- 11,bokken f -.a-,geiten -,a tot AMSTERDAM, 17 October. Ter veemarkt waren aangevoerd 660 runderen, van welke de prijzen waren lste qualiteit 0,80, dito 2de qualiteit 0,74, dito 3de qualiteit 0,68 per kilomelk- en kalfkoeien f 140 a 270, 14 graskalv. 15 a 28; 37 nuchtere kalfk 7 a 13, 66 schapen en lammeren 18 a 28, 323 vette varkens 54 a 59 c.; beiden per kilo. 20 biggen ƒ55 10; paarden a PURMEREND, 18 Oct. Kaasaangevoerd 359 stapels prijs der kleine kaas f37,— middelbare 36,Boter 1,45 a 1.55 per kilo. Runderen; aangevoerd 309 stuks vette koeien hoog. in prijs; melk- prijshoudend; gelden beter in prijs kalfkoeien Vette kalveren aanvoar 101 stuks, prijs 70 a 90c. per kilo, handel vlug; nuch tere dito: aanvoer 58 stuks, pi-ijs flOa 26 per stuks handel stug. Vette varkens: aanvoer 68 stuks, prijs 52 64 c. per kilo met matigen handel; magere dito aan voer 40 stuks, prijs f 15 a 30 per stuk met stuggen, handel.Biggenaanvoer 161 stuks, prijs f 6 a 10, per stuk met stuggen handel. Schapen en lammeren: aange voerd 2815 stuks, vette schapen magere overhouders en lammeren Eieren f a per 100 stuk kopboter a kippen eenden a c.kipeieren 5,50 a 6,— eendeneieren f 4,— per 100 stuks. 10 October. Ter najaarsmarkt aangevoerd 3645 stuks vee. Handel traag. ROTTERDAM, 18 Oct. Op de veemarkt waren gisteren en heden aangevoerd: - paard, 1496 runderen 365 vette- en graskalveres 6 nuchtere kalveren. 1305 scha pen of lammeren, 363 varkens, 280 biggen, 10 bokken en geiten, - ezel. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Runderen lste qualiteit 82 e. 2de qual. 65 c., 3de qual. 46 c.; kalveren lste qual. 100 en 2de qual. 80 c., schapen 90 c., alles per kilo. Het magere vee was lager in prijs. De aanvoer van weivarkens was heden minder dan gepasseerden marktdag; de prijzen waren echter voor goede qual. in een doen. Men besteedde van 58 tot 59 c. per kilo. Voor Londen blijft de aanvoer nog even weinig prijs a c. per kil 0. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 ton, 72/16 tonnen, 2496 stukken a '/3 kilo. De prijzen der botei waren heden als volgt lste f 72, 2e qualit. f 68, 3de qnal. f 64. Amsterdam 18 October 1881. Prijzen <ler onderstaande effecten pCt. Nederland. Certif. Werk. Schuld21/» U U V 8 Hongarije. Obl. Leening 18675 GoudleeningS Italië. Obl. Pausel. Leen. 1860/64. 5 Oostenrijk. Obl. in papier (MeiNov.)5 zilver (Jan.Juli). 5 Obl. buiten!. 1853/78 8 Portugal. Rusland. Spanje. bij Hope Comp. Oude Russen. 5 Obl. Nie. Spw. 1867/69 1877 Amst. L 20-100 Obl. bnitenl. 2004800 200—1200. binnen], 1250025000. 1000—5000 500—5000 Obl. Alg. Schuld 1865 uu u 1869 Obl. Leening 1876 4 5 1 2 1 1 2 E 6 5 4 Turkije. Egypte. N.-Amerika. Obl. Vereen. Staten 1876. 1877 Columbia. Obligatien4'/3 Peru. Leening 18706 18725 Oostenrijk. Aand. Nationale Bank divid. Nederland. Holl. IJz. Spw. Aando M. tot Expl. St. Spw. Aand. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand Boxtel Wezel Obl4'/s 1875 S"/t Zuid-Ital. Spoorw. Obl8 Rumenie Amerika. Italië. Rusland Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltisehe Spw. Aand. Jelez Griasi Obl Kiew-Brest Aand Kursk Chark Obl. 1000. Morschansk Sysran Aand. Riaschk Wiasma Aandeelen Spw. Chicago N. W. Cert. Aand. N. York Lake Erie W. S. Aand Illinois Cert. Aand Miss Kansas Texas Obl. Cert. PBEMIE-LEENINGEN. Nederland. Loten Amsterdam ƒ100 Rotterdam Gemeente Crediet. Belgie. Stad Antwerpen 1874 Oostenrijk. Staatsl. 1854. 1860 1864 Rusland. 1864 1866 Geldkoers, prolongatie 5'/3 5 5 pet. genoteer de koers «5 78?/. lOl'/i. 95 83 87s/s 65'/» 66'/s 52»/M 98'/s 78'/, 92'/, 27'/8 *7 25"/» 25"/» 45 14'/., 167/.« 95 111 H5s/s 39 18'3/ie 15'/» 119'/» 1443/« 116 73 144 152 22 52'/, 132 533/s 88'/, 62 91'/, 703/4 70'/, 61 135 45?/, 132 104'/, 109>/3 101'/, 96'/, 97'/, 105'/, 112'/, 148 143 140 WEENEN, 18 Oct. De commissie voor de grensregeling tusschen Griekenland en Turkije te Konstantinopel, zal weder bij eenkomen ter oplossing van het geschil over de grens van Thessalië. LONDEN, 18 Oct. Gisteren had er op nieuw te Dublin rustverstoring plaats. Het gepeupel wierp de vensters in bij eenige impopulaire dagblad-bureelen, en dwong door een hagelbui van steenen de politie tot den terugtocht. Na middernacht moes ten er militairen ontboden worden. Drie regimenten kregen bevel om naar Ierland te vertrekken. KONSTANTINOPEL, 18 Oct. Volgens geruchten bestaat er eenige spanning tus schen Frankrijk en Turkije wegens Tripoli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1881 | | pagina 3